حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. ساعت تعداد کل نوشته ها : 6286 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد دیدگاهها : 363×
شهید علی سرداری عمیدآبادی
1

وصیت نامه شهید علی سرداری عمیدآبادی تاریخ‌تولد  :1341/07/04 تاریخ شهادت  :64/11/25 «بسم الله  الرحمن الرحیم» «و من یطع الله  و الرسول فاولئک مع الذین انعم الله  علیهم من النبیین والصدیقین و الشهداء والصالحین و حسن اولئک رفیقا» سوره نساء آیه ۶۹ و آنکس که اطاعت کند خدا و پیغمبر را، همانا آنان با کسانى هستند که […]

پ
پ

وصیت نامه شهید علی سرداری عمیدآبادی
تاریخ‌تولد  :1341/07/04
تاریخ شهادت  :64/11/25
«بسم الله  الرحمن الرحیم» «و من یطع الله  و الرسول فاولئک مع الذین انعم الله  علیهم من النبیین والصدیقین و الشهداء والصالحین و حسن اولئک رفیقا» سوره نساء آیه ۶۹
و آنکس که اطاعت کند خدا و پیغمبر را، همانا آنان با کسانى هستند که خدا نعمت به ایشان داده است. از پیغمبران و راستگویان و کشته شدگان راه خدا و شایستگان و چه نیکو رفیقانند»
درود و سلام خداوند بر کلیه انبیاء الهى بخصوص اشرف انبیاء و خاتم النبیین و سید المرسلین، حضرت ختمى مرتبت محمد ابن عبدالله  (ص) و ائمه هدى سلام الله  علیه و درود و سلام ما بر قافله سالار شهیدان و سرور آزادگان جهان حسین ابن على (ع). و درود و سلام ما بر همه آزاد مردان و حق جویان و شهیدان گلگون کفن اسلام.

پدر و مادر بسیار عزیزم و برادران و خواهر مهربانم! شما زمانى این سخنان مرا مى شنوید که دیگر در میان شما نخواهم بود و زمانى این وصیت نامه را خواهید خواند که من به دیار حق شتافته ام و به معبود خود پیوسته ام. چگونه این راه را انتخاب نمى کردم در حالى که همه امامان این راه را انتخاب کرده اند و چگونه ادعاى مسلمانى کنم در
حالی که به ارض و ناموس و شرف خاک و میهن مسلمانان تجاوز شده، تنها به دو رکعت نماز و چند تا ذکر قناعت کنم.  
به ذات اقدس خداوندى سوگند مى خورم تا در عروق بدنم، خونم در جریان است براى اعتلاى کلمه حق خواهم جنگید و هیچگاه پشت به جبهه نکرده و نخواهم کرد.
مادر مهربانم! عاجزانه از شما تقاضا دارم که براى من گریه نکن. صبر را پیشه خود قرار بده، همچنانکه زینب(ع) صبر کرد و حلالم کن و از دیگران برایم حلالیت بطلب. اگر گریه کنى، مرا ناراحت خواهى کرد. تو باید افتخار کنى،
من راهى را انتخاب کرده ام، اگر خدا قبول کند که حسین (ع) جگر گوشه فاطمه را انتخاب کرد. مگر حسین (ع) با چه کسى و براى چه جنگید و هدفش چه بود. آیا چیزى جز پیاده کردن اسلام بود.
عزیزان! امروز اسلام مظلوم واقع شده، امروز مسلمانان مظلوم واقع شده اند. پس نجات اسلام و مسلمین خون
مى خواهد و چرا ما دهندگان این خون نباشیم. مرگ چیزى جز انتقال از یک جهان محدود به یک جهان نامحدود نیست. چرا که بینش اسلام این است و کسى که به این مسئله اعتقاد نداشته باشد، کافر است.
خدایا! تو را سپاس مى گویم که مرا هدایتم نمودى و مرگم را بهترین مرگها قرار دادى و راهم را بهترین راهها به پدر ارجمندم هم سفارش مى کنم که در مفارقت همیشگى من نگران نباشد. چرا که پدر! شهید شدن نصیب هر کس نمى شود و از خدا برایش سلامتى مى خواهم.
به برادرانم ایوب و طیب و مسیب و نجفعلى سلام عرض مى کنم. عزیزانم! شما خیلى حق بر گردن ما دارید،شما بهترین برادرانى بودید که من در این مدت عمرم داشته ام. من از شما راضى هستم. خداوند از شما راضى باشد.
سلام مرا به خانواده هاى گرامى و فرزندان دلبندتان برسانید و بگویید که اگر ناراحتى از من دارند، مرا بخشیده و حلالم کنند.

