مادر برایم دعا کن

این آخرین جمله ای بود که پیش از رفتن بر زبان آورد چند روز قبل از خداحافظی می گفت:مادر!شلمچه مرکز جهان و محل اجابت دعاست و همان جایی است که در تمام لحظاتش از کویر سینه های سوزان,دعا و مناجات بر دشت های اجابت جریان دارد.

محلی است که دیده ها شراب نور می نوشند و دلها رو به قبله ی حضور با روحی نیازمند درحال نیایش اند و چون خواستن ها از عمق دل است فرشتگان پایان هر دعایی (آمین) می گویند.

…چند قدم که پیش رفت ایستاد و نگاهی به چشمان نگران مادر کرد,اشک از گونه اش زدود و درحالی که میکوشید در یک نگاه تمامی محبت و عشق مادر را که در چهره اش موج می زد در ذهن خود ثبت کند از اودور شد گویی می دانست که این آخرین وداع است.برگشت و به دستان مهربان مادر بوسه زد و آوای رفتن ساز کرد و با شتاب و عزمی راسخ پیش رفت درحالی که دعای مادر بدرقه ی راهش شد و اینک او با مهربانترین مادرش در جایگاه ابدی و در همسایگی خدا روزی میخورند.

…سید نقل میکرد که روزی به مادرم گفتم:چگونه با این همه کار و تلاش و حتی دیر خوابیدن,مهار کردن خواب و سحرخیزی برایت آسان است ساعت هم که کوک نمیکنی? پس چگونه بهراحتی از رختخواب جدا میشوی? ایشان گفتند:باید با سپیده دم خو گرفت و رفیق راهش شد.دولت سرراه فراوان دارد,خیلی از همسایگان ما انسان های بزرگی هستند که پیش از گشوده شدن چشم صبح,چشمشان بیدار میشود با وجود همسایه ای مثل حاج یدالله(پدر شهید هدایت الله زمانی) نیازی به کوک کردن ساعت و یا سفارش به دیگران برای سحرخیزی نیست چرا که رفت و آمد ایشان آنقدر دقیق و منظم و از روی اصول صورت میگیرد که هنگام صدای سحرگاه میشود فهمید که الان وقت اذان صبح است و باید بیدار شدویا شنیدن صدای قران حاج مقصود(پدر شهید محمود بیگدلی) فیض بخش و رمز کامیابی است.در سحر ها قدرتی هست که سایر اوقات نیست.هوای سحرگاه ذکرالله است,اسماالله است این نسیم,شفا بخش روح ها و دلهاست هر دعایی در این ساعت از روح نیازمند انسان به آستان خدا بلند شود,فرشتگان (آمین) میگویند و این یعنی اجابت دعا.

شهید سید داود شبیری به روایت برادر

قبلی «
بعدی »

۱ دیدگاه

  1. پینگ بک: مداح جبهه ها سید داود شبیری | خط شکن ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code