حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. ساعت تعداد کل نوشته ها : 6262 تعداد نوشته های امروز : 2 تعداد دیدگاهها : 363×
فرهنگ اعلام شهدای زنجان حرف ع
3

‏ ۱۸۱۰) علی محمدی، محمدرضا: بیست و هفتم مرداد ۱۳۴۷‏، در شهرستان مشهد به دنیا آمد. پدرش علی و مادرش ملکه نام داشت. تا پایان دوره راهنمایی درس خواند. به عنوان پاسدار وظیفه در جبهه حضور یافت. بیست و پنجم خرداد ۱۳۶۷‏، در ماووت عراق بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید. مزار او در […]

پ
پ

۱۸۱۰) علی محمدی، محمدرضا: بیست و هفتم مرداد ۱۳۴۷‏، در شهرستان مشهد به دنیا آمد. پدرش علی و مادرش ملکه نام داشت. تا پایان دوره راهنمایی درس خواند. به عنوان پاسدار وظیفه در جبهه حضور یافت. بیست و پنجم خرداد ۱۳۶۷‏، در ماووت عراق بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید. مزار او در بهشت کبرای شهرستان ابهر واقع است.

۱۸۱۱) علی محمدی، مظاهر: بیستم اردیبهشت ۱۳۲۴‏، در روستای رامین از توابع شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش براتعلی، کشاورز بود و مادرش سکینه نام داشت. تا پایان دوره ابتدایی درس خواند. کارگر کارخانه بود. ازدواج کرد و صاحب پنج پسر و یک دختر شد. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. سوم اسفند ۱۳۶۴‏، در فاو عراق بر اثر اصابت ترکش به شکم، شهید شد. پیکر او را در مزار بالای شهرستان زادگاهش به خاک سپردند.

۱۸۱۲) علی محمدی، ناصر: بیستم فروردین ۱۳۴۴‏، در روستای ولی آباد از توابع شهرستان طارم علیا به دنیا آمد. پدرش محمد، کشاورز بود و مادرش حسنیه نام داشت. تا سوم ابتدایی درس خواند. او نیز کشاورز بود. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. یکم خرداد ۱۳۶۱‏، در خرمشهر بر اثر اصابت ترکش به سر، شهید شد. پیکر او را در مزار بالای شهرستان زادگاهش به خاک سپردند.

۱۸۱۳) علی محمدی، یدالله: ششم بهمن ۱۳۴۱‏، در روستای حسین آباد از توابع شهرستان ابهر دیده به جهان گشود. پدرش صفر، کشاورز بود و مادرش سکینه (فوت ۱۳۶۰‏) نام داشت. تا پایان دوره ابتدایی درس خواند. او نیز کشاورز بود. به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور یافت. ششم اردیبهشت ۱۳۶۲‏، با سمت مسئول آشپزخانه در سومار توسط نیروهای عراقی بر اثر اصابت ترکش خمپاره به سینه، شهید شد. پیکر او را در زادگاهش به خاک سپردند.

۱۸۱۴) علی مردانی پرچینی، رفعت الله: دوازدهم دی۱۳۳۲‏، در روستای پرچین از توابع شهرستان ابهر به دنیا آمد. پدرش محمدحسن، کشاورز بود و مادرش صفیه نام داشت. تا پایان دوره ابتدایی درس خواند. سال ۱۳۵۶ ‏ازدواج کرد و صاحب دو پسر شد. به عنوان پاسدار در جبهه حضور یافت. یازدهم آبان ۱۳۶۱‏، با سمت فرمانده گردان در عین خوش توسط نیروهای عراقی بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید. مزار او در شهرستان قزوین واقع است.

۱۸۱۵) علی مردانی، علی رضا: ششم خرداد ۱۳۴۲، در روستای پرچین از توابع شهرستان خدابنده به دنیا آمد. پدرش عیوضعلی، کشاورز بود و مادرش بلقیس نام داشت. خواندن و نوشتن نمی دانست. او نیز کشاورز بود. سال ۱۳۶۱ ‏ازدواج کرد. به عنوان سرباز ژاندارمری در جبهه حضور یافت. بیست و هفتم بهمن ۱۳۶۲‏، در پایگاه چاتراوین بانه هنگام درگیری با گروه های ضدانقلاب بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید. مزار او در زادگاهش واقع است.

۱۸۱۶) علی مردانی، یدالله: دوم اسفند ۱۳۴۲‏، در روستای نیک پی از توابع شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش حبیب، فرش فروش بود و مادرش عزیزه نام داشت. تا پایان دوره متوسطه درس خواند و دیپلم گرفت. به عنوان پاسدار وظیفه در جبهه حضور یافت. بیست و چهارم اسفند ۱۳۶۳‏، در جزیره مجنون عراق بر اثر اصابت ترکش به سر، شهید شد. پیکر او را در مزار پایین شهرستان زادگاهش به خاک سپردند.

‏۱۸۱۷) علی وردی بیگی، یوسف: یکم بهمن ۱۳۴۳‏، در ‏شهر سلطانیه از توابع شهرستان ابهر به دنیا آمد. پدرش محمودعلی و مادرش رقیه نام داشت. در حد خواندن و نوشتن سواد آموخت. کارگر بود. به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور یافت. بیست و یکم تیر ۱۳۶۷‏، در فکه بر اثر اصابت ترکش به سر و صورت، شهید شد. مزار او در زادگاهش واقع است.

