حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. ساعت تعداد کل نوشته ها : 6312 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد دیدگاهها : 363×
غواصی در آب سرد کارون
5

خاطره ای کوتاه از غواصی شهید احدآقا زاده صبح یکی از روزهای آخر آذر، دستۀ غواصی ما به همراه دسته‌های اول و سوم گروهان آمادۀ ورود به کارون شد. اول صبح بود و هوا سردتر از روز قبل. آن‌قدر سرد که دیگر نمی‌شد حتی داخلِ آب پناه گرفت. مربی‌ها از نیروها می‌خواستند برای شروع تمرین […]

پ
پ

خاطره ای کوتاه از غواصی شهید احدآقا زاده

صبح یکی از روزهای آخر آذر، دستۀ غواصی ما به همراه دسته‌های اول و سوم گروهان آمادۀ ورود به کارون شد. اول صبح بود و هوا سردتر از روز قبل. آن‌قدر سرد که دیگر نمی‌شد حتی داخلِ آب پناه گرفت. مربی‌ها از نیروها می‌خواستند برای شروع تمرین وارد آب شوند، ولی کسی جرئت این کار را نداشت. آب کارون مثل یخ بود. بااین‌همه، هیچ‌کس هم نمی‌خواست بپذیرد که کم آورده و کوتاه آمده است.
ما مشغول نبرد با تردید خود بودیم که بریم توی آب یا نه، که احد آقازاده نیم خیز کرد به سمتِ آب. همه داشتیم نگاش می‌کردیم که یکهو داد زد: ’هرکه دارد هوس کرب‌وبلا بسم‌الله!‘ این رو گفت و در یک‌ چشم‌برهم‌زدنی وارد آب شد. نگاهش که می‌کردی، از به‌هم‌خوردن دندون‌هاش می‌فهمیدی با سرمای آب چه جنگی می‌کنه، اما با همان حال داد می‌زد که ’بچه‌ها! بیایید… آب ولرمه‘ کار احد باعث شد بقیه هم وارد کارون بشن.» چند روز پس از این قضیه، احد آقازاده در عملیات کربلای چهار کربلایی شد.

برگرفته ازکتاب مهمانان ام الرصاص خاطرات سید جعفر حسینی ودیق

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.