حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. ساعت تعداد کل نوشته ها : 6262 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد دیدگاهها : 363×
فرهنگ اعلام شهدای زنجان حرف ش
0

‏ ۱۴۴۷)شادمانی، جعفر: دوم خرداد ۱۳۳۸‏، در شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش شیخ علی، کشاورز بود و مادرش صفیه نام داشت. تا پایان دوره ابتدایی درس خواند. او نیز کشاورز بود. ازدواج کرد و صاحب دو پسر و دو دختر شد. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. بیست و سوم اسفند ۱۳۶۴‏، در […]

پ
پ

۱۴۴۷)شادمانی، جعفر: دوم خرداد ۱۳۳۸‏، در شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش شیخ علی، کشاورز بود و مادرش صفیه نام داشت. تا پایان دوره ابتدایی درس خواند. او نیز کشاورز بود. ازدواج کرد و صاحب دو پسر و دو دختر شد. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. بیست و سوم اسفند ۱۳۶۴‏، در فاو عراق به شهادت رسید. پیکرش مدت ها در منطقه بر جا ماند و سال ١٣٧۵ ‏پس از تفحص در مزار پایین زادگاهش به خاک سپرده شد.

۱۴۴۸) شاکری فرد، رحمان: یکم خرداد ۱۳۳۹، در شهرستان خرمدره به دنیا آمد. پدرش علی اصغر و مادرش سیده صفورا نام داشت. تا چهارم متوسطه درس خواند. گروهبان دوم ارتش بود. سال ۱۳۶۳ ‏ازدواج کرد و صاحب یک پسر شد. بیست و ششم مهر ۱۳۶۵‏، با سمت تکاور و نقشه بردار در جزیره مجنون عراق بر اثر اصابت ترکش خمپاره به پهلو، شهید شد. مزار او در زادگاهش واقع است.

۱۴۴۹) شامی، رحیم: یکم اسفند ۱۳۰۵‏، در شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش عبدالعلی و مادرش فیروزه نام داشت. خواندن و نوشتن نمی دانست. کارگر بود. ازدواج کرد و صاحب سه پسر و سه دختر شد. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. دوم خرداد ۱۳۶۱‏، در خرمشهر بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید. پیکرش را در مزار پایین زادگاهش به خاک سپردند.

‏۱۴۵۰) شامی، محمود: بیستم مرداد ۱۳۳۵‏، در روستای ینگجه از توابع شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش عبادالله، کشاورز بود و مادرش رخساره نام داشت. تا پایان دوره ابتدایی درس خواند. کارگر پمپ بنزین بود. سال ۱۳۵۷ ‏ازدواج کرد و صاحب یک پسر شد. به عنوان سرباز احتیاط ارتش در جبهه حضور یافت. نهم آذر ۱۳۵۹‏، در آبادان بر اثر اصابت گلوله به گردن و دست ها، شهید شد. پیکر او را در مزار پایین شهرستان زادگاهش به خاک سپردند.

۱۴۵۱) شامی، وجیه الله: چهارم شهریور ۱۳۳۹‏، در روستای ضیاآباد از توابع شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش فرض الله، کشاورز بود و مادرش سمینه نام داشت. تا دوم راهنمایی درس خواند. سال ۱۳۶۱ ‏ازدواج کرد. به عنوان پاسدار در جبهه حضور یافت. بیست و سوم تیر ۱۳۶۱‏، در شلمچه بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید. پیکرش در مزار پایین شهرستان زادگاهش به خاک سپرده شد.

۱۴۵۲) شاهسون، گرزعلی: هفتم دی ۱۳۳۸‏، در روستای اردجین از توابع شهرستان خرمدره به دنیا آمد. پدرش محمدعلی و مادرش صغرا نام داشت. تا پایان دوره ابتدایی درس خواند. کارگر بود. سال ۱۳۶۳ ‏ازدواج کرد و صاحب یک دختر شد. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. بیست و یکم فروردین ۱۳۶۶‏، در شلمچه بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید. مزار او در زادگاهش واقع است.

۱۴۵۳) شاهسونی، اکبر: هفتم خرداد ۱۳۴۷‏، در روستای گلی از توابع شهرستان ابهر به دنیا آمد. پدرش رستمعلی (فوت ۱۳۴۹‏) و مادرش نیمتاج نام داشت. تا چهارم ابتدایی درس خواند. گچکار بود. به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور یافت. یازدهم اردیبهشت ۱۳۶۷‏، در نفت شهر توسط نیروهای عراقی بر اثر اصابت ترکش به قلب، شهید شد. پیکر او را در بهشت کبرای شهرستان زادگاهش به خاک سپردند.

۱۴۵۴) شاهسونی، توکل: دهم دی ۱۳۴۲‏، در روستای آق بلاغ علیا از توابع شهرستان خدابنده به دنیا آمد. پدرش علی اصغر، کشاورز بود و مادرش نجیبه نام داشت. در حد خواندن و نوشتن سواد آموخت. او نیز کشاورز بود. به عنوان پاسدار وظیفه در جبهه حضور یافت. بیست و هشتم مهر ۱۳۶۲‏، در مرز ایران و عراق به شهادت رسیل. مزار او در شهرستان زادگاهش واقع است.

۱۴۵۵) شاه قلی، اکبر: ششم خرداد ۱۳۴۵‏، در روستای نیماور از توابع شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش محرمعلی، کارگر بود و مادرش ربابه نام داشت. خواندن و نوشتن نمی دانست. او نیز کارگر بود. به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور یافت. نهم فروردین ۱۳۶۵‏، در بمباران هوایی سنندج به شهادت رسید. مزار او در زادگاهش واقع است.

۱۴۵۶) شاه کرمی، چراغعلی: یکم اسفند ۱۳۴۷‏، در روستای گلوج از توابع شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش آقام علی، کشاورز بود و مادرش اصلی نام داشت. در حد خواندن و نوشتن سواد آموخت. او نیز کشاورز بود. به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور یافت. بیست و دوم تیر ۱۳۶۷‏، در بمباران شیمیایی فکه به شهادت رسید. مزار او در گلزار شهدای زادگاهش واقع است.

‏۱۴۵۷) شاه محمدی، خلیل: چهارم خرداد ۱۳۴۷‏، در روستای باش قشلاق از توابع شهرستان خدابنده به دنیا آمد. پدرش سلطانعلی، کشاورز بود و مادرش خاور نام داشت. خواندن و نوشتن نمی دانست. او نیز کشاورز بود. سال ۱۳۶۶ ‏ازدواج کرد و صاحب یک دختر شد. به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور یافت. پنجم مرداد ۱۳۶۷‏، در سرپل ذهاب توسط نیروهای عراقی بر اثر اصابت ترکش به سر، شهید شد. مزار او در زادگاهش واقع است.

۱۴۵۸) شاه مرادی، آیت الله: دوم خرداد ۱۳۴۲‏، در روستای رجعین از توابع شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش محرم و مادرش عزیزه نام داشت. خواندن و نوشتن نمی دانست. به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور یافت. بیست و ششم فروردین ۱۳۶۲‏، در بانه هنگام درگیری با گروه های ضدانقلاب بر اثر اصابت گلوله به شهادت رسید. مزار او در زادگاهش واقع است.

