حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

یکشنبه, ۳ مهر , ۱۴۰۱ ساعت تعداد کل نوشته ها : 5946 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد دیدگاهها : 362×
چرا به کربلا نمی آیی؟
1

به بهانه عید سعید غدیرخم و گرامیداشت یاد شهدای سادات شهید سید خلیل از همان کودکی و بدو تولد خوش سیما و نورانی بود. همیشه پیش من بود و لحظه ای از من جدا نمی شد. حتی وقتی به مسجد یا مجلس می رفتم با من می آمد. یک ر وز صبح از خواب بیدار […]

پ
پ

به بهانه عید سعید غدیرخم و گرامیداشت یاد شهدای سادات

شهید سید خلیل امینیشهید سید خلیل از همان کودکی و بدو تولد خوش سیما و نورانی بود. همیشه پیش من بود و لحظه ای از من جدا نمی شد. حتی وقتی به مسجد یا مجلس می رفتم با من می آمد. یک ر وز صبح از خواب بیدار شدم تا برای گفتن اذان به بالای پشت بام بروم. ایشاان هم بیدار شد و با هم رفتیم آنروز با هم اذان گفتیم. در مدرسه هم نه اینکه من مدیر بودم بلکه به خاطر خودش و اعمال و رفتارش به او اقدام می کردند و مورد توجه همه قرار می گرفت تا مقطع دبیرستان همواره در کارهای خوب و خیر از خود علاقه نشان می داد و پیش قدم بود و در انجام واجبات و ترک محرمات بسیار کوشا و فعال بود. اول دبیرستان بود که شوق رفتن به جبهه وجود ایشان را گرفت. خیلی اصرار می کرد ولی چون برادران بزرگش هر دو در جبهه بودند، لذا من و مادرش مانع می شدیم. تا اینکه یک روز آن خواب عجیب را که دیده بود برایمان تعریف کرد. اول من فکر کردم برای رفتن به جبهه اینها را جور کرده ولی برای دومین و سومین بار این خواب تکرار شده بود و مشابه همان خواب را نیز مادرش دیده بود. به او اجازه دادیم. سید خلیل می گفت در خواب دیدم یک سید نورانی در مقابل من ایستاده و از من سوال کرد چرا کربلا نمی آیی. گفتم راه کربلا که باز نیست. گفت شما بیائید از ایشان پرسیدم شما کی هستید ؟ گفت فکر می کنی در کربلا کی باشد؟ بنده فکر کردم که آن سید نورانی سیدالشهدا باشد. در همین حال اشک از دیدگانم جاری شد و هم خیلی منقلب شدم و در همانجا فهمیدم که سی خلیل شهید خواهد شد. لذا به او اجازه دادم به اتفاق برادرش سید محمد به جبهه بروند و در نهایت هم سید خلیل بعد از ۲۰ روز اعزام به شهادت رسیده.
روحش شاد و یادش گرامی باد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.