شهید محمود امینی

شهید محمود امینی

وصیت نامه شهید محمود امینی

تاریخ‌تولد  :1328/01/05
تاریخ شهادت  :64/11/25

بسم الله  الرحمن الرحیم اینحانب محمود امینى، فرزند محرمعلى امینى، شماره شناسنامه ۱۱ و تاریخ تولد ۱۳۲۸ در مورخه ۶۴/۹/۱۸
عازم جبهه هاى حق علیه باطل شدم. بله ما، در در مورخه ۶۴/۹/۱۸ با کاروان کربلاى حسینى از صائین قلعه به شهرستان ابهر عازم شدیم و از شهرهاى مختلف گذشته به طرف تهران حرکت کردیم. از منطقه استان زنجان …۷نفر بودند. که مجموع اتوبوس ..۵ عدد یا بیشتر حمل کاروان کربلاى حسینى بودند.

در مسیر راه همه از ما پذیرایى مى کردند و جلوى ما قربانى مى کشتند و همه و همه از کوچک و بزرگ به استقبال ما مى آمدند و ما هم قول مى دادیم که تا پیروز نشویم، برنمى گردیم. اکنون به منطقه جنگى رسیدیم و پس از مدتى آموزش، قدم به قدم به منطقه اصلى خط نزدیکتر مى شدیم.
اینک وصیت نامه خود از این قرار است. چون من خودم قول داده ام تا پیروز نشوم، برنمى گردم یا پیروزى یاشهادت.

هر کدام که مصلحت خداوند تبارک و تعالى است. چون همه سرنوشتها{به دست} خداوند بزرگ مى باشد.
اى خداوند بزرگ که به من از لطف و کرامت خود جان بخشیدى و مرا هدایت مى کنى، من در این دنیا هیچ چیز ندارم. فقط و فقط تو را دارم. اى مهربانتر از وجودم! اى مهربانتر از پدر و مادرم! چون مادرم را در کودکى از دست دادم و کسى سرپرست من نبود، فقط تو بودى، اى خدا و پس از مدتى پدرم را هم از دست دادم. باز تنها ماندم.

و اى خدا! تو هستى، ازلى و ابدى. همه چیز فنا است. خدایا! فقط تو باقى مى مانى. پس همانا که خداوند از همه چیز مهربان و مهربانتر و دانا و داناتر است. این جانى که به من هدیه کرد، پس چرا در راه معبود خود این جان فدا نشود. چه خواهى و چه نخواهى یک روز از این دنیا به سوى او روانه مى شویم. پس چه بهتر که امروز، روز جهاد است، قدم برندارم و از خواب غفلت بیدار نشوم تا کى این خواب وجود ما را {احاطه} کرده است.

پس به خود آییم یک لحظه و قدم به جبهه هاى حق علیه باطل بگذاریم و آن موقع است، این دنیاى ظاهرساز، آن شیطان فریبنده و غالب شده از نفس ما، که نمى گذارد یک ثانیه به خود آییم، ما را از درگاه خداوند متعال دور نگهداشته. هر کس که واقعا هدفش خدا باشد وراهنماى آنها انبیاء و معصومین (ع) باشند و با دقت و پاکى قلب و نیت پاک، با اعتقاد کامل به انبیاء و معصومین (ع) داشته باشد و در این راه جان را فدا نماید. بهترین وسیله و راحت ترین راه آخرت است.

اینک با آهنگ جبهه که عقل در آن آرامش مى یابد، پیوسته نواى زمزمه الهى، در آن بوده، عشق الهى پیدا کرده و عاشق خود را در مسیر جبهه پیدا کرده و به راه او پروروش یافته و سلحشورانه بر دشمن مى تازد.
شما {شیران} روز و زاهدان شب! سلام بر شما عاشقان پاکدلى که در جبهه مى رزمید تا دین اسلام زنده شود وبا نیروى خود در راه خدا جهاد کنید و نیروى خود را صرف سعادت دیگران کنید تا امدادهاى غیبى و نیروى نامرئى بالاست که قدرت الهى در نظام آفرینش به یاریش مى شتابد.

