حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. ساعت تعداد کل نوشته ها : 6221 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد دیدگاهها : 363×
معلم شهید علی سرداری عمیدآبادی
5

شهید علی سرداری فرزند علی حسین در تاریخ ۴۱/۷/۴ در روستای عمید آباد از توابع شهرستان ابهر در خانواده ای مومن دیده به جهان گشود. در سال ۱۳۵۲ وارد مدرسه شد و تحصیلات ابتدایی و راهنمایی را در روستا با موفقیت سپری کرد و در سال ۱۳۶۰ دیپلم تجربی خود را از دبیرستان دکتر شریعتی […]

پ
پ

شهید علی سرداری عمیدآبادیشهید علی سرداری فرزند علی حسین در تاریخ ۴۱/۷/۴ در روستای عمید آباد از توابع شهرستان ابهر در خانواده ای مومن دیده به جهان گشود. در سال ۱۳۵۲ وارد مدرسه شد و تحصیلات ابتدایی و راهنمایی را در روستا با موفقیت سپری کرد و در سال ۱۳۶۰ دیپلم تجربی خود را از دبیرستان دکتر شریعتی ابهر با نمرات خوب به پایان رساند . به سن سربازی که رسید عازم خدمت شد و ۶ ماه از خدمت سربازی را پشت سر نهاده بود که به فکر تشکیل کلاس های نهضت سواد آموزی در پادگان افتاد و این نیت خیر و خداپسندانه او جامه عمل پوشید و بمنظور خدمت به خلق و جلب رضای الهی فعالیت های خود را در سنگر تعلیم و تربیت آغاز کرد و موفق به تشکیل کلاسها شد و تعداد زیادی از سربازان را با تلاشهای شبانه روزی خود با سواد نمود .

او در طول سال های قبل و بعد از انقلاب فعالیت های چشمگیری در احیای ارزش های اسلامی و اهداف عالی انقلاب به رهبری امام خمینی (ره) داشت . پس از پیروزی انقلاب در سال ۱۳۵۸ اقدام به تاسیس انجمن اسلامی در زادگاهش با عضویت و همکاری اهالی روستا نمود که این اقدام نیز به نحوی در تقویت افکار مذهبی و عقیدتی و در آگاه ساختن مردم از مسائل روز ، نتیجه مطلوبی داشت . شهید دوره احتیاط سربازی خود را که گذراند ، بعنوان حق التدریس مربی پرورشی در هنرستان شهید بهشتی ابهر منصوب گردید.او عاشق مردم مخصوصا”دانش آموزان بود و در یاری رساندن به مردم مستضعف از هیچ کوششی دریغ نمیکرد . چون روستا دبیرستان نداشت و دانش آموزان مجبور می شدند پس از دوره راهنمایی ترک تحصیل کنند ، شهید با همکاری و همفکری شهید منوچهر عمید آبادی و تشویق مردم و نظر مساعد مسئولین دبیرستانی را در روستا بنا نهادند که هم اکنون عده زیادی از دانش آموزان در آنجا مشغول به تحصیل هستند .

او بسیار خوشرو و شوخ مزاج و اهل مطالعه بود ، هیچ عملی را نسنجیده انجام نمی داد . شهید سرداری در سال ۱۳۶۴ با کاروان کربلا به جبهه اعزام شد و به مبارزه با دشمنان اسلام پرداخت و در تاریخ ۶۴/۱۱/۲۵ در فاو – عملیات والفجر ۸ خون پاکش را نثار انقلاب اسلامی نمود و به خیل شهدا پیوست ، پیکر مطهرش بعد از تشییع در گلزار شهدای روستای عمید آباد بخاک سپرده شد.

