۷یادمان شهید در استان زنجان احداث می شود

علی مهدیخانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در زنجان با بیان اینکه چند قطعه خالی برای تدفین شهدای گمنام در استان زنجان وجود دارد،بیان کرد: شهرستان‌های زنجان، خدابنده و ایجرود درخواست شهید گمنام را به این اداره ارسال کرده‌اند.
وی افزود: به احتمال خیلی قوی در اواخر تابستان شاهد حضور شهید گمنام در استان خواهیم بود و بار دیگر ملت شهید پرور استان زنجان نشان می‌دهند که شهیدان نقش اساسی در زندگی آن‌ها دارد.
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان زنجان با بیان اینکه ۲۳ مرکز تدفین شهدای گمنام در استان وجود دارد، تصریح کرد:از این تعداد پنج یادمان در دست ساخت است و هفت مورد دیگر در دست مطالعه است.
وی تعداد شهدای گمنام در استان زنجان ۶۰ شهید برشمرد و ادامه داد: ۹ شهید در دوران دفاع مقدس تدفین شده و ۵۱ شهید دیگر در ۲۳ مرکز تدفین شهدای گمنام تدفین شده‌اند.
مهدیخانی با اشاره به یادمان‌های شهدای در دست ساخت استان، تصریح کرد: یادمان‌های ستاد فرماندهی نیروی انتظامی، شهرستان خرمدره، شهرستان ماهنشان، شهر صائین قلعه و پادگان امام حسن عسگری(ع) در حال احداث است و هنوز به بهره‌برداری نرسیده‌اند.
وی با بیان اینکه هفت یادمان شهدای گمنام دیگر در حال مطالعه است، تصریح کرد: پس از اتمام مطالعه بلافاصله احداث هفت یادمان شهدا آغاز می‌شود.
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان زنجان افزود: یادمان‌های شهرستان سلطانیه، شهر سجاس، شهرهای کرسف و زرین‌رود از توابع شهرستان خدابنده، شهر نیک‌پی، شهر ارمغانخانه و شهر قیدار نبی در دست مطالعه است.
وی با اشاره به نشر کتاب های دفاع مقدس، خاطرنشان کرد: سال گذشته ۲۲ جلد کتاب پیرامون دفاع مقدس نشر داده شده است که می‌توان به کتاب‌های جرعه آخر و یا روزهای ارغوانی شیرالله صمدی‌نیا اشاره کرد.
مهدیخانی ابراز کرد: مهمترین کتاب‌های سال ۹۶ که به زودی نشر پیدا می‌کند می‌توان به کتاب نقش زنجان در قائله کردستان و یا کتاب حنای جنگ اشاره کرد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code