۱۴۵۹) شاه مرادی، ابوالحسن: پانزدهم آذر ۱۳۳۶‏، در روستای شریف آباد از توابع شهرستان ابهر به دنیا آمد. پدرشی ترابعلی و مادرش زهرا نام داشت. تا پایان دوره ابتدایی درس خواند. کارگر شرکت بود. سال ۱۳۵۸ ‏ازدواج کرد. از سوی بسیج درجبهه حضور یافت. هشتم آذر ۱۳۶۱‏، در شرهانی توسط نیروهای عراقی بر اثر اصابت ترکش و قطع پاها، شهید شد. مزار او در زادگاهش واقع است.

۱۴۶۰) شاه مرادی، ابوالفضل: بیست و چهارم آذر ۱۳۴۹‏، در شهرستان خرمدره به دنیا آمد. پدرش الله وردی و مادرش قدمخیر نام داشت. تا پایان دوره ابتدایی درس خواند. تعمیرکار خودرو بود. به عنوان پاسدار وظیفه در جبهه حضور یافت. سی ام بهمن ۱۳۶۶‏، در شلمچه بر اثر اصابت ترکش به سر، شهید شد. مزار او در زادگاهش واقع است.

۱۴۶۱) شاه مرادی، التفات: یکم فروردین ۱۳۵۹‏، در روستای رجعین از توابع شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش محمدرضا، کشاورز بود و مادرش قیزقید نام داشت. تا پایان دوره ابتدایی درس خواند. او نیز کشاورز بود. به عنوان سرباز ارتش خدمت می کرد. بیست و یکم بهمن ١٣٧٨ ‏، در فکه بر اثر اصابت سهوی گلوله به شهادت رسید. مزار او در گلزار شهدای زادگاهش واقع است.

۱۴۶۲) شاه مرادی، حسن: یکم فروردین ۱۳۲۹‏، در روستای رجعین از توابع شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش حسین و مادرش جیران نام داشت. خواندن و نوشتن نمی دانست. سال ۱۳۶۰ ‏ازدواج کرد و صاحب یک دختر شد. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. بیست و یکم بهمن ۱۳۶۴‏، در اروندرود بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید. مزار او در گلزار شهدای زادگاهش واقع است.

‏۱۴۶۳) شاه مرادی، رزاق: دوم اسفند ۱۳۴۳‏، در روستای گوالان از توابع شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش خیبر، کارگر بود و مادرش خدیجه نام داشت. تا پایان دوره ابتدایی درس خواند. کارمند جهادسازندگی بود. سال ۱۳۵۹ ‏ازدواج کرد و صاحب یک پسر و یک دختر شد. چهاردهم آبان ۱۳۶۳‏، در سقز هنگام درگیری با گروه های ضدانقلاب بر اثر اصابت گلوله به شهادت رسید. پیکرش را در مزار پایین شهرستان زادگاهش به خاک سپردند.

۱۴۶۴) شاه مرادی، عین الله: نهم اسفند ۱۳۳۶‏، در روستای رجعین از توابع شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش عیسی، کشاورز بود و مادرش محجوبه نام داشت. تا پایان دوره ابتدایی درس خواند. سال ۱۳۶۱ ‏ازدواج کرد. به عنوان پاسدار در جبهه حضور یافت. سی و یکم خرداد ۱۳۶۲‏، با سمت فرمانده گردان در سردشت هنگام درگیری با گروه های ضدانقلاب بر اثر اصابت گلوله به شهادت رسید. مزار او در گلزار شهدای زادگاهش واقع است.

۱۴۶۵) شاه مرادی، فرض الله: دوم شهریور ۱۳۴۶‏، در روستای سرچم از توابع شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش اسلام، کشاورزی می کرد و مادرش ربابه نام داشت. تا پایان دوره راهنمایی درس خواند. سرباز ارتش بود. بیست و نهم بهمن ۱۳۶۶‏، در سورن مریوان بر اثر سقوط بهمن به شهادت رسید. مزار او در زادگاهش واقع است.

۱۴۶۶) شاه مرادی، کریم: یکم مهر ۱۳۴۶‏، درروستای رجعین از توابع شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش نورمحمد، کشاورز بود و مادرش لیلان نام داشت. تا پایان دوره ابتدایی درس خواند. او نیزکشاورز بود. به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور یافت. بیست و دوم تیر ۱۳۶۷، در فکه بر اثر اصابت ترکش به دست و صورت، شهید شد. مزار او در زادگاهش واقع است. او را خداکرم نیز می نامیدند.

‏۱۴۶۷) شاه مرادی، محمد: یکم بهمن ۱۳۴۹‏، در روستای رجعین از توابع شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش قهرمان، کشاورزی می کرد و مادرش عزیزه نام داشت. دانثی آموز چهارم متوسطه بود. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. بیستم دی ۱۳۶۵‏، با سمت بی سیم چی در شلمچه به شهادت رسید. پیکرش مدت ها در منطقه بر جا ماند و دوازدهم شهریور ۱۳۷۴‏، پس از تفحص در گلزار شهدای زادگاهش به خاک سپرده شد.

۱۴۶۸) شبیری، سیدداود: دوم خرداد ۱۳۴۵‏، در شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش سیدعلی النقی، باغبان شرکت راه آهن بود و مادرش بتول نام داشت. تا چهارم متوسطه درس خواند. به عنوان پاسدار وظیفه در جبهه حضور یافت. بیست و یکم فروردین ۱۳۶۶‏، در شلمچه به شهادت رسید. مزارش در گلزار شهدای پایین زادگاهش واقع است.

۱۴۶۹) شجاعی، سیف الله: دوم تیر ۱۳۳۳‏، در روستای حاجی آرش از توابع شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش عین الله، کشاورز بود و مادرش خاصه نام داشت. تا پایان دوره راهنمایی درس خواد. مستخدم آموزش و پرورش بود. سال ۱۳۵۵ ‏ازدواج کرد و صاحب سه پسر و یک دختر شد. به عنوان پاسدار در جبهه حضور یافت. بیست و دوم اسفند ۱۳۶۲‏، در جزیره مجنون عراق بر اثر اصابت ترکش به سر و سینه، شهید شد. مدفن او در مزار پایین شهرستان زادگاهش قرار دارد.

۱۴۷۰) شجاعی، علیرضا: دوم خرداد ۱۳۴۶‏، در روستای والارود از توابع شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش عقیل و مادرش اختر نام داشت. تا پایان دوره ابتدایی درس خواند. کارگر بود. به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور یافت. بیست و دوم تیر ۱۳۶۷‏، در فکه بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید. مزار او در زادگاهش واقع است.

