حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

یکشنبه, ۲۳ مرداد , ۱۴۰۱ ساعت تعداد کل نوشته ها : 5925 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد دیدگاهها : 362×
گردان غواصی حضرت ولیعصر(عج)
2

در تابستان سال ۱۳۶۵ ماموریت ویژه ای برای انجام عملیات آبی و خاکی( کربلای چهار) در جبهه جنوب به لشکر ۳۱ عاشورا محول گردید. جهت این منظور از سوی فرماندهی لشکر در گردان حضرت ولیعصر(عج) زنجان و حبیب بن مظاهر انتخاب شدند. برای هر گردان حدود سیصد نفر نیروی جدید که عمدتا از نیروهای ورزیده […]

پ
پ

در تابستان سال ۱۳۶۵ ماموریت ویژه ای برای انجام عملیات آبی و خاکی( کربلای چهار) در جبهه جنوب به لشکر ۳۱ عاشورا محول گردید. جهت این منظور از سوی فرماندهی لشکر در گردان حضرت ولیعصر(عج) زنجان و حبیب بن مظاهر انتخاب شدند. برای هر گردان حدود سیصد نفر نیروی جدید که عمدتا از نیروهای ورزیده و با تجربه جبهه ها و از غواصان عملیات والفجر۸ بودند در نظر گرفته شد.

نیروهای گردان ولیعصر(ع) اکثراً اهل شهرهای مختلف استان زنجان بود و جمعی نیز از بچه های تبریز، مراغه ،اهر، آذرشهر، اردبیل، سرعین ، قزوین، ارومیه، میانداب ،سلماس، ماکو و … در این گردان حضور داشتند.

جهت آموزش این نیروها برای شرکت در عملیات، برنامه زمانی شش ماهه ای برای تمرین و آمادگی شان پیش بینی شده بود. نیروهای گردان ولیعصر(عج) در مرحله اول آموزش ها در پادگان شهیدقاضی تبریز مستقر و صبح و بعدازظهر طبق برنامه تنظیمی در استخر باغشمال شروع به یادگرفتن شنا و آشنایی مقدماتی با غواص کردند. از آنجایی که این آموزش ها مصادف با ماه مبارک رمضان بود و به خاطر تمرینات طاقت فرسا و همچنین به جهت اینکه در تمرینات گاها نیروها مجبور بودند که به عمق آب شنا کنند لذا روزه گرفتن آنها دچار مشکلاتی می شد. برای حل این قضیه مرحوم آیت الله ملکوتی امام جمعه وقت تبریز فرمودند::«رزمندگان تبریزی باید هر روز از حد ترخص شرعی شهر خارج و مجدداً به ان بازگردند تا بتوانند روزه خود را بشکنند.»

هر روز مینی بوسی بچه های تبریز را که بیست نفری بودند به طرف آذرشهر می برد و دوباره به تبریز بازمی گرداند و در آن شرایط آموزش شنا و غواصی را ادامه می دادند.پس از مدتی آموزش ها در سد دز دزفول و بعد موقعیت قجریه(شهید ناصر اوجاقلو) در کنار رود کارون به طور شبانه روزی دنبال گردید و با پایان آموزش های سخت و طاقت فرسا درآخر آذرماه همان سال غواصان دریادل و جان بر کف آماده انجام عملیات شدند.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.