حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

یکشنبه, ۲۳ مرداد , ۱۴۰۱ ساعت تعداد کل نوشته ها : 5925 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد دیدگاهها : 362×
شهید حمید کاظمی
1

وصیت نامه شهید حمید کاظمی بسم الله  الرحمن الرحیم و نرید ان نمن على الذین استضعفوا فى الارض و نجعلهم ائمه و نجعلهم الوارثین))قصص ۵ حمد و ستایش خداوند متعال را که بر ما منت نهاد و رسول گرامى خویش را براى هدایت ما به سوى ما فرستاد و ائمه اطهار علیهم السلام را جانشینان […]

پ
پ

وصیت نامه شهید حمید کاظمی
بسم الله  الرحمن الرحیم

و نرید ان نمن على الذین استضعفوا فى الارض و نجعلهم ائمه و نجعلهم الوارثین))قصص ۵
حمد و ستایش خداوند متعال را که بر ما منت نهاد و رسول گرامى خویش را براى هدایت ما به سوى ما فرستاد و ائمه اطهار علیهم السلام را جانشینان حضرت ایشان قرار داد تا ما را از هر نوع انحراف از راه حق باز دارند که ایشان عملهاى هدایت و چراغهاى روشن راه خداوند مى باشند.
حمد و ستایش و سپاس و سجده بر خالق هستى که بعضى از بندگان پاک خود را به واسطه محبت اهل بیت (ع) براى علم و مناجات خود برگزید و آنان را وارثان انبیاء و اولیاء قرارشان داد تا پرچم هدایت و  ولایت را در دست گیرند و بندگان را به سوى خداوند رهنمون شوند و شکر خداوند را که ما را در زمان یکى از این وارثان و فرزندان خلف انبیاء یعنى امام امت، حیات داد تا به واسطه پیروى از این بنده صالح خداوند و پیرو و منتظر واقعى امام عصر به راه او و به سوى او حرکت کنیم و این امت بزرگ ایران به رهبرى حضرت او زمینه ظهور امام عصر را در روى زمین فراهم آورند.

اینک ما در فرازهایى حساس تاریخ {بشرى} قرار گرفتیم. ما اکنون وارث یک نبرد در طول تاریخ و به وسعت زندگى بشر هستیم که بین نیروهایى که آرزو و هدفى جز فریب انسان و منحرف ساختن آنها از راه خیر ندارند و نیروهایى که معبودشان خداست و پیروى از انبیاء و کتاب آسمانى مى کنند و سجده بر خداوند متعال مى کنند و در پى این هستند که زنجیرهاى وابستگى و جهل را از پاى بشریت باز کنند و الله  هاى دروغین که سد راه انسانهایند، نابود کنند تا احدى جز در برابر عظمت و شکوه و جلال الهى آن معبود یکتا سر سجده بر خاک نسایند و جز حضرت حق را نپرستند.
در این زمان، امت شهیدپرور ما به رهبرى امام امت در خط مقدم این نبرد در سنگر دفاع مقدس خویش این رسالت بزرگ را بر دوش مى کشند، رسالتى که از انبیاء الهى به اولیاء و در دشت کربلا بر دوش مبارک حضرت امام حسین (ع) و یاران وفادار ایشان رحل انداخته بود و شهادت ایشان بر دوش فرزند ایشان بود و در طول ۱۴۰۰ سال
دوش به دوش از میدان هاى نبرد به زندان ها و از آنجا به تبعیدگاه ها انتقال یافتند. و اکنون این رسالت بزرگ بر دوش تمامى آنهایى که عقل دارند و فکر مى کنند، بار انداخته.
ملت عزیز ایران! که اینک سلاح بر دوش، هر سختى را بر جان خریده اید و گوش به فرمان امام خویش دارید. باید هر چه بیشتر به سلاح علم و تقوى مسلح شوید و دشمنان خویش را بهتر بشناسید که دشمنان ایشان، دشمنان اسلامند. چرا که تنها ملتى که از اسلام دفاع مى کند، ملت ایران است.  
اى ملت عزیز ایران! توجه داشته باشید، شهیدى که در میدان نبرد در خون خویش مى غلطد، بیشتر از مجلس ختم و چهلم و شام و غیره دوست دارد که راه و هدف او را بشناسید و در موضعگیریهاى اجتماعى و سیاسى او که همان خط امام است، دقت کنید. او خویش را فداى انقلاب مى کند تا انقلاب بماند. زیرا مى داند که هر روزی که از عمر این انقلاب مى گذرد، مستضعفین جهان بیشتر از اسلام آگاه خواهند شد و به سوى اسلام و این گرایش را پیدا خواهند کرد. پس شما نیز اى ملت ایران! با دشمنان این انقلاب بالاخص منافقان و آنهایى که نقاب بر چهره دارند به مبارزه برخیزید، البته منظور از منافقان تنها رجوى و پیروان ناآگاهش نیست، بلکه آنهایى که از عقیده و ایمان و سستى برخوردارند و نمى توانند خود را پا به پاى مردم با ایمان بکشند، نیز هستند و آنها در هر کجا و هر ارگان و سازمان واداره و شهر و دیارى مى توان یافت. پس آنها را زیر نظر داشته باشید.
اى همرزمان بسیجى ام! مسئولیت ما سنگین تر از دیگر اقشار مردم است. مبارزه با فساد و مبارزه با عقاید انحرافى، برگرفتن سلاح از دست افتاده شهیدان، پس بکوشید خود را به سلاح علم و ایمان مجهز سازید. همیشه در خط مقدم مبارزه باشید، مواظب باشید کسى از شما پیشى نگیرد که خداوند شما را الگو براى جهانیان قرار داده و حضرت امام را الگو براى شما، هرگز خسته نشوید. بدانید که خستگى از شیطان است. همچون قامت بیات، رستمخانى، طاهر حسینى استوار باشید. به خدا فکر کنید. حتى مزمت خانواده خویش را هم در راه الله  تحمل کنید.
برادران عزیزم!