‏۱۴۷۱) شجاعی، محمدعلی: دوم تیر ۱۳۴۲‏، در روستای حاج آرش از توابع شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش اسدالله و مادرش زهرا نام داشت. در حد خواندن و نوشتن سواد آموخت. بنا بود. سال ۱۳۵۶ ‏ازدواج کرد. بیست و نهم دی ۱۳۵۷‏، در شهرستان زادگاهش هنگام تظاهرات علیه رژیم شاهنشاهی بر اثر اصابت گلوله به شهادت رسید. پیکرش در مزار پایین همان شهرستان به خاک سپرده شد.

۱۴۷۲) شجاعی، مهرداد: بیست و نهم فروردین ١٣۵١ ‏، در شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش مختار در دادگستری کار می کرد و مادرش زرین تاج نام داشت. دانش آموز دوم راهنمایی بود. هشتم بهمن ۱۳۶۵‏، در بمباران هوایی زادگاهش بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید. پیکرش در مزار پایین همان شهرستان به خاک سپرده شد.

۱۴۷۳) شجاعی، نعمت الله: دوم تیر ۱۳۴۴‏، در شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش اسمعلی، در مغازه ساندویچی کار می کرد و مادرش ایران نام داشت. تا پایان دوره ابتدایی درس خواند. او نیز ساندویچ فروش بود. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. نوزدهم آبان ۱۳۶۱‏، در عین خوش توسط نیروهای عواقی بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید. پیکرش در مزار بالای زادگاهش به خاک سپرده شد.

۱۴۷۴) شجاعی علی آبادی، بهرامعلی: پنجم مهر ۱۳۴۴‏، در شهرستان قزوین به دنیا آمد. پدرش یعقوبعلی، کشاورز بود و مادرش گل عنبر نام داشت. در حد خواندن و نوشتن سواد آموخت. به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور یافت. هشتم مهر ۱۳۶۴، در ارومیه توسط نیروهای عراقی بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید. مزار او در روستای علی آباد از توابع شهرستان ابهر واقع است.

۱۴۷۵) شرفی، سیدحسن: چهارم مهر ۱۳۴۴‏، در شهرستان خرمدره به دنیا آمد. پدرش سیدرضا (فوت ۱۳۴۵‏) کشاورز بود و مادرش ربابه نام داشت. تا پایان دوره راهنمایی درس خواند. او نیز کشاورز بود. به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور یافت. بیست و سوم دی ۱۳۶۵‏، با سمت آرپی جی زن در سومار توسط نیروهای عراقی به شهادت رسید. پیکرش مدت ها در منطقه بر جا ماند و سال ۱۳۷۲ ‏پس از تفحص در زادگاهش به خاک سپرده شد.

۱۴۷۶) شریف بیگدلو، فرج الله: بیستم اسفند ۱۳۳۹‏، در ‏روستای کهلا از توابع شهرستان خدابنده به دنیا آمد. پدرش پرویز، کشاورز بود و مادرش رقیه نام داشت. تا پایان دوره ابتدایی درس خواند. او نیز کشاورز بود. سال ‏ازدواج کرد و صاحب یک پسر و یک دختر شد. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. هفتم اسفند ۱۳۶۲‏، درجزیره مجنون عراق به شهادت رسید. پیکر او را در زادگاهش به خاک سپردند.

۱۴۷۷) شریف لو، مهرعلی: بیستم مهر ۱۳۴۱‏، در روستای پیرمرزبان از توابع شهرستان خدابنده به دنیا آمد. پدرش قربانعلی، کشاورزبود و مادرش بالقز(فوت ۱۳۴۸‏) نام داشت. در حد خواندن و نوشتن سواد آموخت. او نیز کشاورز بود. سال ۱۳۶۲ ‏ازدواج کرد. به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور یافت. بیست و هشتم آذر ۱۳۶۲‏، در سردشت توسط نیروهای عراقی بر اثر اصابت ترکش به سر، شهید شد. مزار او در زادگاهش واقع است.

شریف نیا، مرتضی: ر. ک فرهنگ اعلام شهدای استان مازندران.

۱۴۷۸) شریفی، ابوالحسن: یکم فروردین ۱۳۴۷‏، در روستای شریف آباد از توابع شهرستان ابهر به دنیا آمد. پدرش شعبان، پیرایشگر بود ومادرش ام کلثوم نام داشت. تا پایان دوره متوسطه درس خواند ودیپلم گرفت. به عنوان پاسدار وظیفه در جبهه حضور یافت. چهارم تیر ۱۳۶۷‏، در جزیره مجنون عراق به شهادت رسید. اثری از پیکرش به دست نیامد. مزار یادبود او در زادگاهش واقع است.

۱۴۷۹) شریفی، اسحاق: نهم فروردین ۱۳۰۸‏، در روستای خاتون کندی از توابع شهرستان ایجرود به دنیا آمد. پدرش علی اکبر و مادرش لاله زار نام داشت. در حد خواندن و نوشتن سواد آموخت. کشاورز بود. ازدواج کرد و صاحب چهار پسر و سه دختر شد. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. بیست و پنجم بهمن ۱۳۶۴‏، درفاو عراق بر اثر اصابت ترکش به سر، شهید شد. پیکرش را در مزار بالای شهرستان زنجان به خاک سپردند.

۱۴۸۰) شریفی، اسکندر: چهارم فروردین ۱۳۱۹‏، در روستای شریف آباد از توابع شهرستان ابهر به دنیا آمد. پدرش رجبعلی و مادرشی صغرا نام داشت. در حد خواندن و نوشتن سواد آموخت. کارگر شرکت بود. سال ۱۳۴۸ ‏ازدواج کرد و صاحب یک پسر و پنج دختر شد. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. بیست و پنجم بهمن ۱۳۶۴‏، در فاو عراق بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید. مزار او در زادگاهش واقع است.

۱۴۸۱) شریفی، اصغر: یکم فروردین ۱۳۵۲‏، در روستای خاتون کندی از توابع شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش میکاییل و مادرش صغرا نام داشت. تا پایان دوره ابتدایی درس خواند. نانوا بود. سال۱۳۷۲ ‏ازدواج کرد و صاحب یک پسر شد. به عنوان پاسدار وظیفه خدمت می کرد. هشتم اردیبهشت ۱۳۷۳ در زاهدان هنگام درگیری با اشرار و قاچاقچیان بر اثر اصابت گلوله به شهادت رسید. مزار او در زادگاهش واقع است.

۱۴۸۲) شریفی، عظیم: پنجم مرداد ۱۳۴۴‏، در شهرستان خرمدره به دنیا آمد. پدرش بهرامعلی، کارگر بود و مادرش شوکت نام داشت. تا دوم راهنمایی درس خواند. به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور یافت. بیست و یکم تیر ۱۳۶۷‏، در شرهانی توسط نیروهای عراقی به شهادت رسید. اثری از پیکرش به دست نیامد.

۱۴۸۳) شریفی، موسی: هفدهم فروردین ۱۳۴۴‏، در روستای خاتون کندی از توابع شهرستان ایجرود به دنیا آمد. پدرش جانعلی، کشاورزبود و مادرش ماه تابان خانم نام داشت. خواندن و نوشتن نمی دانست. سال ۱۳۶۴ ‏ازدواج کرد. به عنوان سرباز ژاندارمری در جبهه حضور یافت. بیست و دوم تیر ۱۳۶۷‏، در فکه بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید. مزار او در زادگاهش واقع اسمت.

