موصل از دست مزدوران داعشی آزاد شد

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، ارتش سوریه و نیروهای هم پیمانش امروز جمعه در ریف جنوب شرقی حلب موفق شد گروه تروریستی داعش را محاصره کند.
شبکه خبری «المیادین» گزارش داد که عناصر داعش از مساحتی بالغ بر ۳ هزار کیلومتر مربع از ریفهای شرقی و جنوبی حلب عقب نشینی کرده اند.
به گفته خبرنگار المیادین، عناصر داعش همچنین از مناطق گسترده ای از صحرای سوریه که از نظر اداری وابسته به استان های حلب و حماه است، عقب نشینی کرده اند.
گروه موسوم به دیده بان حقوق بشر سوریه وابسته به معارضان نیز در همین راستا اعلام کرد که عناصر داعش از همه مواضع خود در ریف حلب عقب نشینی کرده اند تا بتوانند به هم قطاران خود در استان رقه کمک کنند.
به گزارش دیده بان، در صورتی که داعش از ریف جنوب شرق حلب عقب نشینی کند، در واقع بدین معناست که حضورش به صورت کامل در استان حلب پایان می یابد و نیروهای سوری موفق شده اند امنیت جاده حلب-خاصر-أثریا را تأمین کنند.
در تأیید خبر دیده بان، سایت معارض عنب هم اعلام کرد که عناصر داعش همه مواضع خود در جنوب شرق حلب را تخلیه کرده اند و این استان از وجود داعش خالی شده است.
یک وبگاه خبری سوری اما نقشه زیر را گذاشته که نشان میدهد داعش در مساحت ۱۵۰۰ کیلومتر مربعی محاصره شده است:
در همین راستا، یک منبع نظامی خبر داد که ارتش سوریه موفق شده است کنترل کامل منطقه ای را به دست گیرد که از «الرصافه» در ریف جنوبی رقه تا شهرک اثریا در ریف شرقی حماه امتداد دارد.
نیروهای سوری در این عملیات موفق شدند ۱۳ روستا و مزرعه و شماری از مناطق مرتفع و کوهستانی را آزاد کنند.
بدین ترتیب ارتش سوریه شهرک ها و روستاهای شمال محور اثریا-الرصافه را جدا کرد تا پس از فرار تروریست ها در ریف جنوب شرقی حلب وارد آن شوند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code