حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. ساعت تعداد کل نوشته ها : 6221 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد دیدگاهها : 363×
ایران امروز قوی تر از همیشه توان آمادگی با تروریست را دارد
2

به گزارش گروه دفاعی خبرگزاری تسنیم به نقل از روابط عمومی حوزه ریاست ستادکل نیروهای  مسلح، سرلشکر پاسدار محمد باقری رئیس ستادکل نیروهای مسلح در همایش فرماندهان نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که در مشهد مقدس برگزار شد، با ارائه تحلیلی از وضعیت و شرایط منطقه و جهان اظهار کرد: با گذشت قریب به […]

پ
پ

به گزارش گروه دفاعی خبرگزاری تسنیم به نقل از روابط عمومی حوزه ریاست ستادکل نیروهای  مسلح، سرلشکر پاسدار محمد باقری رئیس ستادکل نیروهای مسلح در همایش فرماندهان نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که در مشهد مقدس برگزار شد، با ارائه تحلیلی از وضعیت و شرایط منطقه و جهان اظهار کرد: با گذشت قریب به ۴ دهه از پیروزی انقلاب اسلامی و حدود سه دهه از پایان دفاع مقدس؛ به‌رغم تداوم توطئه‌ها و تهدیدات متعدد جبهه دشمن و تشدید سرمایه گذاری ضدایرانی اذناب منطقه‌ای آمریکا و رژیم صهیونیستی؛ جمهوری اسلامی ایران در اوج عزت، اقتدار و عظمت است و به راه نورانی و الهام‌بخش خود ادامه می‌دهد.
وی افزود: پیدایش تهدیدات نوین امنیتی که با طراحی و تلاش قدرت‌های استکباری و مرتجعین منطقه و غفلت و بی‌توجهی برخی همسایگان، جمهوری اسلامی را هدف قرار داده است و کشاندن تهدید به داخل ایران را دنبال می‌کند، لزوم هوشمندی و آمادگی بیشتر برای مقابله و خنثی‌سازی آنها را مورد تأکید حوزه دفاعی و امنیتی قرار می‌دهد.
رئیس ستادکل نیروهای مسلح با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران امروز قوی‌تر و موفق‌تر از همیشه، توان آمادگی و دفاعی خود را برای مقابله با تهدیدات حفظ و ارتقا بخشیده است، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران با تمرکز بر راهبرد ظرفیت‌سازی پیش‌رونده و متراکم دفاعی توانسته است با دفاع جانانه از مرزهای کشور و جانفشانی مدافعان حرم و کمک به کشورهای محور مقاومت در مقابله با تروریست‌های تکفیری؛ صحنه نبرد را به مناطق دوردست منتقل کند و امنیتی مثال‌زدنی را برای مردم خود به ارمغان بیاورد.
سرلشکر باقری اقتدار و امنیت ممتاز امروز کشور را تجلی اراده الهی و  عنایت ائمه اطهار(ع) به ملت ایران و ثمره خون شهدا دانست و افزود: این یک واقعیت مسلم و انکارناپذیر است که اگر رهبری حکیمانه و دوراندیشانه مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا و مجاهدت بی‌نظیر رزمندگان و فرماندهان نیروهای مسلح و همراهی و وحدت ملت شریف ایران نبود، امروز شاهد وضعیت متفاوتی در کشور بودیم.
رئیس ستادکل نیروهای مسلح با اشاره به وضعیت منطقه جنوب غرب آسیا خاطرنشان کرد: این منطقه محور تحولات جهان است و به‌دلیل دخالت قدرت‌های استکباری، شیطنت صهیونیست‌ها و حماقت و خیانت سران برخی حکومت‌های غیرمردمی و جائر منطقه امروز با حوادث و توطئه‌های جدید نیز روبه‌رو شده است که نباید نسبت به این موضوع ساده‌اندیشی و سهل‌انگاری کرد.
