کارگروه رسانه کنگره شهدای دانشجوی استان زنجان تشکیل شد

مسئول رسانه و فضای مجازی بسیج دانشجویی زنجان گفت: کارگروه رسانه کنگره شهدای دانشجوی استان زنجان با ۵ برنامه رسانه‌ای در قالب‌های مختلف راه اندازی شد.

مهدی بیات، مسئول رسانه و فضای مجازی بسیج دانشجویی زنجان در گفتگو با خبرنگار استان‌های خبرگزاری دانشجو، از تشکیل کارگروه رسانه کنگره شهدای دانشجو خبر داد و اظهار کرد: در این کارگروه با هدف زنده نگه داشتن نام شهدا و ترویج فرهنگ شهادت بین دانشجویان و معرفی شهدای دانشجوی استان، ۵ برنامه در قالب‌های مختلف برنامه ریزی کرده ایم.

بیات بیان کرد: پروژه اول ما با عنوان «خانه پدری» و با همکاری موسسه ویرا آغاز شده و اکنون در مرحله تولید است. در قسمت اول این برنامه مصاحبه با مادر شهید نظری را تولید کردیم که در اکنون در مرحله تدوین این مصاحبه هستیم.
مسئول رسانه و فضای مجازی بسیج دانشجویی زنجان گفت: «خانه پدری» برنامه‌ای ۳۰ قسمتی است که در بخش‌های ۴ دقیقه‌ای در بستر فضای مجازی منتشر می‌شود. محتوای این برنامه مصاحبه با پدران و مادران شهدا با هدف اشاره به سبک زندگی فرزند شهیدشان است.
وی با بیان اینکه مستندی از زندگی شهید ترابی نیز در حال انجام است، گفت: این مستند به روایت زندگی شهید «ابوالفضل ترابی» که از مفاخر استان زنجان بوده، می‌پردازد. این برنامه در مرحله پیش تولید است.
بیات افزود: پروژه سوم ما با عنوان «چکه» برنامه ریزی شده که روایت داستان گونه شهدای دانشجو است. این روایت‌ها را نویسندگان دانشجو یا غیردانشجو نوشته اند که براساس زندگینامه شهدا، متون ادبی نوشته شده و به صورت تک گویی در مدت سه دقیقه ضبط می‌شود. این تک گویی‌ها درشبکه‌های اجتماعی منتشر خواهد شد.
وی به انتشار کتاب عکس به عنوان چهارمین پروژه کارگروه رسانه کنگره شهدای دانشجو زنجان اشاره کرد و گفت: انتشار این کتاب عکس به منظور مستندسازی از خانواده‌های شهدا انجام می‌گیرد.
مسئول رسانه و فضای مجازی بسیج دانشجویی زنجان ادامه داد: سوژه این کتاب والدین شهدای دانشجو هستند. پرتره‌هایی از آنان گرفته می‌شود و در قالب کتاب چاپ و نگه داری می‌شود. این پروژه به مرحله تولید و برنامه ریزی برای عکاسی رسیده است.
وی با بیان اینکه پروژه پنجم ما تولید نماهنگ است، گفت: به دلیل همزمانی اجلاسیه پایانی کنگره شهدای دانشجو در استان زنجان با اربعین حسینی، تصمیم گرفتیم نماهنگی با موضوع قرابت فرهنگ شهادت با فرهنگ عاشورا تولید کنیم.
بیات گفت: شاعر و مداحان این نماهنگ دانشجویان هستند و امیدواریم کار تا ایام اربعین و اجلاسیه پایانی کنگره انجام شود.
وی خاطرنشان کرد: این پروژه‌ها تقریبا مرحله پیش تولید را گذرانده اند و به زودی همه این برنامه‌ها به طور کامل اجرایی می‌شوند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code