مملکت سکوت و بردگی در سایه آلزایمر سیاسی

 

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از شبکه عربی ۲۱، یکی از شاهزادگان سعودی با انتشار کتابی، جزئیاتی از اسرار رژیم و خاندان سعودی حاکم بر عربستان را بر ملا کرد که روابط پنهانی و قدیمی سلمان بن عبد العزیز پادشاه کنونی سعودی با رژیم صهیونیستی ، تأمین هزینه های مبارزات انتخاباتی بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم در سال۲۰۱۵ میلادی و نقشه آمریکا برای به قدرت رساندن محمد بن سلمان از جمله آنهاست.
نقش غرب در حاکمیت آل سعود بر عربستان، چپاول ثروت عربستان توسط این خاندان ، به قتل رسیدن پسر سلمان بن عبد العزیز به دستور خودش و نقش رژیم سعودی در اقدام علیه ملتهای عرب و مسلمان و ویرانگری در کشورهای عربی و اسلامی ؛ بخشهایی از کتاب شاهزاده خالد بن فرحان است .
انس سنجری خبرنگار عربی ۲۱ در گزارشی نوشت: «معتز مطر» از فعالان رسانه ای مصری و مجری شبکه تلویزیونی الشرق اسنادی درز یافته از روابط شخصی سلمان بن عبد العزیز با نتانیاهو منتشر کرد. خالد بن فرحان از شاهزادگان سعودی چند ماه پیش اعلام کرده بود کتابی منتشر خواهد کرد که در آن جزئیات مهمی را از – اسرار- خاندان آل سعودی بر ملا خواهد کرد.
نام کتاب این شاهزاده سعودی « مملکت سکوت و بردگی در سایه آلزایمر سیاسی …. مملکت سعودی ؛ حقایق و زوایای پنهان آن » است.
بر روی جلد این کتاب نوشته شده است : خواننده عزیز این کتاب شامل مجموعه ای از اطلاعات درباره بسیاری از حقایق و زوایای پنهان درباره رژیم سعودی است که بسیاری از ملتهای جهان از آنها بی خبرند. این اطلاعات پیش بینی نمی کند بلکه با تحلیل دقیق ، قاطعانه بر این باور است که مملکت عربی سعودی در زمان پادشاه کنونی یعنی سلمان بن عبد العزیز و پسر لوس او یعنی محمد بن سلمان سقوط خواهد کرد. ابتدا مایلم برای شما علت نامگذاری ام را برای این کتاب یعنی مملکت سکوت و بردگی توضیح دهم زیرا رژیم سیاسی سعودی یک رژیم سلطنتیِ پلیسی و دیکتاتوریِ مستبد است . صفت سکوت یک صفت متعارف در سعودی است که دو جنبه داخلی و خارجی دارد. جنبه داخلی اش در سکوت حکومت سعودی و خاموش بودنش در قبال ساده ترین مسائل و امور مربوط به دولت و شهروندان است و جنبه خارجی اش نیز سکوت قدرتهای بزرگ جهانی به ویژه آمریکا و برخی کشورهای اروپایی در قبال اقدامات غیر انسانی و غیر قانونی حکومت سعودی خواه در عرصه داخلی یا خارجی است و علت سکوت این کشورها نیز حجم زیاد منافع آنها در روابطشان با این رژیم است.
این شاهزاده سعودی افزوده است علت انتخاب واژه بردگی نیز آن است که قدرتهای مؤثر در خاندان حاکم سعودی به شهروندان در عربستان از بالا و با دیده پست و پایین به آنان نگاه می کنند به همین سبب رفتارشان با شهروندان سعودی همانند رفتار با بردگان است. قدرتهای مؤثر در خاندان حاکم سعودی معتقدند کشور سعودی ارث موروثی آنهاست که عبد العزیز بنیانگذار کشور سعودی برای فرزندان و نوادگانش به میراث گذاشته است به همین سبب آنان زمین را مال خود می دانند ومعتقدند همه ملت سعودی نیز نوکر و فرمانبردار آنها هستند .


