حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. ساعت تعداد کل نوشته ها : 6297 تعداد نوشته های امروز : 1 تعداد دیدگاهها : 363×
عملیات عاشورای ۲-محدود
3

عملیات محدود عاشورای ۲ ساعت ۲ بامداد روز ۲۴ مرداد ماه ۱۳۶۴ با رمز یا‌مهدی (عج)در منطقه عمومی چنگوله واقع در جنوب شهر مرزی مهران توسط نیروی زمینی سپاه پاسداران با هدف انهدام نیروهای دشمن صورت پذیرفت. آزادی تپه دوقلو نیروهای خودی در این حمله یک روزه که با هدف انهدام نیروهای عراقی مستقر در […]

پ
پ

عملیات محدود عاشورای ۲ ساعت ۲ بامداد روز ۲۴ مرداد ماه ۱۳۶۴ با رمز یا‌مهدی (عج)در منطقه عمومی چنگوله واقع در جنوب شهر مرزی مهران توسط نیروی زمینی سپاه پاسداران با هدف انهدام نیروهای دشمن صورت پذیرفت.

آزادی تپه دوقلو
نیروهای خودی در این حمله یک روزه که با هدف انهدام نیروهای عراقی مستقر در منطقه آغاز شده بود، ضمن رسیدن به این هدف و کشته و زخمی نمودن و اسارت ۵۱۰ نفر از نیروهای دشمن، به گردان ۱ و ۲ از تیپ ۱۱۴ لشکر ۳۵ عراق آسیب رساندند. همچنین چندین دستگاه خودرو و مقادیری مهمات از دشمن نابود شد و علاوه بر به غنیمت گرفتن چند قبضه خمپاره‌انداز و مهمات از دشمن، شماری سلاح سبک و سنگین نیز به دست رزمندگان اسلام افتاد و مهمتر از همه آنکه تپه دوقلو و ارتفاع ۱۴۵ از دست دشمن خارج شد.

در مدت آماده سازی عملیات شگفت انگیز والفجر ۸،ضرورت داشت جبهه ها همچنان فعال نگاه داشته شوند و دشمن به حال خود رها نگردد. بر این اساس، در منطقه جنگوله(واقع در جنوب مهران) عملیاتی به تدبیر سپاه طراحی و اجرا گردید که هدف از آن، تصرف و تـأمین عوارض مهم منطقه و گرفتن تلفات از نیروهای دشمن بود. این عملیات در بامداد ۲۴/۵/۱۳۶۴با نام “عاشورای۲″و رمز “یا مهدی (عج)ادرکنی” توسط حماسه­ سازان صحنه نبرد با موفقیت اجرا شد و بعد از پاکسازی نیروهای دشمن و انهدام جنگ­ افزارهای سبک و سنگین آنها، اهداف تعیین شده از جمله ارتفاعات دوقلو و ۱۴۵به دست رزمندگان اسلام افتاد و تأمین گردید.

خلاصه گزارش عملیات :
نام عملیات: عاشورای ۲ (محدود)
زمان اجرا: ۲۴/۵/۱۳۶۴
مدت اجرا: یک روز
تلفات دشمن (کشته، زخمی و اسیر):‌ ۵۱۰ نفر
رمز عملیات: یا مهدی (عج)
مکان اجرا: منطقه عمومی چنگوله واقع در جنوب شهر مرزی مهران
ارگان‌های عمل‌کننده: رزمندگان نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
اهداف عملیات: انهدام نیروهای دشمن

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.