حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. ساعت تعداد کل نوشته ها : 6312 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد دیدگاهها : 363×
سردارشهید ناصر شهبازی
9

 زندگینامه شهید ناصر شهبازی ناصر شهبازی به سال ۱۳۴۱ در کانون  گرم مذهبی و پیرو کتب سرخ تشیع در روستای یاسوکند گروس به دنیا آمد.  اولین قدم های آشنای با دین و مذهب  را در داخل خانه  و تحت  تربیت و الدین خویش برداشت.عشق و محبت باطنی خانواده به مکتب و مذهب و اهل بیت […]

پ
پ

شهید ناصر شهبازی

 زندگینامه شهید ناصر شهبازی

ناصر شهبازی به سال ۱۳۴۱ در کانون  گرم مذهبی و پیرو کتب سرخ تشیع در روستای یاسوکند گروس به دنیا آمد.  اولین قدم های آشنای با دین و مذهب  را در داخل خانه  و تحت  تربیت و الدین خویش برداشت.عشق و محبت باطنی خانواده به مکتب و مذهب و اهل بیت یکی از مهمترین  عوامل رشد و پرورش شهید ناصر شهبازی بود .دوران تحصیلات ابتدائی  و راهنمای با موفقیت  در همان  زادگاهش و دوسال از دوره  متوسطه  از رشته اقتصاد را در  دبیرستان شهید منتظری زنجان  طی نمود . در اولین  روزهای شروع نهضت مردم مسلملن ایران فعالیتهای چشمگیری داشت .از  جمله بعد از آماده سازی عکس و پیامهای  امام  در کتابخانه روستا شبانه بخاطر همین موضوع دستگیر شد.

ناصر دارای نبوغ و استعداد  عجیبی بود به طوری که  موفق شد  در اوان کودکی قرآن  را بدون  معلم  و استاد یادبگیرد.لیکن برای تکمیل یافته های خویش در نزد مرحوم  شیخ عبدالله که یکی  از روحانیون محل بود مشغول یادگیری کامل قرآن  این کتاب  آسمانی شد . از همان  زمان  که هنوز به سن بلوغ نرسیده بود نماز و روزه این فریضه الهی را بطور کامل  ادا می نمود در دوران  شکوفائی انقلاب علاوه بر ادامه  تحصیل در زنجان در صف اول  مبارزه  با رژیم  شاهنشاهی بود  آنچنانکه  بعضی از روستائیان که او را در چنین حالی می دیدند مادرش را سرزنش  کرده و از او میخواستند ناصر را از  این کارمنصرف نماید ولی مادرش با کمال جرات و شهامت به آنها پاسخ می داد که من خودم به او گفته ام که علیه شاه آشکارا مبارزه کند.

بعد از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران ناصر جزو اولین افرادی بود که جذب جهاد سازندگی شد مدتی در آن نهاد مقدس مشغول تلاش  و کوشش برای  خدمت  به مردم رنج دیده و مستضعف شد.

به دنبال شروع جنگ تحمیلی  عراق  علیه ایران  اسلامی ،ناصر به نیروهای چریکی شهید چمران پیوسته و با گروه  جنگ های نامنظم تهران عازم رویارویی با دشمنان در جبهه های نبرد گردید و تا سال ۶۰ همراه با هم رزمان خود در جبهه ها مجاهدت می کرد .پس از بازگشت به زنجان در سال ۶۰ برای تسریع در ادامه سیر الی اللهی اش،سپاه را برگزید و وارد این نهاد مقدس گردید آری او نیک دریافت که نزدیک ترین راه رسیدن به حضور محبوب ازلی از این معبر است ،پس پا به  دین معبر گذاشت  و لباس سبز پاسداران اسلام و حریم ایران اسلامی را به تن کرد گوئی  نوری  بود که از قلبش تراوش نمود ودر چهره اش متجلی شد.

ناصر بیشتر  اوقات فراغتش را با یادگیری و مطالعه  قرآن مجید و مطالعه کتب  مذهبی   علمی درسی و کمک  به خانواده  در کارهای منزل  گذراندن و همیشه مشوق اهل خانه  در ارتباط با مسئائل مذکور بود.در طول جنگ  تحمیلی  در عملیاتهای پیروزمند انه بیت المقدس  و الفجر ۴ خیبر بدر و والفجر ۸ کربلای ۱ و کربلا ی ۴ شرکت فعال داشت.در عملیات  وافجر مقدماتی از ناحیه  پا مجروح شده و بعد از چند روز  استراحت از بیمارستان  مرخص  شده  و مجددا بسوی  میادین نبرد با دشمنان  حرکت می نماید.

آری  مگر گلوله یا ترکش توان جلو گیری از مجاهدت شهید  رادارد؟

وجانبازی دلاور اسلام شهید ناصر شهبازی نیز از آنان بود که تا جان  در بدن داشت هیچ چیز  مانع سیر  و حرکتش نشد.

