حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. ساعت تعداد کل نوشته ها : 6312 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد دیدگاهها : 363×
مصاحبه خبرنگار صدا و سیما با شهید ودود روغنی
1

« بسم رب الشهداء والصدیقین» «گفتگوی شهید با خبرنگار صدا و سیمای استان زنجان هنگام حرکت به سوی جبهه» خبرنگار: ضمن اینکه خود را معرفی می‌فرمایید خلاصه‌ای از زندگینامه خود را بیان فرمایید. شهید: بسم الله الرحمن الرحیم. با درود به رهبر کبیر انقلاب اسلامی و امت شهیدپرور ایران، من ودود روغنی زنجانی، در سال […]

پ
پ


« بسم رب الشهداء والصدیقین»
«گفتگوی شهید با خبرنگار صدا و سیمای استان زنجان هنگام حرکت به سوی جبهه»
خبرنگار: ضمن اینکه خود را معرفی می‌فرمایید خلاصه‌ای از زندگینامه خود را بیان فرمایید.
شهید: بسم الله الرحمن الرحیم. با درود به رهبر کبیر انقلاب اسلامی و امت شهیدپرور ایران، من ودود روغنی زنجانی، در سال ۱۳۴۷ در شهرستان زنجان به دنیا آمدم وتحصیلات خود را تا مرحله دیپلم در زنجان گذراندم.
خبرنگار: چه انگیزه‌ای باعث شد که شما در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل شرکت نمایید؟
شهید: بزرگترین انگیزه‌ام پیام امام خمینی بود که حضور در جبهه‌ها را لازم و واجب دانسته‌اند. امام خمینی بعنوان ولی فقیه، پیام هایشان برای ما واجب‌الاطاعه است و اگر هیچ دلیلی هم نباشد، فقط پیام امام کافی است و ما باید بدون قید و شرط از فرمان امام اطاعت نماییم. دلایل دیگر ما بعنوان یک مسلمان و ایرانی این است که چون صدام به کشور ما حمله کرده و قصد نابودی کشور ما و اسلام را داشته است، بنابراین وظیفه ماست که در جبهه حضور مستمر داشته باشیم و با صدام مبارزه کنیم و او را از اهداف پلیدش پشیمان کنیم.
خبرنگار:بفرمایید تا به حال چند بار توفیق یافته‌اید که در جبهه‌های حق علیه باطل حضور داشته باشید و اگر خاطره‌ای از ایثارگری ها و شجاعت های عزیزان رزمنده در خاطر دارید بیان بفرمایید.
شهید: من تاکنون ۳ بار توفیق حضور در جبهه را یافته‌ام و خاطرات بسیاری را به یاد دارم از جمله آنها خاطرات شب عملیات کربلای ۸ بود که بچه‌ها راز و نیاز می‌کردند و حالات روحی فوق العاده‌ای داشتند و از خداوند طلب مغفرت می‌کردند و با گریه و زاری از خداوند می‌خواستند در عملیاتی که در پیش رو دارند آنان را پیروز نماید.
خبرنگار: در رابطه با دوستان و همرزمان خود که به اتفاق در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل مشغول نبرد بوده‌اید و اکنون به درجه رفیع شهادت نایل شده‌اند، بفرمایید نظر و احساستان در مقابل خون این عزیزان چیست؟
شهید: ما در موقعی که به جبهه می‌آمدیم تا حدودی در خود مسؤولیت حس می‌کردیم. اما وقتی به جبهه‌ها آمدیم و همرزمان و همسنگران خود را که شهید شده‌اند دیدیم و مشاهده کردیم که با چه روحیه و هدفهایی به جبهه‌ها آمده‌اند و خونشان ریخته شده، احساس کردیم که مسؤولیت مان بیشتر از پیش شده است و باید هرطور که شده تلاش کنیم به اهداف آن عزیزان برسیم. حتی با دادن خون خود، راه آن عزیزان را ادامه دهیم تا روح آنها شاد و خونشان پایمال نشود و راه آن عزیزان را نیمه تمام نگذاریم.
خبرنگار: با توجه به اینکه خودتان مشاهده کرده‌اید کمک های مردم حزب‌الله همیشه به سوی جبهه‌های نبرد حق علیه باطل سرازیر بوده است. احساس خود را نسبت به این ایثارگریها بیان بفرمایید.
شهید: کل کمک هایی که مردم روانه جبهه می‌نمایند، به جز ارزش مادی آن دارای اهمیت بسیاری از نظر روحی و معنوی است. چون روحیه است که کار را پیش می‌برد. ما با مشاهده این کمکها همیشه احساس می‌کنیم که مردم ما پشت سر ما هستند و هیچگاه ما را تنها نمی‌گذارند و تا وقتی که این پشتیبانی مردم و دستورات امام را داریم، جنگ را ادامه خواهیم داد.

