و تو چه میدانی کربلای چهار یعنی چه؟

کربلای چهار

و ما چه می دانیم کربلای چهار یعنی چه؟
یه روز از یکی از رزمنده های جنگ یه جمله شنیدم خیلی عجیب بود
گفت ستارگان آسمان اروند،صحنه هایی را دیدند که خورشید تا قیام قیامت از دیدن آن محروم است!
گفتم خدایا این چی داره میگه؟
مگه کجا بوده؟
میخوای بدونی کربلای چهار چه خبر بود؟
پس با چشم دل بخون:
جنازه بچه ها روی هم تلنبار شده بودند،بعضی سر نداشتند،بعضی دست و پا نداشتند،از بعضی فقط گوشت و استخوان در لباس غواصی باقی مانده بود،آرام آرام بدن آنها را از سیم خاردار ها جدا می کردیم و به هم گره می زدیم و در آب رها می کردیم،دو نفر بسیجی اول طناب را می گرفتند و دو نفر آخر طناب که شهدا را به عقب برگردانیم،
در تاریکی اروند،صفی از پیکر پاره پاره شهدا در آب روان بود،اروند شاهدی صحنه هایی از منتها الیه مظلومیت و شجاعت و ایثار بود
فکرم به پرواز درآمد. خدایا!میان این همه انسان که در شهرها در خانه های گرم و نرم خود خوابیده اند،چند نفر چنین صحنه هایی به مخیله شان خطور می کند؟
چند نفر باور می کنند که این جوانان برای امنیت و آسایش آنها این چنین از همه چیز خود گذشتند؟
چند نفر مظلومیت این بچه ها را …
کربلای چهار عملیات فریب بود یا نبود؟لو رفته بود یا نرفته بود،اینا برای دانشکده های جنگه،اونجا که میگن اگر تجهیزات داری اگر پشتوانه ماهواره ای داری….
داستان کربلای چهار داستان تکنیک و تاکتیک نیست،داستان عشقه!
میخوای بدونی کربلای چهار چه خبر بود؟
شب تو سرما بزن به آب،ببینم کدوم عقل معاش کدوم علم دانشگاه به تن دستور میده که برو توی آب!
اون غواص های که در سیاهی زمستان عباس وار به آب نگاه می کردند و دل به دریا میزنند،فارغ‌التحصیل دانشگاه جنگ و تحت امر محسن رضایی و اکبر هاشمی نبودند،اون ها استاد مدرسه عشق و گوش به فرمان#خمینی بودند!
چه می دانم شاید آن لحظه خلقت انسان که ملائک به خدا گفتند چرا او را خلق میکنی در حالی که در زمین خونریزی می کند و خدا گفت من چیزی میدانم که شما نمی دانید.
لحظه به دریا زدن غواص ها، دست بسته زنده به گور شدن غواص ها،لحظه خاک لودر روی صورت ریخته شدن غواص ها، خدا آنها را نشان ملائکش داد و گفت :نگاه کنید او بنده من است!
شاید کربلای چهار پیروزمندانه ترین عملیات تاریخ بعد از کربلای سیدالشهداء بود!
کدام جنگ؟ کدام عملیات؟ کدام یگان رزمی چون این غواص ها، هرازچندگاهی از لا به لای تاریخ سر بر میآورند و دوباره به خط میزنند و خاک دنیازدگی و پوچ اندیشی که آینه دل ما را فرا گرفته کنار میزنند و اینگونه دوباره با آن دست های بسته شده گره های قلوب زنگار گرفته ما را باز میکنند
و تو چه میدانی کربلای۴یعنی چه؟

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code