حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. ساعت تعداد کل نوشته ها : 6262 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد دیدگاهها : 363×
فرهنگ اعلام حرف س
1

۱۳۶۹)سابقی، شوذب: بیست و هفتم اردیبهشت ۱۳۴۳‏، درروستای بلند پرچین از توابع شهرستان ماه نشان به دنیا آمد. پدرش سرخعلی، کشاورز بود ومادرش گل بانو(فوت ۱۳۴۷‏) نام داشت. تا پایان دوره ابتدایی درس خواند. او نیزکشاورز بود. به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور یافت. یازدهم فروردین ۱۳۶۳‏، در جزیره مجنون عراق بر اثر اصابت […]

پ
پ

۱۳۶۹)سابقی، شوذب: بیست و هفتم اردیبهشت ۱۳۴۳‏، درروستای بلند پرچین از توابع شهرستان ماه نشان به دنیا آمد. پدرش سرخعلی، کشاورز بود ومادرش گل بانو(فوت ۱۳۴۷‏) نام داشت. تا پایان دوره ابتدایی درس خواند. او نیزکشاورز بود. به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور یافت. یازدهم فروردین ۱۳۶۳‏، در جزیره مجنون عراق بر اثر اصابت ترکش به شکم، شهید شد. مزار او در زادگاهش واقع است.

۱۳۷۰) سامان بخش، بهلول: دوم خرداد ۱۳۴۱‏، در روستای گل تپه از توابع شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش علی، کشاورز بود و مادرش رقیه نام داشت. تا دوم راهنمایی درس خواند. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. دوم خرداد ۱۳۶۱‏، در خرمشهر بر اثر اصابت ترکش به سر، شهید شد. پیکر او را در مزار پایین شهرستان زادگاهش به خاک سپردند.

‏۱۳۷۱) ستاری، رسول: چهارم خرداد ۱۳۳۷، در شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش صادق و مادرش زبیده نام داشت. دانشجوی دوره کارشناسی در رشته زبان فرانسه بود. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. بیست و دوم آبان ۱۳۶۱‏، در پاسگاه زبیدات عراق بر اثر اصابت ترکش به سر، شهید شد. پیکر او را در مزار بالای زادگاهش به خاک سپردند.

۱۳۷۲) سجادی، رجبعلی: شانزدهم بهمن ۱۳۱۳، در روستای شریف آباد از توابع شهرستان ابهر به دنیا آمد. پدرش عین الله و مادرش سیده بیگم نام داشت. در حد خواندن و نوشتن سواد آموخت. کارگر شرکت بود. سال ۱۳۳۷ ‏ازدواج کرد و صاحب پنج پسر و یک دختر شد. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. هفتم مرداد ۱۳۶۱‏، در پاسگاه زید عراق بر اثر اصابت ترکش به دست و قلب، شهید شد. مزار او در زادگاهش واقع است.

۱۳۷۳) سجاسلو قیداری، علی: دهم فروردین ۱۳۴۸‏، در شهرستان خدابنده به دنیا آمد. پدرش ابراهیم، کشاورز بود و مادرش زهرا نام داشت. تا اول ابتدایی درس خواند. او نیز کشاورز بود. از سوی بسیج به جبهه رفت. بیست و چهارم اسفند ۱۳۶۶‏، در شاخ شمیران توسط نیروهای عراقی بر اثر اصابت ترکش به پا و صورت، شهید شد. مزار او در زادگاهش واقع است.

۱۳۷۴) سرابی، فتح الله: سی ام فروردین ۱۳۴۴‏، در روستای نصیرآباد از توابع شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش خیرالله، کشاورز بود و مادرش منور نام داشت. تا پایان دوره ابتدایی درس خواند. او نیزکشاورز بود. به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور یافت. پنجم مرداد ۱۳۶۴‏، در سومار توسط نیروهای عراقی بر اثر اصابت ترکش خمپاره و سوختگی شدید به شهادت رسید. مزار او در زادگاهش واقع است.

‏۱۳۷۵) سرابی، همایون فر: چهارم مرداد ۱۳۴۷‏، در روستای نصیرآباد از توابع شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش موسی و مادرش زهره نام داشت. تا پایان دوره ابتدایی درس خواند. کشاورز بود. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. پنجم اسفند ۱۳۶۵‏، در شلمچه بر اثر اصابت ترکش به سر، شهید شد. پیکر او را در مزار پایین شهرستان زادگاهش به خاک سپردند.

‏۱۳۷۶) سرداری، شهباز: سی ام فروردین ۱۳۳۸، در شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش امام‌علی و مادرش سکینه نام داشت. تا پایان دوره راهنمایی درس خواند. سال ۱۳۶۰ ‏ازدواج کرد. به عنوان پاسدار در جبهه حضور یافت. پنجم اسفند ۱۳۶۰ ‏در شادگان بر اثر اصابت گلوله به سر، شهید شد. پیکرش را در مزار پایین زادگاهش به خاک سپردند. او را رضا نیز می نامیدند.

‏۱۳۷۷) سرداری عمیدآبادی، علی: چهارم مهر ۱۳۴۱‏، در روستای عمیدآباد از توابع شهرستان ابهر به دنیا آمد. پدرش علی حسین، کشاورزی می کرد و مادرش ام السلمه نام داشت. تا پایان دوره متوسطه دررشته تجربی ادرس خواند و دیپلم گرفت. معلم بود. ازسوی بسیج درجبهه حضور یافت. بیست و پنجم بهمن ۱۳۶۴‏، در فاو عراق بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید. مزار او در زادگاهش واقع است.

