یادواره ستاره های بی غروب در زنجان برگزار شد

نخستین یادواره ۴۲۸ شهید نوجوان استان زنجان با عنوان ستاره‌های بی‌غروب در راستای ترویج و اشاعه فرهنگ ایثار و شهادت با حضور نماینده ولی‌فقیه و استاندار زنجان برگزار شد.به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، یادواره ۴۲۸ شهید نوجوان استان زنجان با

عنوان ستاره‌های بی‌غروب امروز با حضور گسترده مسئولان و کودکان و نوجوانان استان و باتجلیل از خانواده‌های شهدای دانش‌آموز در محل سالن همایش‌های زیتون جهادکشاورزی زنجان برگزار شد.
ستاره‌های بی‌غروب واژه‌ای است که انسان را به درنگ و تأمل وا می‌دارد، در این مراسم طراحی و دکوراسیون سن، سنگر جنگی، شمایل شهدای نوجوان و پرنده‌هایی که حس پرواز به انسان می‌دهد، روح آدمی را با خود به آسمان بی‌کران می‌برد تا برای پیوستن به آسمانی‌ها و الگو گرفتن از ۴۲۸ شهید نوجوان استان زنجان که آسمانی شدند از خود برهیم.
فیلم کوتاه تهیه شده توسط هنرمندان بومی از شهید دانش‌آموز رضا سلیمانی، متولد شهرستان ابهر و منتخب شهید شاخص کشوری در سال ۹۴ در این مراسم پخش شد و اجرای سرود توسط گروه تواشیح حبل‌المتین از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.
سید علیرضا نعمتی فرزند شهید مجتبی نعمتی بیانیه پیام ولی‌فقیه و رئیس جمهور در این مراسم قرائت کردند که در این بیانیه به لزوم اشاعه سبک زندگی شهدا به نسلهای جوان و نوجوان تأکید شده بود.
کتابهای وقتی هواپیما شدیم، شکوفه‌های انار مجموعه شعر تهیه شده توسط فعالان ادبی کانون پروش فکری و کتاب لبخند اشک تهیه شده توسط بنیاد شهید در این مراسم رونمایی شدند.
خانواده‌های شهیدان، لیدا دوراندیش، شهید شش ماهه از خردسال‌ترین شهدای استان زنجان، سیدعلی موسوی، احمد مرتضایی، رضا سلیمانی و خانواده‌های دیگر شهدای دانش‌آموز استان زنجان در این مراسم مورد تقدیر و تجلیل قرار گرفتند.
۴۴ اثر در بخش جشنواره این یادواره برگزیده شدند که زهرا بیات، نرگش بیگ محمدی، آرز غلامی، مریم مصطفوی، مهسا اسماعیلی، ملیکا افشاری، فاطمه نعمتی صالح، زهرا مظفری، خانیه محمدی، آذر بیات، فاطمه رحمتی، سید الهه موسوی، لیلا دوستی‌فر، شقایق نصیری و دیگر نوجوانان زنجانی از جمله افراد برگزیده این جشنواره بودند که تجلیل شدند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code