پیکر مطهر شهید ازبرعلی احمدی تفحص شد

شهید ازبرعلی احمدی

علی کاظمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: با عنایت به اعلام ستاد معراج شهدا مبنی بر شناسایی پیکر شهید احمدی، پیکر مطهر این شهید زنجانی، تازه تفحص شده قرار است فردا سوم بهمن‌ماه به زادگاهش برگردد.

وی یادآور شد: مراسم استقبال از پیکر مطهر شهید «ازبرعلی احمدی» فردا چهارشنبه سوم بهمن‌ماه ساعت ۱۶ در میدان بسیج برگزار می‌شود.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان با اشاره به اینکه مراسم وداع با پیکر شهید احمدی چهارشنبه‌شب پس از اقامه نماز مغرب و عشا در حسینیه پادگان تیپ زرهی ۲۱۶ ارتش برگزار می‌شود، تصریح کرد: پیکر مطهر این شهید والامقام روز پنج‌شنبه چهارم بهمن‌ماه ساعت ۱۰ صبح از سبزه‌میدان به طرف مزار شهدای پایین تشییع و در کنار دیگر همرزمان شهیدش به خاک سپرده خواهد شد.

وی درباره مراسم بزرگداشت شهید احمدی خاطرنشان کرد: مراسم بزرگداشت شهید «ازبرعلی احمدی» روز پنج‌شنبه چهارم بهمن‌ماه از ساعت ۱۴ تا ۱۶ در مسجد چهارده معصوم(ع) واقع در اسلام آباد و شب لیله‌الدفن نیز بعد از اقامه نماز مغرب و عشا در همان مکان منعقد می‌شود.

لازم به ذکر است شهید «ازبرعلی احمدی» فرزند دوم مرحوم علی‌یار احمدی به سال ۱۳۴۴ در یکی از روستاهای زنجان رود به نام حمزه‌لو دیده به جهان گشود.

این شهید والامقام سال‌های خاطرانگیز کودکی را در کنار خانواده سپری کرد و پس از چندی پا به مدرسه روستا گذاشت و تا مقطع پنجم ابتدایی ادامه تحصیل داد و سپس به کشاورزی مشغول شد.

شهید احمدی در ۱۸ اردیبهشت سال ۱۳۶۶ به خدمت سربازی اعزام و پس از سپری کردن آموزش‌های نظامی راهی منطقه‌ غرب کشور شد.

وی از طریق لشگر ۱۶ زرهی تیپ ۲ زرهی گردان ۲۵۱ عازم منطقه غرب و به عنوان سرباز وظیفه مشغول دفاع از میهن اسلامی شد.

شهید احمدی پس از نزدیک به یک سال حضور در منطقه سرانجام در تاریخ ۲۹ خردادماه سال ۱۳۶۷ در منطقه مهران بر اثر اصابت ترکش خمپاره به ناحیه پا، بشدت زخمی می‌شود که از طریق بهداری گردان به بهداری تیپ و به بیمارستان منطقه اعزام می‌شود که به گفته‌ همرزمانش در طول راه دوباره مورد اصابت گلوله نیروهای بعثی قرار گرفته و مفقود می‌شوند.

یادآور می‌شود، استان زنجان بیش از ۳ هزار شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است که از این تعداد ۱۱۰ شهید جاویدالاثر هستند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code