۱۳۷۸) سردهاتی، همت: پنجم خرداد ۱۳۴۵‏، در روستای سردهات از توابع شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش حیدر، کشاورز بود و مادرش مریم نام داشت. خواندن و نوشتن نمی دانست. نانوا بود. سال ۱۳۶۳ ‏ازدواج کرد و صاحب دو دختر شد. به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور یافت. سیزدهم اسفند ۱۳۶۵‏، در حاج عمران عراق بر اثر اصابت گلوله و ترکش به گردن، شهید شد. مزار او در زادگاهش واقع است.

۱۳۷۹) سعادتی، اکبر: یکم فروردین ۱۳۴۵‏، در شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش صمد، روزنامه فروش بود و مادرش صفورا نام داشت. تا پایان دوره متوسطه درس خواند و دیپلم گرفت. به عنوان پاسدار وظیفه در جبهه حضور یافت. سوم دی ۱۳۶۵‏، با سمت غواص در جزیره بوارین به شهادت رسید. اثری از پیکرش به دست نیامد.

۱۳۸۰) سعادتی، جلیل: یکم تیر ۱۳۴۵‏، در شهرستان ماه نشان به دنیا آمد. پدرش رضاعلی، کشاورزی می کرد و مادرش محبوبه نام داشت. تا پایان دوره ابتدایی درس خواند. راننده بود. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. شانزدهم اسفند ۱۳۶۳‏، در جزیره مجنون عراق بر اثر اصابت ترکش به سر و پا، شهید شد. مزار او در زادگاهش واقع اسمت.

۱۳۸۱) سعادتی، لطف الله: یکم فروردین ۱۳۲۸‏، در روستای کناوند از توابع شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش غلامحسین، کشاورز بود و مادرش عجب نسا نام داشت. در حد خواندن و نوشتن سواد آموخت. سال ۱۳۴۹ ‏ازدواج کرد. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. یکم آذر ۱۳۶۲‏، با سمت آرپی جی زن در پنجوین عراق بر اثر اصابت ترکش به سر، شهید شد. پیکرش را در روستای ینگجه شهرستان زادگاهش به خاک سپردند.

۱۳۸۲) سعیدلو، محمدعلی: دوم شهریور ۱۳۴۰‏، در روستای ینگی کند سادات از توابع شهرستان زنجان به دنیا آمدد. پدرش عسگرعلی، کشاورز بود و مادرش صدیقه نام داشت. خواندن و نوشتن نمی دانست. نانوا بود. سال ۱۳۵۸ ‏ازدواج کرد و صاحب دو دختر شد. به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور یافت. بیست و ششم خرداد ۱۳۶۲‏، در دهلران توسط نیروهای عراقی بر اثر اصابت گلوله به شهادت رسید. اثری از پیکرش به دست نیامد.

۱۳۸۳) سعیدی، حبیب: پانزدهم مهر ۱۳۰۹‏، در شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش علی و مادرش نسا نام داشت. خواندن و نوشتن نمی دانست. آهنگر و جوشکار بود. سال ۱۳۳۹ ‏ازدواج کرد و صاحب سه پسر و چهار دختر شد. بیست و نهم بهمن ۱۳۶۵‏، در بمباران هوایی زادگاهش بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید. مزار او در گلزار شهدای بالای همان شهرستان قرار دارد.

۱۳۸۴) سعیدی، حبیب الله: سوم فروردین ۱۳۴۱‏، در شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش سلطانعلی و مادرش شکوفه نام داشت. تا سوم متوسطه درس خواند. به عنوان پاسدار در جبهه حضور یافت. بیست و یکم فروردین ۱۳۵۹‏، در سنندج هنگام درگیری با گروه های ضدانقلاب بر اثر اصابت گلوله به شهادت رسید. پیکرش در مزار پایین زادگاهش به خاک سپرده شد.

۱۳۸۵) سعیدی، رسول: هفتم شهریور ۱۳۴۸‏، در روستای ساریجالو از توابع شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش محمد، کارگر بود و مادرش نیمتاج نام داشت. تا پایان دوره راهنمایی درس خواند. از سوی بسیج به جبهه رفت. هفتم اسفند ۱۳۶۴‏، در فاو عراق به شهادت رسید. اثری از پیکرش به دست نیامد. مزار یادبود وی در زادگاهش واقع است.

۱۳۸۶) سقایی، عبدالله: نهم شهریور ۱۳۴۴‏، در روستای شناط از توابع شهرستان ابهر به دنیا آمد. پدرش یدالله، فروشنده بود و مادرش ام کلثوم نام داشت. تا پایان دوره ابتدایی درس خواند. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. هفتم مرداد ۱۳۶۱ ‏، با سمت آرپی جی زن در پاسگاه زید عراق بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید. پیکرش مدت ها در منطقه بر جا ماند و شانزدهم آبان ۱۳۷۴‏، پس از تفحص در زادگاهش به خاک سپرده شد.

۱۳۸۷) سلامی، جوادعلی: شانزدهم آبان ۱۳۴۱‏، در روستای بلند پرچین از توابع شهرستان ماه نشان به دنیا آمد. پدرش نصرالله، خدمه بیمارستان بود و مادرش جمیله نام داشت. خواندن و نوشتن نمی دانست. کارگری می کرد. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. یازدهم آبان ۱۳۶۱‏، در عین خوش توسط نیروهای عراقی بر اثر اصابت ترکش به سینه، شهید شد. پیکرش را در گلزار شهدای زادگاهش به خاک سپردند.

