حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. ساعت تعداد کل نوشته ها : 6262 تعداد نوشته های امروز : 2 تعداد دیدگاهها : 363×
فرهنگ اعلام شهدای زنجان حرف ص
1

۱۵۴۳) صادق بیگی، محمد: یکم فروردین ۱۳۴۰‏، در ‏روستای میلان از توابع شهرستان ابهر به دنیا آمد. پدرش عباس، کشاورز بود و مادرش گل صبا نام داشت. تا سوم متوسطه درس خواند. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. بیست و دوم فروردین ۱۳۶۲، در فکه توسط نیروهای عراقی به شهادت رسید. اثری از پیکرش […]

پ
پ

۱۵۴۳) صادق بیگی، محمد: یکم فروردین ۱۳۴۰‏، در ‏روستای میلان از توابع شهرستان ابهر به دنیا آمد. پدرش عباس، کشاورز بود و مادرش گل صبا نام داشت. تا سوم متوسطه درس خواند. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. بیست و دوم فروردین ۱۳۶۲، در فکه توسط نیروهای عراقی به شهادت رسید. اثری از پیکرش به دست نیامد.

۱۵۴۴) صادقی، اصلان: سوم مرداد ۱۳۴۶‏، در روستای قره تپه از توابع شهرستان ماه نشان به دنیا آمد. پدرش نصرت الله و مادرش خاور نام داشت. در حد خواندن و نوشتن سواد آموخت. کارگر بود. به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور یافت. پنجم فروردین ۱۳۶۷‏، در میمک توسط نیروهای عراقی بر اثر اصابت گلوله به سینه و قلب، شهید شد. مزار او در زادگاهش واقع است.

۱۵۴۵) صادقی، حسین: یکم شهریور ۱۳۵۰‏، در روستای مشمپا از توابع شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش نظرعلی، کشاورز بود و مادرش شکرخانم نام داشت. خواندن و نوشتن نمی دانست. او نیز کشاورز بود. سال ۱۳۶۶ ‏ازدواج کرد. به عنوان پاسدار وظیفه در جبهه حضور یافت. دوم مهر ۱۳۶۷‏، با سمت مسئول واحد تخریب در کوشک بر اثر انفجار مین به شهادت رسید. مزار او در گلزار شهدای زادگاهش واقع است.

۱۵۴۶) صادقی، داود: دهم دی ۱۳۴۹‏، در روستای شناط از توابع شهرستان ابهر به دنیا آمد. پدرش عبدالرزاق، کارگری می کرد و مادرش بتول نام داشت. دانش آموز سوم راهنمایی بود. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. بیست و پنجم بهمن ۱۳۶۴‏، با سمت پیک در اروندرود بر اثر اصابت ترکش خمپاره به شهادت رسید. مزار او در زادگاهش واقع است.

‏۱۵۴۷) صادقی، سید احمد: پانزدهم مهر ۱۳۴۰‏، در شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش مرسل و مادرش فاطمه نام داشت. دانش آموز سوم متوسطه بود. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. بیست و نهم اسفند ۱۳۶۰‏، با سمت آرپی جی زن در رقابیه بر اثر اصابت ترکش به صورت، شهید شد. پیکر او را در مزار بالای زادگاهش به خاک سپردند.

۱۵۴۸) صادقی، سیدحسین: نهم آبان ۱۳۳۹، در شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش غلام، سمسار بود و مادرش اکرم نام داشت. تا پایان دوره متوسطه درس خواند و دیپلم گرفت. سال ۱۳۶۱ ‏ازدواج کرد. به عنوان پاسدار در جبهه حضور یافت. چهاردهم آبان ۱۳۶۱‏، در عین خوش توسط نیروهای عراقی بر اثر اصابت ترکش گلوله تانک به شهادت رسید. پیکرش در مزار پایین زادگاهش به خاک سپرده شد.

۱۵۴۹) صادقی، سید رضا: بیست و پنجم خرداد ۱۳۴۶‏، در شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش سیدکریم، در شهربانی کار می کرد و مادرش ربابه نام داشت. دانش آموز سوم متوسطه در رشته تجربی بود. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. بیست و دوم اسفند ۱۳۶۲‏، با سمت بی سیم چی در جزیره مجنون عراق بر اثر اصابت گلوله و ترکش به سر، شهید شد. پیکر او را در مزار پایین زادگاهش به خاک سپردند.

۱۵۵۰) صادقی، سیدسجاد: یکم مهر ۱۳۴۹‏، در روستای مشمپا از توابع شهرستان ماه نشان به دنیا آمد. پدرش سید شفیع، کشاورز بود و مادرش سیده خدابس نام داشت. تا پایان دوره ابتدایی درس خواند. کارگری می کرد. به عنوان پاسدار وظیفه در جبهه حضور یافت. دهم خرداد ۱۳۶۷‏، در ماووت عراق بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید. مزار او در زادگاهش واقع است.

۱۵۵۱) صادقی، عباس: بیستم شهریور ۱۳۴۸‏، در روستای آغوزلو از توابع شهرستان خدابنده به دنیا آمد. پدرش شیرینعلی، کشاورز بود و مادرش ربابه نام داشت. تا پایان دوره ابتدایی درس خواند. او نیز کشاورز بود. سال ۱۳۶۳ ‏ازدواج کرد و صاحب یک دختر شد. به عنوان پاسدار وظیفه در جبهه حضور یافت. نهم آبان ۱۳۶۷‏، با سمت راننده بلدوزر در کوشک بر اثر سقوط دکل دیده بانی به شهادت رسید. مزار او در زادگاهش واقع است.

۱۵۵۲) صادقی، محمدحسین: سوم آبان ۱۳۴۲‏، در روستای قلتوق از توابع شهرستان ایجرود به دنیا آمد. پدرش علی حسین، کشاورز بود و مادرش کوکب نام داشت. تا چهارم ابتدایی درس خواند. او نیز کشاورز بود. به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور یافت. یازدهم خرداد ۱۳۶۳‏، در پیرانشهر توسط نیروهای عراقی بر اثر اصابت گلوله به سر، شهید شد. مزار او در زادگاهش واقع است.

۱۵۵۳) صادقی، محمدعلی: نهم شهریور ۱۳۴۶‏، در شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش عین الله، کشاورزی می کرد و مادرش شکوفه نام داشت. تا پایان دوره ابتدایی درس خواند. کارگر بود. به عنوان پاسدار وظیفه در جبهه حضور یافت. بیست و هفتم فروردین ۱۳۶۶‏، در بانه توسط نیروهای عراقی به شهادت رسید. اثری از پیکرش به دست نیامد.

