حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. ساعت تعداد کل نوشته ها : 6293 تعداد نوشته های امروز : 2 تعداد دیدگاهها : 363×
10

شهید اصغر حیدری فرزند عوضعلی در دی ماه ۱۳۳۵ در محله دباغ ها به دنیا آمد.پدرش نانوا بود و اصغر نیز با رسیدن به سن هفت سالگی به جای مدرسه شبانه روانه کارگاه می شود. فقراقتصادی او را از لذت مشق و مدرسه محروم می کند. اصغر در کارگاه چاقو سازی (در کوچه باشگاه زنجان) […]

پ
پ

شهید اصغر حیدری فرزند عوضعلی در دی ماه ۱۳۳۵ در محله دباغ ها به دنیا آمد.پدرش نانوا بود و اصغر نیز با رسیدن به سن هفت سالگی به جای مدرسه شبانه روانه کارگاه می شود. فقراقتصادی او را از لذت مشق و مدرسه محروم می کند.
اصغر در کارگاه چاقو سازی (در کوچه باشگاه زنجان) به کار می‌پردازد و در سال ۱۳۵۳ به خدمت سربازی فراخوانده می‌شود و درژاندارمری اراک خدمتش را به پایان میرساند.
با آغاز انقلاب اسلامی به خیل انقلابیون می پیوندد و به مبارزه با نیروهای گارد شاهنشاهی می‌پردازد. شهید حیدری از طریق ارتباط با مسجد ولیعصر(عج) و هدایت آقا سید هاشم به توزیع اعلامیه و عکس های امام می‌پردازد و فعالانه در تظاهرات ضد رژیم شرکت می‌کند. اصغردر ۲۶ آبان ۱۳۵۷ درحین راهپیمایی در نزدیکی امامزاده صدرجهان با نیروهای پهلوی درگیر می شود و مورد اصابت گلوله قرار می‌گیرد دوستانش او را به بیمارستان می‌رسانند ولی همان روز رو به شهادت میرسد.

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.