شهید محرمعلی معروفخانی

شهید محرمعلی معروفخانی

وصیت نامه شهید محرمعلی معروفخانی

تاریخ‌تولد:۱۳۴۶/۱۰/۰۵
تاریخ شهادت:۱۳۶۵/۰۲/۱۰
با سلام بر امام زمان (عج)، منجى عالم بشریت و با سلام بر نایب برحقش، فرزند على، خون حسین، ابراهیم زمان، بت شکن طاغوت، اسوه تقوا و مقاومت بنیانگذار جمهورى اسلامى ایران، امام خمینى و با سلام بر ارواح طیبه پاک شهدا صدر اسلام و شهدا انقلاب و شهدا جنگ تحمیلى عراق علیه ایران و با سلام بر خانواده هاى معظم شهدا، مفقودین، اسراء و جانبازان که با از دست دادن بهترین عزیزان خود، بر دشمنان اسلام ثابت کردند که مکتبى که شهادت دارد، اسارت ندارد. با سلام بر امت حزب الله  ایران که جبهه هاى نبرد حق علیه باطل را با کمک هاى بى نظیرشان، گرم نگهداشتند و مى دارند.

با عرض سلام به خدمت پدر عزیزم و مادر مهربانم و برادرانم و خواهرانم و قوم و خویشانم و برادران عزیز حزب اللهیم. خدا را سپاس مى گویم که به من، بنده حقیر توفیق داد که قدمى به سوى جبهه ها بردارم ودوشادوش (کنار) برادران رزمنده، مشغول خدمت باشم و از اینکه خانواده عزیزم این اجازه رفتن را به من دادند، ازآنها کمال تشکر را دارم. از اینکه ما مسلمانها دستورات اسلام را (اصول و فروع دین) قبول کردیم، چون واجب است که از دستورات اسلام پیروى کنند.
یکى از مسائل مهم اسلام که در قرآن و در احادیث بر آن تاکید فراوان شده، مساله جهاد است و بر هر فردمسلمان واجب است که از قوانین خدا پیروى کند و در برابر ظلم و تجاوزات باید مقاومت داشته باشد و این مقاومت کردن، احتیاج به ایمان دارد. هر کسى ایمان به خدا و قیامت داشته باشد، هیچ گونه بر دلش ترس و واهمه نخواهد داشت. چون که انسان راه راست را طى کند، حتما به هدفى خواهید رسید. خواه در راه این هدف مشکلات زیادى راتحمل کند. چون که خداوند در سوره بقره {آیه ۱۵۴} مى فرماید: ((ولا تقولوا لمن یقتل فى سبیل الله  اموات بل احیاءولکن لا تشعرون}))

(کسانى که در راه خدا جهاد مى کنند و کشته مى شوند، آنها را مرده مپندارید چون که آنها زندگانند ولى شما آن را درک نمى کنید) پس ما باید درس شجاعت و مقاومت را از امامان خود یاد بگیریم.

چون که هدف مشخص که شد، راه شکست در آن وجود ندارد و در این راه امام امت فرمودند: (چه بکشیم و چه کشته شویم، در هر دوجهت پیروزى از آن ماست) از این رو خداوند کسانى را که هجرت مى کنند و براى مبارزه خود را آماده مى کنند، آنها را در مقام عالى قرار مى دهد و براى آنها منزلت ابدى خواهد بود و حال که من قدمى به سوى جبهه نهادم، بر خود لازم مى دانم که از خون پاک شهدا به نحو احسن پاسدارى کنم و بر خود لازم مى دانم که جبهه، محل خودسازى و تقویت هر انسان است، لذا از خداوند منان آروزى خدمتگزارى به اسلام را از او خواهانم و از خدا مى خواهم که عاقبت مرگ مرا شهادت قرار دهد که بهترین مرگها کشته شدن در راه خداست.
اگر این شهادت سعادت آمیز، نصیب اینجانب شود، خدا را سپاس گویید که توانستید، فرزندى را تربیت کنید که براى خدمت به دین اسلام در راه خدا هدیه دهید که شاید خداوند شما را در جوار خانواده شهدا روسفید کند.  
افتخار است که امروزه جوانهاى عزیز، راه خود را مشخص کنند و سعى کنند، جبهه را فراموش نکنند. واقعا بر انسان خداشناس مایه بدبختى است که در مرگ طبیعى از دنیا برود. آیا برادران عزیز شهدایى که رفتند، آیا آنهاآروزهایى نداشتند. ولى بهترین آرزوى جوان پاک دامن آن است که در صف مقدم جبهه به لقاءالله  بپیوندند. امروزه برتمام کسانى که اسلام را قبول کردند، واجب است که از دستورات خدا پیروى کنند و مردم را به راه راست هدایت کنند.
و در برابر منافقان سکوت را اختیار نکنند. بر هر برادر مسلمان و در خط ولایت فقیه واجب است که در هر لباسى که باشند، باید خود را در بین مردم مسئول بدانند. چون که دید مردم به شماها زیاد است. کوچکترین خطاى شما را درزیر ذره بین نشان مى دهند تا شاید اسلام و مردم را از انقلاب بیرون بکشند.
برادران عزیز! به عنوان برادر کوچک، از شما مى خواهم که دست از امام و اسلام برندارید. سعى کنید جبهه را فراموش نکنید. هر کس در حد توانایى خودش به جبهه ها کمک کند. مبادا خداى نخواسته جبهه ها را از یاد ببرید. اگر ما از طرف جبهه شکست بخوریم، دیگر تا آخر نمى توانیم، اسلامى را به دست آوردیم. و امروز شرکت نکردن درجبهه خیانت است. {قسم} به خون هزاران شهید و مفقود و اسیر و جانباز سعى کنید، مساجد را خالى نکنید. در پایگاههاى مقاومت شرکت کنید. دعاهاى کمیل و توسل را به جا بیاورید. در مراسم هاى مذهبى شرکت کنید. نمازجمعه ها را در زندگى از یاد نبرید.
از خواهران حزب اللهى مى خواهم به احترام شهدا، حجابشان را کاملا رعایت کنند و از برادران دانش آموزمى خواهم که در مدارس بر فعالیت خودتان بیافزاید و به انجمن اسلامى خودتان رشد و نمو دهید.  
از مسئولین محترم مى خواهم که در برابر منافقان و لاابالى ها و قمار بازان سکوت را اختیار نکنید. اگر سکوت اختیار کردید، خیانت کرده اید، به خون تمام شهدا. در خاتمه از برادران عزیز مى خواهم که از خداى منان براى من
طلب مغفرت کنید تا شاید خداوند از گناهان من درگذرد.
به امید تداوم بخشیدن انقلاب اسلامى در سراسر جهان به دست امت حزب الله  و برپایى نماز جماعت درقدس عزیزبه امامت روح الله .

قبلی «
بعدی »

۲ دیدگاه ها

  1. با سلام
    لطفا تاریخ تولد شهید بزرگوار را اصلاح نمایید.
    با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code