حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. ساعت تعداد کل نوشته ها : 6305 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد دیدگاهها : 363×
غلامحسن شفاهی
10

غلامحسین شفایی در سال ۱۳۳۹در شهرستان زنجان چشم به جهان گشود.تحصیلات مقدماتی را در زادگاه خود با موفقیت  به پایان رساند .در آزمون سراسری سال ۱۳۵۷ دانشگاه ها در رشته ریاضی دانشگاه تبریزپذیرفته شد.از نوجوانی در کلاس های قرآن و جلسات درس علامه طباطبایی که در زنجان تشکیل می شد شرکت می کرد در سال […]

پ
پ

غلامحسین شفایی در سال ۱۳۳۹در شهرستان زنجان چشم به جهان گشود.تحصیلات مقدماتی را در زادگاه خود با موفقیت  به پایان رساند .در آزمون سراسری سال ۱۳۵۷ دانشگاه ها در رشته ریاضی دانشگاه تبریزپذیرفته شد.از نوجوانی در کلاس های قرآن و جلسات درس علامه طباطبایی که در زنجان تشکیل می شد شرکت می کرد در سال ۱۳۵۶ با دانشگاه آشنا شد که از آن طریق وارد فعالیت های سیاسی گردید و با نهضت مردم مسلمان ایرانی همراهی نمود.بعد از پیروزی انقلاب اسلامی وبازگشایی دانشگاهها به عضویت جهاد دانشگاهی در آمد و مسئولیت کمیته علوم تجربی آن را به عهده گرفت که منشا خدمات زیادی در این قسمت گردید .سپس برای فعالیت عقیدتی سیاسی وارد کمیته جهاد دانشگاهی گردید و همزمان با انجمن اسلامی دانشجویان ،همکاری می نمود که بعد ها چندین بار به عضویت شورای مرکزی آن انتخاب گردید .باشروع جنگ تحمیلی بارها عازم میادین نبرد گردید که در آخرین اعزام بر اثر اصابت ترکش خمپاره در عملیات کربلای ۵ به تاریخ ۱۳۶۵/۱۲/۵ به فیض عظیم شهادت نائل گردید.

 جملاتی کوتاه از بیانات شهید
من حیات را برای اولین بار در یک رزمنده بسیجی در باختران یافتم .آنان که به اسلام اعتقاد دارند ولی فرمان امام را لبیک نمی گویند ایمان آنها سست است و آنها در زمره کسانی هستند که فی قلوبهم مرض .اصلاح دانشگاه از بعد اخلاقی مرهون رعایت حجاب اسلامی است و رعایت حجاب از خون شهدا کوبنده تر می باشد.
وصیت نامه

بار خدایا:

در میان آتش سوزان جهنم و در صحرای وسیع محشر و در میان موجودات صالح محشر، در میان به صف ایستادگان روز جزا، در میان زلزله های جسمی و قیامت، بار الها امیدی جز تو نداریم. خدایا این بنده حقیر و ذلیل و مسکین، چاره ای جز چنگ زدن به رحمت تو ندارد چگونه ممکن است با این همه ظلم و ستم به نفس و بندگان خدا و خالق خویش امیدوار به اعمال خویش بوده باشم؟

خدایا چه جوابی خواهم داشت در برابر امتی که تمام هستی خویش را برای و به راه اسلام دادند و خدایا چه جوابی خواهم داشت در برابر امامی که تمام عمر خویش را در راه احیای اسلام عزیز سپری کرد؟ امامی که از خمین برخاست و در قم قیام کرد و ایران عزیز را اسلامی نمود، خدایا چگونه تحمل عذاب روز جزا را خواهم داشت در حالیکه طاقت کوچکترین بلای دنیایی را ندارم.

خدایا، بارالها

چگونه جوابگوی خون شهیدان خواهم بود؟ بارالها معبودا تو خود شاهد باش که هیچ راهی و هیچ وسیله ای جز شهادت این بنده گنهکار را به سر منزل مقصود نخواهد رساند.

خدایا بنده ای به درگاهت آمده است که تنها پناه گاهش توئی و تنها امیدش بدرگاه رحمت توست و صراط مستقیم را در حاکمیت تو و ولایت پیامبر اسلام و ائمه معصومین یافته است و اکنون رهبرش خمینی روح الله است.

خداوندا، بارالها

به مقربان درگاهت، به اولیاء بزرگوارت، به مجاهدان راهت، به شهیدان پاکت، به دوستان خالصت، به پیامبران عظمایت، خمینی روح الله را تا انقلاب مهدی(عج) و در کنار او حفظ بفرما.

فرج امام زمان را نزدیکتر بگردان.

رزمندگان اسلام را پیروزی نهائی بر کفر جهانی نصیب فرما.

و این بنده گنهکار را با اعطای درجه شهادت روسفید گردان.

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.