شهیدغلامحسین الله مرادی

شهید غلامحسین الله مرادی

وصیت نامه شهیدغلامحسین الله مرادی

تاریخ‌ تولد:۱۳۳۶/۰۲/۰۶
تاریخ شهادت :۱۳۶۴/۱۱/۲۱
بسم الله  الرحمن الرحیم و به نستعین

اشهدان لااله الاالله  و اشهدان محمدا رسول الله  و اشهدان علیا” ولى الله

اینجانب غلامحسین الله  مرادى در مورخه ۶۴/۹/۲ شهادت مى دهم که خدایى نیست به جز پروردگار عالم و گواهى شهادت مى دهم که محمد رسول خدا و پیامبر که براى راهنمایى از جانب پروردگار فرستاده شده است و شهادت مى دهم که على (ع) و یازده، فرزند پاک او تاامام زمان، امامان و پیشوایان در دین ما هستند.
حمد و سپاس پروردگارى را که بر من منت گذاشت تا بتوانم، آن راهى را که شهداء انتظار داشتند، طى کنم وگوش به فرمان رهبر عالیقدر باشم و آن عهد و پیمانى را که با او بسته بودم، توفیق آن داد که ثابت قدم باشم.
وصیتم را با سفارشات امیرالمومنین (ع) آغاز مى کنم:«شما را به تقوا و ترس از خدا سفارش مى کنم و اینکه دنیا رانخواهید، هرچند شما را بخواهند. به کالاى دنیا دل نبندید، هرچند در دسترس شما باشند. و اندوهناک نباشید به چیزى که از شما گرفته باشند و راست و درست سخن بگویید و براى آخرت کار کنید و ستمگر را دشمن و ستمدیده را یار و مددکار باشید».

براى شما وظیفه اى  جز {یادآورى} سفارشات امام و وصیت شهداء را ندارم، ولى چند نکته را قابل تذکر دیدم، که امروز صبر واستقامت و چند پاداش بزرگى نزد خداى صابران و مجاهدان ثبت شده است. این شعار بود، که از اول برنخیزیم، چه کسى فدا مى شود.

ما وارد مرحله دیگرى از جنگ شده ایم و این مرحله اى است که باید، دائم در صحنه جنگ وبخصوص در جبهه هاى نبرد حضور داشته باشیم. چرا که اگر یک قدم به عقب برگردیم، به قول امام عزیز ((دشمن ما را نابود خواهد کرد.
پدر و مادر، پدران و مادران، خواهران و برادران! هنوز اجساد مطهر شهداى مظلوم کربلاى ایران، ماهها، بلکه سال هاست که با چهره خون آلود، نقش بر زمین مى باشد. هنوز اسراى  ما در چنگال دژخیمان بعثى مى باشد. هنوز اطفال و همسران و مادران که عزیزانشان، در یکى از عملیاتها، مفقود الاثر شده اند، چشم به در مى باشند، هنوز، حرم ابا عبدالله  و قدس عزیز در چنگال صهیونیست ها مى باشد. هزار و سیصد و اندى سال بود که از خدا مى خواستیم که اى کاش خداوند ما را در زمان امام حسین خلق مى کرد، تا جانمان را فدایش کنیم. خدا، دعایمان را اجابت کرد تا جانمان را فدایش کنیم، خدا دعایمان را اجابت کرد و فرزند رشید او را در میان ما قرار داد. حال موقع امتحان و عمل است.
{نکته}دیگر حفظ و اطاعت از دستورات امام امت مى باشد.
جدایى، مایه تاسف و به دور از انصاف است که بعد از این مدت سال که انقلاب مى گذرد، هنوز نتوانستیم،وحدتى که بارها، امام عزیز گوشزد کرده است، به دست آوریم. بیدار باشید که غفلت شما را نگیرد. دشمن براى یک لحظه غفلت تا میلیاردها ریال خرج مى کند، نکند اختلافى در شهرها و روستاها باشد، مبادا اختلافى بین نهادها و ارگان ها باشد. نکته و سفارش بعدى، عفو و بخشش طلبیدن از کسانى است که باعث اذیت و ناراحتى آنها شدم و ازکسانى که به آنها بدهکار هستم، پیش پدرم و برادرانم رفته، حق خود را بگیرند تا حقى در گردن من نداشته باشند و در رابطه با تربیت فرزندان، تا مى توانید با احکام و قوانین اسلام آشنا سازید، آنها بزرگ شدند، امکانات تحصیلات درس را براى آنها فراهم نمایید.

در نهایت از پدر و مادرم و خواهران و برادران و همسرم، سپاس گزارى مى کنم که براى رفتن به جبهه موافقت، بلکه، ترغیب نموده اند. اصرار ندارم که برایم، گریه نکنید،  چون همه از خداییم و همه به سوى خدا رجوع خواهیم کرد. خدایا! مرگ مرا، شهادت در راه خودت، عنایت بفرما از خدا طلب موفقیت در امورتان را دارم.
والسلام                   
غلامحسین اله مرادى (امضاء)

قبلی «
بعدی »

۲ دیدگاه ها

  1. باسلام وعرض خسته نباشید مطلب فوق با نامه وصیت نامه شهید الله مرادی خیلی خوب ولی عکس درج شده درمطلع مطلب مربوئط به این شهید نمی باشد استدعا دارم از تصویر خود شهید استفاده ئشود

  2. بله ممنون از دقت نظرتون…تصحیح شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code