حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. ساعت تعداد کل نوشته ها : 6289 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد دیدگاهها : 363×
فتنه ۸۸ طراحی دشمن با استفاده از توان داخلی بود
0

حجت الاسلام مسعود صفی یاری امروز در گفت و گو با خبرنگار موج رسا با اشاره به قرار گرفتن در آستانه ۹ دی به عنوان روز بصیرت،بیان کرد:فتنه سال ۸۸ اگر چه در نگاه اول اتفاقی ساده مطرح می شد اما با آشکار شدن ابعاد فتنه،گستردگی آن به خوبی مشخص شد. وی با بیان اینکه […]

پ
پ

حجت الاسلام مسعود صفی یاری امروز در گفت و گو با خبرنگار موج رسا با اشاره به قرار گرفتن در آستانه ۹ دی به عنوان روز بصیرت،بیان کرد:فتنه سال ۸۸ اگر چه در نگاه اول اتفاقی ساده مطرح می شد اما با آشکار شدن ابعاد فتنه،گستردگی آن به خوبی مشخص شد.
وی با بیان اینکه در موضوع فتنه ۸۸ حتی برخی از خواص که نگاه عمیقی به مسئله ندارند،خیلی سطحی به این موضوع توجه کرده وآن را بیشتر دعوای انتخاباتی مطرح کردند،اظهارداشت:اما مقام معظم رهبری از فتنه با واژه عمیق بیماری بیان کرده و در تحلیل دیگری از واژه طراحی شده برای فتنه سال ۸۸ استفاده کردند که این موضوع نشان می دهد فتنه در این سال دارای عقبه کاملا برنامه ای و مهندسی شده بود.

این مسئول با اشاره به اینکه دشمنان با همکاری جریان داخلی برای جریان براندازی نظام اسلامی از ۱۰ سال گذشته برنامه داشتند تا انتقام خود را از حضرت امام، مقام معظم رهبری و مردم بگیرند،اظهارداشت:اگر فتنه با این نگاه تبیین و تحلیل شود،می توان به صراحت به عقبه آن پی برد.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان بر ضرورت نگاه عالمانه و هوشمندانه در خصوص فتنه سال ۸۸باتاکید گفت: اگر بدون تحلیل به آن توجه شود،در آینده هم دچار اشتباه و دردسرهای بزرگتری می شویم.
حجت الاسلام صفی یاری با اشاره به اینکه از مجموعه بررسی ها و تحلیل های در دست می توان به این جمع بندی رسید که فتنه سال ۸۸، طراحی دشمن با بازیگری بخشی از عناصر مغرض و ناآگاه در داخل کشور بود که حماسه حضور ۸۵ درصدی مردم در انتخابات دهم را به کام مردم، رهبری و دوستداران انقلاب اسلامی تلخ کرد.
وی با بیان اینکه اعترافات سران فتنه نشان از برنامه ریزی های متعدد قبل و بعد از فتنه با جهت گیری های براندازانه را به خوبی نشان می دهد، خاطرنشان کرد:فتنه گران اصل ولایت فقیه را هدف قرار داده و سران فتنه در چهره های پیدا و پنهان به دنبال پایین کشیدن خیمه ولایت بودند که ایام انتخابات را فرصتی برای زدن آخرین ضربه به ولایت فقیه انتخاب کردند.
این مسئول با اشاره به بهانه تراشی های مختلف در قبل و بعد از انتخابات از جمله اگر کاندیدایی رای نیاورد در واقع رهبری رای نیاورده است، ابراز کرد:همانگونه که مقام معظم رهبری در چند ماه اخیر اشاراتی را داشتند نشان داد که فتنه گران با اصل اسلام و نظام کار دارند.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان با اشاره به اینکه فتنه گران با همکاری استکبار، صهیونیست، انگلیس وآمریکا با بازیگری عناصر داخلی، فریب خوردگان، مغرضین و منافقین درصد براندازی نظام اسلامی بودند،ابراز کرد: در داخل برخی ها می خواهند فتنه ۸۸ بازگویی و احیا نشود.