۱۵۵۴) صادقی، میکاییل: دوم خرداد ۱۳۴۷‏، در روستای قلتوق از توابع شهرستان ایجرود به دنیا آمد. پدرش حمزه علی، کارگر نانوایی بود و مادرش لعیا نام داشت. تا پایان دوره راهنمایی درس خواند. او نیز نانوا بود. به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور یافت. بیست و هفتم خرداد ۱۳۶۷‏، در قلاویزان دچار سانحه رانندگی شد و به شهادت رسید. مزار او در زادگاهش واقع است.

۱۵۵۵) صادقی، نجم الدین: دهم فروردین ۱۳۴۶‏، در شهرستان قم به دنیا آمد. پدرش یحیی، کارمند بنیاد شهید بود و مادرش ربابه نام داشت. تا پایان دوره متوسطه درس خواند و دیپلم گوفت. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. دهم بهمن ۱۳۶۵‏، در شلمچه بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید. پیکرش در مزار پایین شهرستان زنجان به خاک سپرده شد.

۱۵۵۶) صادقی، یحیی: دوم تیر ۱۳۴۳‏، در روستای سارمساقلو از توابع شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش رضا، کشاورز بود و مادرش رقیه نام داشت. تا پایان دوره ابتدایی درس خواند. او نیز کشاورز بود. به عنوان پاسدار وظیفه در جبهه حضور یافت. دوم آبان ۱۳۶۲‏، در پنجوین عراق بر اثر اصابت گلوله به سر، شهید شد. مزار او در گلزار شهدای زادگاهش واقع است.

۱۵۵۷) صادقی، یدالله: دهم اردیبهشت ۱۳۳۷‏، در روستای رامین از توابع شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش ترابعلی و مادرش نجیبه نام داشت. تا سوم متوسطه درس خواند. لوله کش بود. دوم فروردین ۱۳۵۷‏، در شهرستان زادگاهش هنگام مبارزه علیه رژیم شاهنشاهی بر اثر انفجار نارنجک دست ساز به شهادت رسید. پیکرش در مزار بالای همان شهرستان به خاک سپرده شد.

۱۵۵۸) صادقی جهانی، روح الله: سوم آذر ۱۳۴۲‏، در روستای حسن آباد از توابع شهرستان ماه نشان به دنیا آمد. پدرش عباسعلی، کارمند فرمانداری بود و مادرش اکرم نام داشت. تا پایان دوره راهنمایی درس خواند. کارگر کارخانه بود. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. بیست و چهارم بهمن ۱۳۶۴‏، در فاو عراق بر اثر اصابت ترکش به قلب و گردن، شهید شد. مدفن او در مزار پایین شهرستان زنجان واقع است.

۱۵۵۹) صادقی سرخه دیزجی، علی اکبر: یکم شهریور ۱۳۴۷‏، در روستای سرخه دیزج از توابع شهرستان خدابنده به دنیا آمد. پدرش زیدالله (فوت ۱۳۵۰‏) کشاورز بود و مادرش خوشقدم نام داشت. در حد خواندن و نوشتن سواد آموخت. او نیز کشاورز بود. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. دوم آبان ۱۳۶۵‏، در شلمچه بر اثر اصابت ترکش به پاها و شکم، شهید شد. مزار او در زادگاهش واقع است.

۱۵۶۰) صالحی، اکبر: یازدهم آذر ۱۳۳۳‏، در روستای چاثین از توابع شهرستان ابهر به دنیا آمد. پدرش نصرت الله و مادرش لاله زار نام داشت. تا پایان دوره متوسطه درس خواند و دیپلم گرفت. کارمند بیمارستان بود. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. بیست و دوم مهر ۱۳۶۱‏، در سومار توسط نیروهای عراقی بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید. مزار او در بهشت کبرای شهرستان زادگاهش واقع است.

۱۵۶۱) صالحی، جعفر: بیست و چهارم آبان ۱۳۴۰‏، در شهرستان تهران به دنیا آمد. پدرش سلیمان، کشاورز بود و مادرش بتول نام داشت. تا پایان دوره راهنمایی درس خواند. کفاش بود. سال ۱۳۶۱ ‏ازدواج کرد و صاحب یک پسر شد. به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور یافت. شانزدهم بهمن ۱۳۶۲‏، در سومار توسط نیروهای عراقی بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید. مزار او در روستای هیدج از توابع شهرستان ابهر واقع است.

۱۵۶۲) صالحی، جعفر: دوم فروردین ۱۳۴۵‏، در روستای هیدج از توابع شهرستان ابهر به دنیا آمد. پدرش محمودعلی، کشاورزی می کرد و مادرش ام البنین نام داشت. تا پایان دوره ابتدایی درس خواند. کارگر کارخانه بود. به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور یافت. بیست و چهارم دی ۱۳۶۵‏، در سومار توسط نیروهای عراقی به شهادت رسید. پیکرش مدت ها در منطقه بر جا ماند و سال ۱۳۷۱ ‏پس از تفحص در زادگاهش به خاک سپرده شد.

۱۵۶۳) صالحی، حسینعلی: دهم خرداد ۱۳۴۲‏، در روستای پرچین از توابع شهرستان ابهر به دنیا آمد. پدرش محمودعلی، کشاورز بود و مادرش منظر نام داشت. تا پایان دوره متوسطه درس خواند و دیپلم گرفت. سال ۱۳۶۵ ‏ازدواج کرد. به عنوان گروهبان سوم ارتش در جبهه حضور یافت. دوم آبان ۱۳۶۶‏، با سمت تکاور در مهران توسط نیروهای عراقی بر اثر اصابت گلوله به قلب، شهید شد. مزار او در بهشت کبرای شهرستان زادگاهش واقع است.

۱۵۶۴) صالحی، حمید: چهارم دی ۱۳۴۷‏، در شهرستان قم به دنیا آمد. پدرش حسن، روحانی بود و مادرش ماه زر نام داشت. تا پایان دوره راهنمایی درس خواند. به عنوان پاسدار در جبهه حضور یافت. چهارم بهمن ۱۳۶۵‏، در شلمچه بر اثر اصابت ترکش به پا و شکم، شهید شد. مزار او در امامزاده ابراهیم زادگاهش واقع است.

۱۵۶۵) صالحی، سلمان: هفتم خرداد ۱۳۴۰‏، درشهر هیدج از توابع شهرستان ابهر به دنیا آمد. پدرش ولی الله و مادرش حبیبه نام داشت. تا اول متوسطه درس خواند. سال ۱۳۵۹ ‏ازدواج کرد و صاحب یک دختر شد. به عنوان پاسدار در ‏جبهه حضور یافت. دهم شهریور ۱۳۶۱‏، در پایگاه بانیگان پاوه ‏هنگام درگیری با گروه‏های ضدانقلاب بر اثر انفجار مین به شهادت رسید. مزار او در زادگاهش واقع است.

