حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. ساعت تعداد کل نوشته ها : 6287 تعداد نوشته های امروز : 1 تعداد دیدگاهها : 363×
شهید امیرعلی رفیعی
6

امیرعلی رفیعی فرزند حاج اسماعیل رفیعی در سال ۱۳۴۴ در زنجان  به دنیا آمد. مادرش یکی از ذاکرین دربار با عظمت ابا عبدالله الحسین (ع)بود و پدرش کشاورز زحمت کش در روستای سجاس. شهید امیر علی رفیعی دوران ابتدایی را با موفقیت به پایان رسانید و سپس در کلاس راهنمایی مشغول تحصیل گردید وی از […]

پ
پ

شهید امیرعلی رفیعیامیرعلی رفیعی فرزند حاج اسماعیل رفیعی در سال ۱۳۴۴ در زنجان  به دنیا آمد. مادرش یکی از ذاکرین دربار با عظمت ابا عبدالله الحسین (ع)بود و پدرش کشاورز زحمت کش در روستای سجاس. شهید امیر علی رفیعی دوران ابتدایی را با موفقیت به پایان رسانید و سپس در کلاس راهنمایی مشغول تحصیل گردید وی از طفولیت به کارهای جنگی علاقه کامل داشت و اکثراً تمرینات با پدرش انداختن تفنگ کوچک پلاستیکی انجام می داد تا اینکه در نزدیکی های انقلاب که مردم در تظاهرات شرکت می کردند وی یکی از شرکت کنندگان در تظاهرات بود یک روز که در مسجد ولی عصر مشغول گوش کردن به سخنرانی های رضوانی بود گارد به مسجد ریخت که اکثر مردم را متفرق ساخته بودند ولی در زیز زمین مسجد پنهان شده بود.

در اوایل انقلاب با شور شوق تمام در پایگاهها شرکت می نمود تا اینکه جنگ ایران و عراق شروع شد که وی به آرزوی خودش رسید و عازم جبهه شد که در اکثر عملیتها در جبهه بوده است و پس از مدتها خدمت در پناه یکی از اعضاء فعال رده بالای لشگر محمد رسول الله بوده است وی در طول مدت طولانی که در جبهه ها بود هر وقت به مرخصی می آمد فقط لباس مخصوصی داشت به رنگ سفید که مشغول عبادت شد وبه دنیا و مال دنیا اهمیت نمیداد و قبل از پایان مرخصی چون عشق جبهه در سرش بود سریعاً مراجعت می کرد که در ۲۴ سالگی در سال ۱۳۶۶ در عملیات نصر ۳ به درجه شهادت نائل گردید در مراسم عزاداری وی که از فرماندهان لشگر محمد رسول الله از تهران منزل شهید تشریف آورده بودند خاطرات جالبی از وی تعریف می کردند او را یکی از فعالترین آن لشگر تعرف می کردند اشان می فرمودند شهیدامیر علی رفیعی در جنگ تن به تن با عراق ها پیروز شد و هر وقت که زخمی می شد اهمیت نمی داد و مجدداً با قوای بیشتری مشغول جنگ می شد .شهید امیر علی رفیعی نامزد داشت که قرار بود به خانه بیاورد ولی قبل از آوردن به خانه به درجه شهادت نائل گردید.
وصیت نامه
پس از درود فراوان بر خمینی روح خدا و فرمانده کل قوا و سلام و درود بر شهدای صدر اسلام ، تا کنون و بخصوص ۷۲ مظلوم کربلای حسین (ع) و سلام و درود بر ۷۲ مظلوم کربلای ایران به سرداری مظلوم شهید دکتر بهشتی و سلام و درود بر شهدای به خون خفته انقلاب اسلامی ایران بخصوص شهدای به خون غلتیده جنگ تحمیلی و سلام و درود بر پیروان راستین امام امت ،« جنگ ، جنگ تا رفع کل فتنه از عالم»
سلام علیکم جمیعاً . انسان بیهوده آفریده نشده و در آفرینش انسان هدفی بس بزرگ در کار است و آن انتخاب راه حق از میان تمام راهها و بندگی و تسلیم خدا از میان تمام انواع بندگی ها و تسلیم هاست .
برای آنکه انسان در هدفش موفق شود تمام امکانات طبیعی را برای او قرار داده ایم و همه چیز را مسخرش نمودیم .
به او هشدار دادیم که کار نیک و بد در هر شرایط به هر مقداری که باشد مورد حساب و مد نظر قرار می گیرند . انسان در گرو عمل خویش است . حتی از گوش و چشم و دل انسان از شنیدنی و گفتنی و مال و فکر کردن باز پرسی می شود . و خداوند پاداش نیکو کاران را ضایع نمی کند و این جواب خداوند بوسیله پیامبران است ای خدای مهربان و بخشنده از تو سپاس گزارم که این لیاقت را هم به من دادی و مرا جزء بندگان خوب و بهشتی خود قرار دادی که چنانچه از میلاد پیامبران و امامان معصوم تا یازده امام که همه اینها شهید شدند و از قرنها پیش هم همچنان این میهمان پذیری تو ادامه دارد .
من با ایثارگران پاسدار و بسیج آشنا بودم هنگام عملیات این عیزان عاشقانه و مظلومانه با شوق و ذوق آرزوی پیروزی و شهادت می کردند و می گفتند : از ما بدی دیدی ببخش و حلالمان کن آری عزیزان اینها می دانستند از کجا آمدند و به کجا خواهند رفت . فردای آن روز میدیدی همین افراد شهید شدند . بله اینها خودشان می دانند کی هستند و کی خواهند رفت و میهمان چه کسی هستند ولی ظاهر نمی کردند شما عزیزان مزار شهدا را بنگرید و تماشا کنید الان دارم این وصیتنامه را می نویسم مدتی است که مکروهات غیبت و حرام را ترک کرده ام و کارهای حلال و خداپسندانه را انجام می دهم حالا در خودم احساس چیزی را می کنم و خودم هم شوق و اشتیاق فراوانی دارم .