وی متذکر شد: اینکه در بخشی از سرزمین عراق، با شکست داعش و تروریست‌های تکفیری پس از سه سال جنگ و آوارگی مردم عزیز و تقدیم شهدای فراوان و موفقیت ملت و مرجعیت دینی و پیروزی ارتش و نیروهای بسیج مردمی این کشور؛ بی‌درنگ سخن از همه‌پرسی در کردستان عراق و جداسازی بخشی از پیکره عراق زده می‌شود؛ امری عادی به نظر نمی‌رسد.
سرلشکر باقری طرح موضوع برگزاری همه‌پرسی در کردستان عراق را سرآغازی بر پدید آمدن مشکلات و چالش‌های جدید در این منطقه دانست و تأکید کرد: این موضوع به هیچ وجه قابل پذیرش همسایگان عراق نبوده و حفظ استقلال و یکپارچگی عراق به‌نفع تمام اقوام، مذاهب و بخش‌های مختلف این سرزمین است.
عضو شورای عالی امنیت ملی با اشاره به بروز اختلاف و تنش بین برخی کشورهای منطقه و ایجاد صف‌بندی و جبهه‌بندی‌های جدید میان کشورهای عربی گفت: توصیه جمهوری اسلامی ایران چه برای عراق و چه برخی اختلافات دیگر در حاشیه خلیج فارس مفاهمه و گفت‌وگو در فضایی به‌دور از خشونت و دودستگی است.
وی تأکید کرد: منطقه کشش جنگ‌ها و تنش‌های دیگر را ندارد و قطعاً بروز هر درگیری جدید پای بدخواهان و متجاوزان را به منطقه خواهد کشاند و این در حالی است که کشورهای منطقه خود به‌خوبی ظرفیت لازم برای حل معضلات و اختلافات را دارا هستند و نیاز به دخالت قدرت‌های سلطه‌گر فرامنطقه‌ای ندارند.
رئیس ستادکل نیروهای مسلح با اشاره به تهدیدات و سخنان اخیر مقامات نظامی آمریکایی که با دخالت آشکار در امور داخلی کشورمان از ضرورت تغییر نظام در ایران سخن گفته‌اند، تصریح کرد: بحمدالله ملت ایران که متحد و یک‌پارچه در سایه امنیت مثال‌زدنی، انتخاباتی باشور و عظمت را برگزار کرد در یک امنیت، در یک نظام مردم سالار بر تصمیم خود در دفاع از انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی محکم ایستاده است و اجازه دخالت در سرنوشت و امنیت کشورمان را به دیگران نمی‌دهد.
سرلشکر باقری تأکید کرد: مقامات آمریکایی قدری عاقلانه‌تر، سنجیده‌تر و پخته‌تر نسبت به دیگر کشورها آن‌هم کشور مقتدری مانند ایران که با سربلندی و صلابت برابر تمامی توطئه‌ها ایستادگی کرده صحبت کنند و بیش از این با آبروی نداشته خود بازی نکنند.
عضو شورای عالی امنیت ملی طرح در دست اقدام مجامع قانونی آمریکا برای اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران و به‌ویژه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در زمره محاسبات غلط آمریکایی‌ها نسبت به جمهوری اسلامی محسوب کرد و یادآور شد: ملت ایران همواره در برابر نظام سلطه و استکبار به‌ویژه آمریکا ایستادگی کرده و روز به روز مقاوم تر شده است؛ لذا تحریم‌های بعدی نیز به فرصتی برای رشد و بالندگی و خوداتکایی و توجه به ظرفیت‌های بومی و درونی کشور بدل خواهد شد.
وی هشدار داد: هم‌ردیف شمردن سپاه با گروه‌های تروریستی و جاری کردن تحریم‌های مشابه آنان برای سپاه ریسک بزرگی برای آمریکا و پایگاه‌ها و نیروهای مستقر آنها در منطقه است.