نشسته از سمت راست شهید ودود روغنی

خبرنگار: انشاءالله پس از پیروزی در جنگ تحمیلی، مهمترین مسائل و اقداماتی را که ضروری می‌دانید از طریق مسؤولان مملکتی و یا امت شهیدپرور بیشتر به آنها اهمیت داده شود و روی آنها سرمایه‌گذاری گردد، چیست؟
شهید: برای اینکه مملکت به پیشرفت برسد، یک قوانین و چهارچوب برای آن لازم است. چهارچوب در روابط خارجی و روابط اقتصادی. در روابط خارجی کلاً یک چهارچوب وجود دارد و آن سیاست نه شرقی و نه غربی است. در روابط اقتصادی نیز یک چهارچوب کلی وجود دارد که آن چهارچوب اسلام است و مسؤولان باید برای آن روش و قانون تهیه کنند تا بتوانند طبق دستورات اسلام، نیازهای جامعه را رفع نمایند. البته شاید در حال حاضر نتوانند کارهای وسیع اقتصادی و سیاسی انجام دهند. لکن می‌توانند این قوانین را تصویب کنند تا بعد از اتمام جنگ، این قوانین اجرا شود تا هم بتوانند به ملتی که در مقابل این همه مشکلات صبر کرده و از خود ایثار نشان داده، جوابگو باشند و هم در دنیا کشور اسلامی ما را به عنوان الگو معرفی کنند تا انقلابمان صادر شود و بتوانند در مقابل هیاهوی استکبار جهانی قد علم نمایند.
خبرنگار: چه پیامی برای امت همیشه در صحنه حزب‌الله دارید؟
شهید: از امت حزب‌الله می‌خواهم، همانطوریکه تاکنون ایثار و از خودگذشتگی نشان داده‌اند و ایثارشان در دنیا معروف شده است، همچنان به مقاوت خود ادامه بدهند. توطئه‌ها زیاد شده و ابرقدرتها خود وارد معرکه شده‌اند، قبلاً ابرقدرتها، صدام را به جلو فرستاده بودند و حالا خودشان آمده‌اند، به همین خاطر از مردم می‌خواهم پشتیبانی و ایثار خود را زیادتر نمایند تا با آنها مقابله نماییم و توطئه‌هایشان را خنثی کنیم و اگر موفق به این کار شدیم، راهمان باز است و می‌توانیم اسلام را در دنیا مطرح و نشر دهیم و هیچ مانعی نمی‌تواند در مقابل ما دوام بیاورد.
خبرنگار: اگر پیامی برای خانواده خود دارید بفرمایید.
شهید: شاید شما توانسته‌اید کار کوچکی انجام دهید و به عنوان یک خانواده امت اسلام و ایران، فرزند خود را به جبهه بفرستید و مثل بعضیها نباشید که فقط انتقاد می‌کنند و هیچ کمکی به جبهه نمی‌کنند. از خانواده‌ام می‌خواهم به حرف مسؤولان و امام عزیز گوش فرا دهند و در راه اسلام و پیشرفت ایران قدم بردارند.
خبرنگار: در خاتمه اگر مطلب خاصی دارید بفرمایید.
شهید: از ملت می‌خواهم با آمریکا و ایادی آن مبارزه نمایند. آمریکا به مرحله‌ای رسیده که خود وارد معرکه شده و یک مرحله حساسی است. از ملت می‌خواهم تا با ایستادگی خود، این مرحله سرنوشت‌ساز را که در پیش است پشت سر گذارند. اگر از این مرحله با موفقیت بگذریم مشکلاتمان حل شده است. از آنها می‌خواهم، مسائلی از قبیل گرانی و تورم را که به آنها فشار می‌آورد در برابر آن مقاومت نمایند. از ملت می‌خواهم در داخل شهرها در مقابل عمّال ضد انقلاب بایستند. همانطوریکه رزمنده‌ها، جبهه‌ها را نگه داشته‌اند، آنها هم در پشت جبهه‌ها به عنوان یک مروّج اسلامی عمل کنند تا اسلام را همانطوری که می‌خواهیم در دنیا نشر دهیم و آنها در داخل، مملکت را حفظ کنند تا کشور ما به یک کشور نمونه و اسلامی تبدیل شود.

ثبت دیدگاه

1 دیدگاه برای “مصاحبه خبرنگار صدا و سیما با شهید ودود روغنی”
  1. به نام خداوند متعال
    بنده هم کلاس و هم تخت شهید ودود روغنی زنجانی در دوره راهنمائی بودم خدا رحمتش کند انسان واقعا الهی و از بندگان خاص خدا بود که توصیف اخلاق حسنه ایشان در کلام نمی گنجد امیدوارم ما هم راه آنان را ادامه دهیم تا لیاقت داشته باشیم در قیامت از شفاعت شان بهره مند شویم. انشاالله

    پاسخ
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.