مراسم گرامیداشت امام خمینی(ره) در دانشگاه های زنجان

جلال بازرگان در گفتگو با خبرنگار فارس در زنجان، اظهار کرد: به مناسبت سالگرد ارتحال امام خمینی(ره)، مراسمی در ۲۰ دانشگاه‌ استان زنجان برگزار خواهد شد.رئیس سازمان بسیج اساتید استان زنجان بیان داشت: مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) با حضور اساتید برجسته دانشگاه‌ها و با سخنرانی خود اساتید در ایام سالگرد ارتحال امام برگزار می‌شود.

بازرگان در ادامه در رابطه با شخصیت امام راحل ادامه داد: امام خمینی(ره) شخصیتی بود که در دوران خفقان طاغوت، امید به استقلال را در بین مردم ایران زنده کرد.
ایشان با تأکید بر اینکه تکریم امام خمینی(ره) تکریم شخصیت امام نیست،افزود: برگزاری مراسم سالگرد ارتحال معمار کبیر انقلاب، تکریم معنویات، وحدت، استقلال و نماد آزادگی و عزت یک ملت است.
رئیس سازمان بسیج اساتید استان زنجان با اشاره به اینکه امام راحل آغازکننده انقلاب اسلامی ایران بوده است، ابراز کرد: معمار کبیر انقلاب اسلامی توانست با یاری خداوند و مردم استقلال و آزادی را برای ملت ایران به ارمغان آورد.
وی بیان داشت: انقلاب اسلامی ایران نماد استقلال و آزادی برای ملت‌های مظلوم جهان بوده است و هر کسی به هر مقدار بتواند امام(ره) را تکریم کند، همان مقدار فضیلت‌ها را تکریم کرده است.
وی با تأکید بر لزوم انتقال اندیشه‌های امام راحل در بین جوانان، افزود: هرچه معارف و اندیشه‌های امام(ره) بیشتر در بین جوانان منتقل شود، زمینه تثبیت فرهنگ استقلال و مجاهدت و اندیشه‌های امام(ره) نیز در جامعه بیشتر فراهم خواهد شد.
رئیس سازمان بسیج اساتید استان زنجان اظهار کرد: باید انگیزه و اهداف امام خمینی(ره)ازایجاد انقلاب اسلامی، اهداف و مسیر انقلاب هرچه بیشتر برای جوانان تبیین شود.
بازرگان در پایان خاطرنشان کرد: تبیین اندیشه‌ها و اهداف انقلاب اسلامی برای جوانان، مسیر درست پیگیری راه و اهداف انقلاب اسلامی را نیز برای جوانان میسر و مشخص خواهد کرد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code