سه کتاب دفاع مقدس در هفته بسیج رونمایی می شود

هفته بسیج و رونمایی کتاب دفاع مقدس

هفته بسیج و رونمایی از سه کتاب دفاع مقدس

سید شمس‌الدین موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در زنجان ضمن تبریک هفته بسیج اظهار داشت: به مناسبت هفته بسیج روز سه‌شنبه چهارم آذرماه سه کتاب حوزه دفاع مقدس رونمایی می‌شود.

وی با بیان اینکه میراث شهدا و خط رزمندگان اسلام باید به نسل نوجوان و جوان تبیین شود، تصریح کرد: چاپ کتاب‌های دفاع مقدس و در اختیار گذاشتن آن به نسل جوان و دانشجو یکی از کارهای ارزشمند فرهنگی در جامعه محسوب می‌شود و باید همه دستگاه‌های اجرایی در این حوزه فعالیت داشته باشند.

معاون اجرایی سپاه انصارالمهدی(عج) استان زنجان تصریح کرد: کتاب “خط خون”، “بَئی” و “راز زندگی بقا” سه کتاب ارزمشمندی هستند که روز سه‌شنبه با حضور فرماندهان سپاه استان رونمایی می‌شوند. این سه کتاب رشادت‌های رزمندگان زنجانی را به تصویر کشیده است.
وی افزود: کتاب خط خون به نویسندگی مریم بیگدلی و راوی‌گری امیر جم، اتفاقات شب‌ عملیات کربلای ۸ و نبرد گردان علی اصغر(ع) در خط شلمچه را به تصویر می‌کشد.

موسوی در خصوص کتاب بَئی نیز گفت: واژه بئی یک کلمه ترکی و به معنای داماد است. این کتاب به نویسندگی فاطمه شکوری زندگی شهید سید حسین صادقی را به تصویرسازی کرده است.

وی در ادامه به تشریح کتاب راز زندگی بقا اشاره کرد و گفت: این کتاب به نویسندگی مسعود بابازاده نوشته شده و زندگی شهید بقا ثمین تاب را به تصویر کشیده است. خواندن این سه کتاب به مخاطب این کمک را می‌کند بیشتر با ارزش‌های دفاع مقدس آشنا شوند و بهتر شرایط جنگ هشت ساله دفاع مقدس را درک‌ کنند. خواندن این کتاب‌ها به نسل جوان و نوجوان و حتی سایر اقشار جامعه اکیدا توصیه می‌شود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code