۱۴۸۴) شریفی، وجیه الله: سی ام آذر ۱۳۴۹‏، در روستای پیرمرزبان از توابع شهرستان خدابنده به دنیا آمد. پدرش عزیزالله، کشاورز بود و مادرش دختر نام داشت. تا سوم متوسطه در رشته ادبیات درس خواند. سال ۱۳۶۷ ‏ازدواج کرد و صاحب دو دختر شد. به عنوان پاسدار در سپاه پاسداران خدمت می کرد و هنگام انجام ماموریت در محور بانه – زنجان بر اثر سانحه رانندگی مجووح شد. بیست و ششم اسفند ۱۳۷۰‏، در بیمارستان شفیعیه زنجان بر اثر عوارض ناشی از آن به شهادت رسید. مزار او در زادگاهش واقع است.

۱۴۸۵) شریفی شرینی دخت، سعدالله: بیستم دی ۱۳۳۶، در روستای پیرمرزبان از توابع شهرستان خدابنده به دنیا آمد. پدرش نعمت الله (فوت ۱۳۶۴‏) کشاورز بود و مادرش مرصع (فوت ۱۳۵۷‏) نام داشت. خواندن و نوشتن نمی دانست. او نیز کشاورز بود. ازدواج کود و صاحب یک پسر و یک دختر شد. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. بیست و چهارم اسفند ۱۳۶۳‏، با سمت بی سیم چی در شرق رود دجله عراق به شهادت رسید. پیکرش مدت ها در منطقه برجا ماند و هفدهم بهمن ۱۳۷۸‏، پس از تفحص در زادگاهش به خاک سپرده شد.

۱۴۸۶) شعاعی، اصغر: سیزدهم آذر ۱۳۱۶‏، در شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش قربانعلی و مادرش مخدومه نام داشت. تا پایان دوره ابتدایی درس خواند. کارمند بود. سال ۱۳۶۰ ‏ازدواج کرد و صاحب یک دختر شد. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. سی ام دی ۱۳۶۳‏، درمحور دارخوین – اهواز دچار سانحه رانندگی شد و به شهادت رسید. پیکرش را در مزار پایین زادگاهش به خاک سپردند.

‏۱۴۸۷) شعبان زنجانی، امید: شانزدهم اردیبهشت ۱۳۵۲‏، در شهرستان کرج به دنیا آمد. پدرش کاظم، ارتشی و فروشنده لوازم خانگی بود و مادرش ایران نعمتی (شهادت ۱۳۶۷‏) نام داشت. دانش آموز دوم راهنمایی و بسیجی بود. چهارم فروردین ۱۳۶۷‏، در بمباران هوایی تهران بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید. مزار او در بهشت زهرای همان شهرستان قرار دارد. خواهرش مژگان نیز به شهادت رسیده است.

۱۴۸۸) شعبان زنجانی، مژگان: هشتم فروردین ۱۳۵۸‏، در شهرستان کرج به دنیا آمد. پدرش کاظم، ارتشی و فروشنده لوازم خانگی بود و مادرش ایران نعمتی (شهادت ۱۳۶۷‏) نام داشت. دانش آموز سوم ابتدایی بود. چهارم فروردین ۱۳۶۷‏، در بمباران هوایی تهران بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید. مزار او در بهشت زهرای همان شهرستان واقع است. برادرش امید نیز به شهادت رسیده است.

۱۴۸۹) شعبانی، احمدعلی: دهم مهر۱۳۳۴‏، در روستای گرماب از توابع شهرستان خدابنده به دنیا آمد. پدرش ایپکعلی، کشاورز بود و مادرش ماهی زر نام داشت. خواندن و نوشتن نمی دانست. او نیز کشاورز بود. سال ۱۳۵۳ ‏ازدواج کرد و صاحب دو پسر و سه دختر شد. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. دهم اسفند ۱۳۶۵‏، در نهرجاسم بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید. پیکرش مدت ها در منطقه بر جا ماند و ششم تیر ۱۳۷۵‏، پس از تفحص در شهر گرماب از توابع شهرستان خدابنده به خاک سپرده شد.

‏۱۴۹۰) شعبانی، ایرج: یکم تیر ۱۳۴۳‏، در روستای گیلوان از توابع شهرستان طارم به دنیا آمد. پدرش عباس، چراغساز بود و مادرش سیده زهرا نام داشت. در حد خواندن و نوشتن سواد آموخت. لوله کش بود. به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور یافت. سوم مهر ۱۳۶۲‏، در قلنجان مریوان توسط نیروهای عراقی بر اثر اصابت ترکش به سر و گردن، شهید شد. مزار او در زادگاهش واقع است.

۱۴۹۱) شعبانی، خیرعلی: سوم آذر ۱۳۳۷، در روستای قلی کندی از توابع شهرستان زنجان به دنیاآمد. پدرش شعبانعلی و مادرش بتول نام داشت. خواندن و نوشتن نمی دانست. به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور یافت. بیست و پنجم خرداد ١٣۵٩ ‏، در گردنه خان بانه هنگام درگیری با نیروهای حزب دمکرات بر اثر اصابت گلوله به شهادت رسید. پیکرش در مزار بالای شهرستان زادگاهش به خاک سپرده شد.

۱۴۹۲) شعبانی، شعبان: دوم اسفند ۱۳۳۸‏، در روستای باشسیز از توابع شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش علی محمد، کشاورزی می کرد و مادرش افروز نام داشت. در حد خواندن و نوشتن سواد آموخت. لوله کش بود. بیست و یکم بهمن ١٣۵٧ ‏، در پادگان جی تهران هنگام درگیری با عوامل رژیم شاهنشاهی بر اثر اصابت گلوله به شهادت رسید. مزار او در گلزار شهدای زادگاهش واقع است.

۱۴۹۳) شعبانی، قاسم: بیستم تیر ۱۳۴۱‏، در روستای ینگی کند جامع سرا از توابع شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش محمد، کشاورز بود و مادرش رقیه نام داشت. تا پایان دوره ابتدایی درس خواند. به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور یافت. شانزدهم اردیبهشت ۱۳۶۲‏، در میرآباد بانه هنگام درگیری با گروه های ضدانقلاب بر اثر اصابت ترکش به سینه، شهید شد. مزار او در زادگاهش واقع است.

۱۴۹۴) شعبانی، ملکعلی: دوم آذر ۱۳۴۱‏، در روستای قلی کندی از توابع شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش حکمعلی و مادرش زینب نام داشت. تا چهارم ابتدایی درس خواند. لوله کش بود. ازدواج کرد. به عنوان پاسدار در جبهه حضور یافت. یکم خرداد ۱۳۶۱‏، در خرمشهر بر اثر اصابت ترکش به سر، شهید شد. پیکر او را در مزار بالای شهرستان زادگاهش به خاک سپردند.