از نظر اینها مملکت سعودی عبارتند از مجموعه ای از بردگان هستند که تنها وظیفه شان نوکری و فرمانبرداری بی چون و چرا از امرای سعودی است و هرگز نباید به آنان اجازه داد هیچ رأی و نظر مخالفی را مطرح کنند در غیر این صورت با آنان همانند رابطه برده و جلاد رفتار خواهد شد و کشته خواهند شد.با توجه به این روایت ، ملت سعودی واقعا توسط حکومت سعودی در اسارت و بردگی هستند .
شاهزاده سعودی افزوده است مایلم اینجا تصریح کنم حتی اندیشه نامگذاری « مملکت عربی سعودی » با دیکته از خارج بود. اولین باری که اسم « سعودی ها » مطرح شد در نامه هایی است که انگلیسی ها برای ابن سعود نوشتند. پس از آن خاندان سعودی در شهر طائف و در دهم اوت سال ۱۹۳۲ میلادی در نشستی شرکت کردند و لازم دیدند که نام کشور از « ممکلت حجاز و نجد و توابع آن » به مملکت عربی سعودی تغییر پیدا کند و بدین ترتیب عربستان تنها کشوری در جهان شد که نامش به نام حکومت آن است.
از طرف انگلیسی ها مطرح شده بود و آنها به بن سعود گفته بودند که چنین نامی را به کار ببرد.
مجری گفت در بخش مهمی از این کتاب به روابط ملک سلمان یعنی شاه کنونی با اسرائیل پرداخته شده است و نویسنده کتاب به اسنادی استناد کرده که در این کتاب منتشر کرده است.
در بخشی از این کتاب آمده است:«نزدیکان به سلمان بن عبد العزیز می گویند وی با دولت اسرائیلِ اشغالگر فلسطین روابط شخصی محرمانه ای از زمانهای قدیم دارد. اسناد درز یافته فاش کننده روابط شخصی بین ملک سلمان و بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل است. یکی از این اسناد از حمایت مالی سلمان بن عبد العزیز شاه کنونی از مبارزات انتخاباتی نتانیاهو در انتخابات پارلمانی سال ۲۰۱۵ میلادی سخن گفته و تصریح کرده است سلمان بن عبد العزیز ۸۰ میلیون دلار برای حمایت از مبارزات انتخاباتی نتانیاهو در مارس ۲۰۱۵ میلادی پرداخته بود.
شاه سعودی این پول را از طریق یک میانجی سوری دارای تابعیت اسپانیا به نام محمد ایاد کیالی انجام داده بود. کیالی این مبلغ را به حساب یک بازرگان اسرائیلی به نام تیدی ساغی ریخته بود. ساغی نیز این پول را برای مبارزات انتخاباتی نتانیاهو اختصاص داده بود. اسحاق هرتزوگ عضو پارلمان اسرائیل و رئیس حزب کار اسرائیل نیز این را تأیید کرده است. کیالی یکی از افراد نزدیک به سلمان بن عبد العزیز و سعود بن نایف امیر منطقه شرقی در عربستان است.
مجری الشرق سپس گفت به موضوع دیگری می پردازم که شبکه تلویزیونی العربیه که در واقع شبکه عبری است پخش کرد. العربیه فیلمی اسرائیلی با عنوان «ولادت اسرائیل » پخش کرد.
پس از تحقیقات مشخص شده است که این فیلم اصلا تولید شبکه العربیه نیست بلکه این فیلم را صهیونیستها را تولید کرده اند.
وی گفت فیلم صهیونیستی است و کارگردانش نیز صهیونیست است و تصویربردارانش نیز صهیونیستها هستند.
مجری گفت می خواهم به مهم ترین بخش کتاب بپردازم . شاهزاده خالد بن فرحان در کتابش نوشته که سلمان بن عبد العزیز پسری داشت به نام عبد الله که در قتل او دست دارد.