۱۵۶۶) صالحی، عباس: دهم اردیبهشت ۱۳۳۸‏، درشهر هیدج از توابع شهرستان ابهربه دنیا آمد. پدرش اسدالله، کشاورزبود و مادرش صفیه نام داشت. تا پایان دوره ‏متوسطه درس خواند و دیپلم گرفت. به عنوان پاسدار در جبهه حضور یافت. بیست و دوم آبان ۱۳۶۱‏، با سمت فرمانده عملیات در اشکان دیواندره هنگام درگیری با گروه های ضدانقلاب به اسارت درآمد و به شهادت رسید. اثری از پیکرش به دست نیامد.

۱۵۶۷) صالحی، علی: بیستم شهریور ۱۳۴۹‏، درروستای قروه ‏از توابع شهرستان ابهر به دنیا آمد. پدرش محرمعلی، کشاورز بود ومادرش زرین تاج نام داشت. تا پایان دوره ‏راهنمایی درس خواند. او نیز کشاورز بود. به عنوان سرباز ارتش خدمت می کرد. یکم آذر ۱۳۶۹‏، در محور عین خوش- ابهر بر اثر بیماری قلبی و کلیوی به شهادت رسید. مزار او در زادگاهش واقع است.

۱۵۶۸) صالحی، فتحعلی: ششم خرداد ۱۳۴۳‏، در روستای بزین از توابع شهرستان ایجرود به دنیا آمد. پدرش بخشعلی، کارگر بود و مادرش فاطمه نام داشت. درحد خواندن و نوشتن سواد آموخت. نانوا بود. سال ۱۳۶۰ ‏ازدواج کرد و صاحب دو پسر و یک دختر شد. به عنوان پاسدار وظیفه در جبهه حضور یافت. بیست و دوم تیر ۱۳۶۷‏، در چنگوله توسط نیروهای عراقی به شهادت رسید. اثری از پیکرش به دست نیامد.

۱۵۶۹) صالحی، محرمعلی: پنجم آذر ۱۳۴۱‏، در روستای نکتو از توابع شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش اکبر و مادرش سیده جده ‏نام داشت. دانش آموز سوم متوسطه بود. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. دوم تیر ۱۳۶۱‏، در آبادان بر اثر اصابت گلوله به شهادت رسید. پیکرش در مزار پایین شهرستان زادگاهش به خاک سپرده ‏شد.

۱۵۷۰) صالحی، محمد: پانزدهم مرداد ۱۳۵۰‏، در شهرستان تهران به دنیا آمد. پدرش احمدعلی، کارگر شرکت بود و مادرش خدیجه نام داشت. دانشجوی دوره کاردانی بود. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. بیست و هشتم اسفند ۱۳۶۶‏، در شلمچه بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید. مزار او در زادگاهش واقع است.

۱۵۷۱) صالحی، محمدرضا: سوم فروردین ۱۳۴۶، در روستای قروه از توابع شهرستان ابهر به دنیا آمد. پدرش یدالله، کشاورزی می کرد و مادرش کهلیک نام داشت. تا پایان دوره راهنمایی درس خواند. کارگر شرکت بود. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. نوزدهم شهریور ۱۳۶۳‏، در پاسگاه تاژان بانه توسط نیروهای عراقی بر اثر اصابت گلوله به شهادت رسید. مزار او در زادگاهش واقع است.

۱۵۷۲) صالحی، محمود: سی ام آبان ۱۳۳۹، در روستای سجاس از توابع شهرستان خدابنده به دنیا آمد. پدرش اسدالله، کشاورز بود و مادرش سکینه نام داشت. تا پایان دوره متوسطه در رشته انسانی درس خواند و دیپلم گرفت. سال ۱۳۶۰ ‏ازدواج کرد و صاحب یک دختر شد. به عنوان پاسدار در جبهه حضور یافت. بیست و یکم فروردین ۱۳۶۲‏، با سمت فرمانده گردان علی ابن ابی طالب در بانه هنگام درگیری با گروه های ضدانقلاب بر اثر اصابت گلوله به شهادت رسید. مزار او در شهرستان زادگاهش واقع است.

۱۵۷۳) صالحی، مهدی: دهم بهمن ۱۳۴۶، درروستای قروه از توابع شهرستان ابهر به دنیا آمد. پدرش اسدالله، کشاورزبود و مادرش صغرا نام داشت. تا پایان دوره ابتدایی درس خواند. او نیز کشاورز بود. به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور یافت. پانزدهم تیر ۱۳۶۶‏، در فکه بر اثر انفجار مین به شهادت رسید. مزار او در زادگاهش واقع است.

۱۵۷۴) صالحی قرامحمدی، اباذر: نهم فروردین ۱۳۴۳‏، در روستای گوندره از توابع شهرستان خدابنده به دنیا آمد. پدرش فتحعلی، کشاورز بود و مادرش گل قیز نام داشت. خواندن و نوشتن نمی دانست. او نیز کشاورز بود. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. بیست و چهارم اردیبهشت ۱۳۶۱‏، در شلمچه به شهادت رسید. مزار او در زادگاهش واقع است.

۱۵۷۵) صباغی، صمد: پانزدهم اسفند ۱۳۳۹، در شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش حسن، ارتشی بود و مادرش فرخنده نام داشت. تا پایان دوره متوسطه درس خواند و دیپلم گرفت. سیم کش ساختمان بود. به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور یافت. چهارم فروردین ۱۳۶۱‏، در مرز ایران و عراق بر اثر اصابت ترکش گلوله توپ به سر، شهید شد. پیکر او را در مزار پایین زادگاهش به خاک سپردند.

۱۵۷۶) صباغی، نقی: بیست و نهم اسفند ۱۳۴۶‏، در شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش عبدالحسین، بنا بود و مادرش سیده صدیقه نام داشت. تا پایان دوره راهنمایی درس خواند. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. پنجم اسفند ۱۳۶۵‏، با سمت بی سیم چی در شلمچه بر اثر اصابت ترکش به گردن و کتف، شهید شد. پیکر او را در مزار بالای زادگاهش به خاک سپردند.

