ورزش باستانی در قجریه

در کنار آموزش های غواصی در قجریه بچه ها برنامه های دیگری هم داشتند.آنها در اوقات فراغت فوتبال و والیبال بازی می کردند.ورزش باستانی هم انجام می گرفت که مشتریان زیادی پیدا کرده بود.حاج محمدعلی نقدی(پدر شهیدان اکبر و اصغر نقدی) این ورزش را در گردان راه اندازی کرده بود و به همراه پرویز تفریشی مرشدی می کرد و شعر می خواند.تفریشی با صدای دل نشین شعر استاد شهریار را می خواند:

علی ای همای رحمت تو چه آیتی خدا را/که به ما سوا افکندی همه سایه هما را

تماشاگران هم او را همراهی می کردند و غواصان باستانی کار هم با صدای او میل ها را به حرکت درمی اآوردند و عده ای هم در وسط زورخانه حرکت چرخشی را به نمایش می گذاشتند.

حاج محمدعلی نقدی مداح باصفای هل بیت عصمت و طهارت از دیار زنجان- پدر شهیدان علی اکبر و علی اصغردر آن روزها در قجریه حضور داشت.او که فرزندش اکبر را درعملیات بیت المقدس تقدیم آرمان های انقلاب کرده بود. فرزندش اصغر را با خود به آن موقعیت آورده بود و تمرینات سخت غواصی او را نظاره می کرد.

جانشین گردان ولیعصر(عج) بارها به او می گفت: حاجی تو حقت را به این انقلاب و نظام با اهدای فرزندت اکبر ادا کرده ای. بیا اصغرت را بردارو برو عقب.اما او قبول نمی کرد و می گفت:من اکبرم را در راه اسلام داده ام اصغرم را هم خواهم داد.عاقبت او اصغرش را با گروهان غواصی راهی عملیات کربلای پنج کرد که در آن عملیات به شهادت رسید و خود حاج محمدعلی پیکر فرزند شهیدش را به عقب انتقال داد.

حسین محمدی پیک گردان ولیعصر(عج) می گفت:وقتی جنازه اکبر فرزند بزرگ حاج محمدعلی را به زنجان آوردند او می گفت:عرض ایتدی یا رب امر ایله نه ایستسون وارام/بو اکبریمیدی اصغریده ایندی یوللارام»

الهی هر چه امر کنی اطاعت می کنم..اکبرم را در راه دینت دادم..اصغرم را هم روانه خواهم کرد.

 

 

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code