وی با بیان اینکه برخی عناصر داخلی تلاش می کنند تا حماسه ۹ دی و فتنه گری های دشمنان در سال ۸۸ در جریان و پس از انتخابات به هر دلیل فراموش شود،خاطرنشان کرد: اما اصرار حکیمانه مقام معظم رهبری بر این است که فتنه ۸۸ و پیآمد آن،حماسه بزرگ ۹ دی نباید فراموش شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان با اشاره به جرم های سنگین فتنه گران در ایجاد دو دستگی در میان مردم،گفت: با وجود همه توطئه ها،اراده الهی و هوشمندی همیشگی مقام معظم رهبری و حضور حماسی مردم نقشه ها را خنثی کرد.
این مسئول جمع بندی گناهان فتنه گران را در جدول ۲۲ گناه نابخشودنی یادآورشد وابراز کرد: با نگاهی به فتنه ۸۸ می توان عمق خباثت و توطئه دشمنان را به درستی فهمید.
حجت الاسلام صفی یاری هدف قرار دادن ارزش ها و باورهای دینی مردم ایران را یکی از بزرگترین خسارت های فتنه گران عنوان کرد و گفت: فتنه گران به دنبال  زودودن هویت اصلی انقلاب دینی بودند در حالی که همین هویت اصیل موجب سرنگونی طاغوت شده، حماسه دفاع مقدس را رقم زد تا جاییکه حتی یک وجب از خاک کشور در دست دشمن قرار نگرفت.
وی با بیان اینکه دشمنان در محاسبات خود اشتباه کرده و غیرت دینی مردم را فراموش کرده بودند،اظهارداشت:مردم ایران مطیع مقام معظم رهبری بوده و اجازه ندادند دشمنان نمادهای اعتقادی را مورد هجمه قرار دهند.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان تعرض به عاشورا را به عنوان نقطه عطفی اعتقادی مردم اشتباه مسلم فتنه گران عنوان کرد و گفت: تعرض به نمادهای عاشورایی در  نظام جمهوری اسلامی، تحت ولایت فقیه و مردم متدین خسارت بزرگ فتنه گران بود.
حجت الاسلام صفی یاری با اشاره به تعرض فتنه گران به شعارهای انقلابی،استکبار ستیزی، مقابله و مبارزه با ظالم به عنوان اصول ناب فکری حضرت امام خمینی (ره) در روز قدس ، افزود: روز قدس تجلی مقابله با رژیم صهیونیستی و آمریکا است که فتنه گران با ایجاد دریچه انحرافی سعی در تحریف اصول و مبانی فکری امام و انقلاب اسلامی داشتند که بازخورد تلخی در جامعه بین الملل برای نظام اسلامی داشت.

وی با اشاره به اینکه این اقدام فتنه گران و دشمنان دل انقلابیون و متدین دنیا را لرزاند، گفت: این جرم، جرم کمی نیست.

این مسئول با بیان اینکه متهم کردن نظام اسلامی به دروغگویی و تقلب از دیگر جرم های فتنه گران است، گفت: فتنه گران دامنه اعتماد مردم را که بزرگترین سرمایه نظام است، مورد هدف قرار داده و بر اساس ادعای دروغ مردم را به خیابان ها کشیدند که این موضوع هم  گناه نابخشودنی است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان گفت: اقدامات فتنه گران در هشت ماه دشمن را به براندازی از درون امیدوار کرده و اقتدار بین المللی نظام اسلامی را زیر سئوال برده و موجب شادی دشمن شد.

حجت الاسلام صفی یاری با بیان اینکه همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند:فتنه گران قانون گریزی را باب کرده و آنقدر فضا را غبارآلود کردند که از مسیر قانون گریزی و قانون ستیزی دم از قانون زدند، افزود: حضور مردم تنها دارویی بود که این بیماری و غده سرطانی را از ریشه کرد.

وی یادآور شد: حضور در حماسه ۹ دی آتش فتنه را خاموش کرده و شر فتنه گران را به خودشان بازگردانند.

این مسئول با اشاره به اینکه  حضور عاشورایی و حماسی و تاثیرگذار مردم در حماسه ۹ دی،پایه های نظام را تحکیم کرده و دوستان را امیدوار و دشمنان را نا امید کرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان با بیان اینکه در فضای فتنه و پس فتنه  و حتی حماسه ۹ دی، خواص و بخشی از نخگان امتحان خوبی پس ندادند و بسیار عقب تر از مردم عادی در صحنه بودند، افزود: این در حالی است که خواص باید انقلابی تر،عاقلانه تر،سیستمی تر و منطقی تر تحلیل داشته و حضور به هنگام داشته باشند.

حجت الاسلام صفی یاری عقب نماندن خواص را مطالبه رهبری عنوان کرد و افزود: خواص باید حواسشان جمع باش تا در جریانات  و فتنه ها راه را گم نکنند.

وی با اشاره به ادامه راه فتنه در حال حاضر، گفت: امروز چه بسا ریشه های فتنه با چهره های بزک کرده،تغییر گفتمان و تغییر فتار همچنان باقی است.

*اگر بصیرت نباشد دچار فتنه های دیگر می شویم

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان با بیان اینکه مردم نباید صحنه و پشت رهبری را خالی کنند، گفت:اگر خواص ما بصیرت لازم را به دست نیاوردند دچار فتنه های دیگری شویم.

حجت الاسلام صفی یاری بیان داشت: در حال حاضر در بخشی از بدنه مسئولان و سیاسیون  نگاه فتنه استمرار دارد و در پوشش دیگری مطرح و دنبال می شود.

وی بر ضرورت توجه به تحلیل ها و تذکرات مقام معظم رهبری تاکید کرد و گفت: سکوت در برابر فتنه ۸۸،منجر به تقویت فتنه می شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان با اشاره به اینکه  فتنه سال ۸۸، خط قرمز نظام اسلامی است و باید مسئولان موضع خود را نسبت به فتنه ۸۸ صریح و با صدای بلند اعلام کنند، یادآور شد: فتنه ۸۸ مرز روشنی برای تفکر انقلابی و غیر انقلابی، ولایی و غیرولایی و سکولار و انقلابی است، گفت: اینکه برخی ها دو پهلو صحبت کرده یا مواضع خنثی داشته و از بیانات رهبری استفاده ابزاری و گزینشی کنند، این افراد بازی در میدان فتنه باز می کنند.

این مسئول خاطرنشان کرد: در بحث فتنه باید موضع مسئولان روشن باشد چرا که رگه های فتنه باقی است.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.