اى رزمندگان! بر کفر هزار چهره بتازید که زمان، زمانه عشق و رزم است و هیچ هراسى از دشمن به دل راه مدهید که پایدار و مقاوم به رزمتان ادامه دهید تا پیروزى نائل شودو در حقیقت مالک اصلى خداست که پیروزى ما به دست خداوند بزرگ است. اگر خداوند متعال صلاح بداند که پیروزى از آن ماست. بله رزمنده اى که زن و بچه و خانه و فامیل و دوستان و یاران و همکاران و انواع و اقسام راحتى و استراحت و آرامش همسر و همه را گذشته و به جبهه هاى حق علیه باطل آمده و آمادگى خود را به شهادت در راه دیناعلام نموده، پس چرا از این رزمنده جان برکف قدردانى و تشکر به عمل نیاید و آنهایى که غرق در ثروت و مستى وسستى و بى تفاوت در جهاد راه خدا هستند، این مسئله براى آنها واقف نیست.

از این نظر که فرزند خود در آغوش گرم گرفته و از هر بلاى کوچک مانند سردرد و یا مریضى کوچک، او را وادار مى نماید که به انواع دکترهاى متخصص درجای هاى دور برساند تا بهبودى او حاصل آید و یا او از آمدن به جبهه جلوگیرى مى کند و براى او مغازه، ماشین و هرچه دلش مى خواهد، تهیه مى نماید تا دوباره به مغزش خطور نکند که به جبهه برود.
اى آنهایی که در این دنیا غرق مال هستید! بدانید یک روزى از این دنیا خواهید رفت، به سوى خدا. پس چرا در راه خدا قدمى برنمى دارید که عاقبت همه ما به دست خداست. به نظر ما و همه خیلى آسان مى آید که عشق بستن به خداى بزرگ از گذشتن جان و اعضاى پیکر. وقتى با کفار درگیرى به میان آید، لحظه به لحظه با ایمانى قوى و عشق به معبود آغاز مى شود.

آرى، اگر صحنه اى به پا شود، آن موقع امتحان است و اگر از این امتحان با موفقیت و پیروزى برگردیم، آن موقع براى ملت ایران و رهبر عظیم الشان امام خمینى و فقیه عالیقدر منتظرى و براى خون پاک شهیدان که در این راه ریخته شده و ریشه انقلاب جمهورى اسلامى را آبیارى نموده، به سهم خود در این راه قدمى کوچک برداشته و با معبود خود پیمانى بسته و از هر قسمت از اعضاى بدنى و وجود خود، خالصانه هدیه اى ناقابل براى رضاى خدا نموده و اگر مال و ثروت و فرزندانى که داشتم، همه در این راه نثار مى کردم تا معبودم از من راضى گردد و مرا به لطف و رحمتش نظرى نماید و محبتش در قلب ما جوشان باشد و همه رزمندگان با توکل به خدا پیروزى را در کلیه جبهه ها به دست مى آورند و رهبر عالیقدر، امام خمینى که نایب امام زمان (عج) مى باشد که اولین قدم در ایران،انقلاب جمهورى اسلامى را به وجود آورد، پایدار بماند و یاران باوفاى او مانند یاران اباعبدالله  امام حسین (ع)مى باشد، دست به دست داده و از هر بلایى که انقلاب و جمهورى اسلامى ایران را {تهدید مى کند}، آن را فورى ازبین ببرند و نگذارند خون شهیدانى که در مسیر ریشه انقلاب و جمهورى اسلامى ریخته شد، پایمال شود و مسیر خط شهیدان انقلاب جمهورى اسلامى باید، هر زمان طى شود تا دین اسلام مانند قرآن براى زمان خود تازه بماند. چون قرآن براى هر زمان مناسب است، دین اسلام هم براى هر زمان مناسب است.  

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code