که آرم پرافتخار بسیج را بر سینه دارید! از تهمت هاى منافقان نهراسید که نمى هراسید. جنگ را ادامه دهید تا پیروزى حق بر باطل، حتى اگر با به جبهه آمدنتان دست بر گردنتان گذراند، باز جبهه را خالى نکنید.
اى برادرانم! در پایگاه آیت الله  دستغیب، شما مى دانید که ما از پایگاه کوچکمان چه شهیدان گرانقدرى را تقدیم انقلاب کرده ایم. پس با آگاهى بیشتر راه آنها را بروید و سلاح تان را برگیرید، متقى باشید. هر چند که شما متقى ترین افراد این امتید. اما درجات نزد خداوند بسیار است. کوشش کنید به درجات بالاترى از تقوى و علم دست یابید. از خانواده عزیزم و همه کسان و آشنایان مى خواهم که مرا حلال کنند. انشاءالله .
جنگ جنگ تا پیروزى. زنده باد امام امت. درود بر پیکارگران راه حق و آنهایى که صبحگاهان بر دشمن تاختند.
حمید کاظمى ۶۴/۱۱/۲
در آخر به عرض مى رسانم که چون وقت کافى نداشتم که وصیت نامه ام را پاکنویس کنم، خیلى معذرت مى خواهم و از پدر و مادر مهربانم خواستارم که پس از شهادت من ناراحت نباشید و هرگز گریه و زارى نکنید. زیرا که من به آرزوى خود که همان شهادت بود و بارها و بارها در خانه گفته بودم، رسیدم و از برادران عزیزم آقایان مظفر و آقا محرمعلى و آقا جمشید خیلى معذرت مى خواهم که به ایشان خیلى اذیت کرده ام و نتوانستم برایشان برادر خوبى باشم. مخصوصا از زحمات بى دریغ برادر بزرگم آقاى مظفر که از پدر بیشتر به من خدمت کردند، ولى بنده نتوانستم،
خوبی هاى شما را در دوران زندگى جبران کنم.  
برادر جان!

چون اول وصیت نامه به خط بنده نیست، به خاطر اینکه نتوانستم، فرصت پیدا کنم و آن را پاکنویس کنم، خیلى معذرت مى خواهم و همچنین از خانواده خواهر عزیز و مهربانم طلب حلالیت مى نمایم.   
خواهر جان! از این که نتوانستم حق برادرى خودم را برایتان اداء کنم، خیلى معذرت مى خواهم. انشاءالله  که خداوند بر گناهانمان قلم عفو و بخشش بکشاند.از تمام فامیلان، دوستان و آشنایان طلب حلالیت مى نمایم، انشاءالله  خداوند بزرگ در آخرت همه شما عزیزان را با این بنده گناهکار روسفید گرداند. و همچنین متذکر مى شوم که مقدارى بدهکارى دارم، به شرح زیر:
..۳۹ خیاطى مظفر باقرى، ..۱۵ پایگاه ۹ دستغیب. ضمنا بنده هیچ گونه مال دنیا ندارم و هر چه داشتم، از طرف خانواده ام بوده است و همچنین ۳۵ روز، روزه دارم و برایم یک سال نماز {به جاى آورید.}  
مرگ بر آمریکا، مرگ بر شوروى، مرگ بر سازشکار. درود بر خمینى و سلام بر شهیدان.
والسلام علیکم                  

ساعت ۶ بعد از ظهر ۶۴/۱۱/۳

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.