‏۱۵۷۷) صحبت لو، احمد: نوزدهم مرداد ۱۳۳۹‏، در شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش ترابعلی و مادرش یاخچی خانم نام داشت. خواندن و نوشتن نمی دانست. کارگر بود. به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور یافت. هفتم بهمن ۱۳۶۱‏، در سومار توسط نیروهای عراقی بر اثر اصابت ترکش به سر و شکم، شهید شد. پیکر او را در مزار پایین زادگاهش به خاک سپودند.

۱۵۷۸) صحرایی، مسعود: هجدهم فروردین ۱۳۴۷، در روستای رستم آباد از توابع شهرستان تهران به دنیا آمد. پدرش روح الله، نظامی بود و مادرش مرضیه نام داشت. تا پایان دوره متوسطه درس خواند و دیپلم گرفت. کارمند شرکت بود. به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور یافت. بیست و یکم فروردین ۱۳۶۶‏، در قصرشیرین توسط نیروهای عراقی به شهادت رسید. اثری از پیکرش به دست نیامد.

۱۵۷۹) صدرخانی، رمضانعلی: سوم مرداد ۱۳۳۵‏، در شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش رحمان و مادرش محبوبه نام داشت. تا پایان دوره ابتدایی درس خواند. فروشنده بود. سال ۱۳۵۱ ‏ازدواج کرد و صاحب یک پسر و یک دختر شد. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. بیست و نهم اسفند ۱۳۶۰‏، در شادگان بر اثر اصابت گلوله به شهادت رسید. پیکرش را در مزار پایین زادگاهش به خاک سپردند.

۱۵۸۰) صدرمحمدی، عباس: یکم فروردین ۱۳۲۵‏، در شهرستان زنجان به دنیا آمدد. پدرش محرمعلی و مادرش گلبهار نام داشت. تا پایان دوره ابتدایی درس خوانلد. کارگر کارخانه بود. سال ۱۳۵۷ ‏ازدواج کرد و صاحب یک پسر و یک دختر شد. به عنوان پاسدار در جبهه حضور یافت. هشتم مرداد ۱۳۶۱‏، با سمت راننده و نیروی واحد تدارکات در ساوه دچار سانحه رانندگی شد و بر اثر ضربه مغزی به شهادت رسید. مزار او در بهشت زهرای شهرستان تهران واقع است.

۱۵۸۱) صدرمحمدی، عبدالحسین: یکم فروردین ۱۳۴۱‏، در شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش رمضانعلی، نجار بود و مادرش پسندیده نام داشت. تا پایان دوره متوسطه درس خواند و دیپلم گرفت. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. بیست و هشتم مهر ۱۳۶۲‏، در پنجوین عراق بر اثر اصابت گلوله و ترکش به پا و کتف، شهید شد. پیکر او را در مزار پایین زادگاهش به خاک سپردند. او را مسعود نیز می نامیدند.

۱۵۸۲) صدری، غلامعلی: دهم اسفند ۱۳۳۹‏، در روستای فیله خاص از توابع شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش ایپکعلی، کشاورز بود و مادرش عزیزه نام داشت. تا پایان دوره راهنمایی درس خواند. او نیز کشاورز بود. به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور یافت. بیست و یکم اسفند ۱۳۶۰‏، در کرخه نور بر اثر اصابت گلوله توپ به سر، شهید شد. پیکر او را در مزار پایین شهرستان زادگاهش به خاک سپردند.

۱۵۸۳) صدری اینچه ای، مشکعلی: پنجم خرداد ۱۳۴۴‏، در روستای اینچه از توابع شهرستان خدابنده به دنیا آمد. پدرش رستمعلی، کشاورز بود و مادرش ام البنین نام داشت. تا چهارم ابتدایی درس خواند. به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور یافت. بیست و سوم بهمن ۱۳۶۴‏، در شلمچه بر اثر اصابت ترکش خمپاره به سر، دست و سینه، شهید شد. پیکرش مدت ها در منطقه بر جا ماند و بیست و ششم مرداد ۱۳۶۶‏، پس از تفحص در زادگاهش به خاک سپرده شد.

۱۵۸۴) صدری رباطی، ایرج: پنجم فروردین ۱۳۴۷، در روستای رباط از توابع شهرستان خدابنده به دنیا آمد. پدرش نصرت الله، کشاورز بود و مادرش مه لقا نام داشت. در حد خواندن و نوشتن سواد آموخت. او نیز کشاورز بود. به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور یافت. سی و یکم تیر ۱۳۶۷‏، با سمت تک‌تیرانداز در قصرشیرین توسط نیروهای عراقی بر اثر اصابت ترکش خمپاره به شهادت رسید. مزار او در زادگاهش واقع است.

۱۵۸۵) صدری نژاد، مسیب: دوازدهم آذر ۱۳۴۴‏، در روستای اینچه از توابع شهرستان خدابنده به دنیا آمد. پدرش علی، کشاورز بود و مادرش قدمخیر نام داشت. در حد خواندن و نوشتن سواد آموخت. کارگر بود. سال ۱۳۶۲ ‏ازدواج کرد. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. ‏چهاردهم تیر ۱۳۶۳‏، در پاسگاه سیچان بانه هنگام درگیری ‏با گروه های ضدانقلاب بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید. مزار او در زادگاهش واقع است.

۱۵۸۶) صدقی، معرفت الله: سیزدهم شهریور ۱۳۳۸‏، در روستای نیکی کندسادات از توابع شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش محمد، کشاورز بود و مادرش طاهره نام داشت. تا اول راهنمایی درس خواند. سال ۱۳۵۷ ‏ازدواج کرد. به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور یافت. بیست و دوم فروردین ۱۳۶۲‏، در فکه به شهادت رسید. پیکر او مدت ها در منطقه بر جا ماند و دوازدهم خرداد ١٣٧۴ ‏، پس از تفحص در مزار بالای شهرستان زادگاهش به خاک سپرده شد.

‏۱۵۸۷) صدیقی، فیض الله: سوم اسفند ۱۳۴۶‏، در روستای میمون دره ‏از توابع شهرستان ابهر به دنیا آمد. پدرش نورالله، کشاورز بود و مادرش مهرانگیز نام داشت. تا سوم ابتدایی درس خواند. او نیز کشاورز بود. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. بیست و یکم بهمن ۱۳۶۴‏، در اروندرود بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید. مزار او در زادگاهش واقع است.

۱۵۸۸) صرفی، جمال: بیستم اسفند۱۳۴۰‏، در شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش تقی، روحانی بود و مادرش مکرمه نام داشت. تا پایان دوره ‏متوسطه درس خواند و دیپلم گرفت. به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور یافت. بیست و ششم شهریور ۱۳۶۱‏، در محور سردشت – بانه هنگام درگیری با گروه های ضدانقلاب بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید. پیکرش در مزار پایین زادگاهش به خاک سپرده شد.

