شهید یعقوبعلی محمدی

شهید یعقوبعلی محمدی مردی از دیار شب شکنان سپیدباور بود که در برکه ای از خون شنا کرد و تن و جان به آبشار زلال عشق شستشو داد. سردار سواران موج و رزم آور شبگیری از خیل هزاران آرش جبهه توحید؛ آنان که نصرت حق قوت بازویشان بود و روح خدا علمدارشان و چنین بود که جبهه ها را به گالری وحشت برای دشمن بدل کردند و مرگ را به بازی گرفتند.
این سردار دلیر دریادل در سال ۱۳۴۰ و در دیار دیرین زنجان قدم به عرصه دنیای فانی نهاد و در باغ زمان به تماشای زندگی نشست. او چون کودکان دیگر دردامن پرمهر مادر و در سایه سار کار و تلاش پدر ریشه کرد و بالنده شد. هنگام که نهال ذهنش جوانه زد وارد دبستان شد و دوران ابتدایی راهنمایی و دبیرستان را با موفقیت سپری کرد و موفق به اخذ دیپلم فنی« مکانیک عمومی» از هنرستان فنی گردید.

آنگاه که آوای بیداری در آسمان ایرن طنین انداز شد او هم به سیل توفنده توده های میلیونی پیوست و در صف سپاهیان توحید جای گرفت.وی بارها با گروه های ضدانقلاب درگیر و حتی تهدید به ترور شد.وقتی که شب پرستان تیره دل رویت خورشید انقلاب اسلامی را برنتابیدند و جنگ ناجوانمردانه ای را بر ایران تحمیل کردند ، یعقوبعلی به گروه مرغان آغشته به عشق بسیج پیوست و روانه دلخانه پرنگار جبهه شد تا به پاسداری از مرزهای شرف و آزادی همت گمارد.
او با حضور مردانه اش در عملیات های زیادی شرکت کرد وهمپای دیگر مجاهدان دلاور ایران زمین لبخند تجاوز را برلبان متجاوزین خشکاند. سرانجام مرغ بلند آشیان جانش تاب ماندن در قفس تن را نیاورد و او در عملیات کربلای ۴ در تاریخ ۴/۱۰/۱۳۶۵ در حالی که فرماندهی گروهان غواصان را بر عهده داشت در منطقه ام الرصاص عراق شربت شهادت را بر سر کشید و چهره در خضاب خون کرد؛ پایان انتظاری پرشکوه و آغاز ابدیت و جاودانگی.
خدایا! ماندیم چه دلگیر گشتند چه دلسوز. فهرست عملیاتی که شهید در آن شرکت داشت:
۱-عملیات حصر آبادان
۲- فتح المبین
۳- بیت المقدس
۴-والفجرمقدماتی
۵- والفجر۳
۶- والفجر ۴
۷- عملیات والفجر۶
۸-خیبر
۹- بدر
۱۰- والفجر ۱۰ همراه با مجروحیت شدید
۱۱- کربلای ۴(شهادت)

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code