حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. ساعت تعداد کل نوشته ها : 6296 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد دیدگاهها : 363×
نباید اجازه دهیم مرزهای انقلاب دچار اخنلاط شود
2

 فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه کار اصلی ما حفاظت از مرزهای سیاسی، فرهنگی و ارزشی انقلاب اسلامی است، گفت: باید از تمام ظرفیت و توان خود در این مسیر استفاده کنیم. به گزارش گروه دفاعی خبرگزاری تسنیم به نقل از سپاه‌نیوز، سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در […]

پ
پ

 فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه کار اصلی ما حفاظت از مرزهای سیاسی، فرهنگی و ارزشی انقلاب اسلامی است، گفت: باید از تمام ظرفیت و توان خود در این مسیر استفاده کنیم.

به گزارش گروه دفاعی خبرگزاری تسنیم به نقل از سپاه‌نیوز، سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اجلاس سراسری اصحاب عشق با بیان اینکه هم‌اکنون مهم‌ترین دغدغه رهبر فرزانه انقلاب اسلامی، حوزه فرهنگ است، بیان کرد: دشمنان با تمام امکانات و توان بسیج شده‌اند تا به انقلاب ما ضربه بزنند و این ضربه را در حوزه فرهنگ تدارک دیده‌اند.
وی اضافه کرد: اگر الآن از ما بپرسند که دغدغه اصلی شما چیست؟ نگران چه هستید؟ و به خاطر چه از کار و زندگی دست کشیده‌اید و در این عرصه جهاد می‌کنید؟ پاسخ و دلیل ما “حفظ انقلاب اسلامی و پیشبرد اهداف آن” خواهد بود.
وی با تأکید بر ضرورت مشخص ساختن مرزهای انقلاب اسلامی،افزود: مهم‌ترین کار و وظیفه امروز ما این است که این مرزها را پررنگ و مشخص کنیم. کار اصلی ما حفاظت از مرزهای سیاسی، فرهنگی و ارزشی انقلاب اسلامی است و باید از تمام ظرفیت و توان خود در این مسیر استفاده کنیم.
سرلشکر جعفری با اشاره به تعبیر رهبر معظم انقلاب از جریان انقلاب اسلامی،اظهار کرد: یک زمان در محضر رهبری بودیم و ایشان تعبیر زیبایی در این زمینه داشتند؛ معظم‌له فرمودند “جریان انقلاب اسلامی مانند جریان آب شیرین است و این جریان در میان اقیانوس‌های شور و تلخ در مسیر رشد و تعالی حرکت می‌کند، جلو می‌رود و البته مرزهای خود را حفظ می‌کند”.
ایشان اظهار کرد: نباید اجازه بدهیم که مرزهای انقلاب و غیر انقلاب دچار اختلاط شود و اگر بتوانیم مانند گذشته از این موضوع مراقبت کنیم، کار چندان پیچیده‌ای در ادامه مسیر نخواهیم داشت. رمز و راز ماندگاری انقلاب اسلامی ما همین است که تا امروز مرزهای خود را حفظ کرده‌ایم؛ البته دشمن نیز با پی بردن به این مهم، درصدد ضربه زدن به ما از طریق اختلاط مرزهاست.
وی گفت:رهبر انقلاب در دو دهه اخیر تعابیر مختلف و معناداری پیرامون نقشه‌های فرهنگی دشمن داشته‌اند که از جمله آنها می‌توان به شبیخون فرهنگی، ناتوی فرهنگی و جنگ فرهنگی اشاره کرد، اما ایشان در بیانات اخیرشان مسئله نفوذ را به عنوان راهبرد جدید دشمن در برابر انقلاب و نظام اسلامی مطرح کرده‌اند که یکی از عرصه‌های آن عرصه فرهنگی است.
سرلشکر جعفری با پیچیده دانستن جنگ، تهاجم و نفوذ در حوزه فرهنگ، افزود: جبهه اصلی امروز جبهه فرهنگی است؛ چرا که زمان و مکان مشخصی ندارد و در جای جای زندگی ما در خانه، شهر، محیط کار و به طور کلی بیخ گوش ماست.
وی تأکید کرد: اهمیت جهاد فرهنگی در انقلاب اسلامی کمتر از جهاد رزمی و دفاعی نبوده و امروز نیاز واقعی ما در همین جبهه است. جنگ فرهنگی دائمی است و هرگز تمام نمی‌شود؛ تا زمانی که انقلاب اسلامی هست و تا زمانی که دشمن هست، جنگ و جهاد فرهنگی هم جریان دارد.
فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پایان سخنانش با اشاره به ضرورت‌های جهاد فرهنگی،خاطرنشان کرد: در جبهه فرهنگی باید هدف‌گذاری‌های مشترک داشته باشیم و تمام برنامه‌ها و اقدامات ما به‌طور شفاف و روشن حول محور “انقلاب اسلامی” باشد؛ این یعنی برجسته‌سازی مرزهای انقلاب؛ یعنی همان چیزی که دغدغه امروز رهبر معظم انقلاب اسلامی است.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.