۱۵۸۹) صفایی، محمد: نهم شهریور ۱۳۴۶‏، در شهرستان ابهر به دنیا آمد. پدرش اکبر، کشاورزی می کرد و مادرش فاطمه نام داشت. تا اول راهنمایی درس خواند. شغلش آزاد بود. به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور یافت. بیست و ششم مرداد ۱۳۶۶‏، در رودخانه کرخه غرق شد و به شهادت رسید. مزار او در زادگاهش واقع است.

. ۱۵۹۰) صفایی، مهدی: چهارم دی ۱۳۴۷‏، در روستای پشتوک از توابع شهرستان ماه نشان به دنیا آمد. پدرش محمد، کشاورزی می کرد و مادرش کلثوم نام داشت. تا سطح اول در حوزه علمیه درس خواند. طلبه بود. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. بیست و هشتم اسفند ۱۳۶۳، در سردشت بر اثر اصابت سهوی گلوله به سینه، شهید شد. مزار او در گلزار شهدای زادگاهش واقع است.

۱۵۹۱) صفدری، محمد: یکم خرداد ۱۳۴۵‏، در روستای میمون دره ‏از توابع شهرستان ابهر به دنیا آمدد. پدرش عزت الله، کشاورز بود و مادرش بلقیس نام داشت. تا پایان دوره ابتدایی درس خواند. او نیز کشاورز بود. به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور یافت. بیست و ششم تیر ۱۳۶۷‏، در کوشک بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید. مزار او در زادگاهش واقع است.

۱۵۹۲) صفری، اکبر: چهارم آبان ۱۳۴۷‏، در روستای ینگجه از توابع شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش غلامحسین، کشاورز بود و مادرش صغرا نام داشت. تا پایان دوره راهنمایی درس خواند. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. پنجم اسفند ۱۳۶۵، در شلمچه بر اثر اصابت ترکش به سر، شهید شد. مزار او در زادگاهش واقع است.

۱۵۹۳) صفری، دوستعلی: دوم شهریور ۱۳۴۰، در روستای سهند از توابع شهرستان طارم به دنیا آمد. پدرش تقی و مادرش رخشنده نام داشت. تا پایان دوره راهنمایی درس خواند. به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور یافت. ششم مهر ۱۳۵۹‏، در ابوغریب توسط نیروهای عراقی به شهادت رسید. اثری از پیکرش به دست نیامد. مزار یادبود او در شهرستان زنجان واقع است.

۱۵۹۴) صفری، علیرضا: بیست و هفتم مهر ۱۳۴۷‏، در شهرستان مراغه به دنیا آمد. پدرش مهدی، در شرکت راه آهن کار می کرد و مادرش معصومه نام داشت. دانش آموز دوم راهنمایی و بسیجی بود. هفدهم مرداد ۱۳۶۱‏، در زنجان بر اثر اصابت سهوی گلوله به شهادت رسید. پیکرش در مزار پایین همان شهرستان به خاک سپرده شد.

۱۵۹۵) صفری، فرهاد: بیستم اسفند ۱۳۴۴‏، در روستای گوزلدره ‏سفلا از توابع شهرستان ابهر به دنیا آمد. پدرش محمود، کشاورز بود و مادرش فرخنده ‏نام داثست. تا پایان دوره ‏راهنمایی درس خواند. به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور یافت. پنجم خرداد ۱۳۶۵‏، در ابوقریب توسط نیروهای عراقی بر اثر اصابت ترکش به قلب و کمر، شهید شد. مزار او در زادگاهش واقع است.

۱۵۹۶) صفری ایالو، جمشید: نهم خرداد ۱۳۵۰‏، در روستای ایالو از توابع شهرستان ماه نشان به دنیا آمد. پدرش عبدالله، کشاورز بود و مادرش محترم نام داشت. در حد خواندن و نوشتن سواد آموخت. او نیز کشاورز بود. به عنوان سرباز ارتش خدمت می کرد. یازدهم آبان ۱۳۶۹‏، در فکه بر اثر انفجار گلوله عمل نکرده و اصابت ترکش آن به شهادت رسید. مزار او در زادگاهش واقع است.

‏۱۵۹۷) صفری بلاغی، شهبازعلی: دوم بهمن ۱۳۴۴‏، در روستای اکیزقیشلار از توابع شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش علی محمد (فوت ۱۳۶۳‏) و مادرش گل اندام نام داشت. در حد خواندن و نوشتن سواد آموخت. کشاورز بود. به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور یافت. بیستم اسفند ۱۳۶۵‏، در محور آبادان _ ماهشهر بر اثر اصابت گلوله به دست و شکم، شهید شد. مدفن او در مزار پایین شهرستان زادگاهش واقع است.

۱۵۹۸) صفری تمرین، بصیر: سوم تیر ۱۳۴۰‏، درروستای پاوه رود از توابع شهرستان طارم به دنیا آمد. پدرش بهبود، کشاورز بود و مادرش کبرا نام داشت. در حد خواندن و نوشتن سواد آموخت. او نیز کشاورز بود. به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور یافت. بیست و دوم بهمن ۱۳۶۰‏، در بستان بر اثر اصابت ترکش به کمر، شهید شد. مزار او در گلزار شهدای زادگاهش واقع است.

۱۵۹۹) صفری تمرینی، محب الله: سوم تیر ۱۳۴۴‏، در روستای پاوه رود از توابع شهرستان طارم علیا به دنیا آمد. پدرش سراج، کشاورز بود و مادرش سیاره نام داشت. خواندن و نوشتن نمی دانست. او نیز کشاورز بود. به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور یافت. بیست و هفتم اردیبهشت ۱۳۶۵‏، در پایگاه زیروینه کردستان بر اثر انفجار مین و اصابت ترکش آن به سر و پا، مجروح شد و دوم خرداد ۱۳۶۵‏، در بیمارستان های تبریز به شهادت رسید. مزار او در زادگاهش واقع است.

‏۱۶۰۰) صفری چورزقی، جلیل: دوم فروردین ۱۳۴۳‏، در روستای چورزق از توابع شهرستان طارم به دنیا آمد. پدرش هدایت الله، کشاورز بود و مادرش بتول نام داشت. تا سوم متوسطه درس خواند. پاسدار بود. سال ۱۳۶۲ ‏ازدواج کرد و صاحب یک دختر شد. یازدهم آذر ۱۳۶۸، با سمت مسئول واحد بسیج در سقز دچار سانحه رانندگی شد و به شهادت رسید. پیکرش را در مزار پایین شهرستان زنجان به خاک سپردند.

