حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

شنبه, ۸ بهمن , ۱۴۰۱ ساعت تعداد کل نوشته ها : 6020 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد دیدگاهها : 362×
مبادا گول این منافقان کوردل را بخورید
0

خاطراتی کوتاه از شهید دانشجو محمدحسن بیگدلی به روایت خواهر به نام الله پاسدار حرمت خون شهیدان سلام بر مهدی امام زمان و درود به روح پاک امام خمینی و ارواح پاک شهدا. ایشان در فعالیت های مذهبی بسیار شرکت میکردند در دعای کمیل و مجالس شهدا شرکت داشتند همیشه فکر و ذکرشان در جبهه […]

پ
پ

خاطراتی کوتاه از شهید دانشجو محمدحسن بیگدلی به روایت خواهر

به نام الله پاسدار حرمت خون شهیدان سلام بر مهدی امام زمان و درود به روح پاک امام خمینی و ارواح پاک شهدا.
ایشان در فعالیت های مذهبی بسیار شرکت میکردند در دعای کمیل و مجالس شهدا شرکت داشتند همیشه فکر و ذکرشان در جبهه بود. همیشه از جبهه سخن می گفتند و جبهه را خیلی دوست داشتند من خاطره‌ای از ایشان برای شما تعریف میکنم که خیلی جالب است.

برادرم در عملیات کربلای۵ به شهادت رسیدند. از ایشان خاطره های زیادی دارم ایشان عاشق جبهه بودند. چندین بار مجروح شدند. یکی از خاطره های من این است ایشان در عملیات فتح فتح فاو شرکت داشتند خیلی سخت در این عملیات از سر و صورت مجروح شده بودند ایشان را آوردند تهران بیمارستان فاطمه الزهرا علیهالسلام بستری کردند چندین بار دکتر ها ایشان را عمل کردند اما خوب نشد آخر دهانش کچ مانده بود. با هم رفتیم مشهد زیارت امام رضا علیه‌السلام. شب اول در خدمت امام رضا علیه‌السلام بودیم صبح دیدیم از لطف خداوند و از توجه امام رضا علیه‌السلام زخمش خوب شده.  از مشهد که برگشتیم گفتند من می روم جبهه تا زمانی که جنگ تمام نشده دیگر از جبهه بر نمی گردم. در جبهه بودند که عمویش به شهادت رسید. نامه نوشتیم بیا. در جواب نوشتند اگر من بیایم سنگر خالی می ماند من باید هدف عمویم را دنبال کنم. نیامد تا این که به شهادت رسید.
قسمتی از وصیت نامه ی ایشان را بازگو میکنم. برای من ناراحت نباشید می دانم که تحملش برایتان خیلی سخت است ولی زینب تحمل۷۲ شهید را نمود باید به خاطر خدا تحمل کنید و حتما اگر شهید شدم از عوض من بر سر قبر محمدتقی و دیگر شهدا رفته و فاتحه بخوانید و همیشه بکوشید تا دستورات امام امت را عمل کنید و راه شهیدان که همان راه ائمه است ادامه دهید و از شما مادران و پدران می خواهم که مبادا نگذارید فرزندانتان به جبهه بروند که این موقع نمی توانید جواب شهدا را بدهید. نمی توانید جواب خانواده های شهدا را بدهید و نمی توانید جواب زینب را بدهید که تحمل۷۲ تن شهید را نمود.

در ضمن مبادا گول این منافقان کوردل را بخورید. مبادا از حفظ ولایت فقیه خارج شوید آن موقع دیگر شهدا شما را نمی‌بخشند. در پایان همه شما را به تقوا و عمل به دستورات خداوند دعوت میکنم و دعا را از یاد نبرید. خدا که کلید همه ی مشکل ها و دعا است دعا انسان را بیشتر به یاد خدا و به یاد گناهان می اندازد و انسان با خواندن دعا به اشتباه خود پی می برد. اگر کربلا رفتید سلام مرا به امام حسین برسانید. بگوئید خیلی دلش می خواست بیاید کربلا ولی این خائنان نگذاشتند و در راه شهید شد.

***

در مراسم نماز جمعه و دعا و جماعت همیشه شرکت می کرد و به ما همیشه توصیه می کرد که در نماز جمعه و در دعاهایی مانند: دعای کمیل شرکت داشته باشیم. به مستضعفان و محرومان طبقه محروم کمک می کرد اوقات فراغت خود را داستان یا قرآن خواندن و یا گوش دادن سرودهای مذهبی میگذارند. توسط بسیج به جبهه اعزام شدند در عملیات کربلای ۴ و کربلای ۵ و رمضان و والفجر۸ عملیات فاو شرکت داشتند در بعضی از عملیات ها غواص بودند وقتی عمویشان شهید شد به ایشان نامه نوشتیم و گفتیم بیا قم ولی او در جواب نامه نوشته بود من باید سنگر عمویم را پر کنم و تفنگش را بدست گیرم پس از یک ماه خبر شهادت ایشان توسط دو برادر رزمنده بدست ما رسید.

همیشه از جبهه سخن می گفت و به ما می گفت به امامان دعا کنیم و نمی گذاشت که برادرش به همسایه ها اذیت کند و به ما میگفت که مبادا همسایه ها را اذیت کنید. در نامه هایشان می نوشت به امام دعا کنید. و به همسایه ها و فامیلان سلام می رساند او به خواهرانش توصیه می کرد که حجابشان را رعایت کنند. زیرا که شهیدان در این باره فرمونده اند خواهرم حجاب تو کوبنده تر از سرخی خون من است. و به برادر کوچکش توصیه میکرد که به همسایه ها اذیت نکند او همیشه کار می کرد که پدر و مادرش از او راضی باشند او همیشه به پدر و مادر خود احترام می گذاشت و به همسایه ها هم احترام می گذاشت.

 

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.