حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. ساعت تعداد کل نوشته ها : 6296 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد دیدگاهها : 363×
شهید مصطفی انصاری
2

انصاری، مصطفی: بیست وششم اردیبهشت۱۳۴۴‏، در شهرستان تهران به دنیا آمد. پدرش عباس، راننده بود و مادرش موچول نام داشت. دانش آموز سوم متوسطه بود. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. شانزدهم آبان ۱۳۶۱‏، در عین خوش توسط نیروهای عراقی بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید. مدفن او در مزار پایین شهرستان زنجان […]

پ
پ

انصاری، مصطفی: بیست وششم اردیبهشت۱۳۴۴‏، در شهرستان تهران به دنیا آمد. پدرش عباس، راننده بود و مادرش موچول نام داشت. دانش آموز سوم متوسطه بود. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. شانزدهم آبان ۱۳۶۱‏، در عین خوش توسط نیروهای عراقی بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید. مدفن او در مزار پایین شهرستان زنجان واقع است.

وصیتنامه:

اى ملت شهید پرور و قهرمان ایران! من شما را سفارش مى کنم که امام عزیز را تنها نگذارید و همیشه او را یارى کنید و اگر در جبهه ها، پیروزیهایى نصیبمان مى شود، مغرورتان نگرداند که تمام کار در دست خداوند است و گلوله اى که از تفنگ یک رزمنده اى بیرون مى آید، آن گلوله را خدا در قلب دشمن مى نشاند و این سلاحهاى ایمان و معنوى ماست که ما را پیروز مى کند، فقط به خدا متکى باشید و بس.

خاطره: مصطفی جمعا دوبار به جبهه اعزام شد، بار اول که اعزام شد خیلی عادی و طبق روال معمولی بود.بار دوم که می خواست اعزام شود حس غریبی بود چند نفر از فامیل های دور و نزدیک در محل اعزام بودیم، لحضه آخرین وداع وقتی که خداحافظی کردیم، و نوبت به روبوسی رسید یک احساس خاصی پیدا کردم، هنوز هم که هنوز است آن لحضه آخرین دیدار را در یاد دارم.

راوی: مرتضی انصاری (برادرشهید)

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.