۱۶۰۱) صفوی، سید ابراهیم: نهم آذر ۱۳۴۴‏، در شهر سلطانیه از توابع شهرستان ابهر به دنیا آمد. پدرش علی اکبر، کشاورز بود و مادرش فاطمه نام داشت. تا پایان دوره ابتدایی درس خواند. به عنوان پاسدار در جبهه حضور یافت. بیست و دوم فروردین ۱۳۶۶‏، با سمت آرپی جی زن در شلمچه به شهادت رسید. پیکرش مدت ها در منطقه بر جا ماند و هفتم تیر ۱۳۷۵‏، پس از تفحص در زادگاهش به خاک سپرده شد.

‏‌ ۱۶۰۲) صفوی، سید ابوالحسن: هشتم خرداد ۱۳۴۰‏، در شهر سلطانیه از توابع شهرستان ابهر به دنیا آمد. پدرش سیدمحمود و مادرش معصومه نام داشت. تا پایان دوره متوسطه در رشته تجربی درس خواند و دیپلم گرفت. سال ۱۳۶۱ ‏ازدواج کرد. به عنوان پاسدار در جبهه حضور یافت. هجدهم اسفند ۱۳۶۲‏، در جزیره مجنون عراق بر اثر اصابت ترکش به سر، شهید شد. مزار او در زادگاهش قرار دارد. برادرش سیدصفی الدین نیز به شهادت رسیده است.

۱۶۰۳) صفوی، سید پرویز: هفدهم بهمن ۱۳۳۸‏، در شهرستان تهران به دنیا آمد. پدرش سیدحسن، کشاورزی می کرد و مادرش آسیه نام داشت. تا پایان دوره راهنمایی درس خواند. کارگر چلوکبابی بود. به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور یافت. نهم اردیبهشت ۱۳۶۰‏، در سرپل ذهاب توسط نیروهای عراقی بر اثر اصابت ترکش به شکم، شهید شد. مزار او در روستای توده بین از توابع شهرستان ابهر واقع است.

‏‌ ۱۶۰۴) صفوی، سید صفی الدین: پنجم خرداد ۱۳۳۷‏، در شهر سلطانیه تابعه شهرستان ابهر به دنیا آمد. پدرش سیدمحمود و مادرش معصومه نام داشت. تا پایان دوره کاردانی درس خواند. معاون شهردار بود. ازدواج کرد. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. یازدهم آبان ۱۳۶۱‏، با سمت تخریب چی و آرپی جی زن در عین خوش توسط نیروهای عراقی بر اثر اصابت ترکش به سر، شهید شد. مزار او در زادگاهش قرار دارد. برادرش سیدابوالحسن نیز به شهادت رسیده است.

۱۶۰۵) صفوی، سیدمصطفی: دوم دی ۱۳۴۰‏، در شهر سلطانیه از توابع شهرستان ابهر به دنیا آمد. پدرش سید ساجدین و مادرش نیمتاج نام داشت. تا پایان دوره متوسطه درس خواند و دیپلم گرفت. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. شانزدهم آبان ۱۳۶۱‏، با سمت آرپی جی زن در عین خوش توسط نیروهای عراقی بر اثر اصابت ترکش به سینه و پا، شهید شد. مزار او در زادگاهش واقع است.

۱۶۰۶) صفوی، سید نصرت الله: دوم شهریور ۱۳۴۱‏، در شهر سلطانیه از توابع شهرستان ابهر به دنیا آمد. پدرش سیدسجاد، کشاورز بود و مادرش رخابه نام داشت. تا پایان دوره متوسطه درس خواند و دیپلم گوفت. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. یازدهم آبان ۱۳۶۱‏، در عین خوش توسط نیروهای عراقی بر اثر اصابت ترکش به سر، شهید شد. مزار او در زادگاهش واقع است.

‏۱۶۰۷) صفوی، سید هاشم: دوم مرداد ۱۳۴۸‏، در شهر سلطانیه از توابع شهرستان ابهر به دنیا آمد. پدرش میرطاهر، کشاورز بود و مادرش طیبه نام داشت. تا پایان دوره ابتدایی درسی خواند. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. چهارم اسفند ۱۳۶۵‏، با سمت غواص در شلمچه بر اثر اصابت گلوله به سر و قلب، شهید شد. مزار او در زادگاهش واقع است.

۱۶۰۸) صفیاری، صفی الله: پنجم آبان ۱۳۴۰‏، در روستای توتورقان از توابع شهرستان خدابنده به دنیا آمد. پدرش ولی الله، کشاورز بود و مادرش حلیمه نام داشت. در حد خواندن و نوشتن سواد آموخت. به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور یافت. بیست و ششم تیر ۱۳۶۱‏، در مهاباد هنگام درگیری با گروه های ضدانقلاب بر اثر اصابت گلوله به شهادت رسید. مزار او در گلزار شهدای زادگاهش واقع است.

۱۶۰۹) صفی لو، باب الله: دوم تیر ۱۳۴۶‏، در روستای چورزق از توابع شهرستان طارم به دنیا آمد. پدرش مبارکعلی و مادرش قدمخیر نام داشت. تا پایان دوره ابتدایی درس خواند. کارگر بود. به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور یافت. بیست و دوم تیر ۱۳۶۷‏، در فکه توسط نیروهای عراقی بر اثر اصابت ترکش به سر، شهید شد. مزار او در گلزار شهدای زادگاهش واقع است.

۱۶۱۰) صفی لو، بالعلی: نهم شهریور ۱۳۲۵‏، در روستای چورزق از توابع شهرستان طارم به دنیا آمد. پدرش براتعلی و مادرش صغرا نام داشت. تا پایان دوره ابتدایی درس خواند. کارمند اداره راه و ترابری بود. سال ۱۳۴۶ ‏ازدواج کرد و صاحب سه پسر و یک دختر شد. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت و به اسارت درآمد. چهارم اردیبهشت ١٣٧۴ ‏، در زنجان بر اثر سکته قلبی ناشی از عوارض جراحات دوران اسارت به شهادت رسید. پیکرش را در مزار پایین همان شهرستان به خاک سپردند.

۱۶۱۱) صفی لو، جابر: دوم تیر ۱۳۴۴‏، در روستای چورزق از توابع شهرستان طارم به دنیا آمد. پدرش غلامحسین(۱۳۶۲) کشاورزی می کرد و مادرش بهجت نام داشت. تا پایان دوره ابتدایی درس خواند. نانوا بود. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. چهارم اسفند ۱۳۶۵‏، با سمت آرپی جی زن در شلمچه بر اثر اصابت ترکش به کمر و شکم، شهید شد. مزار او در زادگاهش واقع است.

