شهید بهمن اصانلو

اصانلو، بهمن: پنجم شهریور ۱۳۴۷، در روستای چنگور از توابع شهرستان خدابنده به دنیا آمد. پدرش اویس و مادرش فرخنده نام داشت. تا دوم راهنمایی درس خواند. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. بیست و سوم اسفند۱۳۶۳، در شرق رود دجله عراق به شهادت رسید. پیکرش مدت ها در منطقه برجا ماند و یکم مرداد ۱۳۷۴‏، پس از تفحص درزادگاهش به خاک سپرده شد.

وصیتنامه :

پدرو مادر مهربانم اگر پسر حقیرت در جبهه حق علیه باطل به رفیع شهادت نائل شدم گریه نکنید چون هرکسی در راه خدا شهید نمیشود وراه مرا بعد از من ادامه بدهید ونگذارید امام تنها بماند وتا میتوانید به جبهه ها کمک نمایید.

خاطره:

صبح روزی که می خواست به جبهه اعزام شود چای و کمی هم صبحانه خورد ، اورکت خود را برداشت، انگاری می دانست که همان روز به جبهه اعزام می شود. بعد رفته بود به دنبال دوستش ، او گفته بود که اگر برویم شهید می شویم ، بهمن ساک خود را برای اینکه پدرش متوجه نشود که او به جبهه می رود . هنگام آبیاری مزرعه با خود به مزرعه برده و در پشت یک درخت مخفی کرده بود. اما ظهر پدرش فهمید و به دنبالش رفت، هر کاری کرده بود که بهمن را در مینی بوس سجاس ببیند ندیده بود چون خود را زیر صندلی پنهان کرده بود. و این آخرین باری بود که او را دیدم بعد از آن هم خبر شهادتش را به ما دادند، البته از جبهه برای ما نامه می نوشت و برای اینکه دلم برایش تنگ نشود. در نامه هایش نوشته بود که خیلی به ما خوش می گذرد. بعد از چند روز که خبر شهادت بهمن را به ما دادند. در خواب دیدم بهمن در مزرعه دارد آبیاری می کند یکی از امامان که نامش را به من گفت ولی بعد از اینکه بیدار شدم از یادم رفت آمد نزدیک من لباسهایش سفید نورانی بود اما بعضی از قسمت های لباسش خونی بود و اسبی داشت من به دنبال او رفتم و دیگر بهمن را ندیدم ، به دنبالش اینقدر رفتم تااینکه دیدم رسید سر مزار بهمن و به شکل عجیبی غیب شد انگار که اصلا کسی آنجا نبوده است. (مادرشهید)

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code