حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

یکشنبه, ۲۳ مرداد , ۱۴۰۱ ساعت تعداد کل نوشته ها : 5925 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد دیدگاهها : 362×
شهید محمدکمال اخوان
0

وصیت نامه شهید محمدکمال اخوان بسم الله الرحمن الرحیم ((انا لله و انا الیه راجعون)بقره ۱۵۶) به نام خدا را که مبداء هر موجودى و مرجع همه اشیاء است و سپاس و ثنا مخصوص خدا است که باطن است و ظاهر. باطن است و با عزت و جلالش در کمال خفا و ظاهر است، با […]

پ
پ

وصیت نامه شهید محمدکمال اخوان

بسم الله الرحمن الرحیم

((انا لله و انا الیه راجعون)بقره ۱۵۶) به نام خدا را که مبداء هر موجودى و مرجع همه اشیاء است و سپاس و ثنا مخصوص خدا است که باطن است و ظاهر. باطن است و با عزت و جلالش در کمال خفا و ظاهر است، با آئینه وجود خلفایش. با انعکاس نورش و سپاس خداى را که ما را به حقیقت توبه و بازگشت از گناه راهنمایى نمود.

سلام بر اصل انوار و رازدار سر اسرار و جلوه‌گاه حقیقت. ذات حق، نبى اکرم محمد (ص) که درودهاى خداوند بر او و فرزندانش باد. مخصوصا جانشین آن حضرت على (ع) که در عالم جبروت و لاهوت با حقیقت او متحد است.

سلام بر سرور شهیدان و سرور مجاهدین اسلام حسین ابن على (ع). سلام بر پیشگاه حضرت ولى عصر، امام منتظر رهبر معصوم و نایب برحقش روح خدا، رهبر کبیر انقلاب که چنین مبارزه‌اى را به ما آموخت و شرف و عطوفت به ما عطا فرمود و سلام بر شما اى انصار دین الله و اى اصفیاءالله . شما عزیزانى که درس شهادت را در دانشگاه کربلا آموختید و بى پروا چون کبوترهاى آزادى از دشت هاى خون و آتش با فریاد الله اکبر به سوى معشوق پرکشیدید. درود بر شما که پاسداران شط خون تا دریاى بیکران شهادتید و مشهدتان کربلاى ایران. اکنون که به پیشگاه او راه یافته‌اید،همواره از او براى ما آرزوى شهادت نمایید تا شاید ما نیز به خیل شما پیوستیم.

پدر و مادرجان! مى دانم، آن طور که باید خدمتگزار مى بودم، نشدم و آن طور که تو تمام وجودت را براى به هدف مقدس رسیدن ما بخشیدى، من ناسپاس بودم و عاجز از آنم که خوبیهاى تو را به زبان بیاورم.

پس امیدوارم از قصورهایى که در مورد شما انجام داده ام، درگذرى و مرا حلالم کنى. مادرم! اگر سعادتى نصیبم گشت و اگر از گناهانى که مرتکب شده ام در گذشت و اگر توانستم، مقام عظیم شهادت را کسب کنم، در سوگ من دیگر نباید اشک بریزید.

زیرا امام بزرگوار ما در سوگ فرزندش اشک نریخت. چون مى دانست رضاى خدا در این امر است. در سوگ من لباس سیاه نپوشید. چون روز دامادى من روزى است که شتاب زده به سوى خدا مى روم.

اگر مى خواهید گریه کنید، بر امام حسین و ۷۲ تن از یارانش گریه کنید که تا به حال همانند آنها خلق نشده. به ۷۲ تن از یاران حسین زمانمان گریه کنید. به سردار بزرگ، به شهید مظلوم و به شهداى محراب که على وار، جان به جان آفرین سپردند. به استادهاى باارزشى که هیچ وقت مثل آنها را نمى توانیم بیابیم. امیدوارم به جاى آن که بر من گریسته و عزادارى کنید، از خداوند غفور و رحیم برایم طلب آمرزش و عفو براى خطاها و غفلت هاى گذشته بنمایید. 

مادر و پدر و خواهر و برادرم! انشاءالله شما هم، مثل خانواده هاى شهدایى باشید که با صبر کارى کردند که فرزندانشان با شهادت کردند. صبورى چون پدران و مادران شهید در هر دم و با هر نفس به شهادتى مى رسند.