خدا خدا می کنم که خدایا گناهکارم حالا گناهکارم ای خدا تو توبه پذیر و مهربان هستی .گناه مرا هم عفو کن و اگر مصلحت میدانی شهادتت را در راهت نصیبم گردان . همه خواهند رفت . روز جزا فرا خواهد رسید ای خدا می ترسم بمانم گناهانم زیاد شود و مهر بر قلبم زنی و کور شوم دیگر بیچاره می شوم دیگر به چه کسی پناه ببرم ؟ دردم را با چه کسی بگویم ؟ و با کی صحبت کنم ؟ پس تا گناهم بیشتر نشده این میهمان حقیر و عاشق شهادتت را به درگاهت بپذیر . چنانچه سایر شهدا را پذیرفتی . و الان در بهشت زنده هستند و ملائکه دور آنها می چرخند . ای وای بر ما که قرآن چه می فرماید ؟ ما غافل هستیم .

ای آنانکه ایمان آوردید غافل نگرداند شما را اموال شما و نه اولاد شما ، از فکر خدا و هر کسی این فکر را بکند پس ایشان زیانکارانند و انفاق کنید از آنچه روزی داده ایم شما را پیش از آنکه بیاید یکی از شما را مرگ پس گویند ای پروردگارا من اگر پس و عقب انداز مرا تا مدتی پس صدقه بدهیم و بشوم از نیکان و هرگز پس نیندازد خدا نفسی را هرگاه بیاید مدت او و خدا آگاه هست به آنچه می کنید . سوره منافقین آیه ۱۱-۸
و ای خدای بزرگ از تو سپاسگزارم که چون زیستن را به من آموختی و ای عزیزان و ای برادران و خواهران آیا مرگ نیست ؟ بله مرگ هست برای هر بشر که خداوند متعال هر چه بخواهد در سرنوشت بنده اش تغییر و تحول می دهد و می داند کی زنده کند و کی بمیراند و کی داخل آتش و کی وارد بهشت کند ؟ بلاخره جای هر انسانی پس از مرگ قبر است همانقبر تنگ و تاریک و بلاخره یک روز هم همه در انچا خواهند خوابید . آیا دریاها آسمانها آفتاب و مهتاب انسانها گیاهان کره خاکی این دنیا موجودات خوردنیها و آشامیدنیها خود بخود بوجود آمده اند ؟ خیر با اراده و قدرت الهی است البته اینها را که نوشتم فیلسوف و متفکر نیستم و منظور پند و نصیحت نیست .
اگر قبول کنید من حقیر ترین و کوچکترین برادر شما هستم امیدورام که آنان که از من بدی دیدند حلالم کنند. و اگر کسی طلبی از من دارد که من نمی دانم از خانه و از پول خودم بگیرد . امیدورام در راه خدا باشیم و کم کاری نکنید .
آخر ، باز گشت بسوی خداست .آقا امام زمان (عج) هم اعمالمان را نظاره می کند .

خدایا این رهبر همیشه مبارز را تا ظهور حضرت مهدی نگه دار . ای مردم دلاور پیام شهیدان کربلای حسینی را که در عراق خفته اند و شهدای کشور خونین ایران پیامشان اینست که از اسلام دست بر ندارید و همیشه از حق مظلوم دفاع کنید و از امام امت دست بر ندارید وحدت کلمه را حفظ کنید در راهپیمائیها شرکت نمائید . و در عزاداری حضرت ابا عبدا… الحسین (ع) شرکت جوئید .
پشتیبان معلولیت حزب ا… و در خط امام و با تقوی باشید به دشمنان اجازه ندهید به صف فشرده شما راه یابد بلی پیامشان این است که ذکر شد . ای دشمنان داخلی و خارجی ای منافقین کور دل ای مستکبرین و ای گران فروشان و ای شایع کنندگان فساد به خود آئید شما نمی دانید هم در این دنیا و هم در آخرت ذلیل هستید . به خود آئید تا دیر نشده توبه کنید و خداوند توبه پذیر است باید ببخشید که صحبت طولانی شد . از خانواده خود بخصوص از مادرم می خواهم اصلا گریه و زاری نکنید مانند سایر خانوداه های معظم شهدا دلیرانه و خوشحال از میهمانان پذیرائی کنید . آنروز برای من عید و تولد است از سایر وابستگان تقاضا دارم صبر را پیشه کنند و حافظ خون شهدای اسلام باشند و باعث آبرو ریزی نشوند .

ای مردم شهید پرور و ای امت بزرگ پیام من ناقابل اینست که امام را تنها نگذارید اسلام آخرین دین خداست و حنیف است شما با خدا باشید و خدا هم با شما است .

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.