۱۳۸۸) سلطان محمدی، رستم: نهم خرداد ۱۳۴۱‏، در روستای قشلاجوق علیا از توابع شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش میرزاعلی و مادرش عذرا نام داشت. تا پایان دوره متوسطه درس خواند و دیپلم گرفت. کارگر بود. به عنوان پاسدار وظیفه در جبهه حضور یافت. بیست و نهم خرداد ۱۳۶۳‏، در سرو توسط گروه های ضدانقلاب بر اثر اصابت گلوله به سر، شهید شد. پیکر او را در مزار پایین شهرستان زادگاهش به خاک سپردند.

۱۳۸۹) سلطانی، بهمن: سی ام آذر ۱۳۳۷، در روستای چورزق از توابع شهرستان طارم به دنیا آمد. پدرش سیاوش و مادرش فاطمه نام داشت. تا سوم متوسطه درس خواند. استوار دوم ارتش بود. نهم آبان ۱۳۶۰‏، در بستان بر اثر اصابت گلوله به شهادت رسید. پیکرش در امامزاده سیدابراهیم شهرستان زنجان به خاک سپرده شد. برادرش ساسان نیز به شهادت رسیده است.

۱۳۹۰) سلطانی، توکل: یکم اردیبهشت۱۳۴۸‏، در روستای بیرونده از توابع شهرستان زنجان دیده به جهان گشود. پدرش حسن، کشاورز بود و مادرش اثمر نام داشت. او نیز کشاورز بود. تا سوم ابتدایی درس خواند. به عنوان سرباز وظیفه در ارتش خدمت می کرد. بیست و چهارم دی۱۳۷۰‏، در سرپل ذهاب دچار سانحه رانندگی شد و به شهادت رسید. پیکر او را در زادگاهش به خاک سپردند.

۱۳۹۱) سلطانی، جبار: دوم فروردین ۱۳۴۶‏، در روستای نجی از توابع شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش قاسم و مادرش نبوت (فوت ۱۳۶۲‏) نام داشت. تا پایان دوره راهنمایی درس خواند. خیاط بود. به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور یافت. بیست و دوم تیر ۱۳۶۷‏، در فکه بر اثر اصابت گلوله به شکم و پا، شهید شد. پیکرش را در مزار پایین شهرستان زادگاهش به خاک سپردند.

۱۳۹۲) سلطانی، حاج علی: دوم آبان ۱۳۴۰‏، در روستای والارود از توابع شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش قربانعلی و مادرش عالیه نام داشت. تا سوم متوسطه درس خواند. به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور یافت. یکم اردیبهشت ۱۳۶۴، در محور اهواز- خرمشهر دچار سانحه رانندگی شد و به شهادت رسید. پیکرش را در مزار پایین شهرستان زادگاهش به خاک سپردند.

۱۳۹۳) سلطانی، حشمت الله: سی ام فروردین ۱۳۲۵‏، در شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش محمود و مادرش قیصر نام داشت. تا پایان دوره کارشناسی در دانشکده افسری درس خواند. به ارتش پیوست. سال ۱۳۵۳ ‏ازدواج کرد و صاحب یک پسر شد. به عنوان سرگرد ارتش در جبهه حضور یافت. هشتم آذر ۱۳۶۰‏، در محور بندر ماهشهر بستان بر اثر اصابت ترکش به سر و سینه، شهید شد. پیکرش را در امامزاده سید ابراهیم شهرستان زادگاهش به خاک سپردند.

۱۳۹۴) سلطانی، داود: یکم مهر ١٣۴٧ ‏، در روستای والارود از توابع شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش حسینعلی، کارگری می کرد و مادرش آراسته نام داشت. تا اول متوسطه در رشته اقتصاد درس خواند. تعمیرکار خودرو بود. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. پنجم اسفند ۱۳۶۵‏، در شلمچه بر اثر اصابت ترکش به سر، شهید شد. پیکرش را در مزار پایین شهرستان زادگاهش به خاک سپردند.

۱۳۹۵) سلطانی، ساسان: دهم دی ۱۳۴۳‏، در روستای چورزق از توابع شهرستان طارم به دنیا آمد. پدرش سیاوش و مادرش فاطمه نام داشت. تا اول متوسطه درس خواند. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. پانزدهم فروردین ۱۳۶۱‏، در محور بندر ماهشهر- بستان به شهادت رسید. پیکرش مدت ها در منطقه بر جا ماند و سال ١٣۶٨ ‏پس از تفحص در مزار پایین شهرستان زنجان به خاک سپرده شد. برادرش بهمن نیز به شهادت رسیده است.

۱۳۹۶) سلطانی، غلامحسن: دوم شهریور ۱۳۴۶‏، در روستای والارود از توابع شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش انعام علی و مادرش مطهره نام داشت. دانش آموز دوره راهنمایی و چاقوساز بود. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. بیست و هفتم شهریور ۱۳۶۱‏، در سردشت هنگام درگیری با گروه های ضدانقلاب بر اثر انفجار مین به شهادت رسید. پیکرش در مزار پایین شهرستان زادگاهش به خاک سپرده شد.

‏۱۳۹۷) سلطانی، فرهاد: نهم تیر ۱۳۴۹‏، در روستای قشلاجوق سفلا از توابع شهرستان ماه نشان به دنیا آمد. پدرش حسن (فوت ۱۳۶۵‏) و مادرش بتول نام داشت. تا پایان دوره ابتدایی ادرس خواند. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. چهارم اسفند ۱۳۶۵‏، در شلمچه بر اثر اصابت ترکش به کمر، شهید شد. پیکرش را در مزار پایین شهرستان زنجان به خاک سپردند.

