حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. ساعت تعداد کل نوشته ها : 6296 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد دیدگاهها : 363×
سردارشهید یعقوبعلی محمدی
8

زندگینامه سردار شید یعقوبعلی محمدی یعقوبعلی محمدی مردی از دیار شب شکنان سپیده باور بود که در برکه ای از خون شنا کرد و تن و جان را به آبشار زلال عشق شستشو داد. سردار سواران ما و رزم آور شبگیری از خیل هزاران عاشق جبهه توحید، آنان که نصرت حق، قوت بازویشان بود و […]

پ
پ

شهید یعقوبعلی محمدی

یعقوبعلی محمدی مردی از دیار شب شکنان سپیده باور بود که در برکه ای از خون شنا کرد و تن و جان را به آبشار زلال عشق شستشو داد. سردار سواران ما و رزم آور شبگیری از خیل هزاران عاشق جبهه توحید، آنان که نصرت حق، قوت بازویشان بود و روح خدا به علمدارشان و چنین بود که جبهه ها را به گالری وحشت برای دشمن بدل کردند و مرگ را به بازی گرفتند.
یعقوبعلی این سردار دلیر دریا دل ، در سال ۱۳۴۰ و در دیار دیرین زنجان قدم به عرصه ی دنیای فانی نهاد و در باغ زمان به تماشای زندگی نشست. او چون کودکان دیگر در دامن پرمهر مادر و سایه سار کار و تلاش پدر ریشه کرد و بالنده شد. و هنگامی که نهال ذهنش جوانه زد وارد دبستان شد و دوران ابتدائی، راهنمائی و دبیرستان را با موفقیت سپری کرد و موفق به اخذ دیپلم فنی مکانیک عمومی از هنرستان فنی گردید.
آنگاه که آوای بیداری در آسمان ایران طنین انداز شد او هم به سیل توفنده توده های میلیونی پیوست و در صف سپاهیان توحید جای گرفت. وی بارها با گروه های ضد انقلاب درگیر و حتی تهدید به ترور شد.وقتی که شب پرستان تیره دل رویت خورشید انقلاب اسلامی را برنتابیدند و جنگ ناجوانمردانه ای را بر ایران تحمیل کردند، یعقوبعلی به گروه مرغان آغشته به عشق بسیج پیوست و روانه ی دلخانه ی پرنگار جبهه شد تا به پاسداری از مرزهای شرف و آزادی همت گمارد.
او با حضور مردانه اش در عملیاتهای زیادی شرکت کرد و همپای دیگر مجاهدان دلاور ایران زمین لبخند تجاوز را بر لبان متجاوزین خشکاند. سرانجام مرغ بلند آشیان جانش تاب ماندن در قفس تن را نیاورد و او در عملیات کربلای ۴ در تاریخ ۱۳۶۵/۱۰/۰۵ در حالی که فرماندهی گروهان غواصان را بر عهده داشت در منطقه ی ام الرصاص عراق شربت شهادت را بر سر کشید و چهره در خضاب خون کرد.
پایان انتظاری پرشکوه و آغاز ابدیت و جاودانگی. فهرست عملیاتی که شهید شاهد در آن شرکت داشت:
 
۱- عملیات حصرآبادان
۲- فتح المبین
۳- بیت المقدس (زخمی شدن از ناحیه سر)
۴- والفجر مقدماتی
۵- والفجر ۳
۶- والفجر ۴ (اصابت ترکش)
۷- عملیات والفجر ۶
۸- خیبر
۹- بدر (زخمی شدن از ناحیه دست)
۱۰-والفجر ۸ (همراه با مجروحیت شدید از ناحیه دست و شکم و ریه)
۱۱-کربلای ۴ – بوارین (شهادت)
بخشی از خاطرات شهید یعقوبعلی محمدی به نقل از دوستان :
برای اولین بار در باختران با هم آشنا شدیم. بسیار جدی بود و به ندرت می خندید. با اینکه اهل نماز شب و تهجد بود و هر شب بدون استثنا برای راز و نیاز بلند می شد، اما هرگز بروز نمی داد. گاهی هم به شوخی می گفت:
ـ لطفا برادرانی که اهل نماز شبن، وقت عملیات دور بر ما نچرخن. اونا هر جا که میرن، خمپاره رو هم به دنبال خود می کشن و بایس تاوان نماز شب اونا رو ما بدیم!
گاهی هم می گفت:
ـ اشتباهی وضو بگیرین و نماز تونو عوضی بخونین تا خمپاره به سراغ سنگراتون نیان!
یکبار من و شهید باقر فتح اللهی، چند روز او را زیر نظر گرفتیم. نیمه های شب که می شد، بی سروصدا بر می خواست و به نماز شب می ایستاد. یک روز از او پرسیدم:
ـ یعقوب، راستی! چرا این کار را توئ پنهان می کنی؟ نماز خوندن که این حرفا رو نداره!
و او در جوابم گفت :
ـ این کار که بزرگترین عامل رشد آدمه، اگه خدای ناکرده از روی ریا و خودنمایی باشه، بزرگترین مانع رشد خواهد بود. اگه دیدید کسی نماز شبشو جلو چشم همه می خونه، بدونین که یا خیلی بالا بالاها رسیده یا اینکه آدم خطرناکیه و بایس ازش ترسید.
 
وصیت نامه شهید یعقوبعلی محمدی
در تشییع جنازه من فقط ذکر خدا را داشته باشید و الله اکبر را تکرار کنید. مبادا در این مورد بدگویی به انقلاب شود و در این موقعیت حساس که عاشورای حسین بار دیگر در ایران زنده شد و نشان داد حسین ها هنوز هستند و تا حکومت الله را در سراسر جهان برقرار سازند به پیکار علیه کفر ادامه می دهند.
آری به میدانی قدم نهاده ام که نتیجه اش از قبل گرفته و با ایمان کامل پیکار می کنم، چون اگر در میدان کشته شوم، به مقام والا دستیافته و راه حسین(ع) را رفته ام و اگر زنده ماندم، شاهد پیروزی بزرگی که همان پیروزی مسلمین بر کفار است ،خواهیم برد.
و نرید ان نمن علی الذین استضعفوا … و عاقبت زمین به متقین و صالحین به ارث گذاشته می شود و جا ءالحق و زهق الباطل ان الباطل کان زهوقا که این وعده خداوند است: و لایخلف الله وعده ان وعدالله حق ما میتوانیم با نثار خون, خونی که در مقابل اسلام ناچیز است، زمینه حکومت مهدی(عج) به زودی است.
به عقیده من هر کس در سپاه باشد و پیرو خط امام زمان(عج) و رهبر انقلاب امام خمینی باشد، باید در راه خدا جهاد کند و از جان و مال و زندگی اش دریغ نکند و ما ایرانیان مثل مردم کوفه نیستیم که در کوفه حضرت مسلم(ع) و در صحرای کربلا امام حسین(ع) را گذاشتند. اکنون وقت انجام وعده ای که من برای خود داده ام، فرا رسیده است و با پیام حسین زمان، خمینی کبیر دیگر نتوانستم، طاقت بیاورم و برای احیا اسلام عزیز و انجام وعده خود را دواطلبانه از پادگان آموزشی به جبهه اعزام شدم.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.