این کتاب ادعا کرده است علت اینکه سلمان بن عبد العزیز پسرش عبد الله را به قتل رسانده به خاطر آن بود که وی از یک کنیز سبزه رو بود .
این کتاب سپس به جزئیات دستور سلمان برای کشتن پسرش عبد الله و حادثه مشابه دیگری که در این خاندان رخ داده پرداخته است.
شبکه الشرق سپس با اشاره به عکسی از شاهزاده خالد بن فرحان نویسنده کتاب افزود مهم ترین بخشهای درز یافته از این کتاب به شرح زیر است :یک درصد از ملت سعودی حدود ۷۵ درصد از مجموع ثروت سعودی را در اختیار دارند. عده معدودی از خاندان سعودی مالک بیش از دو تریلیون دلار هستند. ملک سلمان زمانیکه امیر ریاض بود بر اداره اوقاف شیخ سلیمان راجحی تسلط یافت و پسرش یعنی یوسف را مجبور کرد از اوقاف پدرش چشم پوشی کند.
رابرت بایر افسر سابق در سازمان اطلاعات آمریکا گفته بود واشنگتن از افراد خاندان سعودی مانند سلمان بن عبد العزیز استقبال می کند.
سلمان پسرش را در هتل النخیل واقع در محله الناصریه در غرب ریاض تحت مراقبت شدید امنیتی بازداشت کرد و جنایت قتل عبد الله زیر نظر شخص سلمان اجرا شد و اودر آن زمان ازدواج کرده بود و دو پسر داشت و عبد الله به پدرش خیلی شبیه بود.
این کتاب همچنین درباره اوضاع داخلی سعودی صحبت و درباره بسیاری از مشکلات که سعودی از آن رنج می برد به ویژه مشکلات مربوط به فساد عمیق سیاسی و مالی که جز تغییر ریشه ای و فراگیر چاره ای ندارد بحث کرده است.
شاهزاده خالد بن فرحان نوشته واقعیت تأسف بار و تلخی که مملکت سعودی و جهان عرب و اسلام امروز با آن روبروست ایجاب می کند درباره علل این انحطاط بزرگ و ناکامی سیاسی در سعودی که نه تنها بر شهروندان آن و وجهه کشور حرمین ( شریفین) تأثیر داشته بلکه به تلاش برای تضعیف اسلام و مسلمانان و تحقیر عمدی و محور هویت ملت در نجد و حجاز و سایر ملتهای عربی سرایت داده شده است بحث و بررسی شود.
این شاهزاده تصریح کرده است برای همگان اشتیاق محمد بن سلمان ولیعهد سعودی برای ایجاد روابط با رژیم صهیونیستی و محقق کردن همه منافع دولت اشغالگر اسرائیل به بهای منافع ما و آینده و سرنوشت ما و چشم پوشی از همه اصول دینی مان که بن سلمان به آنها بی اعتنایی می کند روشن شده است و او همه تلاشهایش را به کار گرفته است تا جامعه سعودی را آمریکایی( غرب زده) کند و برای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی تلاشهای زیادی به عمل می آورد و هدفش نیز کسب رضایت این رژیم با هدف انتصاب در فرمانروایی سعودی است.
این شاهزاده سعودی افزوده است قبلا خبر درز یافته و تأسف باری را که از یکی از نزدیکان با نفوذ و مطلعم در خانواده دریافت کرده بودم ؛ مطرح کردم و این خبر فقط برای ملت سعودی و کشورهای عرب خلیج (فارس) اهمیت ندارد بلکه برای ملتهای مسلمان و عرب اهمیت دارد و این خبر هم به موافقت آمریکا و حمایتهایش از محمد بن سلمان برای آنکه در آینده ودر زمان زنده بودن پدرش پادشاه شود باز می گردد.
وی افزود الان همگان معتقدند هیچ جای شک و تردید وجود ندارد که این طرح و نقشه با گامهایی سریعتر از آنچه که همگان انتظارش را داریم به پیش می رود .

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code