حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

شنبه, ۸ بهمن , ۱۴۰۱ ساعت تعداد کل نوشته ها : 6020 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد دیدگاهها : 362×
مناجات شهید علی اصغر بیات با خدا
1

مناجات شهید علی اصغر بیات با خدا بسمه تعالی *خداوندا خودت فرمودی که دنیا برای کافران بهشت و برای مومنان زندان است. پس راضیم به رضای تو، اما انسان در غالب مکتب اسلام و قرآن همواره باید به یاد داشته باشد که اعمالش فقط به رضای حق تعالی باشد و برای فهم این مطلب باید […]

پ
پ

مناجات شهید علی اصغر بیات با خدا

بسمه تعالی

*خداوندا خودت فرمودی که دنیا برای کافران بهشت و برای مومنان زندان است. پس راضیم به رضای تو، اما انسان در غالب مکتب اسلام و قرآن همواره باید به یاد داشته باشد که اعمالش فقط به رضای حق تعالی باشد و برای فهم این مطلب باید در مسائل اسلامی کوشش و جدیت کرد،

برو شیر درنده باش ای دغل، مینداز خود را چو روباه باش.

باید علم و معرفت بیاموزیم و همواره باید مواظبت بکینم از نفسهایمان که شیطان بر آن غلبه نکند تا خداوند نیز نفس مطمئنه و بهشت رضوان را عطا فرماید.

آنقدر عشق به امام عزیز در وجودم شعله می کشد که از حوصله این ورق خارج است. فقط تنها چیزی که می توانم بگویم این است خداوند وجودش را تا ظهور حضرت مهدی (عج) برای امت اسلامی، مستضعفان جهان حفظ بفرماید.

از خدا برایم طلب عفو کنید. مادرم اگر می خواهی گریه بکنی برای اباعبدالله الحسین (ص) و برای حضرت فاطمه الزهرا (س) و برای مظلومیت اهل بیت رسول الله (ص) گریه کنید.

* برادرانی که ازبیت المال استفاده می کنند مواظبت بکنند. چون اینها به دست من و شما رسیده است.

…………………………………………………………..

خدایا خجلم از اینکه هنوز نتوانستم تو را آنطور که شایسته ای عبادت کنم.

خدایا هنگامی که یاد گذشته می افتم اشک در چشمانم حلقه می زند و خودم را سرزنش می کنم اما رجاء تو مرا امیدوار به عفو و بخشش می کند.

خدایا هر شب که به حساب روزم می رسم اعمالم را خالی از خلوص نیست می بینم.

خدایا گاه غرور به شکلی در وجودم نفوذ می کرد. گاه به جای تو خود را می دیدم. گاه غافل بودم از یاد تو و گاه از اطاعت تو و رسول تو و ائمه تو و اولی الامر تو سرپیچی کردم.

خدایا ضعیف و فقیرم. به تو پناه میبرم از عقاب آخرت.

خدایا ما از تو عاجزانه تقاضا می کنم نیتم را و عملم را خالص کن و مرا توفیقی عنایت کن که همیشه  تو را در یاد داشته باشم که یک لحظه غفلت از یاد تو شاید سرنوشتی دیگر برایم به ارمغان آورد.

خدایا هر گاه به فکر عقاب الهی می افتم بدنم می لرزد.

خدایا درمانده ام مسکین و مستکینم. فقیر درگاه توام به تو پناه آوردم. از تو کمک می خواهم توبه می کنم بخششت را می خواهم. خدایا ناامیدم مکن.

گاه به فکر دوزخ و عذاب قیامت می افتم و خود را منتظر اجرای حکم و عقاب الهی می بینم. اما امیدوارم به رحمت الهی و گاه به فکر بخشش و عفو می افتم و امید به خدا می بندم ، توبه می کنم باز می گردم. اما چه توبه ای که باز پشت معصیت و گناه و هر گاه می نشینم در خود تفکر می کنم و اندکی اعمالم را محاسبه می کنم می بینم که اندوخته ای برای آخرت ندارم. گاه در معصیت و گناه غوطه ور بودم و گاه در …

خدایا چه دورانی که با شهدا گران قدر داشتم و از اخلاق آنها پند نگرفتم و از افعال آنها عبرت نگرفتم تا عاقبت به دیدار تو آمدند و من هنوز در دنیای مادیات زنده ام.

پروردگارا می خواهم خود را در راهت فانی کنم بسوزم تا به لقاء تو برسم و تو را ببینم می خواهم تکه تکه شوم و تا شاید لیاقت دیدار تو را و همنشینی با شهدا را پیدا کنم. می خواهم با اخلاص در نیت و عملم شهید شوم. می خواهم با فرق شکافته و بدن غرقه بخون به دیدارت بیایم. می خواهم سرم را در راهت بدهم اما به تو برسم.

وای بر من، خدایا اگر به تو نرسم چه کنم اگر تکه تکه شوم فرقم و بدنم خونین شود و سرم از تن جدا شود اما نیتم خالص (نباشد) یعنی شهید نباشم چه کنم.

خدایا می خواهم سر به سجده ی حق گذارده و آنقدر در فراق دیدار تو گریه کنم تا چشمانم از حدقه درآید می خواهم جهاد کنم تا لایق شهادت بشوم.

خدایا می خواهم شهید باشم می خواهم نیتم را خالص کنم و به تو بپیوندم تا تو مرا از شهدا قرار دهی.

خدایا کریمی، بخشنده و مهربانی شهادت آرزویم کن.

۲۷/ ۷/ ۱۳۶۳

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.