 ناصربا استقبال  از مستحبات و اجتناب از مکروهات و تشویق افراد خانواده به یادگیری و تلاوت قرآن کریم  و صحبت با اهل بیت  (ع) و در رابطه  با مسائلی چون محجوبیت ، متانت، صبوری  و استواری در برابر مشقت ها ،احترام و کمک به همدیگر همیشه  چون  استادی  گرانقدر و معلمی دلسوز بود. او ضمن اینکه  در برخورد  هایش  مسائل ریزرا در نظر داشت  و مناسب با حال طرف مقابل خود با اوبرخورد می کرد.

اما در کنار آن با داشتن روحیه  خوشروئی و مهمان نوازی  همه را از خود راضی  و خشنود نگاه می داشت.در ارتباط  با شهادت و روحیه  شهادت طلبی ،علاوه بر آنکه خود همیشه آماده و در آرزوی  رسیدن به آن  بود، خانواده اش  را نیز با تذکر دادن  به شهامت دوستان و هم  سنگرانش می آموخت که از ابتدا خود را صبر  و بردباری  و عادت دهند و به یاد داشته باشند که امکان  ملحق شدنشان به خانواده  های شاهد وجود  دارد.

حتی روزی بعد از شهادت سردار شهید احمد یوسفی که اوبه مرخصی آمده بود وقتی می شنود که متعلقه  شهید یوسفی در مراسم تدفین  همسرش سخنرانی نموده است روبه همسرش کرده  و می گوید که او نیز  باید بعد از شهادت  وی سخنرانی کند.

آری چنین است که برای  رسیدن  به مقام  شامخ شهادت فی سبیل الله بایستی که شهید گونه زیست و شهیدگونه  مرد ! خوشا  بحال  آنان که مردن را تاسی به مولایشان  حضرت اباعبدالله الحسین (ع) با فرقی در خون  و گلوی بریده  از تیغ دون دشمن انتخاب کردند.

عملیات متهورانه وبی باکانه کربلای ۴ دری بگشوده بر روی  شماری از رهروان  عاشورا را از جمله ناصر شهبازی گشود. در هنگام  عروج خونینش  مسئولیت  اطلاعات و عملیاتی یکی از تیپ های لشگر ۳۱ عاشورا رابه عهده  داشت .وی  در تاریخ۶۵/۱۰/۳  دی ماه  در عملیات کربلای ۴ با اصابت  گلوله به فرق سر  و بیرون آمده آن از گلوی تشنه اش یا حسین یا حسین  گویان در کنار آب جزیره  بوارین از شهد شیرین شهادت سیراب  و به  وصال یار پیوست.

وصیت نامه شهید ناصر شهبازی

اشهدان لا اله الا الله و اشهدان محمد ا رسول الله  و اشهدان  علیا ولی الله

وقاتلوهم حتی لاتکون فتنه …… (سوره انفاق آیه۳۹ )

 الهی  برای من  این بس مایه عزت است  که  بنده  تو باشم  برایم  بسی فخر است که تو خدای من  هستی پس پروردگار ا تو  آنچنانی که من دوست می دارم  و از تو می خواهم که مرا آنچنان کن که  تو دوست  می داری.                      از مناجاتهای امام علی (ع)

خدایا ! ترا شکر گزارم از اینکه در جهالت و گمراهی بودم  و مرا هدایت  کردی و از اینکه  توسط  انبیاء عظام  و ائمه  اطهار (ع) انسان ها را از جهل و نادانی به طرف نور و روشنائی رهنمود شدی.

خدایا ترا شکر می کنم از اینکه امام امت  چنین بت  شکنی را خلق کردی و به همه  راهنمائی  انسانها بر گزیده و مردم ایران را که  زمانی غرق در فساد و بدبختی  بودند به اسلام عزیز و قران کریم دعوت نمود و لرزه بر اندام استکبار و کفر جهانی انداخت .

ای خدای بزرگ  ما از این شکر این همه نعمت عاجز و عاجزتریم  از دست  و زبان  که بر آید گز عهده شکرش بدر آید. پس ای خدای بزرگ این رعد و برق تکاند هنده وا سطوره تقوی و جهاد و فضیلت یهنی حضرت امام  خمینی که استکبار جهانی را به وحشت  و حیرت و غوغا افکنده  و پیروزی ستمدیدگان و نابودی  ستمگران  را نوید داده  است با قدرت لایزالت حفظ کن و تا ظهور وحتی در کنار منجی عالم بشریت حضرت  بقیه الله  الا عظم امام زمان  (عج) پایدار بدار.

واینک چند تذکرمهم که  همگی باید در نظر  داشته باشیم انشاء الله.