۱۸۱۸) عمارلو، مشهود: چهارم دی ۱۳۴۳‏، در روستای آب بر از توابع شهرستان طارم به دنیا آمد. پدرش مسعود، کشاورزی می کرد و مادرش زمرد نام داشت. تا دوم راهنمایی درس خواند. به عنوان پاسدار در جبهه حضور یافت. آبان ۱۳۶۳‏، با سمت مسئول اطلاعات – عملیات لشگر ١٧ ‏علی ابن ابی طالب در غرب کشور توسط نیروهای عراقی به شهادت رسید. اثری از پیکرش به دست نیامد.

۱۸۱۹) عماری، شکرعلی: یکم فروردین ۱۳۳۸‏، در روستای آب بر از توابع شهرستان طارم به دنیا آمد. پدرش ابوالفضل، کشاورز بود و مادرش گوهرتاج نام داشت. تا پایان دوره راهنمایی درس خواند. کارمند بود. سال ۱۳۵۸ ‏ازدواج کرد و صاحب یک دختر شد. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. بیستم تیر ۱۳۶۲‏، با سمت بی سیم چی در سردشت توسط نیروهای عراقی بر اثر اصابت ترکش نارنجک به شهادت رسید. مزار او در زادگاهش قرار دارد. برادرش ذکرعلی نیز به شهادت رسیده است.

۱۸۲۰) عمرانی، غیبعلی: دوم فروردین ۱۳۴۴‏، در روستای ینگی کند از توابع شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش قندعلی، کشاورز بود و مادرش انجی نام داشت. تا چهارم ابتدایی درس خواند. او نیز کشاورز بود. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. بیست و هفتم تیر ۱۳۶۱‏، در شلمچه بر اثر اصابت ترکش به سر، شهید شد. پیکر او را در زادگاهش به خاک سپردند.

۱۸۲۱) عمیدآبادی، منوچهر: پانزدهم اردیبهثت ۱۳۴۰‏، در روستای عمیدآباد از توابع شهرستان ابهر به دنیا آمد. پدرش اسماعیل و مادرش سیده مقدره نام داشت. تا پایان دوره کاردانی درس خواند. معلم بود. از سوی بسیج درجبهه حضور یافت. بیست و سوم بهمن ۱۳۶۴‏، درفاو عراق بر اثر اصابت ترکش به پاها، شهید شد. مزار او در زادگاهش واقع است.

۱۸۲۲) عنایتی، شعبان: دوم فروردین ۱۳۴۰‏، در روستای دیزج آباد از توابع شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش اسکندر، کشاورز بود و مادرش ثریا نام داشت. خواندن و نوشتن نمی دانست. او نیز کشاورز بود. ازدواج کرد و صاحب دو پسر شد. به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور یافت. بیست و نهم شهریور ۱۳۶۲‏، در شرهانی توسط نیروهای عراقی بر اثر اصابت ترکش به سر، شهید شد. مزار او در زادگاهش واقع اسمت.

۱۸۲۳) عنبری سبیل، جعفر: بیستم آذر ۱۳۴۷‏، در روستای دورباش از توابع شهرستان تکاب به دنیا آمد. پدرش محمدعلی و مادرش حدیقه نام داشت. تا دوم راهنمایی درس خواند. سال ۱۳۶۶ ‏ازدواج کرد. به عنوان پاسدار در مجبهه حضور یافت. بیستم دی ۱۳۶۷ ‏، در جزیره مجنون عراق بر اثر اصابت ترکش به صورت، گردن و پا، شهید شد. پیکرش را در مزار پایین شهرستان زنجان به خاک سپردند.

١٨٢۴) عوض محمدی، علی: یکم اردیبهشت ۱۳۳۲، در شهرستان ابهر به دنیا آمد. پدرش ابوالفضل، کشاورز بود و مادرش خدیجه نام داشت. تا پایان دوره ابتدایی درس خواند. کارمند آموزش و پرورش بود. ازدواج کرد وصاحب یک پسر و دو دختر شد. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. هفتم مرداد ۱۳۶۱‏، در پاسگاه زید عراق به شهادت رسید. پیکرش مدت ها در منطقه بر جا ماند و سال ۱۳۷۴ ‏پس از تفحص در بهشت کبرای زادگاهش به خاک سپرده شد.

۱۸۲۵) عیوض زاده، مهرداد: یکم فروردین ۱۳۴۳‏، در شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش محمدرضا (فوت ١٣۵٩) ‏ و مادرش مستوره نام داشت. تا پایان دوره متوسطه در رشته تجربی درس خواند و دیپلم گرفت. به عنوان پاسدار وظیفه در جبهه حضور یافت. پنجم فروردین ۱۳۶۷‏، با سمت مربی جنگ های شیمیایی در حلبچه عراق بر اثر اصابت ترکش به سر، شهید شد. مدفن او در مزار پایین زادگاهش قرار دارد.

۱۸۲۶) عیوضی، حکمعلی: دوم خرداد ۱۳۴۶‏، در روستای ملایری از توابع شهرستان ایجرود به دنیا آمد. پدرش رجبعلی، نانوا بود و مادرش صدف نام داشت. تا سوم ابتدایی درس خواند. کارگو نانوایی بود. به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور یافت. بیست و چهارم مرداد ۱۳۶۶‏، در میمک توسط نیروهای عراقی به شهادت رسید. اثری از پیکرش به دست نیامد.

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.