شهید مدافع حرم داود مرادخانی

شهید داود مرادخانی در ۱۳۴۸/۱/۱ درتهران به دنیا آمد. ۶ ساله بود که خانواده اش به زنجان مهاجرت کردند.جوانی انقلابی و پرورش یافته در پایتخت شور و شعور حسینی.۱۷ساله بود که سنگر دانش را رها کرد تا به یاری حسین زمان بر صدامیان بعثی بشورد. سرزمین های غرب و جنوب ایران، شرق دجله و هورالعظیم قدم های این شهید را به خاطر دارند.
شهید مرادخانی در میدان نبرد درعملیات والفجر۱۰درحلبچه مجروح شد و از خیل جانبازان شیمیایی بود.
درسال۶۵ به عنوان بسیجی داوطلب به جبهه رفت و در سال۶۶ وارد سپاه پاسداران شد و در سال۶۷/۱۰/۲۷ ازدواج کرد وحاصل ۲۷سال زندگی مشترکشان دو دختر بود. شهید پس از پایان جنگ تحمیلی تامقطع فوق دیپلم ادامه تحصیل داد.
شهید مرادخانی مومنی مهربان وخوش روبود که علاقه اش به امام راحل وامام خامنه ای وصف ناپذیر بود. فرمان ولایت همیشه ارجح ترین پیام زندگی اش بود. به نماز عشق می ورزید و خواندن نماز اول وقت از مهم ترین ویژگی هایش به شمار می رفت.
شهیدمرادخانی اهمیت خاصی به حجاب و عفاف قائل بود و همواره دو دخترش را به برترین حجاب توصیه میکرد.
درهنگام کار روحیه ای جهادی وتوام باتواضع داشت.
تنها ملاک او در زندگی رضای خداوند متعال بود. شهید، همسری وفادار و پدری دلسوز و مهربان بود. او همیشه الگو بود و اهل مطالعه وکتاب.
نماز شب از عادت های همیشگی اش بود. وقتی به هردلیل ازچیزی ناراحت می شد به قرآن روی می آورد. آیه های نور بود که آن شهید بزرگوار را آرام میکرد.
باحمله دشمنان قسم خورده اسلام به حرم امامان  و حضرت زینب( س)، طاقت نیاورد و به داوطلبان مدافع حرم پیوست.اوکه همیشه شوق شهادت داشت قبل از عزیمت و دفاع از حریم حرم ولایت به خانواده اش می گوید: اکنون در معرض امتحان الهی هستیم. حریم اهل بیت مورد تعدی دشمنان اسلام است و نبایداجازه داد دشمن به آنها اهانت کند.
این پرستوی عاشق پس ازحضور به وعده الهی عمل کرد و در نجات برادران وخواهران مسلمانش صفحاتی شکوهمند از حماسه آفرید.
سرهنگ پاسدار داود مرادخانی در۲۱ اسفند۱۳۹۴ به آرزوی دیرینه اش دست یافت و در سوریه به وصال معبود رسید وحسین وار در راه دفاع از حریم زینبی به همرزمان شهیدش پیوست.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code