همدیگر را دوست داشته باشید

نامه شهید جمال صرفی به خواهرش به مناسبت آغاز زندگی مشترک

 به نام خدا

سلام گرم و مملو از صمیمیت و خلوصم بر خواهر و برادر عزیزم زهرا و محمد

همراه با تبریکات صمیمانه به مناسبت آغاز زندگی مشترک

 عزیزانم اگرچه بر این باور بوده و هستم و خواهم بود که برادر کوچکتان در مقام آن نیست که مطالبی چند به عنوان پیشنهاد و تذکر دوستانه بنویسد ولی شدت علاقه دست یاری به این حسادت را اجتناب ناپذیرمی نماید.

زندگی جدیدی آغاز نموده اید و خودتان بهتر از من متوجه مسئولیت خطیر خویش در قبال رویارویی با مسائل و معضلات ها در زندگی مشترک تان هستید.

 تا دیروز که از هم تا حدودی دور بودید و برای ساعت دیدار ثانیه شماری می کردیم تا هر یک شدت عشق و علاقه درونی را دور از هرگونه ریا و تملق به همدیگر اثبات نمایید, امروز که در کنار هم و با هم نزدیک هم قرار گرفته اید هوشیار باشید عشق های دروغی و همه تزویر و همه ریا در وصلت به بی مفهومی و زشتی می گرایند اما دوست داشتن های هم صریح و همه ساده و همه خالص حتی در وصلت نیز به ورطه پوچی نمی‌افتند حتی بارورتر می‌شوند. شما دو زوج جوان و پرشور از برادر کوچک و حقیر تان بپذیرید که اگر زندگی تان و کاشانه عشقتان و آمال و آرزوهای تان و خواستن های پاکتان تحت تاثیر شهرهای پلید و پست که در توفق دوست داشتن برعشق با هوس شکست خورده اند قرار گیرد آنگاه باید امید یکتا شدن و یکدل شدن را به باد همان وسوسه ها و دسیسه ها بسپارید.

 همدیگر را دوست بدارید اما این دوست داشتن شما را در بند فرزندان نیفکند تا از مسائل دیگر دور بمانید و مسئولیت‌های دیگر را فراموش نکنید شما باید مربیان فرزندانی باشید که جهان را آنگونه که باید باشید میسازند.

 تو برادر عزیزم باید مثل مردانی باشی که هم در کار اجتماعی قادر و توانایند و هم در کار خانه. مسئولیت خانه تو را از جامعه غافل نکند چنانکه نباید مسئولیت اجتماعی تو را از خانه غافل نماید.

و تو خواهر خوبم باید مثل مادرانی باشی که با یک دست گهواره را و با یک دست جهان را تکان می‌دهند.

 زندگی‌تان سراسر نیکی و پیروزی و موفقیت و غنچه‌های بهار زندگی مشترکتان هرچه شکوفاتر و گلهای باغ دوستی تان هرچه زیباتر و تزویر و نفاق در نزدتان هرچه رنگ باخته تر

برادر کوچکتان جمال 

 ساعت نه و پنج دقیقه صبح تمرچین

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code