کنگره ۳۵۳۵ شهید زنجان صرفا یک اجلاسیه نیست

دفاع مقدس-کنگره 3535 شهید

فرمانده سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان : برگزاری کنگره ۳۵۳۵ شهید استان زنجان، فرصتی مغتنم برای تبیین زیبایی‌های دفاع‌مقدس به نسل جوان است و نباید به آن به صرف اجلاسیه یک هفته‌ای نگاه کرد.

سردار جهانبخش کرمی، با اشاره به اینکه پس از جنگ تحمیلی، رشادت‌ها و دلاوری‌های شهدا، جانبازان، ایثارگران و زیبایی‌های دفاع‌مقدس به‌طور کامل و شایسته به نسل جوان معرفی و تبیین نشده است، اظهار کرد: کنگره ۳۵۳۵ شهید استان زنجان؛ فرصتی مغتنم برای تبیین زیبایی‌های دفاع‌مقدس به نسل جوان است.
وی با بیان اینکه دفاع‌مقدس یکی از رویدادهای بزرگ تاریخی است، گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی، دشمنان در صدد ضربه زدن به نظام و انقلابی بودند که بر پایه اسلام و با رهبری امام خمینی (ره) و حمایت و پشتیبانی صد درصدی مردم همراه بود و جنگ آخرین ضربه و نقشه صدام و ارتش بعث عراق با پشتیبانی کشورهای غرب، آمریکا و بلوک شرق برای براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی بود.
فرمانده سپاه انصارالمهدی (عج) استان با بیان اینکه نباید رشادت‌ها و ارزش‌های دوران دفاع‌مقدس فراموش شود، افزود: صحنه‌های دفاع‌مقدس صحنه‌هایی است که کمتر در تاریخ دیده شده و وظیفه ما است که در حفظ این صحنه‌ها نهایت تلاش و کوشش را داشته باشیم.
وی بیان کرد: نوجوانان و جوانان می‌بایست با روحیه ایثار و شهادت‌طلبی رزمندگان اسلام آشنا شده و راه شهدای گرانقدر نظام اسلامی را ادامه دهند؛ چراکه تنها راه انتقال این فرهنگ، ثبت و ضبط خاطرات خانواده‌های شهدا است.
کرمی با بیان اینکه در بسیاری از استان‌ها کنگره شهدا برگزار شده و هدف از برگزاری کنگره شهدا صرفا اجلاسیه یک هفته‌ای نیست، بلکه نتایج زحمات و تلاش‌های چندین ساله همه نهادها، دستگاه‌های اجرایی، رزمندگان، خانواده شهدا و … در راستای تبیین سیره زندگی شهدا است، گفت: با گذشت بیش از ۳۰ سال از دوران دفاع‌مقدس کنگره شهدای استان زنجان برگزار نشده است و به دلیل فوت، پدر و مادران شهدا از این نعمت‌ها بی‌بهره شده و خاطرات رزمندگان جایی ثبت و ضبط نمی‌شود.
وی با بیان اینکه از سال گذشته برگزاری کنگره از مرکز ابلاغ شده و توسط مسئولان استانی مورد استقبال ویژه‌ای قرار گرفته است، ادامه داد: ستادهای شورای سیاست‌گذاری و ستاد اجرایی کنگره ۳۵۳۵ شهید استان تشکیل شده و در شهرستان‌ها نیز هماهنگی‌های لازم صورت گرفته است.
ایشان، هدف از برگزاری کنگره ۳۵۳۵ شهید استان زنجان را ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و تکریم از جانبازان و ایثارگران برشمرد و افزود: در این دو سال آثار جمع‌آوری و در قالب‌های مختلف منتشر می‌شود که از همه مسئولان استانی درخواست داریم؛ برای جمع‌آوری هرچه بهتر اسناد و خاطرات شهدا و اجرای مطلوب این کنگره اقدامات لازم را انجام دهند.
سردار کرمی با اشاره به اینکه مقدمات کار برای استقرار محل دبیرخانه کنگره ۳۵۳۵ شهید استان زنجان در ساختمان سابق سازمان جهادکشاورزی استان فراهم شده است، افزود: در حال حاضر پیگیر اقدام‌های عملی هستیم تا روز به ‌روز خود را در جامعه نمایان کند که در این راستا ساخت المان‌ها، فیلم‌های مستند و نوشتن کتاب از جمله برنامه‌ها است.
ایشان از جمع‌آوری بیش از ۱۸۱ هزار برگ سند، مدارک، خاطرات، وصیت‌نامه و … از شهدا و رزمندگان زنجانی توسط حفظ آثار سپاه استان خبر داد و بیان کرد: همچنین آثار و مدارک دقیق و قابل قبولی توسط سازمان و دستگاه‌های اجرایی نظیر بنیاد شهید، جهادکشاورزی و … جمع‌آوری شده است.
وی با اشاره به هماهنگی‌های صورت گرفته با فرماندهی تیپ ۲۱۶ زرهی ارتش ،تیپ ۳۶ انصارالمهدی (عج) و فرماندهی نیروی انتظامی در راستای جمع‌آوری اطلس نبرد رزمندگان استان زنجان، یادآور شد: همچنین باغ‌موزه دفاع‌مقدس در صورت همکاری سایر نهادها و دستگاه‌های اجرایی تا زمان برگزاری کنگره ۳۵۳۵ شهید استان زنجان که در سال ۱۴۰۰ برگزار می‌شود، تکمیل و افتتاح خواهد شد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code