کتاب من زنده ام به فیلم سینمایی تبدیل می شود

 سیدصفر صالحی، مدیر اجرایی نشر بروج در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم،با اشاره به برنامه‌‌ریزی‌های انجام شده برای تولید فیلم سینمایی از کتاب «من زنده‌ام» گفت: کتاب «من زنده‌ام» یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌ها در حوزه ادبیات دفاع مقدس است که از همان ابتدا مورد استقبال مخاطبان قرار گرفت.این اثر بخشی از دوران اسارت بانوان آزاده را روایت می‌کند و از این نظر، برای تولید یک اثر هنری در حد فیلم سینمایی جاذبه و ظرفیت دارد.

وی افزود: بعد از انتشار کتاب چند تیم خواستار تولید فیلم سینمایی از روی این کار بودند. مذاکرات با گروه‌های مختلف در رابطه با تولید یک فیلم سینمایی آغاز شد و در حال حاضر گفت‌وگوهای نهایی در حال انجام است. پیش‌بینی می‌شود که مقدمات کار تا پیش از پایان سال جدید،آغاز شود.
صالحی ادامه داد: فیلمنامه این کار نیز در دست تهیه است.نویسندگان در نظر دارند تا با سه بانوی دیگرنیز مذاکره وصحبت کنند تا کم و کیف موضوع به صورت کامل به دست بیاید. قرار است فیلمنامه نوشته شده اقتباس از «من زنده‌ام» باشد؛ به این معنی که از بخشی از کتاب به صورت کامل استفاده شود و دیگر بخش‌ها نیز با گفت‌وگو با دیگر حاضران تکمیل شود.
«من زنده‌ام» شامل خاطرات خانم معصومه آباد، یکی از بانوان اسیر در هشت سال دفاع مقدس است که از دوران کودکی راوی در آبادان آغاز می‌شود و تا دوران اسارت و پس از آن ادامه می‌یابد. نویسنده در این کتاب تلاش کرده تا دوران اسارت را از نظر یک زن روایت کند؛ سختی‌ها و نحوه برخورد چهار زن اسیر در جنگ با مشکلات و بعثی‌ها بر جذابیت کتاب افزوده است.
«من زنده‌ام» از سوی انتشارات بروج منتشر شده و در ایران نیز مورد استقبال زیادی قرار گرفت.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code