برادران عزیزم!

شما را توصیه مى کنم به تقواى الهى و پرهیز از گناه و انجام فرایض دینى و قیام در برابر باطل ویارى کردن حق و ترحم بر یتیمان و یارى مستضعفان و کمک به مظلومان و مبارزه با ستمگران. شما را توصیه مى کنم به اینکه خانواده‌تان را الهى و متدین بار بیاورید که اهل علم و تقوا و فضیلت باشند که در آینده خدمتگزار اسلام و مسلمین باشند که اگر کوتاهى کنید، فردا در جلوى پیغمبر خدا باید جوابگو باشید. امیدوارم که خداوند متعال در برابرمشکلات و مصائب سختی ها به شما صبر عنایت فرماید و به شما سلامتى و سعادت عطا فرماید و به ما هم توفیق نیت خالص در جهت رضاى خودش عطا کند. عزیزانم! بالاخره دنیا رفتنى است. چه کسى است که در این دنیا بماند. همه رفتنى هستند. ولى چیزى که مهم است، این است که چطور برود. آیا شرافتمندانه یا ذلیلانه، نه برادر، من و قبول باطل!
من و قبول ذلت! هرگز جور در نمى آید.  
به خواهر مهربانم و فرزندانش سلام عرض مى کنم و از ایشان عذرى مى خواهم که نتوانستم به خدمتشان برسم. امیدوارم که مرا بخشیده باشند. امیدوارم که در دورى من ناراحت نباشند.
سلام مرا به بستگان و فامیلان بخصوص مشهدى اصغر و عمه و خانواده اش که در راه سربازى خیلى به آنها زحمت داده ام، برسانید. و سلام مرا به على آقا و خانواده اش و فرامرز با خانواده اش و رضا با خانواده اش برسانید و سلام مرا به حاجى رجبعلى با خانواده اش و قاسم با خانواده اش برسانید و خاله با خانواده اش برسانید. از همه آنها برایم  حلالیت بطلبید و از همسایگان و دوستان و آشنایان هم برایم حلالیت بطلبید. تقاضا کنید که اگر حقى بر گردن ما دارند، حلال کنند.
عزیزان! شما مى دانید که ما دشمن کمى نداریم. طورى رفتار کنید که موجب شادى آنها نشود و بیشتر از پیش مایوس شوند و بدانید که حق همیشه پیروز است. از نظر امور مالى من به هیچ کس بدهکار نیستم. هیچکس از من از نظر اموال منقول و غیر منقول طلب ندارد،جز اینکه ۲۰ (بیست) تومان به رضا مرادى، فرزند حاجى نوروز بدهکارم که آن را اداء کنید و از بعضى از رفقاءمقدارى طلب دارم که لازم نیست، اسامیشان را در اینجا قید بکنم. خودشان اداء مى کنند. و براى من هیچ چیز خرج نکنید فقط دو هزار تومان به کسى بدهید براى آن نمازهایى که احیانا بر گردنمان است، برایمان بخواند.
از رفقاء و دوستانمان و همکارانى که براى دیدار شما مى آیند، خوب استقبال کنید. در این مواقع احساس غم نکنید. سرتان را بالا بگیرید و تضرع و زارى نکنید که من جدا از این بابت ناراحت خواهم بود. وقتى مردم شما را مى بینند، احساس کنند که مثل کوه استقامت مى کنید. دیگر مى خواهم از خدمتتان خداحافظى کنم.  
از دور همه شما را مى بوسم و همه شما را به خداى بزرگ مى سپارم. صبر کنید که «ان الله  مع الصابرین» خداوند با صابران است. بقره ۱۵۳
خداحافظتان باشد. خدا یاورتان باشد. به امید پیروزى نهایى حق بر باطل.
آنا من شهید راه دین و قرآنم یولومى گوزلمه اللهیمه مهیمانم من اولدوم دین فداسى سنده شهید آناسى آنکه جز پاکى و نیکى نخواهد.

على سردارى ۶۴/۱۱/۱۴
*جهت دانش آموزان هنرستان فنى دکتر شهید بهشتى است
بسم الله  الرحمن الرحیم
و من یطع الله  والرسول فاولئک مع الذین انعم الله  علیهم من النبیین والصدیقین و الشهداء والصالحین اولئک رفیقا سوره نساء آیه ۶۹
و آنکس که اطاعت کند خدا و پیغمبر را، همانا آنان کسانى هستند که خدا نعمت بدیشان داده است، از پیغمبران و راستگویان و کشتگان راه خدا و شایستگان و چه نیکو رفیقانند
این وصیت نامه را براى دانش آموزان هنرستان فنى شهید دکتر بهشتى ابهر و سایر دانش آموزان که این مطلب را مى شنوند، مى نویسم.
برادران عزیز هنر جو! سلام علیکم.