وصیت نامه

بسم الله الرحمن الرحیم
و من یطیع الله و الرسول فاولئک مع الذین انعم الله علیهم من النبیین و الصدیقین والشهداء الصالحین و حسن اولئک رفیقا سوره نساء آیه ۶۹
و آن کس که اطاعت کند خدا و پیغمبر را همانا آنان کسانی هستند که خدا نعمت بدیشان داده است .از پیغمبران و راستگویان و کشتگان راه خدا و شایستگان و چه نیکو رفیقانند
سلام و صلوات خداوند بر سرور آزادگان و قافله سالار شهیدان حسین ابن علی (ع) و درود سلام ما بر رهروان طریق حسینی آنهایی که برای آزادی بشریت و اعتدای کلمه حق و پیاده شدن احکام الهی تمام هستی خود را در طبق اخلاص نهاده و عاشقانه به معشوق خویش شتافتند.
همکاران عزیزم دبیران –استادکارن- کارمندان و مستخدمان هنرستان فنی شهید دکتر بهشتی ابهر سلام علیکم، عزیزانم مدت کوتاهی که در میان شما بودیم خاطره های بسی گرانقدری از شما داشته ایم و استفاده های زیاد از محضرتان نموده ایم .امیدواریم که خداوند به شما در جهت اهداف مقدسات که همان تعلیم و تربیت است توفیق بدهد. برادران ارجمندم.

این دانش‌آموزان یعنی این امانتی که بدست شماها داده شده سعی کنید این افراد الهی بار بیاورید که موقید به اسلام باشند چگونگی آینده جامعه اسلامی ما به نوع عملکرد شما ها بستگی دارد . و شما حقایق را آنطور که هست به دانش‌آموزان ارائه دهید. فردا در پیش خداوند تبارک و تعالی شماها بیشتر از همه مسئول هستید. من در این لحظه های آخر عمرم از دور به شما سلام می رسانم و روی همه شما را می بوسم و عاجزانه از فرد، فرد شما تقاضا دارم که اگر بدی از من دیده اید و ناراحتی از من دارید به بزرگی خود بخشیده و حلالم کنید. برادران ارجمندم شما خود بهتر از من می دانید که آبروی ملت و کشور ما و آبروی اسلام در مقطع کنونی و آبروی نسل‌های آینده و بطور کلی سرنوشت همه درگرو شکست و پیروزی این جنگ است.
پس نهایت تلاشتان را در جهت پیروزی این جنگ بکار بندید. و دانش آموزان را بیشتر برای مبارزه تشویق کنید . و از رهبر کبیر انقلاب که ما به حقیقت کمتر به شخصیت ایشان در ابعاد گوناگون پی برده‌ایم پیروی کنید.
و تا آنجائی که می‌توانید در برنامه‌های مذهبی دانش‌آموزان شرکت جوئید. بدانید که اینها همه در پیشگاه خدا اجر و پاداش زیادی دارد، دیگر از محضرتان خداحافظی می کنم .
خداوند یار و یاورت باشد- پیروز موفق باشید
امضا علی سرداری
۱۴/۱۱/۶۴

وصیت نامه شماره دو
بسم الله الرحمن الرحیم
و من یطیع الله و الرسول فاولئک مع الذین انعمت الله علیهم من النبین و الصدیقین و الشهداء والصالحین و حسن اولئک رفیقاً سوره نساء آیه ۶۹
و آنکس که اطاعت کند خدا و پیغمبر را همانا آنان کسانی هستند که خدا نعمت بدیشان داده است .از پیغمبران و راستگویان کشتگان راه خدا و شایستگان و چه نیکو رفیقانند. این وصیت نامه را برای دانش آموزان هنرستان فنی شهید دکتر بهشتی ابهر و سایر دانش‌آموزان که این مطالب را می شنوند می نویسم.
برادران عزیز هنرجو سلام علیکم ،امیدوارم که این سلام آخر مرا پذیرا باشید در زمانی که دیگر در میان خود نخواهید یافت و من دیگر نمی‌توانم آن چهره‌های نورانی شما را زیارت کنم. عزیزانم باور کنید هیچ چیز به اندازه دیدار شما مرا خوشحال نمی‌کرد در این مدتی که با هم بودیم بهترین دوران عمر من بوده ولی آنطوریکه باید و شاید من نتوانستم در خدمتان باشم و نتوانستم دینم را ادا کنم .

