مقاله‌ای از شهید جواد مددیان

بسم الله الرحمن الرحیم
مقاله‌ای از شهید جواد مددیان
برای اینکه به اهداف و آرمان‌های اسلامی خویشتن در جامعه‌ی اسلامی جامه‌ی عمل بپوشانیم به یک رهبر نیازمندیم که این رهبر معتقد به موازین اسلامی و در مسیر الله قدم بردارد و در راه اشاعه تمام ابعاد مکتب از صمیم جان کوشا باشد و با تعلیماتن و آموزش‌های خویش تمام مستضعفان را به آگاهی رسانیده و آن‌ها را در سرنوشت و کارشان دخالت داده و آن‌ها در خط تقوا به حرکت در آورد تا جامعه را به جامعه‌ی توحیدی مبدل سازد همچنین باید به خلق بیاموزد که در مقابل حق و حقیقت تسلیم و بر عکس در مقابل ظلم و ستم ایستادگی و سر تسلیم فرود نیاورد. اما نقش رهبر در جامعه اسلامی، به نظر من اولین نقش رهبر در جامعه اسلامی جلوگیری از انحراف سازمان‌های دولتی و همچنین جلوگیری نمودن از انحراف مردم و رهنمون کردن آنان در صراط مستقیم است. رهبر با آگاهی دادن به توده‌ی ملت آن‌ها را آگاه می‌کند که در کلام راه باید قدم گذارد و در کدام راه با کفار و دیگر عاملان کفر مبارزه کند و آن‌ها را از پیوستن به گروه‌ها و دیگر سازمان‌های انحرافی که به ظاهر دم از مکتب می‌زنند بازدارد. از بدو ظهور اسلام این دین الهی انسان‌ساز بوده و در همه‌ی شرایط یار و یاور مسلمین بوده است و در جامعه اسلامی نیز این قوانین پشتیبان رهبر بوده و هست چنان که در زمان امامان مشاهده کردیم که چرا امام حسن علیه‌السلام با معاویه صلح کرد و امام حسین علیه‌السلام با ۷۲ تن با یزید جنگ کرد؛ چون مسأله‌ی مکتب در میان بود و شهادت، و در این برهه نیز مشاهده شده و می‌شود که رهبرمان چه قدر در برابر اسلام از جان گذشتند. در ایران نشد در عراق نشد در پاریس در میان آن همه مردم بی‌دین به مبارزاتش بر علیه شرک و الحاد و طاغوت و طاغوتیان ادامه داد تا پیروزی رسید و به میاهن مردمش و یارانی شتافت و این چنین بیاموزیم رهبری را، رهبر باید در یک جامعه پایگاه توده‌ای داشته باشد چون این توده ملت است که می‌خواهند برای خود رهبر انتخاب کنند همچنین اسلام به مردم حق داده است که در همه شرایط از رهبر اطاعت کورکورانه نکنند و وقتی رهبری با اصول اسلام و آئین خدا عمل کند مردم هم دنباله‌رو او باشند و قوانین و اهداف اصلی پیامبران را که هدف اصلی بعث پیامبران است اجرا کنند یعنی اجرای قسط و برقراری و فرمانبرداری از قوانین الهی را کاملا اطاعت کنند به یک جامعه نمونه و الگو می‌رسند که قرآن نوید آن را داده است:
«وَکَذلِکَ جَعَلناکُم أُمَّهً وَسَطًا لِتَکونوا شُهَداءَ عَلَى النّاسِ…»؛ «ما شما را قرار دادیم در یک جامعه نمونه تا الگو باشید بر دیگران».
و حالا کشور ما دارای تمام شرایط است و تمام کشورها چشم به راه این مملکت اسلامی است که ببینند کشور اسلامی با رهبر اسلامی چه می‌کنند و واقعا یک جامعه الگو و نمونه است.
و اگر خلاف این مسائل باشد آن‌وقت است که خدای ناکرده انقلابمان اسلاممان که غربی‌ها و شرقی‌ها از آن ضربه دیدند محسوس می‌شود و باز در بند ابرقدرت‌های توخالی زنجیر می‌شود.
پس برادران و خواهران بیایید با هم این جامعه‌مان را به رهبری اماممان بسازیم و دست هر گونه توطئه‌گر و ضد انقلاب را قطع کنیم.
به امید پیروزی تمام مستمندان به رهبری اماممان- نابود باد امپریالیزم شرق و غرب و در رأس آن‌ها آمریکا
لازم به توضیح است که مقاله در تاریخ بهمن ۱۳۵۸ نوشته شده و در تاریخ ۲۴ فروردین ۱۳۵۹ در نشریه پاسداران چاپ شده است. و با تجدیدنظر در اینجا نوشته شد.
۱۴ آذر ماه ۱۳۵۹

جواد مددیانجواد مددیان

 

جواد مددیانجواد مددیان

 

دستخط شهید جواد مددیان

جواد مددیانجواد مددیان

 

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code