رئیس ستادکل نیروهای مسلح با اشاره به توصیه مجامع قانون گذاری آمریکا برای در نظر گرفتن احتیاط و عمق بیشتر نسبت به تصمیم‌گیری در خصوص اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران تأکید کرد: قدرت موشکی جمهوری اسلامی ایران دفاعی است و هرگز قابل معامله و مذاکره در هیچ سطحی نیست.
سرلشکر باقری با قدردانی از نقش نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مقابله با تهدیدات و برقراری امنیت در مناطق مرزی گفت: در شرایطی که کشور با تهدیدات فرامنطقه‌ای، جنگ‌های نیابتی منطقه‌ای و کوتاهی برخی همسایگان در کنترل وضعیت امنیتی مرزهای مشترک مواجه است؛ نیروی زمینی نقش ممتازی را عهده‌دار شده است و با استقبال از مأموریت‌ها، در کمال شجاعت، ابداع و ابتکار و خلاقیت، مجاهدانه نقش بی‌بدیلی را در برقراری امنیت در شمال غرب و جنوب شرق و شمال شرق و جنوب غرب کشور ایفا کرده است.
وی ابراز کرد: نیروی زمینی سپاه که با دفاع مقدس متولد شده و بلوغ یافته، به‌فضل الهی در دوره فرماندهی سردار پاکپور توانسته است با تجربه بالا و سخت کوشی کم‌نظیر، امنیت مناطق مورد طمع و تهدید را در سطح سایر مناطق کشور تأمین کند.
رئیس ستادکل نیروهای مسلح با اشاره به فعالیت‌های بهداشتی؛ درمانی و مردم‌یاری و محرومیت‌زدایی نیروی زمینی سپاه که توأم با پرداختن به مأموریت‌های امنیتی در مناطق مرزی در دستور کار این نیرو قرار دارد خاطرنشان کرد: جای جای مناطق مرزی و محل استقرار نیروی زمینی سپاه شاهد همت جهادی و انقلابی یگان‌های این نیرو در راه‌اندازی بیمارستان‌های صحرایی مجهز و در تراز بیمارستان‌های شهری برای خدمت‌رسانی و درمان رایگان مردم محروم و نیازمند است؛ به‌گونه‌ای که هزاران عمل جراحی را در این بیمارستان‌ها برای معالجه انجام داده است.
وی افزود: کمک به ساخت مسکن روستایی؛ راه‌های روستایی، محرومیت‌زدایی، اشتغال‌زایی و دیگر ابعاد خدمت‌رسانی به مردم نشان از ایمان و اراده این نیرو برای مجاهدت در این عرصه دارد.
سرلشکر باقری اقدامات قابل تحسین نیروی زمینی سپاه را بخش اندکی از نقش‌آفرینی‌های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در امر توجه به سازندگی، عمران و آبادانی کشور دانست و تأکید کرد: سپاه کنار نقش‌آفرینی در حوزه دفاعی و امنیتی کشور در عرصه سازندگی، محرومیت‌زدایی و مردم‌یاری تأثیرات راهبردی داشته است و نقش بی‌بدیلی با اتکا به توانمندی‌های بومی و ایرانی ایفا کرده است.
رئیس ستادکل نیروهای مسلح در پایان با اشاره به رضایت فرمانده معظم کل قوا از نیروی زمینی سپاه و فرمانده مقتدر و رزمندگان مخلص آن، با تأکید بر مجاهدت خستگی‌ناپذیر برای پاسخ به انتظارات و انجام سخت‌ترین مأموریت‌های امنیتی در مناطق راهبردی مرزی کشور تصریح کرد: آمادگی برای پیش‌کنشگری برابر عوامل تهدید، از جمله مهمترین انتظارات فراروی نیروی زمینی سپاه است که به‌مدد هوشمندی، هوشیاری و توانمندی‌های سرشار، وضعیت اطمینان‌بخشی را نوید می‌دهد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.