امیدوارم که این سلام آخر مرا بپذیر باشید. در زمانى که دیگر مرا در میان خود نخواهید یافت و من دیگر نمى توانم آن چهره هاى نورانى شما را زیارت کنم. عزیزانم! باور کنید، هیچ چیز به اندازه دیدار شما مرا خوشحال نمى کرد. در این مدتى که با هم بودیم، بهترین دوران از عمر من بود. ولى آنطوری کهباید و شاید من نتوانستم در خدمتتان باشم، دینم را اداء کنم. امیدوارم که خداوند مرا مورد مغفرت خودش قرار دهد.
عزیزانم! شما را توصیه مى کنم به تقواى الهى و پرهیز از گناه که گناه آفت اعمال است که خداوند در قرآن فرق بین انسان ها را فقط در مقدار تقوا دانسته است. همانطوری که بارها به محضرتان متذکر شده ام، اگر یک مقدار اصولى و منطقى و عاقلانه فکر بکنیم و فلسفه حیات و زندگى را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهیم، انسان عاقل و حقیقت جو درخواهد یافت، تنها مکتبى که با حق و حقیقت در همه ابعاد تطابق دارد، اصلا خودش عین حق و حقیقت است، مکتبى جز اسلام نیست. اسلام مکتبى است که براى زندگى بشر معنى و مفهوم مى دهد و عمل به احکام آن موجب سعادت دنیوى و اخروى انسان مى گردد و چون پیاده کردن احکام الهى با خواست ستمگران، ظالمان و مستکبران مغایرتدارد، لذا آنها مخالف پیاده شدن این احکام هستند و نهایت تلاششان را در طول تاریخ براى از بین بردن اسلام کرده اند ولى از آنجاییکه خداوند متعال همیشه پشتیبان حق بوده و نتوانسته اند از دین خدا {را} براى همیشه از صفحه گیتى بردارند. تا اینکه این آیین مقدس خدا امروز به دست من و شما رسیده است و تنها نظامى که امروز به معنى واقعى مى خواهد، اسلام را پیاده کند، نظام جمهورى اسلامى است.
در اینجاست که امروز تمام دول استکبارى با هم متحد شده تا این نظام نوپا را از بین ببرند. پس ما امروز موظف هستیم و تکلیف شرعى داریم که از این نظام صیانت کنیم. حتى اگر قرار باشد، جانمان را در این راه از دست بدهیم.
اسلام بالاتر از حسین (ع) است. چرا که حسین براى اسلام شهید شد.
پس عزیزانم! تمام همت و تلاشتان را براى حفظ و نگهدارى از این انقلاب بکار بندید و گوش به حرف یاوه گویان، منافقان، دنیا پرستان ندهید. استوار و قویدل باشید و درسهایتان را خوب بخوانید که امید آینده انقلاب واسلام شما هستید. پیداست که پیاده شدن احکام الهى به خاطر این است که به درجه تعالى برسد و به ذات اقدس خداوندى تقرب یابد و اگر شما خودتان را تربیت نکنید و خودتان را خودسازى نکنید و خویشتن را به اهداف حسنه آراسته نسازید، دیگر چگونه مى توانید قافله سالار پیاده کنندگان قانون خدا در جهان باشید. پس اول به خود برگردید و خودتان را دریابید. زرق و برق چند روزه دنیا شما را نفریبد. اینها همه وسیله است نه هدف. هدف مقدس تر ومتعالی تر از اینها است.امیدواریم که خداوند به شما توفیق خدمتگزارى به اسلام و مسلمین را عنایت بفرماید و به رهبر ما طول عمر با برکت همراه با سلامتى جهت ادامه رهبرى این انقلاب عطا بفرماید.  
برادران عزیزم! سفارش مى کنم که دبیران محترمتان که ارزش خاصى دارند، احترام بکنید و گوش به حرفشان بدهید و در انجمن اسلامى آموزشگاهتان فعالیت داشته باشید و با بردارن انجمن اسلامى همکارى نمایید و دردعاهایتان شهداء را یاد کنید و فرج امام زمان و سلامتى و طول عمر حضرت امام را از خدا بخواهید.
خداحافظتان باشد. خدا یاورتان باشد
(امضاء) على سردارى ۱۴/۱۱/۶۴   