۱۳۹۸) سلمان لو، اسرافیل: سی ام شهریور ۱۳۵۰‏، در روستای آقزوج از توابع شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش معرفت الله، کشاورزی می کرد و مادرش نرگس نام داشت. دانش آموز دوم راهنمایی بود. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. چهارم اسفند ۱۳۶۵‏، در شلمچه بر اثر اصابت ترکش به سر، شهید شد. پیکر او را در مزار بالای شهرستان زادگاهش به خاک سپردند.

۱۳۹۹) سلمان مهاجر، جعفر: ششم خرداد ۱۳۴۸‏، در شهرستان زنجان دیده به جهان گشود. پدرش صادق و مادرش خوشقدم نام داشت. تا پایان دوره کارشناسی در رشته مدیریت نظامی درس خواند. سرگرد ارتش بود. ازدواج کرد. سی ام اردیبهشت ١٣٨١ ‏، به عنوان خلبان در فرودگاه اصفهان هنگام رزمایش دچار سانحه هوایی شد و به شهادت رسید. پیکرش را در مزار بالای زادگاهش به خاک سپردند.

‏۱۴۰۰) سلمانی، رحیم: دوم شهریور ۱۳۴۴‏، در روستای چورزق از توابع شهرستان طارم به دنیا آمد. پدرش محمدحسین، پیرایشگر بود و مادرش رقیه نام داشت. تا پایان دوره ابتدایی درس خواند. کارگر بود. به عنوان پاسدار در جبهه حضور یافت. هجدهم آذر ۱۳۶۴‏، در جزیره مجنون عراق بر اثر اصابت ترکش به سر، شهید شد. مزار او در زادگاهش واقع است.

۱۴۰۱) سلمانی راد، رحمان: ششم خرداد ۱۳۴۱‏، در شهرستان خدابنده به دنیا آمد. پدرش حسینعلی، کشاورز بود و مادرش قدمخیرخانم نام داشت. در حد دوره ابتدایی درس خواند. به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور یافت. بیست و سوم فروردین ۱۳۶۶‏، در حاج عمران عراق بر اثر ریزش بهمن به شهادت رسید. پیکرش در گلزار شهدای شهرستان خرمدره به خاک سپرده شد.

۱۴۰۲) سلیمانی، جواد: سی ام اردیبهشت ۱۳۴۲‏، در روستای اژدهاتو از توابع شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش رضا، کشاورز بود و مادرش بتول نام داشت. تا پایان دوره ابتدایی درس خواند. او نیز کشاورز بود. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. یکم فروردین ۱۳۶۴‏، در اروندرود بر اثر اصابت ترکش خمپاره به سر و شکم، شهید شد. پیکرش را در مزار پایین شهرستان زادگاهش به خاک سپردند.

‏‌۱۴۰۳) سلیمانی، حبیب الله: دوم آذر ۱۳۴۶‏، درروستای توزلو از توابع شهرستان خدابنده به دنیا آمد. پدرش نجاتعلی، کشاورز بود و مادرش گل افروز (فوت ۱۳۶۰‏) نام داشت. تا چهارم ابتدایی درس خواند. کارگری می کرد. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. دوم خرداد ۱۳۶۱‏، در خرمشهر بر اثر اصابت گلوله به کتف، شهید شد. پیکر او را در زادگاهش به خاک سپردند.

۱۴۰۴) سلیمانی، رضا: سی ام شهریور ۱۳۴۹‏، در روستای توزلو از توابع شهرستان خدابنده به دنیا آمد. پدرش نورالله، کشاورز بود و مادرش نفیسه نام داشت. تا سوم ابتدایی درس خواند. او نیزکشاورز بود. از سوی بسیج به جبهه رفت. دوم خرداد ۱۳۶۱‏، در خرمشهر بر اثر اصابت ترکش به کمر و کتف، شهید شد. مزار او در زادگاهش واقع است.

۱۴۰۵) سلیمانی، روح الله: بیستم آبان ۱۳۴۲‏، در روستای دیزج آباد از توابع شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش اسدالله، کارگر بود و مادرش کبرا نام داشت. در حد خواندن و نوشتن سواد آموخت. او نیز کارگر بود. به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور یافت. هفدهم اردیبهشت ۱۳۶۲‏، در پیرانشهر هنگام درگیری با نیروهای حزب دمکرات بر اثر اصابت ترکش خمپاره به شهادت رسید. مزار او در زادگاهش واقع است.

‏۱۴۰۶) سلیمانی، سلیمان: یکم فروردین ۱۳۳۲، در روستای حسین آباد از توابع شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش عباسعلی و مادرش حدیقه نام داشت. در حد خواندن و نوشتن سواد آموخت. کارگر بود. سال ۱۳۶۱ ‏ازدواج کرد و صاحب یک دختر شد. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. هفدهم اردیبهشت ۱۳۶۱‏، در دارخوین بر اثر اصابت ترکش به سر، شهید شد. پیکرش را در مزار پایین شهرستان زادگاهش به خاک سپردند.

‏۱۴۰۷) سلیمانی، صدقعلی: پنجم آذر ۱۳۱۴‏، در روستای قریه رزق از توابع شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش حبیب علی و مادرش گل ناز نام داشت. خواندن و نوشتن نمی دانست. کشاورز بود. ازدواج کرد و صاحب سه پسر شد. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. یازدهم اردیبهشت ۱۳۶۱‏، در خرمشهر بر اثر اصابت ترکش به سر و صورت، شهید شد. پیکرش را در مزار پایین شهرستان زادگاهش به خاک سپردند.