امیدوارم که خداوند مرا مورد مغفرت خودش قرار دهد. عزیزانم شما را توصیه می‌کنم به تقوای الهی و پرهیز از گناه که گناه آفت اعمال است که خداوند در قرآن فرق بین انسانها را فقط در مقدار تقوا دانسته است .همانطوریکه بارها به محضرتان متذکر شده ام اگر یک مقدار اصولی و منطقی و عاقلانه فکر بکنیم وظیفه حیات و زندگی را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهیم انسان عاقل و حقیقت جو درخواهد یافت تنها مکتبی که با حق و حقیقت در همه ابعاد و تطابق دارد اصلاً خودش عین حق و حقیقت است مکتبی جز اسلام نیست .

اسلام مکتبی است که برای زندگی بشر معنی و مفهوم می دهد و عمل به احکام آن موجب سعادت دنیوی و اخروی انسان می گردد. وچون پیاده کردن احکام الهی با خداست ستمگران، ظالمان ، مستکبران مغایرت دارد. لذا آنها مخالفت پیاده شدن این احکام هستند .و نهایت تلاششان را در طول تاریخ برای از بین بردن اسلام کرده اند ولی از آنجائیکه خداوند متعال همیشه پشتیبان حق بوده و نتوانسته اند دین خدا برای همیشه از صفحه گیتی بردارند تا اینکه این آیین مقدس خدا امروز بدست من و شما رسیده است و تنها نظامی که امروز به معنی واقعی می‌خواهد اسلام را پیاده کند نظام جمهوری اسلامی است و در اینجاست که امروز تمام ناخوانا استکباری با هم متحد شده تا این نظام نوپا را از بین ببرند.

پس ما امروز موظف هستیم و تکلیف شرعی داریم که از این نظام صیانت کنیم .حتی اگر قرار باشد جانمان را در این راه از دست بدهیم .اسلام بالاتر از حسین (ع) است چرا که حسین برای اسلام شهید شد .پس عزیزانم تمام همت و تلاشتان را برای حفظ و نگهداری از این انقلاب بکار بندید. گوش به حرف یاوه گویان ، منافقان ، دنیا پرستان ندهید. استوار باشید و قوی دل و درس‌هایتان را خوب بخوانید که امید آینده انقلاب و اسلام شما هستید. پیداست که پیاده شدن احکام الهی بخاطر این است که درجه تعالی برسد. و به ذات اقدس خداوندی تقرب یابد و اگر شما خودتان را تربیت نکنید و خودتان را خودسازی نکنید و خویشتن را به اخلاقه حسنه آراسته نسازید . دیگر چگونه می توانید قافله سالار پیاده کنندگان قانون خدا در جهان باشید پس اول به خود برگردید و خودتان را ذریابید .زرق و برق چند روزه دنیا شما را نفریبد . اینها همه وسیله است نه هدف . هدف مقدس تر و متعالی تر از اینها است .
امیدواریم که خداوند به شما توفیق خدمتگزاری به اسلام و مسلمین را عنایت بفرماید و به رهبر ما هم طول عمر با برکت همراه با سلامتی جهت ادامه رهبری این انقلاب عطا بفرماید.
برادران عزیزم سفارش می کنم که دبیران محترمتان که ارزشی خاص دارند احترام بکنید . و گوش به حرف بدهید و در انجمن اسلامی آموزشگاهتان فعالیت داشته باشید و با برادران انجمن اسلامی همکاری نمائید و در دعاهایتان شهدا را یاد کنید و فرج امام زمان و سلامتی و طول عمر حضرت امام را از خدا بخواهید
خدا حافظتان باشد-خدا یاورتان باشد علی سرداری امضا ۶۴/۱۱/۱۴

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.