۱۴۹۵) شعبانی، نورعلی: یکم بهمن ۱۳۴۶‏، در روستای کوهکن از توابع شهرستان طارم به دنیا آمد. پدرش علی و مادرش منصوره نام داشت. تا پایان دوره ابتدایی درس خواند. کشاورز بود. به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور یافت. دوازدهم مهر ‏۱۳۶۶، در قصرشیرین توسط نیروهای عراقی بر اثر اصابت ترکش به پاها، شهید شد. مزار او در زادگاهش واقع است.

‏۱۴۹۶) شفایی، غلامحسن: یکم تیر ۱۳۳۹، در شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش عبدالله، گاراژدار بود و مادرش شیرین خانم نام داشت. دانشجوی دوره کارشناسی در رشته ریاضی بود. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. پنجم اسفند ۱۳۶۵‏، در شلمچه بر اثر اصابت ترکش به سر، شهید شد. پیکر او را در مزار پایین زادگاهش به خاک سپردند.

‏۱۴۹۷) شفق زاده جنکان لو، مجید: یکم آذر ۱۳۲۸، در روستای خرمن پری از توابع شهرستان ماکو به دنیا آمد. پدرش اولو و مادرش جنت نام داشت. در حد خواندن و نوشتن سواد آموخت. دامدار بود. سال ١٣۵٣ ‏ازدواج کرد و صاحب سه پسر شد. به عنوان پیشمرگ مسلمان از سوی سپاه پاسداران در جبهه حضور یافت. بیست و چهارم مرداد ۱۳۶۱‏، در روستای یاریم قیه ماکو هنگام درگیری با گروه های ضدانقلاب بر اثر اصابت گلوله به شهادت رسیل. مزار او در همان روستا واقع است.

۱۴۹۸) شفیعی، رحیم علی: پنجم مرداد ۱۳۴۲‏، در روستای کهلاآباد از توابع شهرستان خدابنده به دنیا آمد. پدرش احمدعلی، کشاورزی می کرد و مادرش خیرالنسا نام داشت. تا پایان دوره ابتدایی درس خواند. کارگر بود. به عنوان پاسدار وظیفه در جبهه حضور یافت. سیزدهم بهمن ۱۳۶۵‏، در شلمچه بر اثر اصابت ترکش به سر، شهید شد. مزار او در زادگاهش واقع است.

۱۴۹۹) شفیعی اینچه، فیروز: نهم تیر ۱۳۴۴‏، در روستای اینچه از توابع شهرستان خدابنده به دنیا آمد. پدرش محمد، کشاورز بود و مادرش ثریا نام داشت. تا دوم ابتدایی درس خواند. او نیز کشاورز بود. سال ۱۳۶۴ ‏ازدواج کرد و صاحب یک پسر شد. به عنوان پاسدار وظیفه در جبهه حضور یافت. نهم شهریور ۱۳۶۶‏، در فاو عراق بر اثر اصابت ترکش به گردن، شهید شد. مزار او در زادگاهش واقع است.

۱۵۰۰) شفیعی مقدم، مهران: دوم خرداد ۱۳۳۱، درشهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش پرویز، در شرکت راه آهن کار می کرد و مادرش حوا نام داشت. تا پایان دوره راهنمایی درس خواند. بسیجی بود. بیست و دوم اسفند ۱۳۶۲‏، در زادگاهش هنگام آموزش بر اثر انفجار سهوی نارنجک به شهادت رسید. پیکرش در مزار پایین همان شهرستان به خاک سپرده شد.

‏۱۵۰۱) شفیق، علیرضا: دوم بهمن ۱۳۳۹‏، در شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش محمد، کارگر کارخانه بود و مادرش زهرا نام داشت. تا دوم متوسطه درس خواند. به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور یافت. بیست و دوم فروردین ۱۳۶۲، در ابوقریب توسط نیروهای عراقی بر اثر اصابت ترکش به سر، شهید شد. پیکر او را در مزار بالای زادگاهش به خاک سپردند.

۱۵۰۲) شفیقی، محمدحسین: پانزدهم خرداد ۱۳۴۳‏، در روستای بابالنگ از توابع شهرستان طارم به دنیا آمد. پدرش محمدعلی، کارگری می کرد و مادرش حبیبه نام داشت. تا پایان دوره ابتدایی درس خواند. خیاط بود. به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور یافت. شانزدهم بهمن ۱۳۶۵‏، در سردشت هنگام درگیری با گروه های ضدانقلاب بر اثر انفجار مین و اصابت ترکش آن به شهادت رسید. پیکرش در مزار بالای شهرستان زنجان به خاک سپرده شد.

۱۵۰۳) شقاقی، رجبعلی: هفتم مرداد ۱۳۴۳‏، در روستای گاودره از توابع شهرستان ابهر به دنیا آمد. پدرش ابراهیم، کشاورز بود و مادرش سارابیگم نام داشت. تا پایان دوره ابتدایی درس خواند. او نیز کشاورز بود. به عنوان سرباز ژاندارمری در جبهه حضور یافت. شانزدهم دی ۱۳۶۲‏، در محور سردشت – مهاباد هنگام درگیری با گروه های ضدانقلاب بر اثر اصابت گلوله به کتف، شهید شد. مزار او در زادگاهش واقع است.

۱۵۰۴) شقاقی، محمدابراهیم: هشتم شهریور ۱۳۴۶‏، در روستای جداقیه از توابع شهرستان ابهر به دنیا آمد. پدرش فیروز، کشاورز بود و مادرش فاطمه نام داشت. در حد خواندن و نوشتن سواد آموخت. به عنوان پاسدار وظیفه در جبهه حضور یافت. سیزدهم بهمن ۱۳۶۵‏، در شلمچه بر اثر اصابت گلوله به کمر، شهید شد. مزار او در زادگاهش واقع است.

۱۵۰۵) شقاقی، مسلم: هفدهم اسفند ۱۳۶۶‏، در روستای جداقیه از توابع شهرستان ابهر به دنیا آمد. پدرش علی، کشاورز بود و مادرش فرنگ نام داشت. تا دوم راهنمایی درس خواند. به عنوان پاسدار وظیفه خدمت می کرد. یکم شهریور ۱۳۸۶‏، در پیرانشهر هنگام درگیری با نیروهای حزب پژاک بر اثر انفجار تله انفجاری و اصابت ترکش آن و خونریزی به شهادت رسید. مزار او در زادگاهش واقع است.

‏۱۵۰۶) شقاقی، نقدعلی: سوم آذر ۱۳۴۸‏، در روستای سنبل آباد از توابع شهرستان ابهر به دنیا آمد. پدرش جانعلی، کشاورزی می کرد و مادرش ربابه نام داشت. تا پایان دوره ابتدایی درس خواند. کارگر بود. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. دوم بهمن ۱۳۶۵‏، در شلمچه بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید. مزار او در زادگاهش واقع است. او را نورعلی نیز می نامیدند.

‏۱۵۰۷) شکارچی، محمدحسین: یکم خرداد ۱۳۴۰‏، در شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش شعبان و مادرش توران نام داشت. تا پایان دوره راهنمایی درس خواند. عضو کادر شهربانی بود. سال ۱۳۵۴ ‏ازدواج کرد و صاحب یک دختر شد. بیست و نهم مرداد ۱۳۶۰‏، در زادگاهش هنگام درگیری با گروه های ضدانقلاب بر اثر اصابت گلوله به سینه، شهید شد. پیکر او را در مزار پایین همان شهرستان به خاک سپردند.