‏‌۱۴۰۸) سلیمانی، علی اکبر: پنجم اسفند۱۳۳۹‏، در روستای مروارید از توابع شهرستان ابهر به دنیا آمد. پدرش رضا و مادرش شکوفه نام داشت. در حد خواندن و نوشتن سواد آموخت. کاشیکار بود. سال ۱۳۶۰ ‏ازدواج کرد و صاحب دو دختر شد. به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور یافت. بیست و ششم اردیبهشت ۱۳۶۱‏، در خرمشهر بر اثر اصابت ترکش گلوله توپ به شهادت رسید. پیکرش را در مزار بالای شهرستان زنجان به خاک سپردند.

۱۴۰۹) سلیمانی، علی حسین: سوم اردیبهشت ۱۳۴۳‏، در روستای شاه بلاغ از توابع شهرستان ایجرود به دنیا آمد. پدرش محرمعلی، کشاورز بود و مادرش فضیه نام داشت. خواندن و نوشتن نمی دانست. کارگر نانوایی بود. سال ١٣۶٢ ‏ازدواج کرد. به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور یافت. بیست و چهارم مهر ۱۳۶۳‏، در اهواز بر اثر اصابت ترکش به سر و پا، شهید شد. پیکرش را در مزار پایین شهرستان زنجان به خاک سپردند‌.

۱۴۱۰) سلیمانی، قنبرعلی: سوم تیر ۱۳۳۸‏، در روستای خرمدره از توابع شهرستان ابهر به دنیا آمد. پدرش صفی الله و مادرش طیبه نام داشت. در حد خواندن و نوشتن سواد آموخت. کشاورز بود. ازدواج کرد و صاحب یک پسر و یک دختر شد. به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور یافت. دهم شهریور ۱۳۶۲‏، در سومار توسط نیروهای عراقی بر اثر اصابت گلوله به دست، شهید شد. مزار او در زادگاهش واقع است.

۱۴۱۱) سلیمانی، ولی الله: بیست و ششم اردیبهشت ۱۳۳۸‏، در شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش عربعلی، کارگر اداره برق بود و مادرش رقیه نام داشت. تا اول راهنمایی ادرس خواند. کارگر کارخانه بود. سال ١٣۵٩ ‏ازدواج کرد و صاحب یک پسر و یک دختر شد. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. بیست و چهارم فروردین ۱۳۶۲‏، در اهواز بر اثر اصابت ترکش به دست و سینه، شهید شد. پیکرش را در مزار پایین زادگاهش به خاک سپردند.

۱۴۱۲) سلیمانی ابهری، رضا: بیست و هشتم شهریور ۱۳۴۷‏، در شهرستان ابهر به دنیا آمد. پدرش نبی الله، در آموزش و پرورش کار می کرد و مادرش بهجت نام داشت. دانش آموز چهارم متوسطه بود. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. دوازدهم اردیبهشت ۱۳۶۵‏، با سمت آرپی جی زن در فاو عراق بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید. مزار او در بهشت کبرای زادگاهش واقع است.

۱۴۱۳) سلیمانی اقدم، عبدالرضا: سی و یکم شهریور ۱۳۴۷‏، در شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش عبادالله و مادرش زینب نام داشت. تا دوم راهنمایی درس خواند. تعمیرکار لوازم صوتی بود. به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور یافت. بیست و نهم مرداد ۱۳۶۷‏، در ابوقویب توسط نیروهای عراقی بر اثر اصابت ترکش گلوله توپ به شهادت رسید. پیکر او را در مزار پایین زادگاهش به خاک سپردند.

۱۴۱۴) سلیمی، آگل: پنجم آبان ۱۳۳۲ ‏، در شهرستان لاهیجان به دنیا آمد. پدرش غلامحسن و مادرش شاه خانم نام داشت. تا چهارم متوسطه در رشته الکترونیک درس خواند. استوار دوم ارتش بود. سال ۱۳۵۳ ‏ازدواج کرد و صاحب دو پسر و یک دختر شد. دوم فروردین ۱۳۶۱‏، در چزابه بر اثر اصابت ترکش به سر، شهید شد. مزار او در شهرستان رشت واقع است.

۱۴۱۵) سلیمی، جواد: سوم اسفند ۱۳۳۵، در روستای گوزلدره از توابع شهرستان ابهر به دنیا آمد. پدرش عطوف علی (فوت ۱۳۶۶‏) و مادرش زهرا نام داشت. تا پایان دوره ابتدایی درس خواند. پاسدار بود. سال ۱۳۶۰ ‏ازدواج کرد و صاحب یک پسر و دو دختر شد. ششم مرداد ۱۳۶۷‏، در گیلانغرب توسط نیروهای عراقی بر اثر اصابت ترکش به سر، شهید شد. پیکرش را در شهر سلطانیه تابعه شهرستان زادگاهش به خاک سپردند.

۱۴۱۶) سلیمی، حسین: دوم آذر ۱۳۵۰‏، در روستای گوزل دره از توابع شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش رجبعلی، کشاورز بود و مادرش مینا نام داشت. او نیز کشاورز بود. تا پایان دوره ابتدایی درمس خواند. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. یکم بهمن ۱۳۶۵‏، در شلمچه بر اثر اصابت ترکش به سر، شهید شد. پیکرش را در گلزار شهدای زادگاهش به خاک سپردند.

