حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. ساعت تعداد کل نوشته ها : 6289 تعداد نوشته های امروز : 1 تعداد دیدگاهها : 363×
پیروزی یمن نزدیک است
1

به گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع پرس، سردار سرلشکر سید یحیی صفوی دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا طی سخنانی  در نشست‌های تخصصی که به همت مجتمع مذهبی فرهنگی ائمه اطهار (ع) برگزار شد، اظهار داشت: این یک واقعیت است که مفهوم قدرت در قرن حاضر از مفاهیم سنتی قدرت خارج شده و […]

پ
پ

به گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع پرس، سردار سرلشکر سید یحیی صفوی دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا طی سخنانی  در نشست‌های تخصصی که به همت مجتمع مذهبی فرهنگی ائمه اطهار (ع) برگزار شد، اظهار داشت: این یک واقعیت است که مفهوم قدرت در قرن حاضر از مفاهیم سنتی قدرت خارج شده و هم اکنون در تکوین، ساخت و بروز و ظهور ابعاد جدید قدرت، قدرت رسانه ای بعنوان بزرگترین و یا یکی از بزرگترین قدرتها مطرح است. چرا که رسانه بر افکار یکایک مردم جهان تاثیر می‌گذارد.
وی افزود: ادراک، ذهنیت و برداشت و افکار عمومی نسبت به موضوعات منطقه‌ای، بین المللی و ملی عمدتا وابسته به قرائت و روایتی است که رسانه‌ها از آن موضوع به افکار عمومی مردم القاء می‌کنند و رسانه ها در این صحنه نبرد روایت‌ها و قرائت هایی را باز نمایی می کنند و با تکنیک های مختلف همچون برجسته سازی، مشروعیت زدایی و یا مشروعیت بخشی می توانند اذهان مردم را به دلخواه صاحبان رسانه ها، خصوصا رسانه های امپریالیسم خبری شکل دهند.
سرلشکر صفوی ادامه داد: کاری که رسانه ها در یک زمان کوتاه با هزینه کم می توانند انجام دهند، نهادهای فرهنگی ما در یک مدت زمان طولانی و با هزینه بالا انجام می دهند.
این استاد جغرافیای سیاسی اضافه کرد: با نگاه واقع بینانه به نقش آفرینی رسانه های جهانی، این موضوع قابل فهم است که رسانه ها بیش از آنکه به رسالت آگاهی بخشی و شفافیت سازی جریان قدرت و ثروت و تسهیل جریان آزاد اطلاعات بپردازند، عمدتا به ابزار نظام سلطه برای تسلط فرهنگی و یا فروش کالاهای اقتصادی و برای تسلط بر ملت‌ها خصوصا ملت‌های مستضعف تبدیل شده اند.
مشاور عالی مقام معظم رهبری با اشاره به فریبکاری سلطه رسانه ای و خبری قدرت های جهانی و تاثیر آن بر امنیت گفت: فریبکاری سلطه رسانه ای و خبری قدرت های جهانی چالش های جدی را در بعد امنیت بین المللی و امنیت ملی کشورها بوجود آورده است.
وی در ادامه با اشاره به القاء پیام رسانه های غربی علیه محور مقاومت تصریح کرد: پس از گذشت ۸۰ ماه، دولت و ملت سوریه و محور مقاومت بساط  بیش از ۹۰ هزار تروریست که با پول سعودی ها و پشتیبانی اطلاعاتی آمریکا و با حمایت برخی از کشورهای منطقه به نا امنی در سوریه پرداخته بودند را جمع  کرد و تروریست ها و پشتیبانان آنها شکست خوردند و اگر آمریکا می توانست، تاکنون دولت سوریه را ساقط کرده بود.
فرمانده سابق سپاه ادامه داد: پس از این پیروزی‌ها و در زمان حاضر و بطور مشخص علیه محور مقاومت و کشورهای سوریه و عراق و یمن، رسانه های غربی به چند موضوع خاص تمرکز کرده بودند و بدنبال القاء بی اهمیتی پیروزی های اخیر محور مقاومت بوده اند و از طرف دیگر مصادره این پیروزی‌ها به نفع  ائتلاف خود و بزرگ جلوه دادن عملکرد خود را دنبال می‌کنند.
صفوی افزود: آمریکا و وابستگان آنها در منطقه جنایت های خود را در عراق، سوریه، یمن و بحرین رو پوشانی می‌کنند و می‌خواهند از خود چهره انسانی بسازند، در حالیکه اگر ایران نبود، امنیت سوریه و عراق حاصل نمی شد و این ایران است که مردم سوریه و عراق را به آرامش و امنیت رسانده  است و کشورهایی مانند سعودی که نوکر آمریکا هستند و در انواع ناامنی از اول انقلاب تا کنون دست داشته اند و یکی از ریشه های نا امنی بغیر از آمریکا و صهیونیست ها، نوکران آمریکا در این منطقه و بطور خاص سعودی ها هستند.
وی با اشاره به  بحران یمن اظهار داشت: پیش بینی می کنیم که یمنی ها هم بر سعودی ها و اماراتی ها غلبه خواهند کرد و ان شاء الله پیروزی‌های بزرگی همچون پیروزی در عراق و سوریه به دست مستضعفین یمنی حاصل خواهد شد.
دستیار و مشاور عالی مقام معظم رهبری با اشاره به رسالت جهانی رسانه‌های داخلی در زمان حاضر گفت: امیدوار هستیم در این شرایطی که  قدرت نفوذ سیاسی و فرهنگی و راهبردی ایران و وزن برتر ژئوپلیتیکی ایران در منطقه افزایش پیدا می‌کند رسانه‌های ما بتوانند به تمام جهان این پیام را که  «ایران بدنبال امنیت نه تنها در منطقه غرب آسیا بلکه برای جهان است» منتشر کنند.
صفوی درخصوص امنیت و تاثیر رسانه بر آن خاطرنشان کرد: امنیت ابعاد بسیار مختلف و گسترده و جامعی دارد مانند امنیت ذهنی که رسانه‌های می‌توانند در ایجاد امنیت ذهنی و عمومی مردم نقش بسزایی داشته باشند.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.