شهادتى که یک عمر استمرار دارد. پدران و مادران شهید! فرزندانتان مرگ سرخ را به این نسل تفسیر کردند و شما صبر سرخ را. خوشحالم که جانم را نثار اسلام و مکتب محمد (ص) و على (ع) مى کنم و افتخار مى کنم که ایدئولوژیم اسلام است ؛اسلامى که به من فهماند، چگونه بیندیشم و چگونه راهم را انتخاب کنم.

اى کاش مى توانستم، هزاربار به دست دشمن خدا کشته شده و دوباره زنده مى شدم تا دینم را نسبت به این شیران روز و زاهدان شب، این پیرمردهاى .۶ ۵ – ساله و این شیرمردانى با سن کم، ولى با روحى بزرگ که رهبر، آنها را رهبر خود مى خواند و این شهیدان و مجروحان انقلاب و جنگ تحمیلى اداء کنم.

اى کاش مى توانستم، هزاربار به دست دشمن خدا کشته شده و دوباره زنده مى شدم تا با دشمنان اسلام مبارزه کنم و به دشمن بفهمانم که پیرو خط انبیاء و امام چه کسى است؟ چون ما را از مرگ باکى نیست و به قول امام عزیزمان، ما براى کشته شدن حاضریم و با خداى خویش عهد نموده ایم که یزیدان زمان را از روى دنیا محو و نابود نماییم تا زمینه را براى ظهور حضرت بقیه‌الله اعظم آماده سازیم. امیدوارم راه امام خمینى، نایب امام زمان را، که همان راه انبیاء براى رسیدن به لقاءالله است، فراموش نکنید و این قلب تپنده امت، مستضعف جهان را تنها نگذارید.

یارب! تو را قسم به سوز دل از دست رفتگان، یارب! تو را قسم به انبیاء که برگزیدند تو را، یارب! تو را قسم به اولیاء که سپردند جان به تو، این پیر جماران، این امام مستضعفان و این عارف بزرگ زمان را تا ظهور حضرت بقیه‌الله اعظم و حتى کنار آن حضرت نگهدار.

بارالها! پروردگارا! به محمدت و به خمینى ات سوگند که گرانبهاتر از خونم، متاعى ندارم و اینک، این خونم و این هم جان بى مقدار من، تقدیم به تو و هدیه به روح تو، خمینى کبیر. امیدوارم این خون ناقابل یک بنده سراپا تقصیر را بپذیرى و ما را از سربازان حضرت ولى عصر قرار بدهى وآرزوى ما که همان نعمت پرلطف شهادت مى باشد، برآورده سازى و این بنده حقیرت را جزء غلامان سرور شهیدان

حسین ابن على (ع) قرار بدهى.

الهى ان اخذتنى بجرمى اخذتک بعفوک و ان اخذتنى بذنوبى اخذتک بمعرفتک و ان ادخلتنى النار اعلمت اهلها انى احبک

الهى فسرنى بلقائک یوم تقضى فیه بین عباده

بارالها! معبودا! معشوقا! مولاى من! توفیق جهاد اعظم را نصیبم فرما تا معنى عبودیت ذاتى برایم متحقق شود وتوفیق آن طاعتى را ده که بتوانم قدم در راهى نهم که فناء مطلق در ذاتت است تا آیه ((یا ایتها النفس المطمئنه ارجعى الى ربک راضیه مرضیه فادخلى فى عبادى و ادخلى جنتى)) فجر۲۷تا ۳۰  -در مورد ما هم صدق کند.

امیدوارم دوستان عزیز و بزرگوارم، این بنده گنهکار را حلال کنند و از مخلصان درگاه الهى تقاضامندم که در دل شب با خداى تبارک و تعالى مناجات مى کنند، این بنده حقیر را از یاد نبرده و از خدا بخواهند که توفیق شهادت را نصیبم نماید.

تقاضامندم که مرا در قبرستان پایین و در میان شهداء دفن نمایید تا از بوى عطر آنها و نورانیت آنها بر قبرم تابیده و منور گردد و اگر حقوقى هر جهت بر من تعلق گیرد، در اختیار مادرم بگذارید. هر چند که مادیات نمى تواند زحمت هاى مادرى را جبران کند.

والسلام علیکم و رحمه‌الله و برکاته            

وصیت نامه بنده ضعیف و ناتوان در درگاه الهى

محمد کمال اخوان (امضاء)                    

 

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.