مسابقه کتابخوانی آخرین ماموریت رضا

کتابخوانی

به گزارش ایثار واحد زنجان، شهید رضا مهدی‌رضایی، یکی از شهدای بسیجی پایگاه ۱۳ حسینیه اعظم زنجان است، که مداح بوده و از بانیان و پایه‌گذاران اصلی مراسم زیارت عاشورا بود که در حال حاضر این مراسم شب‌های جمعه هر هفته در حسینیه اعظم زنجان برگزار می‌شود.
«آخرین ماموریت رضا» کتاب خاطرات شهید رضا مهدی‌رضایی است که از زبان هم‌رزمان و خانواده این شهید و توسط خانم سیده‌مریم حسینی نوشته شده است.
این کتاب در دهه فجر سال گذشته، به همت حسینیه اعظم و مرکز حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سپاه انصارالمهدی(عج) استان زنجان به چاپ رسیده و رونمایی شد.
علاقه‌مندان به شرکت در مسابقه تا پایان شهریور مهلت دارند جهت تهیه کتاب به دفتر روابط عمومی حسینیه اعظم زنجان مراجعه کنند.
متقاضیان جهت شرکت در این مسابقه، می‌توانند این کتاب را با ۳۵ درصد تخفیف و به همراه پرسشنامه دریافت نموده و پرسشنامه را پس از تکمیل در موعد مقرر تحویل دهند.
جوایز این مسابقه، کمک‌هزینه سفر مشهد مقدس است که به قید قرعه به سه نفر اعطا خواهد شد.
هدف از برگزاری این مسابقه، ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی و آشنایی با شهدای حسینیه اعظم به‌ویژه شهید رضا مهدی‌رضایی است.
بنا به این گزارش، شهید رضا مهدی‌رضایی فرزند هدایت‌اله و نصیبه غفاری در دومین روز از آذر ماه ۱۳۴۴ در شهر زنجان دیده به جهان گشود.
او سالهای خاطره‌انگیز کودکی را در کنار خانواده سپری کرد و با فرا رسیدن زمان ورود به مدرسه تحصیلات خود را آغاز کرد و مقطع ابتدائی را سپری کرد و مقطع سوم راهنمائی را با موفقیت پشت سر گذاشت.
عضو ارتش بیست میلیونی مقدس و پایگاه مقاومت بسیج مسجد حسینیه اعظم زنجان بود و با آغاز جنگ تحمیلی رضا وظیفه را بر این دید تا ندای رهبر کبیر انقلاب(ره) را لبیک گفته و از دین و میهنش در برابر متجاوزان رژیم بعث دفاع کند.
بنابراین از طریق یگان اعزامی بسیج وارد مناطق جنگی غرب کشور شد. سرانجام پس از رشادتها و دلاوریهای بسیار در عرصه‌ی نبرد حق علیه باطل در ۹ اسفند ماه سال ۱۳۶۶ بر اثر اصابت ترکش به دست و بدن در غرب کشور شهد گوارای وصال را نوشید و به درجه‌ی رفیع شهادت نائل آمد.
پیکر پاک این شهید راه مجاهدت و ایثار در مزار شهدای پائین زنجان به خاک سپرده شد تا در جوار دیگر شهدای اسلام عند ربهم یرزقون گردد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code