مظلومیت خرمشهر

خرمشهر

 *دستنوشته های شهید هنرمند مهرداد خلیفه در مورد مظلومیت خرمشهر

گردان های متعدد در کوچه پس کوچه های خرمشهر در منازل نسبتاً سالم یا نیمه ویران مستقرند .به درون بعضی از منازل ویران رفتیم ، دیدن یک عکس یک آشپز خانه ویران یک اتاق نیمه مخروبه و یک تک آینه شکسته در طاقچه اش یک عروسک ، حوض خالی ویران ، دوچرخه مچاله شده و بطورکلی کلیه اسباب و اثاثیه یک منزل ساده یا متّمول انسان را به یاد یک شهر آرام که خون زندگی در رگ هایش جریان داشت می انداخت.

در ودیوار فریاد می زدند ای تازه وارد ما خرابه هستیم ، ما ویرانه نیستیم، ما خرم بودیم و در قلب ما ،در پناه ما، کودکی به پاکی و عصمت لبخند می زد و مادرش را به نوازش و امید داشت.

ما باز مانده خرمشهریم، ما لانه بوم نیستیم. شاهدان مسجد جامع است که از مناره اش نغمه الله اکبر ، لا اله الا الله ، محمد رسول الله تا آن سوی شط طنین افکن بود.

ما خرمشهریم ؛خونین شدیم اما باز خرم خواهیم شد. پس به  دیده حقارت منگر و پیکر پاره پاره و خون آلودمان مطهر گام شد که هنوز از زخم هایمان از سوراخی های بمب و خمپاره و توپ و گلوله و جراحات ترکش ها و از بریدگی تیغ بلدوزرهای کفار هنوز خون شهید گرم می غلتید و سوغات از ما به تو رهگذر، استقامت برای امت و من شنیدم ، رهگذر من بودم

ما چه شده است چطور بیت المال ربوده شد؟ چگونه نوامیس بر باد رفت؟ به چه صورت خون عزیزان خون شهیدان بر زمین ریخت؟ این چه ظلمی است ؟ ظلم چنگیز نه بالاتر، ظلم هیتلر نه بالاتر، خونریزی نرون، نه بالاتر پس چه کسی است ؟

ملعون، کافر، فاسق، فاجر غاصب ، ظالم ، زانی، شیطان  صدام و اربابان صدام، ای قدرت های پوشالی شرق و غرب ، ای خونخوارترین و مخوف ترین و زشت رو ترین حکومت ها، چگونه پاسخ خواهید داد و این لکه ننگی را که بر دامن بشریت زدید؟!

اُف بر شما باد اما شیعه را مترسانید چرا که مولایمان را نیز مظلوم کشتید اما دیدیم مرگ او زندگی دین شد و شهادتش پیروزی الی ابد، پیروزی خون بر شمشیر را نوید داد.

جان به قربان تو ابا عبدالله، که انسان با دیدن این مصائب شمه ای از مصایبی را که حضرت در راه اعتلای دین اسلام کشیدی درک می کند و هر چند از دور رو به مرقدت می ایستد و اشک می ریزد که ای مولا مانیز مظلومیم و ما نیز برای دفاع از مکتب به چنین وضعی دچار شدیم ما را ارباب و یاورمان باش.

 

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code