‏۱۴۱۷) سلیمی، حسین: دوم شهریور ۱۳۴۸‏، در روستای قلعه جوغ سیاه منصور از توابع شهرستان ماه نشان به دنیا آمد. پدرش عباس، نانوا بود و مادرش سکینه نام داشت. تا پایان دوره ابتدایی درس خواند. او نیز نانوا بود. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. بیستم فروردین ۱۳۶۶‏، در شلمچه بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید. پیکر او را در روستای سایان شهرستان زنجان به خاک سپردند.

۱۴۱۸) سلیمی، عظمت: یکم تیر ۱۳۴۵‏، در روستای تقی کندی از توابع شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش اسدالله و مادرش مخدره نام داشت. تا پایان دوره راهنمایی درس خواند. از سوی بسیج در حضور یافت. دوم خرداد ۱۳۶۱‏، با سمت آرپی چی زن در خرمشهر بر اثر اصابت ترکش به کتف، شهید شد. پیکرش را در مزار پایین شهرستان زادگاهش به خاک سپردند.

۱۴۱۹) سلیمی، علی الله: بیست و یکم آذر ۱۳۴۷، در روستای کبوترک از توابع شهرستان خدابنده به دنیا آمد. پدرش ذبیح الله و مادرش جمیله نام داشت. تا پایان دوره ابتدایی درس خواند. پاسدار بود. سال ۱۳۶۸ ‏ازدواج کرد. هشتم خرداد ۱۳۶۹‏، با سمت معاون فرمانده واحد تخریب در بانه بر اثر انفجار مین به شهادت رسید. پیکر او را در مزار پایین شهرستان زنجان به خاک سپردند.

۱۴۲۰) سلیمی، مالک اژدر: سوم خرداد ۱۳۴۵، در روستای انگوران از توابع شهرستان ماه نشان به دنیا آمد. پدرش رجبعلی، نجار بود و مادرش لالاعذرا نام داشت. دانش آموز اول متوسطه بود. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. هفتم مهر ۱۳۶۲‏، در جزیره مجنون عراق به شهادت رسید. پیکرش مدت ها در منطقه بر جا ماند و دهم اردیبهشت ١٣٧٧ ‏، پس از تفحص در گلزار شهدای روستای قلعه جوق شهرستان زادگاهش به خاک سپرده شد.

۱۴۲۱) سلیمی، محمدآقا: دهم بهمن ١٣١٢ ‏، در شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش یوسف (فوت ۱۳۵۵‏) کشاورز بود و مادرش سریه (فوت ۱۳۴۹‏) نام داشت. خواندن و نوشتن نمی دانست. خیاط بود. سال ۱۳۳۲ ‏ازدواج کرد و صاحب پنج پسر و سه دختر شد. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. بیست و یکم آذر ۱۳۵۹‏، در آبادان بر اثر اصابت ترکش به سر، شهید شد. پیکر او را در شهرستان قم به خاک سپردند.

۱۴۲۲) سلیمی ویری، عبدالله: بیستم فروردین ۱۳۳۸، در روستای ویر از توابع شهرستان ابهر به دنیا آمد. پدرش اثبات الله (فوت ۱۳۶۲‏) کشاورز بود و مادرش فضه نام داشت. در حد خواندن و نوشتن سواد آموخت. او نیز کشاورز بود. سال ١٣۵٩ ‏ازدواج کرد و صاحب یک پسر و سه دختر شد. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. هجدهم اسفند ۱۳۶۲، در جزیره مجنون عراق به شهادت رسید. پیکرش مدت ها در منطقه بر جا ماند و سال ۱۳۷۵ ‏پس از تفحص در زادگاهش به خاک سپرده شد.

۱۴۲۳) سلیمی توپقرا، جمال: یکم بهمن ۱۳۶۶‏، در روستای توپقرا از توابع شهرستان خدابنده دیده به جهان گشود. پدرش جلال، کشاورز بود و مادرش سریه نام داشت. تا اول راهنمایی درس خواند. خیاط بود. به عنوان پاسدار وظیفه خدمت می کرد. بیست و ششم خرداد ۱۳۸۷‏، در روستای میرآباد سردشت توسط نیروهای حزب پژاک بر اثر اصابت گلوله به شهادت رسید. پیکر او را در گلزار شهدای زادگاهش به خاک سپردند.

۱۴۲۴) سنمار، صادق: بیستم بهمن ۱۳۲۵‏، در شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش ابراهیم، قندریز بود و مادرش سیده عصمت نام داشت. تا سوم متوسطه درس خواند. سال ۱۳۵۱‏ازدواج کرد و صاحب یک پسر و دو دختر شد. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. بیست و هشتم آبان ۱۳۵۹‏، در سومار توسط نیروهای عراقی بر اثر اصابت ترکش خمپاره به شهادت رسید. پیکرش را در گلزار شهدای پایین زادگاهش به خاک سپردد.

۱۴۲۵) سودی، معرفت: دوازدهم شهریور ۱۳۴۶، در روستای آمنه از توابع شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش محمدعلی و مادرش گل گز نام داشت. تا پایان دوره ابتدایی درس خواند. کارگر شیرینی پزی بود. به عنوان پاسدار وظیفه در جبهه حضور یافت. دوازدهم شهریور ۱۳۶۶‏، در بانه توسط گروه های ضدانقلاب بر اثر اصابت ترکش به سر و پا، شهید شد. پیکرش را در مزار پایین شهرستان زادگاهش به خاک سپردند.

۱۴۲۶) سودی، منصور: دهم اردیبهثت ۱۳۴۲‏، در شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش فتحعلی، کارگر کارخانه بود و مادرش صدیقه نام داشت. تا دوم متوسطه درس خواند. سال ۱۳۶۲ ‏ازدواج کرد و صاحب یک دختر شد. به عنوان پاسدار در جبهه حضور یافت. بیست و سوم مرداد ۱۳۶۶‏، با سمت مسئول واحد اطلاعات -عملیات در ابوالفتح عراق به شهادت رسید. اثری از پیکرش به دست نیآمد.