۱۵۰۸) شکوری، اباسلط: یکم آذر ۱۳۴۷، در روستای شاه بلاغ از توابع شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش معرفت الله، خواربار فروش بود و مادرش لعیا نام داشت. دانش آموز سوم راهنمایی بود. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. هفتم اسفند ۱۳۶۲‏، با سمت آرپی جی زن در جزیره مجنون عراق به شهادت رسید. اثری از پیکرش به دست نیامد. مزار یادبود او در مزار پایین شهرستان زادگاهش واقع است.

۱۵۰۹) شکوری، روح الله: پنجم خرداد ۱۳۴۰‏، در روستای شاه بلاغ از توابع شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش نجفعلی و مادرش ام لیلا نام داشت. تا پایان دوره راهنمایی درس خواند. به عنوان پاسدار در جبهه حضور یافت. سال ۱۳۶۲ ‏ازدواج کرد وصاحب یک پسر شد. ششم مرداد ۱۳۶۷‏، با سمت فرمانده گردان علی ابن ابیطالب از تیپ ۳۶ انصارالمهدی در اسلام آباد غرب توسط نیروهای عراقی بر اثر اصابت ترکش به سر، شهید شد. پیکر او را در مزار پایین شهرستان زادگاهش به خاک سپردند.

۱۵۱۰) شکوری، علی: نهم بهمن ۱۳۴۵‏، در روستای گلجه از توابع شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش جهانگیر و مادرش قدمخیر نام داشت. تا دوم راهنمایی درس خواند. نقاش خودرو بود. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. بیست و هفتم بهمن ۱۳۶۲‏، در محور اهواز _ آبادان دچار سانحه رانندگی شد و به شهادت رسید. پیکرش را در مزار بالای شهرستان زنجان به خاک سپردند.

۱۵۱۱) شکوری، قدرت الله: دوم شهریور ۱۳۴۲‏، در روستای سونتو از توابع شهرستان ماه نشان به دنیا آمد. پدرش سلمان، کارگر بود و مادرش باجی خانم نام داشت. خواندن و نوشتن نمی دانست. او نیز کارگری می کرد. به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور یافت. دوم آبان ۱۳۶۱‏، در شلمچه بر اثر اصابت ترکش به سر، شهید شد. مزار او در زادگاهش واقع است.

۱۵۱۲) شکوری، محمدناصر: ششم بهمن ۱۳۴۳‏، در روستای شاه بلاغ از توابع شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش علی النقی و مادرش شاه صنم نام داشت. تا سوم متوسطه درس خواند. کارمند بود. به عنوان پاسدار در جبهه حضور یافت. نوزدهم آبان ۱۳۶۱‏، در عین خوش توسط نیروهای عراقی بر اثر اصابت گلوله به سینه، شهید شر. پیکر او را در مزار پایین شهرستان زادگاهش به خاک سپردند.

۱۵۱۳) شکوری، نصرت الله: هشتم فروردین ۱۳۲۹‏، در روستای شاه بلاغ از توابع شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش لطفعلی و نام مادرش تاجر بود. سواد قرآنی داشت. نانوا بود. ازدواج کرد و صاحب دو پسر شد. به عنوان بسیجی در جبهه حضور یافت. دهم اردیبهشت ۱۳۶۱‏، در خرمشهر بر اثر اصابت ترکش به سر، شهید شد. پیکر او را در مزار پایین شهرستان زادگاهش به خاک سپردند.

۱۵۱۴) شمس، سعید: بیست و چهارم مرداد ۱۳۴۵‏، در شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش محمدمهدی، عضو کادر شهربانی بود و مادرش معصومه نام داشت. تا اول متوسطه درس خواند. او نیز عضو کادر شهربانی بود. بیست و دوم بهمن ۱۳۶۴‏، در فاو عراق بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید. پیکرش در مزار پایین زادگاهش به خاک سپرده شد.

۱۵۱۵) شمس، نورالدین: دوم مهر ۱۳۴۲‏، در روستای الزین از توابع شهرستان طارم به دنیا آمد. پدرش ارسلان، کشاورز بود و مادرش صدیقه نام داشت. تا دوم متوسطه درس خواند. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. بیست و چهارم اردیبهشت ۱۳۶۲‏، با سمت راننده آمبولانس در بانه هنگام درگیری با گروه های ضدانقلاب بر اثر اصابت گلوله به صورت و سینه، شهید شد. مزار او در زادگاهش واقع است.

۱۵۱۶) شمس بلاغی، آزادعلی: هفتم اردیبهشت ۱۳۴۲‏، در روستای ایل بلاغ از توابع شهرستان ماه نشان به دنیا آمد. پدرش محمدرحیم و مادرش گلی نام داشت. خواندن و نوشتن نمی دانست. دامداری وکارگری می کرد. به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور یافت. هشتم آبان ۱۳۶۲‏، در پیرانشهر هنگام درگیری با گروه های ضدانقلاب بر اثر اصابت گلوله به پهلو، شهید شد. مزار او در زادگاهش واقع است.

‏۱۵۱۷) شویکلو، غلامحسین: پنجم تیر ۱۳۴۵‏، در روستای محمدخلج از توابع شهرستان خدابنده به دنیا آمد. پدرش علی اکبر، کارگر و کشاورز بود و مادرش خانم قزلر نام داشت. تا دوم ابتدایی درس خواند. کارگری می کرد. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت و دوازدهم فروردین ۱۳۶۴‏، در جزیره مجنون عراق دچار مصدومیت شیمیایی شد. بیست و سوم اسفند همان سال، در بیمارستان دزفول بر اثر عوارض ناشی از آن به شهادت رسید. مزار او در زادگاهش واقع است.

۱۵۱۸) شهبازی، اباصلت: سوم فروردین ۱۳۴۸‏، در روستای طاهرآباد از توابع شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش عطاءالله، کارگری می کرد و مادرش حبیبه نام داشت. تا پایان دوره ابتدایی درس خواند. قالیباف بود. به عنوان پاسدار وظیفه در جبهه حضور یافت. هجدهم مهر ۱۳۶۷‏، با سمت آرپی جی زن در زیوه ارومیه هنگام درگیری با گروه های ضدانقلاب بر اثر اصابت گلوله به سر، شهید شد. پیکر او را در مزار پایین شهرستان زادگاهش به خاک سپردند.

۱۵۱۹) شهبازی، اصغر: هفدهم اردیبهشت ۱۳۴۴‏، در روستای رشیدعلیا از توابع شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش سلیمان، کشاورزی می کرد و مادرش صفورا نام داشت. دانش آموز اول متوسطه و بسیجی بود. بیست و ‏دوم شهریور ۱۳۶۱‏، در پایگاه امیدیه هنگام آموزش بر اثر ‏اصابت سهوی گلوله به شکم، شهید شد. پیکرش را در مزار پایین شهرستان زادگاهش به خاک سپردند.

