شهید پرویز خدابنده لو

پرویز خدابنده لو فرزند رستمعلی در سال ۱۳۴۸ هجری شمسی در روستای پیر مرزبان از توابع بخش بزینه رود شهرستان خدابنده استان زنجان متولد گردید. شغل پدر شهید کشاورزی بود . پرویز تحصیلات ابتدایی تا کلاس چهارم را در زادگاه خود روستای پیرمرزبان گذراند.اخلاق شهید عالی بود .اهمیت زیادی به حق الناس و بیت المال داشت.

پرویزدر تاریخ دهم مردادماه سال ۶۰ از واحد بسیج ناحیه زنجان به ماموریت نظامی اعزام شده و در تاریخ یکم آذرماه۶۰ در منطقه پنجوین عراق به شهادت رسید.پیکر پاک شهید در زادگاهش روستای پیرمرزبان به خاک سپرده شد.
روحش شاد و یادش گرامی

وصیت نامه

بسم الله الرحمن الرحیم

به نام الله پاسدار خون شهیدان و به نام آنکه زندگیم به دست اوست. با سلام و درود به رهبر کبیر انقلاب و با درود به رزمندگان جبهه پیکار نبرد حق علیه باطل و با سلام و درود به امت شهیدپرور ایران.
من بنا به وظیفه شرعى خودم، راهى را انتخاب مى کنم که فى سبیل الله است و براى یارى حسین (ع) و پاسخ دادن به نداى رهبر کبیر انقلاب مى باشد، خواستم تا دین خود را نسبت به انقلاب ایفا نمایم و گناهان خود را از این طریق از صفحه زندگیم محو نمایم.
مردم قهرمان پرور!

این انقلاب به آسانى به دست ما نرسیده است و در کسب آن خونهاى پاکى همچون مطهرى ها، بهشتى ها، و دستغیب ها ریخته شده است. کوشش کنید تا به طور احسن از آن مواظبت نمایید. اگرمسامحه ورزید یا سهل انگارى نمایید، باعث از بین رفتن همه این خونها خواهید شد.
پدرم و مادرم!

اگر جوانتان را در راه خدا دادید، صبور و مقاوم و استوار باشید. مبادا در نبودن جسم بى ارزش من، خداى ناکرده عملى انجام دهید که موجب ناخشنودى خداوند واقع گردد، از درجه و اجر من بکاهد. اگر کشته شدم، دست به آسمان بلند کنید و بگویید: خدایا! این قربانى را از ما بپذیر. پدر! مى خواستم با دست خود، مرا به خاک بسپارى و از زحمات شما که رنجهاى زیادى متحمل شدید، متشکرم. امیدوارم مرا حلال کنید.

خواهرانم!

مى دانم که شما علاقه داشتید، من داماد شوم. ولى داماد شدن در جبهه لذت دیگرى دارد. راه حضرت زینب (س) را پیشه کنید و حجاب خود را حفظ نمایید و پیامم را به جامعه اسلامى برسانید.

برادرانم!محمدعلى و جواد!

شما در انتخاب دوست منتهاى کوشش خودتان را مبذول بدارید و راهى که من رفتم، دنبال کنید و پرچم افتاده ام را به دست بگیرید و با دشمن نبرد کنید.
دوستان و آشنایانم! راهى که من و دیگر رزمندگان به سوى آن رفتیم، در پیش بگیرید و وسوسه هاى شیطانى شما را نفریبد و پیوند خود را با روحانیت محکم کنید و در صف هاى نماز جمعه و جماعت شرکت نمایید تا این اعمال شما خارى در چشم دشمنان باشد.
پرویز خدابنده‌لو، شماره شناسنامه ۵٫۶، تاریخ تولد: ۱۳۴۸، عملیات والفجر ۳، محل شهادت: پنجوین عراق،
آدرس کامل: شهرستان خدابنده، روستاى پر مرزبان
والسلام علیکم و رحمه‌الله و برکاته

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code