۱۶۱۲) صفی لو، شیرالله: بیستم دی ۱۳۴۱‏، در روستای چورزق از توابع شهرستان طارم به دنیا آمد. پدرش نصرالله، کارگر بود و مادرش نیمتاج نام داشت. تا چهارم ابتدایی درس خواند. او نیز کارگر بود. به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور یافت. دهم دی ۱۳۶۱‏، در سرو ارومیه هنگام درگیری با گروه های ضدانقلاب بر اثر اصابت گلوله به سر، شهید شد. مزار او در گلزار شهدای زادگاهش واقع است.

۱۶۱۳) صفی لو، کریم: یکم شهریور ۱۳۴۳‏، در روستای چورزق از توابع شهرستان طارم به دنیا آمد. پدرش اقدام(فوت ۱۳۵۶‏) و مادرش فرخ نام داشت. تا پایان دوره راهنمایی درس خواند. جوشکار و پاسدار بود. سی ام آبان ۱۳۶۲‏، در پنجوین عراق بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید. پیکرش در مزار پایین شهرستان زنجان به خاک سپرده شد.

۱۶۱۴) صفی لو، گلعلی: دوم دی ۱۳۳۸، در روستای چورزق از توابع شهرستان طارم به دنیا آمد. پدرش التماس، کشاورز بود و مادرش صغرا نام داشت. تا پایان دوره ‏ابتدایی درس خواند. ازدواج کرد و صاحب یک دختر شد. به عنوان سرباز ژاندارمری در جبهه حضور یافت. هفدهم ‏تیر ۱۳۶۲‏، در پایگاه ‏نیل ارومیه هنگام درگیری با گروه‏های ‏ضدانقلاب بر اثر اصابت گلوله به سر، شهید شد. مزار او در زادگاهش واقع است.

۱۶۱۵) صفی لو، میکاییل: دوم اردیبهشت ۱۳۴۱‏، در روستای چورزق از توابع شهرستان طارم به دنیا آمد. پدرش قربانعلی و مادرش عادله نام داشت. در حد خواندن و نوشتن سواد آموخت. کشاورز بود. به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور یافت. دوازدهم اردیبهشت ۱۳۶۱‏، در محور اهواز-خرمشهر بر اثر اصابت ترکش به سینه، شهید شد. مزار او در زادگاهش واقع است.

۱۶۱۶) صلاحی، اسلام: سی ام اردیبهشت ۱۳۴۸‏، در شهرستان ماه‏نشان به دنیا آمد. پدرش ولی الله، کارگر بود و مادرش حدیقه نام داشت. تا پایان دوره ‏ابتدایی درس خواند. به عنوان پاسدار وظیفه در جبهه حضور یافت. بیست و سوم اسفند ۱۳۶۴‏، در فاو عراق به شهادت رسید. پیکر وی مدت ها در منطقه بر جا ماند و پس از تفحص در گلزار شهدای اوریاد از توابع زادگاهش به خاک سپرده شد.

۱۶۱۷) صلاحی مقدم، جعفر: یکم دی ۱۳۴۴‏، درشهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش صادق، خیاط بود و مادرش اختر نام داشت. تا پایان دوره ‏راهنمایی درس خواند. بهیار سپاه ‏بود. به عنوان پاسدار در جبهه حضور یافت. هفتم اسفند ۱۳۶۲‏، با سمت امدادگر در جزیره ‏مجنون عراق به شهادت رسید. پیکرش مدت ها در منطقه بر جا ماند و پس از تفحص در مزار پایین زادگاهش به خاک سپرده شد.

۱۶۱۸) صمدی، احد: یکم شهریور ۱۳۴۲‏، در شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش عزیزالله، بنا بود و مادرش سکینه نام داشت. دانش آموز چهارم متوسطه بود. به عنوان بسیجی در جبهه حضور یافت. یکم اردیبهشت ۱۳۶۱‏، با سمت بی سیم چی در شیلش شوش بر اثر اصابت ترکش به سر، شهید شد. پیکر او را در مزار پایین زادگاهش به خاک سپردند.

۱۶۱۹) صمدی ویکی، رهبرعلی: چهارم شهریور ۱۳۴۴‏، در روستای ویک از توابع شهرستان ابهر به دنیا آمد. پدرش مظفر، کشاورزی می کرد و مادرش رحیمه نام داشت. تا پایان دوره ‏راهنمایی درس خواند. نانوا بود. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. بیست و پنجم بهمن ۱۳۶۴‏، با سمت کمک آرپی جی زن در فاو عراق بر اثر اصابت گلوله به قلب، شهید شد. مزار او در شهرستان خرمدره ‏واقع است.

۱۶۲۰) صمدی ویکی، عباس: دوم اردیبهشت ۱۳۴۴‏، در روستای ویک از توابع شهرستان ابهر به دنیا آمد. پدرش علی اوسط، کشاورز بود و مادرش سوسن نام داشت. تا پایان دوره ‏ابتدایی درس خواند. او نیز کشاورز بود. سال ۱۳۶۴ ‏ازدواج کرد و صاحب یک پسر شد. به عنوان بسیجی در جبهه حضور یافت. بیست و هفتم خرداد ۱۳۶۶‏، با سمت تک تیرانداز در کله قندی توسط نیروهای عراقی بر اثر اصابت ترکش خمپاره ‏به صورت و دست، شهید شد. مزار او در زادگاهش واقع است.

۱۶۲۱) صمصامی نژاد، مجید: یکم شهریور ۱۳۴۶‏، در شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش محمد، آهنگر بود و مادرش جمیله نام داشت. تا دوم راهنمایی درس خواند. به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور یافت. بیست و دوم تیر ۱۳۶۷‏، در فکه توسط نیروهای عراقی به شهادت رسید. پیکرش مدت ها درمنطقه بر جا ماند و بیست و یکم تیر ۱۳۷۴‏، پس از تفحص در مزار پایین زادگاهش به خاک سپرده شد.

۱۶۲۲) صمیمی فرد، محمد: یکم دی ۱۳۳۸، در شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش علی، روزنامه فروش بود و مادرش زهرا نام داشت. دانشجوی دوره کاردانی در رشته انستیتو تکنولوژی بود. از سوی جهادسازندگی در جبهه حضور یافت. دهم آبان ۱۳۶۰‏، در مهاباد هنگام درگیری با نیروهای حزب کومله بر اثر اصابت گلوله و آ تش زدن جسد به شهادت رسید. پیکرش در مزار پایین شهرستان زادگاهش به خاک سپرده شد. برادرش ناصر نیز به شهادت رسیده است.