۱۵۲۰) شهبازی، امان الله: یکم تیر ۱۳۴۶، در روستای گماندشت از توابع شهرستان طارم به دنیا آمد. پدرش شهباز، کشاورز بود و مادرش طیاره نام داشت. تا پایان دوره ابتدایی درس خواند. او نیز کشاورز بود. به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور یافت. بیست و دوم تیر ۱۳۶۷‏، در فکه بر اثر عوارض ناشی از مصدومیت شیمیایی و اصابت ترکش به سر، شهید شد. مزار او در گلزار شهدای روستای درام شهرستان زادگاهش واقع است.

۱۵۲۱) شهبازی، حسین: دوم فروردین ۱۳۴۰‏، در شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش یونس و مادرش سیده اختر نام داشت. تا پایان دوره ابتدایی درس خواند. نقاش بود. سال ۱۳۶۰ ‏ازدواج کرد وصاحب یک پسر و سه دختر شد. به عنوان پاسدار در جبهه حضور یافت. پنجم اسفند ۱۳۶۵‏، با سمت فرمانده گروهان در شلمچه بر اثر اصابت ترکش به سر و صورت، شهید شد. پیکر او را در مزار پایین زادگاهش به خاک سپردند.

۱۵۲۲) شهبازی، عبدالرحمان: بیست و نهم مرداد ۱۳۴۰‏، در شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش ابوالفضل خواربار فروش بود و مادرش مکرمه نام داشت. تا پایان دوره متوسطه درس خواند و دیپلم گرفت. سال ۱۳۶۲ ‏ازدواج کرد. به عنوان پاسدار در جبهه حضور یافت. هفدهم اسفند ۱۳۶۲‏، در جزیره مجنون عراق بر اثر اصابت گلوله به سینه و پا، شهید شد. پیکر او را در مزار پایین زادگاهش به خاک سپردند.

۱۵۲۳) شهبازی، عربعلی: دوم خرداد ۱۳۴۲‏، در روستای کناوند از توابع شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش سلطانعلی، کشاورز بود و مادرش رخساره نام داشت. تا پایان دوره ابتدایی درس خواند. او نیز کشاورز بود. به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور یافت. بیست و پنجم فروردین ۱۳۶۲‏، در شرهانی توسط نیروهای عراقی بر اثر اصابت ترکش خمپاره به سر و سینه، شهید شد. مزار او در زادگاهش واقع است.

۱۵۲۴) شهبازی، کمیل: هجدهم تیر ۱۳۳۰، در روستای حسن آباد از توابع شهرستان بیجار به دنیا آمد. پدرش محمد و مادرش عظما نام داشت. تا پایان دوره متوسطه درس خواند و دیپلم گرفت. راننده بود. سال ۱۳۶۴ ‏ازدواج کرد و صاحب یک پسر شد. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. بیست و سوم دی ۱۳۶۵‏، با سمت راننده در سومار دچار سانحه رانندگی شد و به شهادت رسید. پیکرش را در مزار بالای شهرستان زنجان به خاک سپردند.

۱۵۲۵) شهبازی، مجتبی: پانزدهم مهر ۱۳۳۵‏، در شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش احمد (فوت ۱۳۶۱‏) و مادرش گوهر نام داشت. تا پایان دوره کاردانی درس خواند. کارمند آموزش و پرورش بود. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. بیست و چهارم اسفند ۱۳۶۳‏، در جزیره مجنون عراق بر اثر عوارض ناشی ازمصدومیت شیمیایی و اصابت ضربه به سر، شهید شد. پیکر او را در مزار پایین زادگاهش به خاک سپردند.

۱۵۲۶) شهبازی، محرمعلی: دهم شهریور ۱۳۱۹، در روستای ده شیرعلیا از توابع شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش شعبان و مادرش زرین تاج نام داشت. خواندن و نوشتن نمی دانست. کارگر بود. سال ۱۳۵۱ ‏ازدواج کرد و صاحب دو پسر و سه دختر شد. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. بیست و سوم اردیبهشت ۱۳۶۳، در جزیره مجنون عراق به شهادت رسید. پیکرش مدت ها در منطقه بر جا ماند و سال ۱۳۷۴ ‏پس از تفحص در مزار پایین شهرستان زادگاهش به خاک سپرده شد.

‏۱۵۲۷) شهبازی، ناصر: هفتم شهریور ۱۳۴۱‏، در روستای حسن آباد از توابع شهرستان ماه نشان به دنیا آمد. پدرش ابراهیم و مادرش طاهره نام داشت. تا پایان دوره راهنمایی درس خواند. سال ۱۳۶۴ ‏ازدواج کرد. به عنوان پاسدار در جبهه حضور یافت. سوم دی ۱۳۶۵‏، با سمت معاون فرمانده واحد اطلاعات – عملیات درجزیره بوارین عراق بر اثر اصابت ترکش به سر، شهید شد. پیکر او را در مزار پایین شهرستان زنجان به خاک سپردند.

۱۵۲۸) شهبازی زارع، احمد: یکم دی ۱۳۳۳، در روستای کناوند از توابع شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش اسدالله و نام مادرش طاهره بود. سواد قرآنی داشت. کارگر بود. ازدواج کرد و صاحب دو پسر و سه دختر شد. از سوی بسیج در جبهه حضوریافت. پنجم اسفند ۱۳۶۵ در شلمچه بر اثر اصابت ترکش به دست، شهید شد. پیکر او را در مزار پایین شهرستان زادگاهش به خاک سپردند.

۱۵۲۹) شهبازی محمودآبادی، محمدعلی: ششم اسفند ۱۳۳۱‏، در روستای محمودآباد از توابع شهرستان خدابنده به دنیا آمد. پدرش آقایار (فوت ۱۳۵۰‏) کشاورز بود و مادرش گوهرتاج (فوت ۱۳۵۷‏) نام داشت. در حد خواندن و نوشتن سواد آموخت. او نیز کشاورز بود. سال ۱۳۵۴ ازدواج کرد و صاحب چهار دختر شد. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. شانزدهم بهمن ۱۳۶۳‏، در جزیره مجنون عراق بر اثر اصابت ترکش به سر، کمر و پا، شهید شد. مزار او در زادگاهش واقع است.

شهریاری، مجید: ر. ک: فرهنگ اعلام شهدای استان تهران.

۱۵۳۰) شهیدی ارقینی، مالک اژدر: چهارم شهریور ۱۳۴۰، در روستای ارقین از توابع شهرستان خدابنده به دنیا آمد. پدرش ولی محمد، کشاورز بود و مادرش زهرا نام داشت. تا چهارم ابتدایی درس خواند. او نیز کشاورز بود. سال ۱۳۶۲ ‏ازدواج کرد. به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور یافت. بیست و هشتم مهر ۱۳۶۲‏، در سردشت توسط نیروهای عراقی بر اثر اصابت ترکش به صورت، شهید شد. مزار او در زادگاهش واقع است.