*جهت دبیران هنرستان فنى شهید دکتر بهشتى است
بسم الله  الرحمن الرحیم
و من یطع الله  و الرسول فاولئک مع الذین انعم الله  علیهم من النبیین والصدیقین و الشهداء والصالحین و حسن اولئک رفیقا «سوره نساء آیه ۶۹»
و آنکس که اطاعت کند خدا و پیغمبر را همانا آنان کسانى هستند که خدا نعمت بدیشان داده است.از پیغمبران و راستگویان و کشتگان راه خدا و شایستگان و چه نیکو و رفیقانند
سلام و صلوات خداوند بر سرور آزادگان و قافله سالار شهیدان حسین ابن على (ع) و درود و سلام ما بر رهروان طریق حسینى آنهایى که براى آزادى بشریت و اعتلاى کلمه حق و پیاده شدن احکام الهى، تمام هستى خود را در طبق اخلاص نهاده و عاشقانه به {سوى} معشوق خویش شتافتند.
همکاران عزیزم! دبیران! استاد کاران! کارمندان و مستخدمان هنرستان فنى شهید دکتر بهشتى ابهر!   
سلام علیکم:  
عزیزانم! مدت کوتاهى که در میان شما بودیم، خاطره هایى بس گرانقدر از شماها داشته ایم واستفاده هاى زیادى از محضرتان نموده ایم و امیدواریم که خداوند به شما در جهت اهداف مقدستان که همان تعلیم و تربیت است، توفیق بدهد.
برادران ارجمندم! این دانش آموزان یعنى این امانت ها که به دست شماها داده شده، سعى کنید اینها را افراد الهى بار بیاورید که مقید به اسلام باشند. چگونگى آینده جامعه اسلامى ما به نوع عملکرد شماها بستگى دارد و شما حقایق را آنطور که هست به دانش آموزان ارائه دهید. فردا در پیش خداوند تبارک و تعالى شماها بیشتر از همه مسئول هستید. من در این لحظه هاى آخر عمرم از دور به شما سلام مى رسانم و روى همه شماها را مى بوسم و عاجزانه از فرد،فرد شماها تقاضا دارم که اگر بدى از من دیده اید و ناراحتى از من دارید به بزرگى خود بخشیده و حلالم کنید.
برادران ارجمندم! شما خود بهتر از من مى دانید که آبروى ملت و کشور ما و آبروى اسلام در مقطع کنونى و آبروى نسل هاى آینده و بطور کلى سرنوشت همه در گرو شکست و پیروزى این جنگ است. پس نهایت تلاشتان را در جهت پیروزى این جنگ به کار ببندید و دانش آموزان را بیشتر براى مبارزه تشویق کنید و از رهبر کبیر انقلاب که ما به حقیقت کمتر به شخصیت ایشان در ابعاد گوناگون پى برده ایم، پیروى کنید و تا آنجایى که مى توانید، در برنامه هاى مذهبى دانش آموزان شرکت جویید. بدانید که اینها همه در پیشگاه خدا اجر و پاداش زیادى دارد.
دیگر از محضرتان خداحافظى مى کنم.
خدا یار و یاورتان باشد پیروز و موفق باشید
(امضاء) على سردارى ۱۴/۱۱/۶۴           

