کنگره ۳۵۳۵ شهید زنجان نباید از فضای جابه‌جایی دولت تاثیر پذیرد

سردار جهانبخش کرمی شامگاه شنبه در جلسه هماهنگی کنگره ملی ۳۵۳۵ شهید استان زنجان، با بیان اینکه عملکرد کنگره، باید در محضر رهبر معظم انقلاب ارائه شود و بنابراین لازم است که اقدامات به نحو شایسته انجام گیرد: اظهار داشت: این در حالی است که متاسفانه در شهرستانها فضای شهری، مناسب با فضاسازی کنگره شهدا نیست و در برخی از شهرستان ها، حتی یک بنر هم درباره کنگره نصب نشده است.

فرمانده سپاه انصارالمهدی استان زنجان با اظهار نارضایتی از عملکرد نامناسب برخی از کمیته های کنگره، افزود: با وجود اینکه برگزاری کنگره و مسئولیت های مربوط به کمیته ها، در چهارم اسفند ۹۸ ابلاغ شده است، هنوز اما، برخی از کمیته ها همچنان در انجام اقدامات و یا ارائه گزارش عملکرد به دبیرخانه، سستی می کنند.

اقدامات انجام شده در این مدت در ۵۷ بند مشخص شده است

سردار کرمی در ادامه با اشاره به اینکه اقدامات انجام شده در این مدت در ۵۷ بند مشخص شده است، گفت:  ۴۸ هزارو ۹۱۱ ختم قرآن، ۴۳ هزارو ۱۸۰ زیارت عاشورا، ۲۱ هزار و ۲۱۱  جلد اهدای مفاتیح، ۲۴ میلیون نذر صلوات، اهدای ۸۲۱ هزارو ۵۹۱ بسته معیشتی مومنانه، ۷۲۶ هزار و ۲۴۵ پرس توزیع غذا، اهدای ۶۲۸ هزار بسته بهداشتی، دیدار با خانواده شهدا ۲ هزارو  ۶۸۵  مورد، مصاحبه با خانواده شهدا یک هزارو ۵۱۰ ساعت، مجموعه اسناد جمع آوری شده بیش از ۵۲۰ هزار سند، بخشی از این اقدامات است.

وی با بیان اینکه اقدامات انجام شده در بخش های مختلف  و دارای تنوع بسیار است، اظهار داشت: بازسازی یک هزار و ۵۲۸ مزار شهدا ، برگزاری ۴۸۷ یادواره با عنوان آبروی محله، برگزاری جلسه حلقه های تربیتی با موضوع ایثار و شهادت   ۵۸ هزار و ۷۰۰ جلسه، حضور طلاب در مناطق   ۱۴ هزار و ۲۸۵ نفر نفر در روز، اهدای جهیزیه یک هزار و ۶۲۹ مورد به نیت شهدا، تبلیغات ازدواج آسان و اسلامی بیش از ۳ هزار مورد، اهدای ۲۹ هزار و ۲۲۰ مورد کمک هزینه معیشتی بهداشتی و درمانی، ساخت خانه محرومان  ۴ هزاو  ۸۶۵ باب و پرداخت اجاره مسکن مددجویان  ۲ هزارو  ۴۹۰ مورد، از آن جمله است.

فرمانده سپاه انصارالمهدی استان زنجان، گازرسانی به منازل محرومان یک هزارو ۳۷۸ مورد، اهدای وسایل ورزشی ۴ هزارو ۸۲۶ مورد، فعال سازی گروه های سرود نشریه و تئاتر ۸۴۷ گروه، انتشار یک  هزار و ۱۲۰ خبر، تالیف و چاپ کتاب ۲۱ عنوان، آزادی ۲۱۳ نفر زندانی غیرعمد، خدمات درمانی رایگان  ۱۷هزار و ۲۴۱ مورد، اهدای ۱۲ هزار قواره چادر مشکی و نماز و احداث فضای ورزشی ۶۳ هزار متر مربع از دیگر اقدامات انجام شده در راستای برگزاری کنگره است.

 وی به عملکرد برخی از کمیته های کنگره هم اشاره کرد و گفت: کمیته های جهاد دانشگاهی، ورزش و جوانان، رسانه، طلاب، فضای مجازی، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و  محرومیت زدایی،  از جمله کمیته هایی هستند که خوب عمل کرده اند.

سردار کرمی گفت: در مقابل اما، هستند کمیته هایی هم که  اقدامات آنها ضعیف بوده و یا  اگر هم اقداماتی داشته اند، حداقل گزارش کار نداده‌اند که  کمیته دانشگاهیان با مدیریت دانشگاه زنجان، کمیته علمی با مدیریت دانشگاه آزاد که خیلی ضعیف عمل کرده، کمیته فرهنگی هنری با مدیریت ارشاد اسلامی که البته قبلا  خیلی فعال نبود اما بامدیریت جدید اقدامات خوبی  انجام شده است .

 وی افزود: کمیته فرهنگیان و دانش آموزان با مسئولیت آموزش و پرورش در استان خوب عمل کرده اما شهرستان ها ضعیف هستند و  کمیته بازرسی استانداری، سپاه و کمیته بانوان نیز  انتظارات ما را برآورده نکردند.

فرمانده سپاه انصارالمهدی استان زنجان، به کمیته گنجینه و یادمان با مسئولیت شهرداران هم اشاره کرد و گفت: شهرداری‌های زنجان ابهر و قیدار خوب عمل کرده اند اما ایجرود ماهنشان و طارم ضعیف بوده اند.

 وی در ادامه با بیان اینکه بنیاد شهید در بحث مصاحبه از خانواده شهدا مصاحبه های ارزشمندی تحویل داده است، افزود: این مصاحبه با بیش از  ۲۰۰ عنوان است.

 سردار کرمی به برنامه‌های انجام نشده در شهرستان‌ها هم اشاره کرد و گفت: در زنجان ۲۴ مورد، ایجرود حدود دو برابر زنجان، خرمدره ۴۷ مورد،سلطانیه ۵۴ مورد، خدابنده ۴۱ مورد، ماهنشان ۴۵ مورد، طارم ۴۲ مورد و ابهر ۳۱ مورد بوده است.

فرمانده سپاه انصارالمهدی استان زنجان، تاکید کرد: کمیته های مربوطه در اندک فرصت باقیمانده گزارش اقدامات خود را به دبیرخانه کنگره ۳۵۳۵ شهید استان ارائه دهند.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code