سوری، خلیل: ر. ک فرهنگ اعلام شهدای استان تهران.

۱۴۲۷) سهابی، حسینعلی: نهم شهریور ۱۳۴۵‏، در روستای پشتوک از توابع شهرستان ماه نشان به دنیا آمد. پدرش محمدباقر و مادرش حبیبه نام داشت. خواندن و نوشتن نمی دانست. سیمانکار بود. ازدواج کرد. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. بیستم اردیبهشت ۱۳۶۱‏، در خرمشهر به شهادت رسید. مزار او در گلزار شهدای زادگاهش واقع است.

۱۴۲۸) سهرابی، اباصلت: هجدهم خرداد ۱۳۲۲‏، در روستای شیخ جابر از توابع شهرستان ایجرود به دنیا آمد. پدرش اسمعلی و مادرش لیلان نام داشت. تا پایان دوره ابتدایی درس خواند. نقاش ساختمان بود. سال ۱۳۴۶ ‏ازدواج کرد و صاحب سه پسر شد. چهاردهم آذر ۱۳۵۷‏، در زنجان هنگام تظاهرات علیه رژیم شاهنشاهی بر اثر اصابت گلوله به شهادت رسید. پیکرش را در مزار پایین همان شهرستان به خاک سپردند.

۱۴۲۹) سهرابی، ابراهیم: دوم مرداد ۱۳۵۰‏، در شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش قدرت الله، فروشنده دوره گرد بود و مادرش نجیبه نام داشت. تا پایان سوم متوسطه درس خواند. به عنوان پاسدار وظیفه خدمت می کرد. شانزدهم مرداد۱۳۷۱‏، در سر قشلاق سنندج هنگام رزمایش غرق و شهید شد. پیکرش را در مزار بالای زادگاهش به خاک سپردند.

۱۴۳۰) سهرابی، صفی الله: دوم خرداد ۱۳۴۶‏، در روستای تقی کندی از توابع شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش علی، کارگر بود و مادرش نورنسا، نام داشت. در حل خواندن و نوشتن سواد آموخت. سال ۱۳۶۳ ‏ازدواج کرد و صاحب یک پسر شد. به عنوان پاسدار وظیفه در جبهه حضور یافت. نهم بهمن ۱۳۶۵‏، در مهران توسط نیروهای عراقی بر اثر اصابت ترکش به پا و شک، شهید شد. پیکرش را در مزار پایین شهرستان زادگاهش به خاک سپردند.

۱۴۳۱) سهرابی، عباس: دوم شهریور ۱۳۴۰‏، درشهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش سلطانعلی و مادرش نرگس نام داشت. دانش آموز اول متوسطه بود. چهاردهم آذر ۱۳۵۷‏، در زادگاهش هنگام تظاهرات علیه رژیم شاهنشاهی بر اثر اصابت گلوله به شهادت رسید. پیکرش در مزار پایین همان شهرستان به خاک سپرده شد.

۱۴۳۲) سهرابی، علیرضا: هشتم اردیبهشت ۱۳۴۴‏، در روستای شیخ جابر از توابع شهرستان ایجرود به دنیا آمد. پدرش احمدعلی، کارگر بود و مادرش فاطمه نام داشت. خواندن و نوشتن نمی دانست. او نیز کارگر بود. سال ۱۳۶۳ ‏ازدواج کرد و صاحب یک پسر شد. به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور یافت. هفدهم دی ۱۳۶۴‏، در کوشک بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید. پیکرش را در مزار پایین شهرستان زنجان به خاک سپردند.

۱۴۳۳) سهرابی، محمود: دوم فروردین ۱۳۴۳‏، در شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش خلیل (فوت ۱۳۴۸‏) و مادرش معصومه نام داشت. تا پایان دوره کاردانی درس خواند. به عنوان پاسدار در جبهه حضور یافت. نوزدهم دی ۱۳۶۵‏، با سمت معاون گروهان غواصی در شلمچه بر اثر اصابت ترکش به سر، شهید شد. پیکرش را در مزار پایین زادگاهش به خاک سپردند.

۱۴۳۴) سهرابی نژاد، حسین: دوم خرداد ۱۳۳۹‏، در روستای زنگی کوه از توابع شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش اصغر (فوت ۱۳۵۷‏) و مادرش نجیبه نام داشت. تا پایان دوره متوسطه دررشته اقتصاد درس خواند و دیپلم گرفت. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. بیستم اسفند ۱۳۶۰‏، با سمت نیروی واحد تدارکات در شوش بر اثر اصابت ترکش به سر، شهید شد. پیکرش را در مزار پایین شهرستان زادگاهش به خاک سپردند. او را ناصر نیز می نامیدند.

۱۴۳۵) سیادت، سید ابوالفضل: دوازدهم خرداد ۱۳۴۱‏، در شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش جواد و مادرش عصمت نام داشت. تا اول راهنمایی درس خواند. راننده بود. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. یازدهم اردیبهشت ۱۳۶۱‏، در ام الرصاص عراق بر اثر اصابت ترکش به سر، شهید شد. پیکرش را در مزار بالای زادگاهش به خاک سپردند.