۱۶۲۳) صمیمی فرد، ناصر: هشتم اردیبهشت ۱۳۴۶‏، در شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش اروجعلی، روزنامه فروش بود و مادرش زهرا نام داشت. دانش آموز اول متوسطه بود. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. سی ام آبان ۱۳۶۲‏، در پنجوین عراق بر اثر اصابت ترکش به کتف و کمر، شهید شد. پیکر او را در مزار پایین زادگاهش به خاک سپردند. برادرش محمد نیز به شهادت رسیده است.

۱۶۲۴) صنایعی، عبدالرحیم: نوزدهم فروردین ۱۳۴۵‏، در شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش ابوالقاسم، در شهرداری کار می کرد و مادرش افسانه نام داشت. دانش آموز چهارم متوسطه در رشته کشاورزی بود. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. بیست و نهم آبان ۱۳۶۲‏، با سمت بی سیم چی در پنجوین عراق بر اثر اصابت ترکش به شکم، شهید شد. پیکر او را در مزار پایین زادگاهش به خاک سپردند.

۱۶۲۵) صنایعی، عبدالرضا: نوزدهم فروردین ۱۳۴۵‏، در شهرستان تهران به دنیا آمد. پدرش غلامرضا، راننده شرکت نفت بود و مادرش پروین نام داشت. تا پایان دوره راهنمایی درس خواند. دوم بهمن ۱۳۶۵‏، در بمباران هوایی زنجان بر اثر اصابت ترکش به سر، شهید شد. پیکر او را در مزار بالای همان شهرستان به خاک سپردند.

۱۶۲۶) صنعت کار، مصطفی: بیست و نهم بهمن ۱۳۴۳‏، در شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش یونس، چرخ ساز بود و مادرش آمنه نام داشت. تا پایان دوره متوسطه درس خواند و دیپلم گرفت. بهیار بود. به عنوان پاسدار در جبهه حضور یافت. بیست و پنجم تیر ۱۳۶۵‏، با سمت بهیار در فاو عراق بر اثر اصابت ترکش به صورت، شهید شد. پیکر او را در مزار پایین زادگاهش به خاک سپردند.

‏۱۶۲۷) صهیبی، لیلا: یکم تیر ۱۳۵۰‏، در شهرستان زنجان به د‏نیا آمد. پدرش حسین، فرش فروش بود و مادرش بهجت نام داشت. دانش آموز سوم راهنمایی بود. هشتم بهمن ۱۳۶۵‏، در بمباران هوایی زادگاهش به شهادت رسید. پیکرش در مزار بالای همان شهرستان به خاک سپرده شد.

۱۶۲۸) صیادی، محمد: سی ام مهر ۱۳۴۵‏، در شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش علی یار، کارگری می کرد و مادرش محترم نام داشت. تا اول راهنمایی درس خواند. قالیباف بود. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. هفتم اسفند ۱۳۶۲‏، در جزیره مجنون عراق به شهادت رسید. پیکرش مدت ها در منطقه بر جا ماند و سوم اردیبهشت ۱۳۷۵‏، پس از تفحص در مزار پایین زادگاهش به خاک سپرده ‏شد.

۱۶۲۹) صیادی، محمدحسین: یکم اسفند ۱۳۲۴‏، در روستای شاه‌بلاغ از توابع شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش حسنعلی و مادرش سهیلا نام داشت. در حد خواندن و نوشتن سواد آموخت. سال ۱۳۵۳ ‏ازدواج کرد و صاحب دو پسر و سه دختر شد. به عنوان پاسدار در جبهه حضور یافت. بیست و سوم مرداد ۱۳۶۶‏، با سمت فرمانده‏گروهان در ابوالفتح عراق به شهادت رسید. پیکرش مدت ها در منطقه بر جا ماند و چهاردهم مهر ۱۳۷۶‏، پس از تفحص در مزار پایین شهرستان زادگاهش به خاک سپرده شد.

۱۶۳۰) صیدی، حسن: بیستم اسفند ۱۳۴۶‏، در روستای مریجان از توابع شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش عبدالرحیم، کشاورز بود و مادرش رخساره ‏نام داشت. تا چهارم ابتدایی درس خواند. به عنوان سرباز نیروی انتظامی خدمت می کرد. بیست و پنجم آبان ۱۳۷۱‏، در محور سقز _ سنندج دچار سانحه رانندگی شد و به شهادت رسید. مزار او در گلزار شهدای زادگاهش واقع است.

۱۶۳۱) صیدی، رحیم: یکم خرداد ۱۳۵۱‏، در روستای مریجان از توابع شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش جواد و مادرش راحله نام داشت. تا اول راهنمایی درس خواند. دستکش دوز بود. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. ششم فروردین ۱۳۶۵‏، در هورالعظیم بر اثر اصابت ترکش به سر، شهید شد. پیکر او را در مزار پایین شهرستان زادگاهش به خاک سپردند.

۱۶۳۲) صیدی، محمود: سوم مرداد ۱۳۴۳‏، در روستای میرجان از توابع شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش احمد و مادرش عصمت نام داشت. در حد خواندن و نوشتن سواد آموخت. جوراب باف بود. به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور یافت. بیست و هشتم بهمن ۱۳۶۲‏، در میمک توسط نیروهای عراقی بر اثر اصابت گلوله به سینه، شهید شد. مدفن او در مزار پایین شهرستان زادگاهش واقع است.

۱۶۳۳) صیدی، مختار: دهم دی ۱۳۳۴‏، در روستای میرجان از توابع شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش سبزعلی و مادرش محبوبه نام داشت. در حد خواندن و نوشتن سواد آموخت. کشاورز بود. سال ۱۳۶۳ ‏ازدواج کرد و صاحب یک پسر شد. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. یازدهم اسفند ۱۳۶۵‏، در شلمچه بر اثر موج انفجار و مصدومیت شیمیایی به شهادت رسید. مزار او در زادگاهش واقع است.

۱۶۳۴) صیدی، میرزاآقا: هفتم اردیبهشت ۱۳۳۹، در روستای میرجان از توابع شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش شفیع و مادرش رقیه نام داشت. خواندن و نوشتن نمی دانست. کشاورز بود. ازدواج کرد. به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور یافت. هفدهم آذر ۱۳۶۰‏، در مریوان هنگام درگیری با گروه های ضدانقلاب بر اثر انفجار مواد منفجره و اصابت ترکش آن به سینه و صورت، شهید شد. مزار او در زادگاهش واقع است.

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.