۱-به امت شهید پرور و انقلابی و حزب الله  وامت امام  متذکر می شوم که همچون سابق   در جبهه های نور علیه  ظلمت  و تباهی حضور داشته  باشند و با شرکت در نمازهای  جمعه و جماعات مشت  محکمی بردهان مستکبرین  وکفار و منافقین و ضد انقلاب بزنند  و متوجه  باشند که انقلاب اسلامی  در مراحل  حساسی  است  و اگر خدای  نکرده سستی شود  در دنیا و آخرت مسئول  خواهیم بود.

۲-شما ای رزمندگان اسلام  وظیفه و مسولیت شما  به مراتب بیشتر و مشکل تر از سایر قشر هاست ،سستی و کسالت را از  خود دور کرده  و با برنامه  های انسان ساز  اسلام  به  توانای و قدرت  خود بیفزاید و شما  که جان بر کف  گرفته اید و عاشق شهادت و لقا الله  هستید ابتدا سعی کنید  کتب  و معارف اسلامی را بیشتر مطالعه کنید  واوقات خود  را بیهوده صرف نکنید اگر وقت  داشتید هر روز  حداقل یک جز قرآن مجید نهج البلاغه خصوصا خطبه  186 و مفاتیح الجنان و توضیح المسائل  حضرت امام  را  مطالعه کرده  و خودسازی نمائید و سرباز خوبی برای آقا امام زمان  (عج) باشید.

۳-نگرانی ام  این است  که سستی  و تنبلی  ما را بگیرد و در کارها ودر  امر جنگ کوتاهی کنیم  که اگر چنین  کنیم  روزی بسختی پشیمان خواهیم شد  که کار از  کار کذشته است  پس  ای برادران بدانید  که این دنیا محل تن آسائی نیست  بلکه  محل متخلق به  اخلاق الله  شدن  و به  لقای پروردگار رسیدن است  پس  با فعالیت هر چه  بیشتر  دین  خدا  گسترش دهید که خدای سبحان می فرماید: بدانید که  اگر در راه  دین  خدا  برای جهاد بیرون نروید خدا  شما را  به  عذابی  درد ناک  مبتلا خواهد کرد  و قومی  دیگر را بجای شما  می گمارد و شما به خدا زیانی نرسانید هاند و خدا بر همه  چیز همه چیز تواناست.

۴-باید سعی کنیم  هیچگاه  تک بعدی نباشیم و با  عمل  کردن  به  همه  جهت اسلام  خود را بسازیم و سرباز  شایسته  ای امام  زمان  (عج) ونائب  برحقش  امام  امت باشیم  و تقوی الهی و نظم  را  در امور پیشه خود کنیم.

۵-از مکروهات پرهیز کرده  و به  مسحبات  عمل کنیم  (تقربوا الی الله با النوافل)

۶-از کلیه دوستان و آشنایان تقا ضا دارم که  این  بنده   عاصی  را از دعای خیر خود فراموش  نفرمایید و حلال نمایید  مخصوصا  مادرم  و برادرم  می خواهم که مرا  حلال  نموده  ودعا نمایند  به  خواهران و همسران وصیعت میکنم  که صبر و استقامت و بردباری در راه خدا  از فاطمه زهرا (س) و زینب  کبری (س) یاد بگیرند و در برابر  مشگلات بر خدا توکل  کرده  و صبر  نمایند و بر امام امت این قلب تپنده مسلمانان شهید پرور دعا نمایند و اگر سعادت شهادت نصیب  من شد  مرا  در زنجان دفن کنید و اگر جنازه ام  بدست نیامد بگوئید ما قربانی را که  در راه  خدا  دادایم پس  نمی گیریم  به امید زیارت  کربلا و قدس  و شادی قلب امام امت و خانواده  های  شهدا  رزمندگان اسلام  رزمهایتان پیروز و  گامهایتان استوار تا  وصول به  حکومت جهانی  اسلامی  در سراسر  جهان  و حکومت  عدل  حضرت  مهدی (عج) باشد.

خدایا  خدایا  تا انقلاب مهدی (عج) خمینی را نگهدار

اگر می خواهی  با خدا  سخن بگوئی دعا بخوان

 اگر میخواهی خدا با تو سخن بگوئید  قرآن مجید

اگر می خواهی خدا با تو و تو با خدا سخن بگوئی نماز بخوان

پیامبر  اسلام (ص) فرمود بهترین  اعمال  نزد خدا سه چیز  است:

۱-نماز اول وقت

۲-نیکی بر پدر مادر

۳-جهاد در راه خدا

پیامبر اسلام (ص)فرمود: “مومن کم خرج و قانع است”

“حب الدنیا راس کل خطیئه”           پیامبر اسلام (ص)

 

 

 

 

ثبت دیدگاه

1 دیدگاه برای “سردارشهید ناصر شهبازی”
  1. سلام . ایشان معون اطلاعات و عملیات لشکر ۱۷ بودند نه عاشورا

    پاسخ
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.