۱۴۳۶) سیاری، فهیمه: یکم خرداد ۱۳۳۹‏، در شهرستان تهران به دنیا آمد. پدرش اکبر و مادرش محبوبه نام داشت. تا پایان دوره کاردانی درس خواند. سپس به فراگیری علوم دینی و حوزوی پرداخت. طلبه بود. به عنوان بسیجی در جبهه حضور یافت. دوازدهم آذر ۱۳۵۹‏، در بانه هنگام درگیری با گروه های ضدانقلاب بر اثر اصابت گلوله به سر، شهید شد. پیکرش را در مزار پایین شهرستان زنجان به خاک سپردند.

‏۱۴۳۷) سیدلو، مشهود: دهم آبان ۱۳۵۳‏، در روستای زرین آباد از توابع شهرستان خدابنده به دنیا آمد. پدرش علی اکبر، کشاورز بود و مادرش شمس جهان (فوت ۱۳۵۵‏) نام داشت. در حد خواندن و نوشتن سواد آموخت. او نیز کشاورز بود. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. بیستم دی ۱۳۶۵‏، در شلمچه بر اثر اصابت ترکش به سر، شهید شد. مزار او در زادگاهش واقع است.

۱۴۳۸) سید میرزایی صراف، سیدمهدی: سی ام فروردین ۱۳۵۶، در شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش سیدحسین، معلم بود و مادرش فریده نام داشت. دانش آموز چهارم ابتدایی بود. دوم بهمن ۱۳۶۵‏، در بمباران هوایی زادگاهش به شهادت رسید. پیکرش در مزار بالای همان شهرستان به خاک سپرده شد.

۱۴۳۹) سیفی، برهان: بیستم فروردین ۱۳۴۷‏، در روستای ماسوله از توابع شهرستان فومن به دنیا آمد. پدرش سلطان و مادرش حوریه نام داشت. تا پایان دوره راهنمایی درس خواند. کارگر بود. به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور یافت. بیست و یکم تیر ۱۳۶۷‏، در بمباران شیمیایی موسیان به شهادت رسید. پیکرش را در روستای نوکیان شهرستان زنجان به خاک سپردند.

۱۴۴۰) سیفی، داود: یکم خرداد ۱۳۶۴‏، در روستای شهرستانک از توابع شهرستان خدابنده به دنیا آمد. پدرش مسیح الله، کارگر بود و مادرش زهرا نام داشت. تا پایان دوره متوسطه درس خواند و دیپلم گرفت. به عنوان سرباز نیروی انتظامی خدمت می کرد. دوازدهم مهر ۱۳۸۴‏، در کوه دکو سرباز توسط اشرار به اسارت در آمد و سپس بر اثر اصابت گلوله به سر، شهید شد. مزار او در روستای جرین تابعه شهرستان زادگاهش واقع است.

۱۴۴۱) سیفی، غلامعلی: هشتم فروردین ۱۳۳۱‏، در روستای بلند پرچین از توابع شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش برجعلی، کشاورز بود و مادرش غنچه نام داشت. در حد خواندن و نوشتن سواد آموخت. او نیز کشاورز بود. ازدواج کرد و صاحب یک پسر شد. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. بیست و هشتم تیر ۱۳۶۱‏، در شلمچه بر اثر اصابت ترکش به سر، شهید شد. مزار او در گلزار شهدای زادگاهش واقع است.

۱۴۴۲) سیفی اصل زنجانی، منصور: پنجم آذر ۱۳۳۹‏، در شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش سیف الله و مادرش محترم نام داشت. تا پایان دوره متوسطه در رشته اقتصاد درس خواند و دیپلم گرفت. به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور یافت. چهاردهم اردیبهشت ۱۳۶۱‏، در بانه توسط نیروهای عراقی بر اثر اصابت گلوله به شهادت رسید. پیکرش در مزار پایین زادگاهش به خاک سپرده شد.

۱۴۴۳) سیمایی، ابوالفضل: سال ۱۲۹۷‏، در شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش ابراهیم نام داشت. خواندن و نوشتن نمی دانست. فرش فروش بود. ازدواج کرد و صاحب یک پسر شد. دوم بهمن ۱۳۶۵‏، در بمباران هوایی زادگاهش به شهادت رسید. پیکرش را در مزار پایین همان شهرستان به خاک سپردند. همسرش مقدسه ژاله ستاری نیز به شهادت رسیده است.

۱۴۴۴) سیمین تاب، بقا: یکم فروردین۱۳۴۲‏، در شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش محمد و مادرش طاهره نام داشت. تا پایان دوره مقدماتی در نهضت سوادآموزی درس خواند. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. چهارم اسفند ۱۳۶۵‏، در شلمچه بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید. مزار او در زادگاهش واقع است.

۱۴۴۵) سینایی، عابدین: سوم دی ۱۳۴۰‏، در روستای سیوری از توابع شهرستان بیجار به دنیا آمد. پدرش محمدعلی، کشاورز بود و مادرش گوهرتاج نام داشت. تا پایان دوره ابتدایی درس خواند. او نیز کشاورز بود. به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور یافت. دهم آبان ۱۳۵۹‏، در سرپل ذهاب توسط نیروهای عراقی به شهادت رسید. مزار او در بهشت زهرای شهرستان تهران واقع است.

‏۱۴۴۶) سیوانی، مسعود: دوازدهم خرداد ۱۳۴۲‏، در شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش سیدرفیع و مادرش بهیه نام داشت. دانش آموز چهارم متوسطه بود. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. بیست و ششم تیر ۱۳۶۱‏، در شلمچه بر اثر موج انفجار و ضربه مغزی به شهادت رسید. پیکرش در مزار پایین زادگاهش به خاک سپرده شد.

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.