*عمید آباد، مهربانعلى کریمى دریافت دارند، دبستان دانش عمید آباد*
بسم الله  الرحمن الرحیم
و من یطع الله  والرسول فاولئک مع الذین انعم الله  علیهم من النبیین والصدیقین والشهداء والصالحین و حسن اولئک رفیقا  سوره نساء آیه ۶۹
و آنکس که اطاعت کند خدا و پیغمبر را همانا آنان با کسانى هستند که خدا نعمت بدیشان داده است، از پیغمبران و راستگویان و کشته شدگان راه خدا و شایستگان و چه نیکو رفیقانند
این وصیت نامه را براى دوستان عزیزم و یاران باوفایم برادران عزیز، مهربانعلى کریمى، رضا مرداى، سیدمحسن موسوى، سید محمد موسوى، سید جواد موسوى، قربانعلى سلطانى، عباس مرادى، محمد تقى مرادى،محمد على مرادى، غلامرضا عمید آبادى، اصغر معینى، سید حسن کاظمى، امین على نوروزى، رضا مختارى، نادرمظفرى، عزیزالله  سلطانى، منصور سلطانى، عوضعلى مختارى، سبز على مظفرى، صفت مهدیخانى و سایر برادرانکه اسم شریفشان فعلا در خاطرم نیست، مى نویسم و تقاضا دارم که این وصیت نامه در جمع این برادران خوانده شود.
عزیزانم! من خودم را پایین تر از آن مى دانم که براى شما توصیه اى داشته باشم. ولى از آنجاییکه مدت زیادى با هم بوده ایم و پس از این دیگر آن چهره هاى نورانى را ملاقات نخواهیم کرد و دیدار بعدى در قیامت خواهد بود وصلاح دانستم که از شما خداحافظى کرده و از محضرتان خواهش کنم که از خدا برایم طلب مغفرت کنید.
عزیزان! در مرحله اول شما را وصیت مى کنم به تقواى الهى و پرهیز از همه گناهان کبیره و صغیره، چرا که عمل بدون تقوا ارزشى در پیشگاه خدا نخواهد داشت و همه کارهایتان را براى رضاى خدا انجام دهید که موفقیت در این امر بسیار مشکل و کسانى که به این درجه برسند از نظر قرآن صدیقین هستند. مسئله خیلى مهم و حساس است و
خیلى ریزه کاریها دارد. انسان یک عمر کار مى کند، فعالیت مى کند، فکر مى کند، براى اسلام است. براى خدا است.
بعد از یک  عمر وقتى که پرده ها کنار مى رود و حقایق آشکار مى شود، متوجه مى شود که کارش یا براى خود بوده یا وسوسه شیطانى بود. یا شریک دیگرى براى خدا بوده. خلاصه اگر همه اش را جمع بندى کنیم، مى بینیم که در جهت خودخواهى بوده. پس باید خیلى مواظب باشیم. نکند با اعمالمان مغرور شویم. بیایید به مقدار رعایت اخلاص در
نیات در جهت انجام این اعمال نگاه کنیم. خوب مشخص است، رهروان واقعى این راه کم هستند ولى کم بودن راهرودلیل بر نامشخص نمودن راه نیست. دلیل بر مشکلى بودن راه است.
ما معتقدیم که تنها احکامى که و تنها مکتبى که مى تواند، بشریت را از قید طاغوتهاى بیرونى و درونى نجات داده و موجب سعادت دنیوى و اخروى بشر گردد، احکام الهى و مکاتب آسمانى و در راس آنها اسلام است و کاملا روشن است که حکومت اگر در یک جامعه اى در دست مسلمانان نباشد، پیاده شدن احکام اسلام در تمام ابعاد در آن
جامعه غیر ممکن خواهد بود و نظامى که در ایران حاکم است که یک نظام اسلام است، نیاز به حفاظت و نگهدارى دارد و دنیاى استکبارى امروز کمر همت بسته و با هم متفق شده اند که اسلام را محو نمایند.
پس ما تکلیف شرعى داریم که در جلوى اینها بایستیم. همچنانکه امام حسین (ع) ایستاد. پس حفاظت نظام وحکومت اسلام ا از اهم فرائض است.
عزیزانم! براى جاى افتادن انقلاب اسلامى به مردم بخصوص نسل جوان تلاش زیادى بکنید. شما به اطرافیان نگاه نکنید که بقیه چه کار مى کنند. بینش اسلامى تمام این مسائل را براى ما روشن کرده است. بدانید که اگر کوتاهى کنید و خللى در این جمهورى اسلامى پیدا شود، ضربه اى به اسلام وارد مى شود که تا سالهاى دیگر نمى تواند کمى
خود را بلند کند آن موقع است که حسرت ابدى و عذاب خداوندى براى ما خواهد بود.
امید دارم که خداوند به شما توفیق خدمتگزارى به اسلام و مسلمین را عطا فرماید و به ما هم توفیق رعایت اخلاص در اعمال عنایت فرماید. عزیزانم! افسوس که من نتوانستم، آزادى برادر عزیزم سید محسن را ببینم ولى شما نهایت تلاشتان را در جهت آزادى ایشان به کار ببندید. در جلسات برادران عزیز آقاى معینى و آقاى کاظمى و آقاى نوروزى که حق زیادى بر گردن ما دارند، شرکت کنید که معناى اسلام در همان جلسات است. از هیچ کس ترسى نداشته باشید، چرا که بنده خدا دیگر بنده دیگرى نمى شود. و در جلساتتان هم یادى از ما کرده و براى ما طلب مغفرت کنید چرا که شما در پیش خدا محبوبیت دارید. دیگر مى خواهم از خدمتتان خداحافظى کرده و همه شما را به
خداى بزرگ مى سپارم. از دور چهره هاى نورانى یکایک  شما را مى بوسم. جهت سلامت و طول عمر حضرت امام و فرج امام زمان (عج) و پیروزى عزیزان رزمنده در جبهه ها دعا کنید. به امید پیروزى نهایى حق.  
(امضاء) على سردارى ۶۴/۱۱/۱۴  

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.