۱۵۳۱) شهیدی ارقینی، محسن: دوم آبان ۱۳۴۲‏، در روستای ارقین از توابع شهرستان خدابنده به دنیا آمد. پدرش خلیل، کشاورز بود و مادرش معصومه نام داشت. تا اول متوسطه درس خواند. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. سیزدهم اردیبهشت ۱۳۶۱‏، در دارخوین به شهادت رسید. پیکرش مدت ها در منطقه بر جا ماند و نوزدهم آبان ۱۳۶۷‏، پس از تفحص در زادگاهش به خاک سپرده شد.

۱۵۳۲) شیخ لو، جبراییل: دوم آبان ۱۳۴۳‏، در روستای قارقرقلون از توابع شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش شریف و مادرش عادله نام داشت. تا دوم راهنمایی درس خواند. نقاش ساختمان بود. سال ۱۳۶۰ ‏ازدواج کرد وصاحب یک دختر شد. به عنوان پاسدار وظیفه در جبهه حضور یافت. یازدهم مهر ۱۳۶۲‏، در سرو ارومیه توسط نیروهای عراقی بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید. پیکر او را در مزار پایین شهرستان زادگاهش به خاک سپردند.

۱۵۳۳) شیخی، ابراهیم: پنجم شهریور ١٣٢۴ ‏، در روستای ازناب از توابع شهرستان ابهر به دنیا آمد. پدرش میکاییل، کشاورز بود و مادرش سکینه نام داشت. تا پایان دوره متوسطه در رشته انسانی درس خواند و دیپلم گرفت. سال ۱۳۴۹ ‏ازدواج کرد و صاحب چهار پسر شد. به عنوان افسر ارتش در جبهه حضور یافت. هجدهم دی ۱۳۵۹‏، در سوسنگرد بر اثر اصابت ترکش گلوله توپ به شهادت رسید. اثری از پیکرش به دست نیامد. مزار یادبود او در مزار پایین شهرستان زنجان واقع است.

۱۵۳۴) شیرمحمدجماعت، محمود: یکم شهریور ۱۳۴۷‏، در شهرستان ابهر به دنیا آمد. پدرش رمضانعلی، عضو کادر ژاندارمری بود و مادرش رقیه نام داشت. تا پایان دوره متوسطه درس خواند و دیپلم گرفت. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. سی ام دی ۱۳۶۵‏، در شلمچه بر اثر اصابت ترکش به سر و صورت، شهید شد. مزار او در بهشت کبرای زادگاهش واقع است.

۱۵۳۵) شیروانی، پنجعلی: سوم خرداد ۱۳۴۳‏، در روستای الگریز از توابع شهرستان ابهر به دنیا آمد. پدرش اصغر، کشاورزی می کرد و مادرش خطایی نام داشت. تا پایان دوره ابتدایی درس خواند. جوشکار بود. به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور یافت. دوازدهم بهمن ۱۳۶۳‏، در سومار توسط نیروهای عراقی بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید. مزار او در زادگاهش واقع است.

۱۵۳۶) شیری، ابوالفضل: دهم مرداد ۱۳۴۱‏، در روستای گمش تپه از توابع شهرستان خدابنده به دنیا آمد. پدرش علی (فوت ۱۳۶۴‏) و مادرش تاجمه نام داشت. در حد خواندن و نوشتن سواد آموخت. کارگر بود. سال ١٣۶٢ ‏ازدواج کرد و صاحب یک دختر شد. به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور یافت. در سه‌کانیان مهاباد توسط نیروهای عراقی بر اثر اصابت ترکش به سر، دست، کمر و پا، مجروح شد و سوم مرداد ۱۳۶۷‏، در بیمارستان امام خمینی تبریز به شهادت رسید. مزار او در زادگاهش واقع است.

۱۵۳۷) شیری، علی: دهم شهریور ۱۳۴۹‏، در شهرستان خدابنده به دنیا آمد. پدرش عربعلی (فوت ۱۳۶۸‏) کشاورزی می کرد و مادرش نجیبه نام داشت. تا پایان دوره ابتدایی درس خواند. کارگر بود. سیزدهم اردیبهشت ۱۳۶۸‏، به عنوان بسیجی در پیرانشهر هنگام درگیری با نیروهای حزب کومله بر اثر اصابت گلوله به شکم، شهید شد. مزار او در زادگاهش واقع است.

۱۵۳۸) شیری، عوضعلی: هجدهم بهمن ۱۳۴۶‏، درروستای حبش از توابع شهرستان ماه نشان به دنیا آمد. پدرش حیدرعلی، کشاورز بود و مادرش گل افروز نام داشت. در حوزه علمیه درس خواند. طلبه بود. سال ۱۳۶۶ ‏ازدواج کرد. به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور یافت. سیزدهم دی ۱۳۶۶‏، در فکه با سمت تیربارچی بر اثر اصابت ترکش به کمر، شهید شد. پیکر او را در مزار پایین شهرستان زادگاهش به خاک سپردند.

۱۵۳۹) شیری، کاظم: یکم خرداد ۱۳۴۳‏، در روستای نقل آباد از توابع شهرستان طارم به دنیا آمد. پدرش ابراهیم، کارگری می کرد و مادرش عالیه نام داشت. در حد خواندن و نوشتن سواد آموخت. قالیباف بود. به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور یافت. بیست و دوم خرداد ۱۳۶۳‏، در جفیر بر اثر اصابت گلوله به سر، شهید شد. پیکر او را در مزار بالای شهرستان زنجان به خاک سپردند.

۱۵۴۰) شیری، منصور: سی ام تیر ۱۳۴۴‏، در روستای نقل آباد از توابع شهرستان طارم به دنیا آمد. پدرش اروجعلی و مادرش مدینه نام داشت. خواندن و نوشتن نمی دانست. کارگر بود. به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور یافت. سی ام اسفند ۱۳۶۶‏، در سرپل ذهاب توسط نیروهای عراقی بر اثر اصابت ترکش به پاها و دست، شهید شد. پیکرش را در مزار پایین شهرستان زنجان به خاک سپردند.

۱۵۴۱) شیری، میکاییل: یکم فروردین ۱۳۴۹‏، در روستای گوجه قیا از توابع شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش الیاس، کارگر بود و مادرش شهناز نام داشت. تا پایان دوره ابتدایی درس خواند. به عنوان جهادگر در جبهه حضور یافت. نوزدهم بهمن ۱۳۶۶‏، با سمت راننده بلدوزر در ماووت عراق بر اثر اصابت ترکش به پا و پهلو، شهید شد. پیکر او را در مزار پایین شهرستان زادگاهش به خاک سپردند.

۱۵۴۲) شیری، قیداری، حیدر: پنجم خرداد ۱۳۴۵‏، در شهرستان خدابنده به دنیا آمد. پدرش محمدحسن، قصاب بود و مادرش فاطمه نام داشت. تا پایان دوره راهنمایی درس خواند. فروشنده بود. به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور یافت. دوم تیر ۱۳۶۵‏، در سومار توسط نیروهای عراقی بر اثر اصابت ترکش به قلب، شهید شد. مزار او در زادگاهش واقع است.

 

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.